بازدید 13241

آخرین آمار کرونا در ایران تا پنجم شهریور/ ۳۷ بیمار دیگر بدرود حیات گفتند

در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۱۵۳ میلیون و ۹۴۳ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش کمتر از هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۱۱۷۱ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۱۱۳۷۲۹۰
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۴ 27 August 2022
تابناک اجتماعیتاکنون ۶۴ میلیون و ۹۶۲ هزار و ۳۵۸ دوز اول و ۵۸ میلیون و ۳۴۳ هزار و ۵۹۷ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده و همچنین ۳۰ میلیون و ۶۳۷ هزار و ۲۸۶ نفر دوز سوم و بالاتر را دریافت کرده‌اند؛ تزریق مجموعا ۱۵۳ میلیون و ۹۴۳ هزار و ۲۴۱ دوز واکسن در ایران که ۵۴ هزار و ۲۹۱ دوز از آن‌ها در شبانه روز اخیر تزریق شده است.
 
به گزارش «تابناک»؛ بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۹۷۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و از این بیماران، ۲۹۶ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۷ میلیون و ۵۲۱ هزار و ۹۶۹ تن رسید.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۷ تن از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و بدین ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۳ هزار و ۶۸۴ نفر رسید. این در حالی است که تا به امروز خوشبختانه ۷ میلیون و ۲۷۷ هزار و ۶۵۸ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۱۱۷۱ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۵۳ میلیون و ۷۴۳ هزار و ۸۹۶ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۶۴ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۶۳ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۰۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۴ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۲ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۸ درصد. این در حالی است که میانگین نرخ مرگ در جهان ۱.۱ درصد است.
 
 
 
برای مشاهده آخرین و به روزترین آمار مبتلایان، جان باختگان و بهبود یافتگان ویروس کرونا و همچنین اطلاع از «نرخ مرگ» و «نرخ بهبود» در کشورمان و جهان، اینجا را کلیک کنید.
 
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم