بازدید 13437

آخرین آمار کرونا در ایران تا ۱۲ مهر/ ۱۰ بیمار دیگر جان باختند

در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۱۵۴ میلیون و ۸۲۶ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش کمتر از هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۱۴۱ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۱۱۴۳۴۴۱
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۲ 04 October 2022
تابناک اجتماعیتاکنون ۶۵ میلیون و ۹۱ هزار و ۲۹۱ دوز اول و ۵۸ میلیون و ۴۹۲ هزار و ۷۶۲ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده و همچنین ۳۱ میلیون و ۲۴۲ هزار و ۹۴۱ نفر دوز سوم و بالاتر را دریافت کرده‌اند؛ تزریق مجموعا ۱۵۴ میلیون و ۸۲۶ هزار و ۹۹۴ دوز واکسن در ایران که ۱۰ هزار و ۷۲۷ دوز آن در شبانه روز اخیر تزریق شده است.

به گزارش «تابناک»؛ بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۳۸۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و از این بیماران، ۱۰۴ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۷ میلیون و ۵۵۰ هزار و ۴۰۱ تن رسید.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰ تن از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و بدین ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۴ هزار و ۴۵۸ نفر رسید. این در حالی است که تا به امروز خوشبختانه ۷ میلیون و ۳۲۶ هزار و ۷۵۷ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۱۴۱ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۵۴ میلیون و ۱۳۹ هزار و ۹۱۹ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر صفر شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۶ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۰۰ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۳۲ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۱.۹ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۸.۱ درصد. این در حالی است که میانگین نرخ مرگ در جهان ۱.۱ درصد است.

 
 
برای مشاهده آخرین و به روزترین آمار مبتلایان، جان باختگان و بهبود یافتگان ویروس کرونا و همچنین اطلاع از «نرخ مرگ» و «نرخ بهبود» در کشورمان و جهان، اینجا را کلیک کنید.
 
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه