بازدید 4405

رنگ قرمز از نقشه کرونایی استان بوشهر حذف شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: براساس تازه ترین ارزیابی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تغییر رنگ شهرستان تنگستان از قرمز (خیلی پرخطر) به نارنجی (پرخطر) پس از سه هفته رنگ قرمز از نقشه این استان حذف شد.
کد خبر: ۱۱۳۳۴۷۹
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۸ 06 August 2022

به گزارش «تابناک»، دکتر قاسم برجویی فرد روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: همچنین شهرستان دیلم نیز از زرد ( خطر متوسط) به نارنجی کرونایی تغییر رنگ داده است.

وی بیان کرد: براساس ارزیابی های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تغییر رنگ شهرستان‌های بوشهر، دشتستان و جم از آبی (کم خطر کرونایی) به زرد در زمان حاضر تنها شهرستان دشتی این استان در وضعیت کم خطر کرونایی قرار دارد.

برجویی فرد ادامه داد: براین اساس در زمان حاضر شهرستان‌های بوشهر، جم، دشتستان، دیر، عسلویه، کنگان و گناوه در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

وی یادآور شد: براساس ارزیابی های جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۲۰ درصد شهرستان‌های استان بوشهر در وضعیت نارنجی، ۷۰ درصد در وضعیت زرد و ۱۰ درصد در وضعیت آبی هستند.

برجویی فرد با تاکید بر تزریق واکسن دُز یادآور گفت: گذشت ۶ ماه از تزریق واکسن به منزله این است که فرد واکسن نزده و سطح ایمنی بدن در پائین ترین سطح قرار می گیرد به همین دلیل مردم نسبت به تزریق دُز یادآور واکسن کرونا اقدام کنند.

وی اظهار کرد: تزریق دُز یادآور تاثیر مستقیمی در کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا دارد و پائین بودن این آمار در استان گواهی بر این مدعا است.

برجویی فرد گفت: با وجود افزایش شمار بستری‌های ناشی از ابتلا به کرونا و سه رقمی شدن شمار بستری ها پس از ۱۴۵ روز و تست‌های مثبت پی سی آر اما با توجه به اینکه ایمنی افراد با تزریق دُز یادآور تکمیل می‌شود مرگ و میر کاهش یافته و این اثر گذاری واکسن را نشان می‌دهد.

وی تاکید کرد: تزریق به موقع واکسن با توجه به اینکه هنوز استان بوشهر وارد پیک هفتم نشده ضروری است و افراد بدون علامت به این معنی که فرد تب و کوفتگی بدن نداشته باشد باید در اولین فرصتی که برای آنها اتفاق می افتد نسبت به تزریق دُز یادآور اقدام کنند.

وی گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۰۶هزار و ۸۰۶ نفر در این استان به این ویروس مبتلا و ۲هزار و ۱۸۱ نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # قیام 15 خرداد # ناهید کیانی
وب گردی