بازدید 4768
۱

قطع برق پرمصرف‌ها از راه دور

مدیرعامل توانیر گفت: قرارداد نصب ۴.۵ میلیون کنتور هوشمند برای مشترکان پرمصرف امضا شده و این طرح اکنون در دست اجرا قرار دارد که بر اساس آن می‌توان با ارزیابی مصرف نسبت به قطع برق مشترکان پرمصرف‌ اقدام کرد.
کد خبر: ۱۱۴۰۷۵۸
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۹ 16 September 2022

به گزارش «تابناک»، آرش کردی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه این برنامه در حال اجرا و راه‌اندازی است و برای سال ۱۴۰۲ برنامه‌هایی را در این بخش در دستور کار داریم، اظهار کرد: قرارداد این طرح بسته شده و قرار است در سال ۱۴۰۲ اجرایی شود.

وی با تاکید بر اینکه حداقل تا سال آینده نصب کنتور برای دو میلیون مشترک یا حداقل برای یک میلیون و ۱۰۰ مشترک اجرایی می‌شود، گفت: این طرح برای مشترکان پرمصرف به‌صورت جدی در دستور کار قرار دارد؛ ضمن اینکه از این طریق می‌توانیم مانع مصرف رمزارزهای غیر مجاز در زمان پیک شویم.

مدیرعامل توانیر با اشاره به تفاهم نامه‌ای که با شرکت ساتکاب در این راستا به امضا رسیده است، گفت: دو شرکت در زمینه ایجاد زنجیره هوشمندسازی شبکه برق باهمدیگر همکاری خواهند داشت. در قالب این تفاهم نامه، ساتکاب موظف به توسعه و ایجاد زنجیره هوشمندسازی در صنعت برق شامل تامین کنتورهای هوشمند، مودم، نصب و راه اندازی، ایجاد زیرساخت ICT لازم و... شده است.

به‌گفته کردی همچنین توانیر نیز متعهد شده است در زمینه همکاری های فنی و اقتصادی با شرکت ساتکاب به منظور تحقق اهداف تفاهم نامه و واگذاری مجوز بهره برداری از بستر فیزیکی شبکه برق به منظور احداث شبکه زیرساخت مخابراتی فیبر نوری و استفاده تجاری از این شبکه با ساتکاب همکاری کند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۱
شمالطف کنیدبجای قطع برق پرمصرف ها ازراه دور کنتور خوانی راازراه دور رادرست مثل اکثرکشورهای پیشرفته اجرا کنید که ماموران محترم اداره شماومامورنماهای نامحترم همه ماهه بامراجعه به درب منازل مردم باعث سلب آسایش وامنیت هم میهنانتان نشوند امکان این کاربسیارساده و میتوانید ازنخبگان علمی کشوردردانشگاه هاکمک بگیرید مادربسیاری ازمواردبازمان جلو رفته ومیرویم ولی درمورد این کنتورخوانی های پردردسرهنوزدرزمانی سیرمیکنیم که سیستم انشعابی برق وآب ودرآخر گازبکشورماامد
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو