بازدید 8386

هشدار درباره باران‌های سیل‌آسا در مکه و مدینه

عربستان سعودی امروز جمعه درباره احتمال بارش باران‌های سیل آسا در شش منطقه این کشور از جمله شهرهای مکه مکرمه و مدینه منوره هشدار داد.
کد خبر: ۱۱۳۳۴۱۱
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۵ 05 August 2022

به گزارش تابناک به نقل از فارس، هواشناسی عربستان نسبت به بارش باران متوسط ​​تا شدید همراه با وزش باد که باعث افزایش شن و گرد و خاک در شش منطقه این کشور می‌شود، هشدار داد.

به گزارش روزنامه عکاظ، مرکز ملی هواشناسی پیش‌بینی کرده است که طی ساعات آتی این کشور با بارش باران‌های همراه با رعد و برق متوسط ​​تا شدید روبرو باشد که منجر به بروز سیلاب‌ می‌شود، همراه با وزش باد که باعث افزایش گرد و غبار و رگبار تگرگ شود.

در گزارش این مرکز از وضعیت هوای امروز جمعه عربستان سعودی آمده است: این وضعیت در شش منطقه نجران، الباحه، عسیر، جازان و ارتفاعات منطقه مکه مکرمه و همچنین منطقه مدینه منوره پیش خواهد آمد و تاثیر آن به بخش‌های ساحلی هم می‌رسد.

وی توضیح داد که احتمال تکرار سیلاب و باد شدید در بخش‌هایی از مناطق ریاض، حائل تبوک، الجوف و بخش‌های جنوبی منطقه شرقی (صحرای ربع خالی) وجود دارد.

شهر ریاض پایتخت عربستان چند روز پیش هم شاهد یک بارش سنگین باران در منطقه عزیزیه بود و بسیاری از مناطق ریاض را درگیر سیل شدید کرد؛ اما دولت عربستان جزئیات تلفات یا خسارت‌های احتمالی این حادثه را منتشر نکرد.

البته کاربران فضای مجازی با انتشار ویدیو‌های مختلف تلاش کردند تا شدت این حادثه و وخامت اوضاع در این شهر را به تصویر بکشند.

سیل مناطق مختلف ریاض از جمله شرق این شهر، منطقه بنی تمیم و عزیزیه و جنوب آن را درگیر کرده بود.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی
آخرین اخبار