بازدید 34054
۱

سوئیس ۳۶ فروند جنگنده اف - ۳۵ خرید

سوئیس به رغم مخالفت‌های داخلی، قراردادی ۶ میلیارد و ۲۰۰میلیون دلاری برای جایگزینی جنگنده‌های قدیمی اف - ۱۸ و اف - ۵ خود با ۳۶ فروند هواپیمای جنگنده اف -۳۵ ساخت آمریکا امضا کرد.
کد خبر: ۱۱۴۱۴۳۲
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۹ 20 September 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از خبرگزاری فرانس پرس، انتخاب سوئیس برای خرید این هواپیمای جنگی به ویژه با توجه به هزینه‌های سرریز و پیش بیینی نشده برنامه تولید آن در ایالات متحده، موجب اعتراض‌هایی شده است.

دولت و مجلس سوئیس به رغم گردآوری شدن امضاهای کافی برای برگزاری همه پرسی درباره خرید این هواپیمای جنگی، به بهانه کمبود زمان پیش از مهلت داده شده در پیشنهاد شرکت لاکهید مارتین تولید کننده آن، رای گیری را دور زدند. هر چند شهروندان در همه پرسی سپتامبر ۲۰۲۰ با اکثریت اندکی، هزینه کرد مبلغ ۶ میلیارد فرانک را برای جایگزینی هواپیماهای رزمی جدید با ناوگان هواپیماهای کهنه اف - ۱۸ هورنت و اف - ۵ تایگر تائید کرده بودند.

آرماسوئیس سازمان تامین تسلیحات سوئیس اعلام کرد که مارتین سوندرگر مدیر تسلیحات ملی این کشور و دارکو ساویک مدیر برنامه اف - ۳۵ ای در سوئیس در تاریخ ۱۹ سپتامبر (۲۸ شهریور ماه)، قراردادی در ساختمان آرماسوئیس در برن امضا کرده‌اند و با امضای این قرارداد درباره خرید ۳۶ فروند از این مدل هواپیما توافق شده است.

هواپیماهای تازه بین سال‌های ۲۰۲۷ تا ۲۰۳۰ تحویل سوئیس خواهد شد.

تاکنون شمار فزاینده‌ای از کشورهای اروپایی شامل بلژیک، بریتانیا، دانمارک، فنلاند، ایتالیا، یونان، آلمان، هلند، نروژ و لهستان با توجه به بحران اوکراین، خرید این هواپیمای رزمی چندمنظوره نامرئی را برای نیروی هوایی ارتش خود برگزیده‌اند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳۳
انتشار یافته: ۱
درود بر این کشور که برای خرید هواپیما همه پرسی میزارن ما کجا اونا کجا!!!!!!!!!!!
برچسب منتخب
# قره باغ # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022