بازدید 3995

آمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۶۲۰ میلیون نفر گذشت

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۶۲۰ میلیون و ۴۴ هزار و ۲۷۲ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۳۹ هزار و ۹۶۰ بیمار کووید ۱۹ نیز تأیید شده است.
کد خبر: ۱۱۴۲۱۵۸
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰ 25 September 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۷.۸ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۴.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۵.۱ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۵ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۸ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۶ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۷,۸۹۵,۸۶۰ ۱,۰۸۱,۷۰۸
۲ هند ۴۴,۵۶۸,۱۱۴ ۵۲۸,۵۱۰
۳ فرانسه ۳۵,۱۲۵,۶۸۱ ۱۵۴,۸۸۷
۴ برزیل ۳۴,۶۷۳,۲۲۱ ۶۸۵,۸۳۷
۵ آلمان ۳۲,۹۵۲,۰۵۰ ۱۴۹,۴۵۸
۶ کره جنوبی ۲۴,۶۲۰,۱۲۸ ۲۸,۲۱۳
۷ انگلیس ۲۳,۶۲۱,۹۵۲ ۱۸۹,۹۱۹
۸ ایتالیا ۲۲,۲۸۴,۸۱۲ ۱۷۶,۸۶۷
۹ ژاپن ۲۱,۰۲۳,۸۱۴ ۴۴,۳۳۱
۱۰ روسیه ۲۰,۷۴۶,۱۶۳ ۳۸۶,۶۶۲

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۴۶ هزار و ۶۷۳ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۳۸۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی