سه هزار و هفتاد و ششمین بسته ویژه خبری «تابناک»
در بسته خبری امروز «تابناک»، تیتر‌هایی مانند: نماینده، ولی فقیه: برخورد ماموران عربستان با ایرانی‌ها بهتر شده است /اولین پیشنهاد کاری به مازیار لرستانی بعد از تغییر جنسیت/ مدیرعامل بهشت زهرا: ۹۸ سنگ قبر با عکس بی‌حجاب یا بدحجاب را اصلاح کردیم وزیر اقتصاد: مشکل ما امروز ندانستن راهکار‌ها نیست و ... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۱۳۱۶۴۵
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۰ 25 July 2022

«تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیتر‌هایی از حوزه‌های مهم خبری به خصوص سیاسی و اقتصادی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی و اوضاع اقتصادی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

نماینده، ولی فقیه: برخورد ماموران عربستان با ایرانی‌ها بهتر شده است
نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان این‌که حج امسال کم‌مساله بود، از سرنوشت نامعلوم عمره سخن گفت و برخورد ماموران سعودی با حجاج، از جمله ایرانی‌ها را به نسبت گذشته، «بهتر» ارزیابی کرد. حجت‌الاسلام سید عبدالفتاح نواب که هم‌اینک در شهر مدینه حضور دارد، در روز‌های پایانی حج گزارشی از وضعیت و برنامه‌های ایران در حج امسال ارائه کرد و با اشاره به رویکردی که در ارتباط با توصیه‌های مقام معظم رهبری در پیش گرفته شد، از جمله پرهیز از بازارگردی، گفت: با راه‌اندازی فروشگاه‌ها بزرگ و دیجیتالی در کشور، زائران می‌توانند خرید خود را انجام دهند. در این صورت ارزی هم از کشور خارج نخواهد شد و زائر در سرزمین وحی وقت خود را به زیارت و عبادت اختصاص می‌دهد. او درباره رفتار ماموران سعودی در مکان‌های مختلف با زائران ایرانی، اظهار کرد: عربستان در حرکتی جدید دنبال جذب تعداد زیادی گردشگر است و از برنامه‌های حج و عمره هم به‌عنوان گردشگری مذهبی یاد می‌کند؛ لذا نیاز است برخورد‌های ماموران مناسب‌تر باشد. نواب اضافه کرد: البته تا حفظ کرامت زائر فاصله زیاد است و گاهی اوقات هم با زائران خوب و متین برخورد نمی‌شود،، اما در مجموع نسبت به گذشته بهتر شده است.

انسیه خزعلی: یکی از دلایل خیانت مسئله حجاب است
انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که درباره عوامل طلاق‌ها مطرح است خیانت‌ها و عدم حفاظت‌ها و حفظ حریم‌ها است که یکی از دلایل آن مسئله حجاب است. مسئله نگهداری حدود بین زن و مرد و نگهداری حدود دین و شرع است که این‌ها بر اساس خانواده و در مرحله بعد به خود خانم‌ها صدمه می‌زند و موجب خشونت‌های عدیده‌ای برای زنان می‌شود.

محمدجواد لاریجانی: این بد است که فکر کنیم رابطه فقط باید با چند کشور مدرن وحشی باشد
محمدجواد لاریجانی گفت: ما نباید دنیا را کوچک ببینیم و این بد است که فکر کنیم رابطه فقط باید با چند کشور مدرن وحشی باشد. جمهوری اسلامی بعد از انقلاب پیشرفت عظیم علمی و فناوری داشته است و پیشرفت‌های علمی کشور بدون شک یکی از نتایج پرچمداری و هدایت رهبری بوده است.

اولین پیشنهاد کاری به مازیار لرستانی بعد از تغییر جنسیت
مازیار لرستانی با انتشار پستی خبر از بازی در یک فیلم سینمایی جدید داد. مازیار (شهره) لرستانی، بازیگر سینما و تلویزیون ایران، خبر از بازی در یک فیلم جدید را داد، او با انتشار پستی از برنامه آفیشش سر صحنه فیلمبرداری نوشت: «چند روز پیش، نقش جدیدی در فیلمی تازه بهم پیشنهاد شد… ممنونم از کارگردان‌ها و تهیه‌کننده‌های پیشرو و ممتازی که من را در قامت امروزم می‌پسندند.. اگر خدا بخواهد، باهم خاطره‌های جدید می‌سازیم.»

روایتی از فضای همفکری و هم‌افزای وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه
ایسنا نوشت: فعالیت‌های سازمان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات طی یک ماه اخیر در مواجهه و هم آوردی با ده‌ها سازمان جاسوسی که علیه امنیت کشورمان فعال هستند، می‌تواند نشانگر این باشد که هم افزایی و همفکری دستگاه‌های اطلاعاتی کشورمان این بار به مانع بزرگ تری برای نفوذ و فعالیت سرویس‌های جاسوسی خارجی مبدل شده و توطئه‌های دشمنان علیه امنیت کشور آسان‌تر از گذشته می‌تواند خنثی شود.

روسیه: پیشنهاد کرده‌ایم یک دادگاه بین‌المللی برای محاکمه متهمان اوکراینی با حضور ایران و سوریه تشکیل شود
الکساندر باستریکین، رئیس کمیته تحقیقات روسیه که یک نهاد مرتبط با دادستانی این کشور است، پیشنهاد کرده «دادگاه بین المللی» با حضور کشور‌هایی همچون ایران، سوریه و بولیوی برای محاکمه شماری از اعضای نیرو‌های مسلح اوکراین تشکیل شود. آقای باستریکین به یک وب سایت خبری وابسته به دولت روسیه گفته است که مسکو ۹۲ عضو نیرو‌های مسلح اوکراین را به «جنایت علیه بشریت» متهم کرده است. به گفته وی بیش از ۱۳۰۰ تحقیقات جنایی درباره نظامیان اوکراینی در روسیه آغاز شده است. این مقام ارشد روسی غرب را به حمایت آشکار از «ناسیونالیسم اوکراینی» متهم کرده و محاکمه احتمالی با حمایت سازمان ملل متحد را «بسیار مشکوک» خوانده است. رئیس کمیته تحقیقات روسیه در عوض پیشنهاد کرده است که یک دادگاه بین المللی با حضور کشور‌هایی که «موضع مستقلی در مورد مساله اوکراین» دارند، به ویژه سوریه، ایران و بولیوی، تشکیل شود.

مدیرعامل بهشت زهرا: ۹۸ سنگ قبر با عکس بی‌حجاب یا بدحجاب را اصلاح کردیم
سعید غضنفری مدیرعامل سازمان بهشت حضرت زهرا (س) گفت: در چند ماهه اخیر و پس از هماهنگی با خانواده متوفیان، ۹۸ سنگ قبر که تصاویر مکشوفه داشتند، جمع آوری و اصلاح شد. او تاکید کرد: ما همچنان بر روی عقاید خود هستیم. واقعاً در شأن آرامستان مؤمنان نیست که تصویر خانم‌های مؤمن را به شکل کشف حجاب و بی‌حجاب روی سنگ‌های قبر حکاکی کنند. او گفت: ما در این دوره اعلام کردیم در صورتی که سنگ فروش یا نصاب نسبت به نصب چنین تصاویری اقدام کند، با آن مجموعه به طور کامل قطع ارتباط کرده و دیگر اجازه فعالیت به آن‌ها نخواهیم داد.

با سنگ و چوب و چماق مردم را نجات دادند!
روزنامه شهروند با چند مرد محلی اهل استهبان مصاحبه کرده که در جریان سیل مرگبار این شهر به مردم هشدار دادند و مانع از افزایش تلفات شدند. رضا علیپور یکی از روستاییان می‌گوید: فریاد زدم سیل. هیچ‌کس توجه نمی‌کرد. اصرار کردم و دیگر داشتم التماس‌شان می‌کردم. بعضی‌ها حتی به شوخی می‌گفتند چیزی زدی! توجهی نمی‌کردند به هشدارهایم. مجبور شدم با سنگ شیشه ماشین چند جوان را بشکنم. دنبالم کردند. تا اینکه دقیقه‌ای بعد، سیل آمد و ماشین و وسایل‌شان را با خود برد. خیلی شوکه شده بودند. مهرسانا و ماکان از مفقودان نیز خواهر و برادر بودند. مادرشان برای برداشتن لباس به داخل ماشین می‌رود که سیل پدر خانواده به همراه فرزندانش را با خود می‌برد. نادر امید یکی دیگر از روستاییان:با پدر و برادرم رفتیم سمت رودخانه. در آنجا حداقل ۲۰۰، ۳۰۰ نفر حضور داشتند. مجبور شدیم با چوب و چماق سراغ‌شان برویم، چون اصلا به حرف‌مان باوری نداشتند.  به پدر خانواده‌ای گفتم سیل در راه است، قبول نمی‌کرد. مادر شک کرده بود. گفتم خودت بیا بالا و ببین. مادر خانواده به سمت بالا آمد و همان لحظه سیل به پدر و دو فرزندش امان نداد و آن‌ها را با خود برد. /شهروند

سکوت نمایندگان زن مجلس یازدهم در مورد گشت ارشاد شکست!
فاطمه قاسم پور عضو کمیسیون اجتماعی:در طول این سال‌ها گشت ارشاد بار‌ها مورد آزمون و خطا قرار گرفته است. هر شیوه‌ی برخوردی که کرامت زنان را مخدوش کند، حتما با آن مشکل داریم. امروز هم از سردار اشتری تقاضای وقت کردیم تا در آن جلسه باره ضابطه‌مند شدن گشت ارشاد گفتگو کنیم و صحبت‌های آنان را بشنویم. ما گزارش دقیقی از برخورد کلی گشت ارشاد نداریم؛ گشت ارشاد باید مبتنی بر حفظ کرامت زنان باشد و در بیانیه ۲۱ تیرماه هم این بحث را مطرح کردیم. / جماران


یک اقتصاددان: درآمد مردم در حال تنزل است؛ باید مالیات کاهش یابد نه اینکه مردم را بتکانند!
محمد طبیبیان: بی تردید با شیوه‌ای که آقایان در پیش گرفته اند، نمی‌توان شرایط اقتصادی را بهبود بخشید. متأسفانه تیم رییسی مشابه تیم دولت قبل برای اجتناب از تصمیم‌های کارساز در کاهش هزینه، اقدامات دیگری انجام می‌دهد که بارزترین آن افزایش کسب درآمد از کیسه مردم از طریق افزایش فشار مالیاتی برای اجتناب از کاهش اساسی هزینه‌ها و اجتناب از بازسازی نظم مالی، شامل نظم بودجه‌ای و هزینه‌های بخش حکومتی است. به نظر می‌رسد دولتمردان چندان اهمیتی به این نمی‌دهند که پول‌های به دست آمده از جیب مردم، در چارچوب بودجه‌ای غیرکارآمد و کم بازده مصرف می‌شود. در شرایطی که درآمد و معیشت مردم در حال تنزل است در هر چارچوب تصمیم گیری معقول، باید بار مالیات کاهش یابد نه این که به شکل‌های مختلف مردم را بتکانند و نرخ‌ها را افزایش دهند. / جماران

روایتی از صحبت‌های جلال مقامی در سالروز تولدش
احسان نظام بکایی، فعال رسانه ای:امروز، جلال مقامی هشتاد و یک ساله می‌شود. چند روز قبل به دیدنش در مهرشهر کرج رفتم. بیماری و کهولت تاثیری در صدای رسا و هوشمندی‌اش نداشت. مقامی حرفی زد که دلم را به درد آورد: از غذایم می‌زنم تا دارو بخرم! گیج شده‌ام! مگر قرار است چقدر عمر کنم؟ شاید، هفت، هشت ماه دیگر رفته باشم. نباید اینقدر دستم تنگ باشد که آبروی هشتاد ساله‌ام برود. متوجه شد ناراحت شده ام. فضا را عوض کرد:این‌ها را برای جلب ترحم نگفتم! من اگر می‌توانستم کار کنم، محتاج نمی‌شدم! پیشنهاد برای دوبله دارم، ولی خودم می‌دانم، نمی‌توانم. چرا کاری کنم که آبرویم برود. شاید صدایم به نقشی بخورد، ولی مثل قدیم بر تار‌های صوتی‌ام تسلط ندارم و شاید در حس نقش کوتاهی کنم. کاش مسئولان فرهنگی حواس‌شان به ما باشد تا شب، آشفته نخوابیم، اما امیدم به خداست.

فرمول محاسبه کمیسیون مشاوران املاک کشور تغییر کرد
فرمول حق الزحمه مشاوران املاک از سوی معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد که براساس آن تعیین کمیسیون بنگاه‌های املاک بر مبنای درصدی از قیمت معاملاتی که سبب ذی‌نفع شدن بنگاه‌ها از گرانی مسکن می‌شد، لغو شد. تهران در این کمیسیون به ۱۰۰ بلوک تقسیم شده و متوسط قیمت املاک هر بلوک بر اساس شاخص‌های مختلف برای یک سال تعیین می‌شود.. /ایرنا

آمار متناقض و ترسناک از بیکاری جوانان در کشور 
واژه NEET وضعیت جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله‌ای است که نه درحال تحصیلند نه مهارت‌آموزی و نه مشغول کار. طبق آمار‌های زیرمجموعه وزارت کار، نرخ NEET که قبلا حدود ۳٫درصد بود، در گزارش اخیر مرکز آمار به ۷۰ تا ۷۷درصد طی سال‌های ۱۳۹۷ تا ۱۳۹۹ رسیده است. این آمار با شواهد قبلی سازگار نیست؛ اما ایران را در سطح جهان به رتبه اول می‌رساند. براساس گزارش اخیر مرکز آمار، در سال ۱۳۹۹از ۱۰.۵میلیون جوان، ۸.۱ میلیون نفر از آنان NEET اند که سهم بیش از ۷۷ درصدی از کل جوانان را دارند. در گزارش مرکز آمار تعداد جوانان در این شرایط، سال پیش حدود سه‌میلیون نفر ذکر شده. آمار‌های وزارت کار نشان می‌دهد این عدد سال ۹۴ حدود ۳۱ درصد، در سال ۹۵ حدود ۳۰.۲درصد و سال ۹۶ حدود ۲۹.۸ درصد بوده. اما سال ۹۷ با جهش به ۷۳ درصد و در ۱۳۹۸ به حدود ۷۴ درصد رسیده و در ۱۳۹۹ رقم ۷۷.۴ درصد به ثبت شده. /فرهیختگان

رئیس کل بانک مرکزی: متاسفانه نگاه تامین مالی عمدتا به بانک‌هاست
رئیس کل بانک مرکزی با بیان این‌که در برنامه توسعه هم باید به باید‌ها و هم نباید‌ها توجه کرد، گفت: موضوع محدودیت منابع مالی هم باید مورد توجه جدی قرار گیرد، متاسفانه نگاه تامین مالی عمدتا به بانک‌ها است بدین معنا که بانک‌ها موظفند برای تامین مالی تسهیلات بانکی بدهند باید این نگاه فراتر رفته و به دنبال تامین مالی از بازار سرمایه و منابع مالی خارجی هم باشیم و کاری کنیم که منابع مردمی هم به سمت فعالیت‌های اقتصادی رود. باید نگاه جدیدی به نظام تامین مالی در برنامه هفتم توسعه داشت.

صادرات تخم مرغ نداریم
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به کاهش شدید مصرف تخم مرغ و افت قیمت این محصول گفت: حدود یکماه است که صادرات تخم مرغ انجام نمی‌شود. ناصر نبی پور در گفتگو با مهر با اشاره به افت قیمت تخم مرغ گفت: میانگین قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری به ۳۲ هزار تومان رسیده و نسبت به هفته گذشته حدود ۵ هزار تومان ارزان شده است. وی با اشاره به مازاد تولید و کاهش قدرت خرید مردم توضیح داد: وقتی که قیمت یک شانه تخم مرغ درب مرغداری حدود ۷۰ هزار تومان است، در مغازه‌ها نرخ آن به حدود ۹۰ تا ۱۰۰ هزار تومان می‌رسد که با توجه به این مساله، قدرت خرید مردم کاهش یافته و بسیاری توان خرید تخم مرغ را مانند گذشته ندارند.

دولت نگذارد شرکت‌های خارجی از مالیات فرار کنند
رئیس فراکسیون راهبردی مجلس گفت: شرکت‌های خارجی تولید کننده سیگار باید مالیات مناسب برند خارجی پرداخت کنند، گفت: ما به زودی طرح تحقیق و تفحص از این شرکت‌ها را در مجلس کلید خواهیم زد. حجت الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی نماینده تبریز، اسکو آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تولید و فروش سیگار در داخل کشور از سوی ۲ شرکت چند ملیتی JTI  و BAT با ماهیت آمریکایی، انگلیسی و ژاپنی گفت: کمپانی‌های چندملیتی آمریکایی، انگلیسی و ژاپنی فعال در ایران با وجود مالکیت و سهامداران خارجی با ثبت بعضی از علائم تجاری خود در داخل ایران، عوارض و مالیاتی مشابه شرکت‌های ایرانی پرداخت می‌کنند، و این یک سوء استفاده برای فرار از پرداخت مالیات است و باید وزارت صمت و هیأت دولت توجه داشته باشند که این شرکت‌های خارجی با دور زدن قانون، حقوقی از کشور تضییع ننمایند. به گفته وی، وزارت صمت مکلف است در تصویب نشان‌های داخلی و بین‌المللی به این نکته مهم توجه ویژه نماید، چرا که در دولت گذشته عده‌ای در این مسائل ذینفع بودند و برای حفظ موقعیت شرکت‌های خارجی این تخلفات را انجام داده‌اند و همچنان رد پای این تفکر در تنظیم آئین نامه‌ها برای تحریف برند‌های بین‌المللی شرکت‌های خارجی به منظور دور زدن قانون و پرداخت نکردن ارزش افزوده دیده می‌شود.

بازار موبایل دست واردکنندگان رسمی نیست
امیر اسحاقی دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی در مورد آخرین وضعیت تخصیص ارز برای واردات تلفن همراه، اظهار کرد: هنوز هیچ گونه تخصیص ارزی چه برای واردات موبایل‌های بالای ۶۰۰ دلار و چه برای موبایل‌های پایین‌تر از ۶۰۰ دلار، صورت نگرفته است و ما همچنان منتظر تصمیم وزارت صمت هستیم. در حال حاضر موبایل‌هایی وارد کشور می‌شود که فرایند تخصیص ارزشان از قبل انجام شده است، بنابراین تا پایان مرداد ذخیره موبایل برای تنظیم بازار داریم، اما با توجه به اینکه از خردادماه هیچ گونه تخصیص ارزی برای واردات نداشته‌ایم، نگران تنظیم و تأمین بازار در شهریور و مهر ماه هستیم. وی در مورد علت عدم تخصیص ارز به این محصول، گفت: پرس و جوی ما از مسئولان دولتی نشان می‌دهد که دولت به دنبال بهینه سازی منابع ارزی کشور است و غیر از این پاسخ مشخص دیگری به ما نداده‌اند. اسحاقی با اشاره به وضعیت بازار، تصریح کرد: واردات موبایل‌های بالای ۶۰۰ دلار معمولاً از طریق رویه‌های مسافری انجام می‌شود که بعضاً هم با سو استفاده همراه است؛ در این بخش واردات رسمی قابل توجهی نداریم و بازار دست واردکنندگان رسمی نیست. در بخش موبایل‌های زیر ۶۰۰ دلار نیز فقط تا پایان مرداد ذخیره داریم.

۹۵ درصد شرکت‌های آلمانی هیچ اطلاعی از ایران ندارند!
مایکل شومان رئیس اتحادیه فدرال توسعه اقتصادی و بازرگانی خارجی آلمان (BWA) با بیان اینکه در حال حاضر ۱۳۰۰ نفر از شرکت‌ها و مؤسسات تحقیقاتی مختلف در آلمان عضو این اتحادیه هستند گفت: هدف ما یافتن بازار‌های نوظهور در دنیا است. این اتحادیه به شرکت‌های آلمانی کمک می‌کند تا شرکای اقتصادی خود را در دنیا بیابند و از شرکت‌های بین‌المللی برای فعالیت در آلمان حمایت می‌کند. یکی از نکات مهم در فعالیت این اتحادیه شناخت کامل از طرف‌های تجاری است. ما معتقدیم این شناخت با ملاقات حضوری و صحبت درباره توانایی‌ها و ظرفیت‌های یکدیگر به دست می‌آید و ما به همین دلیل در ایران هستیم. شومان با اشاره به روابط گسترده تاریخی میان ایران و آلمان گفت: متأسفانه تصویر فعلی از ایران در میان آلمانی‌ها بیشتر از آنکه ناشی از تجربه مستقیم آن‌ها باشد ناشی از تصویرسازی‌های رسانه‌ای و سیاسی است و یکی از اهداف ما از این سفر این است که این تصویر منفی ناشی از عدم آگاهی از ایران را تغییر دهیم.  به ما توصیه کرده بودند به دلیل مسائل امنیتی به این سفر نیاییم، اما حالا در ایران در امنیت کامل به سر می‌بریم و شاهد مهمان‌نوازی بی‌نظیری از سوی ایرانی‌ها هستیم که حتماً این تجربه را با خود به آلمان می‌بریم. شومان با تأکید بر ضرورت گسترش روابط دو کشور بیان کرد: با توجه به اتفاقات منطقه و ظرفیت‌های ژئوپلیتیکی ایران و منابع انسانی و انرژی این کشور امکانات جدیدی برای همکاری وجود دارد. اما متأسفانه ۹۵ درصد شرکت‌های آلمانی اصلاً از ظرفیت‌های ایران اطلاعی ندارند.

سن بازنشستگی اصلاح می‌شود؟
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر اینکه قوانین بازنشستگی باید اصلاح شوند گفت: یکی از مواردی که باید اصلاح شود، «سن بازنشستگی» است. صندوق بازنشستگی کشوری در حوزه حقوق بازنشستگان تابع کامل سازمان برنامه و قانون بودجه است و پیگیر مطالبات هستیم.

سرپرست وزارت رفاه: امید به زندگی در ایران افزایش یافته است
زاهدی وفا سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: به برکت انقلاب اسلامی و اتفاقی که در این چهار دهه افتاد، امید به زندگی از ۵۴ سال به ۷۶.۲ سال افزایش یافته که افزایش ۲۱ سال امید به زندگی در تاریخ کشور‌ها و پیشرفت کشورمان دستاورد بزرگی است و تکالیفی را برای مجریان و سیاست‌گذاران ایجاد می‌کند.

وزیر اقتصاد: مشکل ما امروز ندانستن راهکار‌ها نیست
خاندوزی با اشاره به اهمیت اولویت‌بندی مسایل در برنامه هفتم توسعه گفت: اگر اولویت‌بندی نکنیم، خروجی برنامه مثل پروژه‌های متعدد عمرانی کشور می‌شود که بسیاری نیمه‌کاره و بدون نتیجه مانده است. وی تصریح کرد: مشکل ما امروز ندانستن راهکار‌ها نیست، بلکه خود سیاست‌گذار به اهداف تدوین شده خودش پایبند نیست و در مواردی سیاست‌ها متناقض است. وزیر اقتصاد تصریح کرد: وقتی بانک یا صندوق‌های بازنشستگی ناتراز است و ما سیاست‌هایی اعمال می‌کنیم که ناترازی‌ها تشدید می‌شود نمی‌توان انتظار داشت آمال و آرزو‌های خوب محقق شود.

تعرفه برق حدود یک میلیون مددجو رایگان شد
سخنگوی صنعت برق گفت: تاکنون نزدیک به ۳۰ درصد از حدود سه میلیون مشترک تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی، مشمول تعرفه صفر یا رایگان برق شده‌اند.

بدهی ۲ هزار میلیاردی خودروسازان به تایرسازان
رییس هیات مدیره انجمن صنعت تایر ایران اعلام‌کرد: بدهی خودروسازان به تایرسازان در پایان سال ۱۴۰۰ به بیش از ۲ هزار میلیارد تومان رسید که این بدهی شامل تراکتورسازی هم می‌شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۸۷
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۱۵۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۳
اقای وزیر رفاه فرا باهوش، مقایسه بفرمایید امید به زندگی طی این سی سال در سومالی هم افزایش یافته، این نتیجه طبیعی پیشرفت بهداشت و پزشکی است و به خودتان نگیرید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۳
يعني حضرات فكر ميكنن با ديدن عكس روي سنگ قبر هم تحريك ميشيم ! خدايا اينها چي تو كلشون ميگذره !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
انحراف شاخ ودم نداره .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
چند وقت دیگه احتمالا نبش قبر میکنن، اگر کسی کفنش رفته بود کنار، میگیرن میبرنش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۳
روسیه بسیار بیجا کرد که با تشکیل چنین دادگاهی میخواد ایران هم شریک کنه
شما منافع خودتو میبینی حق بخودت میدی ولیفک کنم حق با تجاوز شده است نه شما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۳
وزیر راست میگه

آقای جلال مقامی از غذاش میزنه که دارو بخره

باید امید به زندگیش بالا بره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۳
روسیه از ایران و سوریه خواسته ، تا برای پیگیری جنایت جنگی از ارتش اوکراین با او همکاری کنند !!!!!!!!!

من هیچ توصیحی ندارم و بدون شرح !!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۳
امید به زندگی کدوم امید این وزرا را از کجا پیدا میکنین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۳
بابا بس کنین چاپلوسی و ریا رو ، روزی بیستا مسئول فقط مدح و ستایش میکنن
عمل مهمه مردم میفهمن میبینن با جان و قلبشون حس میکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۳
اين محمد جواد لاريجاني هم براي خودش عوالمي داره ! زياد سخت نگيريد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۳
خانم انسیه خزعلی به تعداد فراوان محجبه طلاق گرفته هست
ریشه در تربیت و خصوصیات اخلاقی و محیط بزرگ شده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۳
زماني كه ملت نتوانند مايحتاج زندگي ودارو را تهيه كنند چگونه شاخص اميد به زندگي زياد شده ،مردم درآمد ندارند كه به مريض خود برسند بيماري خود رها كرده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۳
سرپرست وزارت رفاه : اميد به زندگي در ايران افزايش يافته است !!
---------------
بسيار عالي ... خيلي هم خوبه ... اما شاعر فرموده :
« چه خوش باشد كه سِرّ دلبران
گفته آيد در حديث ديگران » !!
چون سر پرست وزارت رفاه تا حدودي هم تعريف از خودشان كرده است ، چند كلمه عرض شد و انشالله تعالي كه ديگران نيز همين سخن سرپرست وزارت رفاه را تاييد و تكرار كنند !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۳
استاد و اسطوره صدا اقاي مقامي در قلب تك تك ما جا داره ، درد دلهاي ايشون بايد موجب خجالت و شرمساري مسيولين فرهنگ و هنر كشور بشه ، البته اگه وجدان اگاه و بيداري برايشان مانده باشه !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
ببین مهم دشمنی با آمریکاست ،تحریمها هم هیچ اثری نداره ،همه مشکلات تقصیر روحانیه ، الان هم همه چیز خوبه پس حرف نباشه !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۳
خانم خزئلی حرف نزنه بهتره.
زینال بندری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۳
امیدواریم گشت های ارشاد مسوولین کشور را در مورد هزینه های کمر شکن درمان ، مواد غذایی، پوشاک ، حمل و نقل و.....کمی ارشاد نمایند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۳
بی حجابی اگر با رنگ و زور و کتک هم بخواید پاک کنین از ذهن و روح مردم که نمیتونید. پس فایده اش چیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۳
البته مدرن اونهایی هستند که رابطه ندارید و وحشی اونهایی هستند که رابطه دارید
پاسخ ها
ناشناس
| Romania |
۱۴:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
چین روسیه و ....همه اهلی هستند و هیچ جنایتی تو چچن و سینک یانگ و خیره انجام نداده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۳
مدرن وحشی؟ منظور روسیه است؟ چین یا آمریکا یا اروپا؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۵
آمریکا وحشی ترینه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۳
این سرپرست رفاه از کی نظر سنجی کرده؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Romania |
۱۴:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
این آمارها را از خودش در و کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۳
شرم برما مردم تمام بدبختی ما زیر سر ماست
حجاب
گرانی
طلاق
دزدی
وووووو

مسیولین گل وگلاب بیگناه

پاک
ودرهای بهشت برا شون باز

خوبه خوب
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۳
چند کشور مدرن وحشی؟؟؟؟
وای مسوولین فرزندانشون رو در کشورهای وحشی مشغول درس و زندگی کردن جناب لاریجانی برای تفکر دوگانه شما متاسف هستم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۳
جناب لازیجانی! اگر با چند تا کشور عقب مانده وحشی مثل طالبان رابطه داشته باشیم خوبه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۳
و سال سال 2022 باشد
و ما خوشحال و مفتخر باشیم که برخورد مامورین عربستان با ایرانیان بهتر شده است
که احتمالا دیگر به پسران ایرانی تجاوز نمی کنند.
هرچه از سعادت ممکن است را داریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۳
باتشکر از سایت وزین تابناک کلیه عوامل پشت صحنه خبرگزاران محترم روزنامه نگاران عکاسان فیلمبرداران همه و همه کادر گرانقدر تابناک که با زحمات فراوان در این شرایطهای کروناکی و خطردار
قبول زحمت نموده از راه دور و نزدیک تشریف فرما
باید به عرضتان برسانم که بنده درخصوص اخبار بالا نظزی
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۳
سرپرست وزارت رفاه خدا به شما و مسئولین هم به اندازه مردم ایران امید به زندگی بدهد
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۳:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۳
کمی از مال و اموال محمد جواد لاریجانی را بدهید به اقای جلال مقامی ضمنا اگر امریکا وحشی است پس اقوام شما در امریکا چه میکنند برادر؟ برای شما اهلی هستند و برای مردم وحشی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۳
جناب محمد جواد لاریجانی خیلی میفهمه رابطه فقط با چین و روسیه کمونیست خوبه که بنجلهاشونو چندین برابر قیمت بخریم. فقط موندم چرا آقازاده هاشون فقط لندن و نیویورک میرن.
ناشناس
|
Romania
|
۰۰:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
یعنی با عکس اموات هم تحریک میشید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Romania |
۱۸:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
شاید طرف شد. ما چه میدونیم
خوشدل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
موندم این مسؤلین که اینقدر از امریکا بدشون میاد وهی مرگ بر آمریکا میگن چرا ...... رو میفرستن آمریکا تحصیل زایمان وزندگی کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
"محمدجواد لاریجانی: ما نباید دنیا را کوچک ببینیم و این بد است که فکر کنیم رابطه فقط باید با چند کشور مدرن وحشی باشد."
منظورتان احتمالا رابطه با آن کشورهائی است که جنابعالی در آنها درس خواندید و مدارج دانشگاهی را پیمودید. درست نمی گم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
واژه هایی مانند "مدرن وحشی" در هیچ فرهنگ لغاتی نیست و جعل آن فقط از شخصی مانند آقای جواد لاریجانی بر می آید!
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
اولین دروغ بزرگ زاهدی وفا را به ایشان تبریک میگوییم.ایشان نشان دادند که یک دولت مرد واقعی هستند.باید بعنوان وزیر رای کامل نمایندگان غیور و انقلابی را کسب کند.من الله توفبق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
این آقای سرپرست وزارت خانه که تازه با مقولاتی مانند امید به زندگی آشنا شده است توجه داشته باشند که زنده بودن با زندگی کردن متفاوت است، این را از تجربه شخصی خودم می گویم چون چندین سال است که فقط زنده ام و اصلاً زندگی نکرده ام!
صمیریه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
آقای لاریجانی؛ فرمودید جمهوری اسلامی بعد از انقلاب پیشرفت عظیم علمی و فناوری داشته است .
یک موردش را بنده میتوانم نام ببرم . بخش هوا فضا شامل ساخت پهپاد و موشک . بقیه به ذهنم نرسید. کاش خودتان می فرمودید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
اخبار یکی از دیگری ناامیدکننده تر و مسخره تر. حال آدم از این خبرهای تاسف بار بهم میخورد
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
کجای دنیا مردم بدهی خودروسازان به تایر سازان رو پیگیری می کنن؟
به کسی چه
چه هدفی داره این اخبار؟
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۰:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
رابطه با کشورای عقب‌مونده‌ی وحشی اوکیه، با مدرناش بده؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
خواهشمند است دقیقتر بررسی کنید خانم خزئلی عامل بیشتر طلاقها بی شغلی و اوضاع بد اقتصادیست نه تار موی زنان هرجا تریبون بدستتون میاد حرفی میزنید
حقیقت
|
Canada
|
۰۰:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
یک روز از خانه سالمندان رفتن رضا رویگری و روز دیگه از معیشت و داروی جلال مقامی و غبره میشنویم۔
اگر وضع هترمندان این باشه، بر مردم عادی در این روزگار سخت چه میگذره۔
خدایا چه اشتباهی کردیم کشورمون به این روز افتاد۔
خدایا دروغ و دورویی و گرانی و گرسنگی رو از ایران دور کن۔
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
اين بد است كه فكر كنيم رابطه فقط با چند كشور مدرن وحشي باشد !! جناب لاريجاني !
--------
خب ! البته اين هم براي خودش كلمه قصار يا بهتر بگوييم جمله قصار آقاي محمد جواد لاريجاني است !!
اما به نظرم اشكالي كه دارد اين است كه اگر ممالكي مدرن باشند ، چگونه مي توانند وحشي باشند ، و اگر وحشي باشند چگونه مي توانند مدرن باشند !! ... مدرن وحشي !! يكي مثل بنده به ياد مٓثَل « كچل مو فرفري » مي افتم شما چه طور ؟!!...
ناآشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
این آقای سرپرست وزارت رفاه مثل اینکه خواب تشریف دارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
اقای جواد لاریجانی بعد از کلی استراحت. حالا اومده میگه این بده که ادم فکر..... عجب جمله یی ایول
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
خدا انشالله تمام مريض ها را شفا بده ، مريض هاي روحي و مريض هاي جسمي
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
کشور مدرن وحشی !!؟؟؟
ناشناس
|
Germany
|
۰۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
امید به زندگی افزایش یافته. فکر کنم از دستاورد دولت سیزدهم بود و در این یکسال اخیر هم اتفاق افتاده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
بالاخره گشت ارشاد به مرده ها هم رسيد!احتمالا به زودي به خانه ها و داخل اتاق خواب مردم هم ورود كند!
پاسخ ها
ناشناس
| Romania |
۱۹:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
بدون شک همین گونه خواهد بود. مخصوصا اینکه قراره به براداران و خواهران آمر و ناهی مدرک تحصیلی هم اعطا کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
یعنی زنها بعد از مرگ هم شما را به گناه می اندازند؟ مسخره کرده اید خودتان را؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
این ادبیات جالب نیست آقای لاریجانی. ما که میشناسیم اون کشورها رو، و ویژگی‌های منفی آنها رو. باید خیلی فرهیخته صحبت کنید. حرف های شما مستقیما تو زندگی ما تاثیر داره. اهل بیت چیزهای دیگری ی به ما یاد داده اند. متاسفم
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۶:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
ایشان خودشان هم دراین کشورهای وحشی تحضیل کرده.
اموزگار
|
Canada
|
۰۲:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
اقای لاریجانی درست میفرمایید تمدن آدمرا وحشی میکند فرمودی واما اقای رفاه امیدشماها بااینهمه رفاه درسته اما تاکنون نشنیدم از کسی گه بگویدفقر وگرسنگی امیدرا زیاد میکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
من هم از غذایم می زنم تا دارو بخرم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
شما هم مثل اقاي مقامي محق هستيد ، به جنابعالي هم جفا شده
ناشناس
|
Canada
|
۰۲:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
جناب لاریجانی
حالا چرا آنقدر صفر و یک. همانطور که میشه با کشور های غیر وحشی و دوست مثل چین و روسیه رابطه داشت، با بقیه کشور ها هم میشه رابطه داشت.
رابطه با یکی به معنی قطع رابطه با دیگری نیست. اولویت باید منافع ملی باشه که ظاهرا نیست.
ramin
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
محمدجواد لاریجانی: این بد است که فکر کنیم رابطه فقط باید با چند کشور مدرن وحشی باشد ... البته منظورشون اینه که زمانی که ایشون تو همین غرب وحشی و در کنار این وحشیا داشتن تحصیلات عالیه رو پاس میکردن ، به این شدت وحشی نبودن... الان خیلی وحشی شدن لامصبا.... جوری که فقط نوه نتیجه هاشون میتونن در کنار غربیای وحشی زندگی کنن... لعنت به این غربیا... چقدر بد و وحشی شدن....
محسن
|
Belgium
|
۰۴:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
اقای زاهدی مسئول رفا اگر چه نمی توانی رفایی برای مردم درست کنی ولی با این حرف شما انقدر خندیدم که اشگ از چشمانم روان شد جایتان خالی دسته جمعی بودیم کمی دیگه از همین حرفها بزنید لطفا ......
غفاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
تعرفه برق آنهایی که می خواهد کمرشان بشکند را متاسفانه نمیگویند . خانه کمیته امدادی که مصرف برقی ندارد کمربندها را سفت کنید دوباره شوک جدید در راه است .
محسن
|
Belgium
|
۰۵:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
وای خدایا ما چقدر خوشبختیم که در این کشور ایران و در این زمان بدنیا امدیم و زندگی می کنیم....!!!!!!!!!؟ولی ای خدای بزرگ اگر خواستی دفعه بعد ما را بدنیا بیاوری ما را در یک کشور دیگر بدنیا بیار ما راضی به این همه خوشبختی نیستیم !!!؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
جناب نواب خان یک زمانی همین عربستانی ها در مقابل ایرانیها دولا و راست میشدند شما دلخوش به بهتر شدن برخوردشان شده اید ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
بازی قدیمی . مسئله حجاب برای به حاشیه بردن مشکلات اساسی کشور است وگرنه که شما اگر دغدغه دین داشتید مملکت به اینجا نمیرسید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
انشالله که جناب زاهدی وفا درست گفته اند امید به زندگی افزایش یافته ولی ای کاش یکی پیدا شود یک تعریفی از مفهوم زندگی داشته باشد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
آره حق با محمد‌جواد لاریجانیه رابطه با همین روسیه وحشی کافیه !!
ناشناس
|
United States
|
۰۷:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
جناب آقای طبیبان شماخوداقتصاددانیدواینرامیدانیدکه مدیران اقتصادی مادرپی طرح های نودرانداختن هستندکه درهیچ نقطه ای ازدنیاتجربه نشده وبقول قدیمیها عقل جن هم به آن نمیرسید
برادران میخواهدکاروتولیدایجادکنندباگرفتن مالیاتهای رنگ و وارنگ چنان میکنندکه کارگاه هاومشاغل موجودهم تعطیل شود اقتصادراجراحی میکنندتورم چندصددرصدمیشود فقط ماهستیم که جراح مغز واعصاب وجراح قلب وغیره داریم اخیراًجراحان اقتصادی هم داریم که چنان جراحی میکنندکه اقتصادبیمارمان نفس کشیدن رافراموش میکند آن درس اقتصادی که شماخواندیدهیچ ربطی به اقتصادمدرن امروزی کشورمان ندارد ماطرح هائی میدهیم که هیچکس نمیتواندمثل ماچنین طرح هائی بدهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
لاریجانی، بخاطر فکر کردن امثال تو به این روز افتادیم. خودتون که مشکلی توو زندگی ندارین ولی یه مورد رو نام ببر که توو این مملکت بشه راحت و بی دردسر یه کاری رو انجام داد یا به چیزی دسترسی داشت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
اقای لاریجانی این بدتر است که یقین داشته باشیم که رابطه باید با چند کشور عقب افتاده و مفلوک اهلی باشد .متاسفم برای خودم که در کشوری زندگی می کنم که سالهاست جنابعالی تئوریسین سیاست خارجی ان هستید .
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
تعرفه برق حدود یک میلیون مددجو رایگان شد این گفته وزارت نیرو است اما تحلیل من:
انچه که مسلم است وزارت نیرو برق مفتی به کس نمی دهد پس هزینه برق رایگان یک میلیون مددجو را از کجا تامین میکند ؟
از افزایش صوری مصرف برق من و تو. به بهانه اینکه مصرف برق مشترکی بیش از الگوی ساختگی است هزینه های رایگان را به این مشترکین سرشکن میکند
پاسخ ها
مشترک فضول
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۵
قضیه فراتر از این است.!!! ایندفعه قبضت را با دقت ببین. یک مبلغی روی مصرف کل شما به اسم (مبلغ تا تغییر نرخ) میکشن که معلوم نیست چیه.!! دو نوع بیمه ازت میگیرند، بازهم اگر وسیله برقی بسوزونی باید بابت هزینه تعمیرات پیششون زار بزنی تا نصفشو بهت بدن. یک مورد دیگه هم برای کنتورهای تک زمانه است که خودشون میگن برای آن تعرفه میانباری حساب میکنیم که طبق نرخنامه ارزانترین نرخ است. اما در عمل تعرفه پرباری با شما حساب میکنند!!.... از هر مسئولی در اداره برق هم بپرسی دست به سرت میکنن و جوابت را نمیدن. گویا علاوه بر تامین هرینه برق مددجویان ، تامین حقوق نجومی مدیران با این روش صورت میگیره و همه هم سکوت کرده اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
سرپرست وزارت رفاه: امید به زندگی در ایران افزایش یافته است.
با اين افزايش 10 درصدي حقوق ها حتما اميد به زندگي افزايش داشته آخه يه چيز بگين با عقل جور در بياد.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
جناب زاهدی وفا شما کجا سیر می کنید امید به زندگی کجا افزایش یافته
من 48 سال سن دارم نتونستم خونه بخرم مجبورم بیست سال دیگه خودمو زنده نگهدارم تا برای اینده بچه ها پس اندازی بذارم تا بتونن سه سال بعد برای خودشون خونه بخرن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
آقای میرتاج الدینی شما شرکت خارجی بیار سرمایه گذاری کنه ایجاد اشتغال کنه مالیلت هم به اندازه شرکت های داخلی بده چرا دنبال فراری دادن سرمایه گذاران خارجی هستید
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
روسیه، رسما و علنا داره ایران رو وارد جنگ اوکراین میکنه.. خدا رحم کنه بهمون.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
هر چی سن جواد لاریجانی بالاتر میره افکارش به حسین شریعتمداری نزدیکتر میشود
ارش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
سرپرست محترم رفاه تو خودت بهتر میدانید چه نظر پوچ و خنده داری میگی مردم امید به فردای خود هم ندارند به برکت مدیریت امسال شما زوال جمعیت فرا رسیده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
البته رابطه باید با چند کشور عقب افتاده وحشی باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
آقای لاریجانی - ارتباط با همه کشورها باید باشه بر اساس منافع ملی و اقتصاد. منظور از منافع ملی منافع گروه خاصی نیست منافع مردم و ساکنین ایران زمین هست.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
اقتصادددان می فرمایند درآمد مردم در حال نزول است
وزارت رفاه امید به زندگی افزایش یافته
ارگانهای دولتی غرق در رویابافی و از حال مردم بیخبر
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
محمدجواد لاریجانی: این بد است که فکر کنیم رابطه فقط باید با چند کشور مدرن وحشی باشد:
رییس شما با ژاپن که زخم خورده آمریکاست چقدر رابطه داری؟
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
اقای زاهدی وفا لطفا مذاح نفرمایید با برنامه های اقتصادی شما و دوستانتان قضیه کاملا برعکس هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
این خوب است که فکر کنیم رابطه فقط باید با چند کشور غیر مدرن وحشی باشد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
آقای لاریجانی لطفا برای درمان هم شماها و امثالتون به این کشورهای وحشی نرین . بچه هاتونا چرا فرستادین به این کشورهای وحشی برای درس و زندگی و هزار دلیل دیگه . شما اول این دو سوال و جواب بده رابطه داشتن و نداشتن و بزار مردم خودشون برا کشور تصمیم بگیرن اگر راست میگین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
مردم نمیتونندتخم مرغ بخرند شما هی شعار و حرف بزنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
محمدجواد لاریجانی: این بد است که فکر کنیم رابطه فقط باید با چند کشور مدرن وحشی باشد

این بدتر است که بچه های شما در این کشورهای وحشی زندگی میکنند

پولهای تان در دراین کشورهای وحشی نگه می دارید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
امیدبه زندگی باخودکشی خانواده ای ویارانه 300و400هزاری افزایش یافته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
بعد از مرگ هم دست از سر زنها برنمی دارید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
پیشنهاد کرده‌ایم یک دادگاه بین‌المللی برای محاکمه متهمان اوکراینی با حضور ایران و سوریه تشکیل شود!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
روسیه: پیشنهاد کرده‌ایم یک دادگاه بین‌المللی برای محاکمه متهمان اوکراینی با حضور ایران و سوریه تشکیل شود...میخواد برا خودش توی جهنم بعد از جنگ شریک بتراشه که غرامت رو بین همه تقسیم کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
چند کشور غیر مدرن اهلی پیدا کن برای دوستی
حسام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
زندگی کردن و مسافرت در این کشورهای وحشی برای فرزندان خودتون چطور؟؟
nader
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
جناب آقای زاهدی وفا،
اینکه این آمار را از کجا آورده اید خود یک مسئله است ولی سوال من اینست که بر اساس برداشت شما این افزایش امید به زندگی از کجا و چه عملکردی نشئت گرفته است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
جناب لاریجانی. روسیه وحشی نیست؟اگر غرب وحشی است پس چرا خانوادت اونجا زندگی میکنن؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
امروزه در بین مسولین دروغ نهادینه شده به راحتی در چشمان مردم نگاه میکنندودروغ میگویند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
با سلام جناب آقای محمد جواد لاریجانی پس فرزندان شما در اون کشورهای مدرن وحشی چه غلطی می کنند بس کنید
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
هنرمندانی که مثل جناب مقامی که خالصانه فقط به هنرشان فکر می کردند در گیرو دار این اقتصاد آشفته و هرکی به هرکی عمدتا در سنین بالا با مشکل معیشتی مواجه هستند در صورتی که باید پس از یک عمر خدمت به مردم حداقل از نظر معیشتی دغدغه نداشته باشند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
وزارت رفاه کیا این رو گفته ؟!؟!؟!
سیدمهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
سرپرست وزارت رفاه: امید به زندگی در ایران افزایش یافته!
منبع: ذهن خود خود آقای سرپرست قبل از خواب پس از یک وعده سنگین غذایی
واقعیت: ملت ایران نگران نان شب و جای خواب و سقف بالاسر هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
سنگ قبر بی حجاب رو اصلاح کردید؟
فازتون چیه؟
یعنی فکر میکنید عکس دو بعدی تراش خورده روی سنگ قبر آدمی که مرده , می تونه آدمی رو که رفته قبرستان و احیانا یکی از عزیز هاش مرده و قطعا حال خوشی نداره رو تحریک کنه؟

شما چی فکر کردید راجع به مرد ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
به برکت انقلاب اسلامی و اتفاقی که در این چهار دهه افتاد، امید به زندگی از ۵۴ سال به ۷۶.۲ سال افزایش یافته .... نه خیر در همه دنیا به واسطه افزایش بهداشت این اتفاق افتاده ..... شادی و نشاط و رفاه مردم کم شده است!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
خدا وکیلی سرتیتر خبرهای همین صفحه رو بخونید؟ بعد سرپرست وزارت رفاه افاضات کرده که امید به زندگی زیاد شده!
واقعا امید ب زندگی در همین صفحه موججججججججججج میزنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
جواد آقای لاریجانی مشکل اینجا است که شما و همه فک و فامیلتون توی همون چند کشور پیشرفته وحشی زندگی می‌کنید و مردم را از امکانات اونها منع می‌کنید که خدای نکرده شماها را زیر ذره‌بین نگیرند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
وحشی و مدرن با هم جور در نمی اد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
سرپرست وزارت رفاه: امید به زندگی در ایران افزایش یافته است
اين هنوز سرپرسته اينو ميگه فردا كه وزير شد ميگه سيل مهاجرين اروپايي و آمريكايي براي ورود به ايران پشت مرز جمع شدن . بعد از چند ماه بعلت اعتراضات بيكاران و بازنشستگان استيضاح ميشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
آقای لاریجانی اگر غرب وحشی و بد است چرا شما و اخویهای گرامیتان بچه هایتان را به آنجا میفرستید ؟؟؟؟!!! خب به کشورهای اهلی و دوست مانند روسیه چین و سوریه نمیفرستید ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
اقای جلال مقامی ضمن تشکر از صبر شما در جریان باشید برای توسعه شیعه به کشورهای دیگه وهزینه های مربوطه باید هممون صبر کنیم حتی اگر کارمون به دنیای دیگه بکشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
مدرن وحشی بهتر از عقب افتاده وحشی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
آقای سرپرست وزارت رفاه حتما از وقتی به این سمت رسیدن امیدبه زندگی او اقازاده هاش و اطرافیانش بالا رفته که به این نتیجه رسیدن . والا ما که به فردامون امید نداریم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
چی جوری امید به زندگی در ایران افزایش پیدا کرده که همه مردم دارن آرزوی مرگ میکنن ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
20500 تا بازدید و حتی 1 نظر قابل درج !کشور را به افتضاح کشیدید که حتی خودتون هم خجالت میکشید نظرات مردم را نشان بدهید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
صحبتهای آقای طبیبیان را خواندم در دل گفتم کاش یک اقتصاد دان کاربلد رئیس جمهور کشورم بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
این فکر که فعلا" برای شما خاندان نابغه !!!! خوب بوده است لذا ما اصلا" چنین فکری نمیکنیم چون اصلا" بلد نیستیم فکر کنیم ؟؟!!! و شما بجای همه ما فکر میکنید؟؟!! آنهم چه فکری؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
به زودی ایران نیز مانند 4 سال پیش کشورهای اروپایی از 60 سال به 65 و با 35 سال سابقه کار بازنشسته خواهند شد.
چون گاهی مثلا معلم که از سن 18 سالگی برایش حقوق داده اند و در تربیت معلم درس خوانده است در 48 سالگی بازنشسته می شود.
و 40 سال حق بازنشستگی می گیرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
واقعا اینهمه مدیر ومسئول وکارمند درستاد بحران واداره هواشناسی چکار می‌کنند که جان مردم اینقدر برایشان بی ارزش شده حتی زحمت اطلاع رسانی درباره سیل وحوادث را به مردم نمی‌دهند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
جای تاسف و شرم است که در کشور ما یک هنرمند، یک انسان در آستانه 81 سالگی از غذایش بزند برای آنکه بتنواند دارو بخرد. شهریاران بود و ملک مهربانان این دیار!!!
ناشناس
|
United States
|
۱۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
محمدجواد لاریجانی: این بد است که فکر کنیم رابطه فقط باید با چند کشور مدرن وحشی باشد


مشکلی نیست فرزندان تان را از این کشورهای وحشی فراخوانید
کاربر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
مدیرعامل بهشت زهرا: ۹۸ سنگ قبر با عکس بی‌حجاب یا بدحجاب را اصلاح کردیم !!!!
چی بگیم والا!!؟؟؟
بودجه مملکت را خرج چی میکنند!!! اصلاح سنگ قبر بد حجاب و بی حجاب؟؟؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
جناب زاهدی شما این آمار ها را از کجا استخراج می کنید که ما بتونیم به آنها در تحقیقات دانشگاهی استناد کنیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
جناب لاریجانی
اگر غرب وحشی است بچه هاتون توی غرب وحشی چکار می کنند ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
آقای لاریحانی بفرمایند با اون چند کشور مدرن وحشی که رابطه ای نداریم آیا با سایر کشورهای غیر مدرن اهلی رابطه حسنه داریم؟ تعداد کشورهایی که روابط نسبتا معقول باهاشون داریم از تعداد انگشتهای یک دست بیشتر نیست!!! که البته بیشتر مواقع تامین کننده منافع ملی مان هم نیستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
واقعا حرفهای مدیرعامل بهشت زهرا جدیه؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Romania |
۱۹:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
مگه شوخی هم داره؟
قادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
" چند کشور مدرن وحشی "!! مشکل همینجاست. ادبیات نابخردانه یک شخص یا اشخاص صاحب نظر در کشور
قادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
" چند کشور مدرن وحشی "!! مشکل همینجاست. ادبیات نابخردانه یک شخص یا اشخاص صاحب نظر در کشور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
-- حالا اين محمد جواد لاريجاني چه گفته ؟ .. حرف حسابش چيه ؟ .. گويا از وحشي گفته ... از مدرن گفته ! ... قضيه چيه برادر ؟
-- چيزي نيست اخوي ! از سيريه ... لابد خيلي سير است ، ... داره سر دل صاف ميكنه !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
خیلی بد است که لاریجانی از این همه کشور فقط تحصیل در آمریکای مدرن وحشی را انتخاب کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
جناب وزیر رفاه چه امید به زندگی، نگاهی به امار خودکشی، یاس ،درماندگی، استرس، بیماری های اعصاب و روان بیانداز ان وقت از این حرف ها بزن، دولت شما چه گلی بر سر ما زد که امید به زندگی را افزایش داد. ما را چنان به فلاکت رسانده اید که ارزوی مرگ میکنیم، وه که چقدر از مردم فاصله گرفته اید. چرا خود را بخواب میزنید، چرا با شعورمان بازی میکنید. چرا بر دل زخمی مان نمک میپاشید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
سرپرست وزارت رفاه شکر خوردن!!
پاسخ ها
ناشناس
| Romania |
۱۹:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
شکر به این گرونی را حیف نیست به این آدما بدی بخورن؟
نادان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
جناب آ شیخ محمدجواد لاریجانی فراموش نکن که سرکار هم فارغ التحصیل همین کشور مدرن وحشی هستی !!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
مردیم از خوشی نون و ما ست کیلو چند !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
آقای سرپرست رفاه به همین دلیل آمار خودکشی بالا رفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
جواد جان شما با چهار تا کشور رام رفیق باش بشرطی که بدردت بخوره نه چین و روسیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
انيسه خزعلي : يكي از دلا يل خيانت ، مسئله حجاب است !!
--------
دلايل خيانت ؟ ... بله ؟ ...اولاً شيخ اجل سعدي شيرازي فرموده :
« دلايل قوي بايد و معنوي » !!
ثانياً : البته برخي حرف ها مثل يك قطره مثلاً مايع ظرفشوري مي ماند كه آن يك قطره كلي كف ميكند ! و آن حرف هم خيلي طول و تفسير دارد ! بنا بر اين بايد از اين صحبت خانم خزعلي نتيجه گرفت كه منهاي ايران و افغانستان ،در ١٩٨ كشور ديگر اين كره ارض طايفه نسوان بي حجاب در آن بلاد همه در حال خيانت به شريك زندگي شان ... واي ... واي ... واي واي ...زبانم لال ، ده بار لال ... بلكه صدبار ... حتي هزار بار لال ... استغفر الله ... استغفر الله ربي و اتوب اليه ... پناه مي بريم به ذات پاك خدا !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
این هم بد است که رابطه فقط با چین و روسیه و ونوزوئلا و... باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
امید به زندگی نه، امید به زنده بودن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
یه نفر به آقای زاهدی وفا بگه امید به زندگی چند دوره قبل افزایش یافت و پس از آن ثایت بود و اگه اقدامات دولت حاضر که کاهش قدرت خرید رو کم کرده و باعث شده یک نفر مثل آقای جلال مقامی برای تهیه داروهاش از غذای خودش بزنه ، خیلی از خانواده ها غذا ندارند که از آن هم بزنن، پس هم کم بود غذا و هم ناتوانی در تامین هزینه درمان خانواده ها، دولت را در کاهش امید به زندگی نیز موفق خواهد کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
اااااااااااا وحشی بودن بده؟
عجب!!!!!!!!!!!!!!
مرتضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
جواد جان .... مدرن وحشی بهتر از عقب افتاده وحشیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
روایتی از صحبت‌های جلال مقامی در سالروز تولدش
احسان نظام بکایی، فعال رسانه ای:امروز، جلال مقامی هشتاد و یک ساله می‌شود. چند روز قبل به دیدنش در مهرشهر کرج رفتم. بیماری و کهولت تاثیری در صدای رسا و هوشمندی‌اش نداشت. مقامی حرفی زد که دلم را به درد آورد: از غذایم می‌زنم تا دارو بخرم! گیج شده‌ام! مگر قرار است چقدر عمر کنم؟ شاید، هفت، هشت ماه دیگر رفته باشم. نباید اینقدر دستم تنگ باشد که آبروی هشتاد ساله‌ام برود. متوجه شد ناراحت شده ام. فضا را عوض کرد:این‌ها را برای جلب ترحم نگفتم! من اگر می‌توانستم کار کنم، محتاج نمی‌شدم! پیشنهاد برای دوبله دارم، ولی خودم می‌دانم، نمی‌توانم. چرا کاری کنم که آبرویم برود. شاید صدایم به نقشی بخورد، ولی مثل قدیم بر تار‌های صوتی‌ام تسلط ندارم و شاید در حس نقش کوتاهی کنم. کاش مسئولان فرهنگی حواس‌شان به ما باشد تا شب، آشفته نخوابیم، اما امیدم به خداست.


تابناك عزيز
با سلام و احترام
لطفا در رفع مشكلات اين هنرمند محبوب اقدام بفرماييد.
با حفظ حرمت و احترام و آبرو البته!
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
بدهی ۲ هزار میلیاردی خودروسازان به تایرسازان
و بدهی تایر سازان به مردم بابت لاستیک های بی کیفیت و بالاتس نشو در قرن 21
همه ماشین های تولیدی مخصوصا آنهایی که سایز لاستیک 13 دارند بعد از تحویل به مشتری باید برای بالانس مجدد و اگر درست نشد بالانس درجا و اگر درست نشد تحمل آره تحمل یا هزینه تعویض لاستیک اقدام گردد!!!!!
حالا یه عده میگویند که مشکل بالانس به ده ها دلیل دیگر امکان دارد که باید به آنها پاسخ داد چرا بعد از تعویض لاستیک و انتخاب لاستیک خارجی مشکل با یکبار بالانس حل می شود.؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
جلال مقامي : از پول غذايم مي زنم تا دارو بخرم !!!
-------------
اما اگر اين صحبت جناب مقامي به گوش شيخ اجل سعدي شيرازي برسد ، اصلاً و ابداً و عمراً شيخ قبول نخواهد كرد ، و لابد خواهد گفت كه جناب مقامي به عنوان يك هنرمند قصد شوخي داره و خواسته است كه مزاحي نمايد كه وجه اطعمه اش را به مصارف دارويي و درماني صرف مي نمايد ! چون كه شيخ اجل قرنها پيش گفته و كتابت كرده كه :
« هنرمند اگر از دولت بيفتد غم نباشد ، كه هنر در نفس خود دولت است و هنرمند هر كجا كه رود قدر بيند و در صدر نشيند و بي هنر لقمه چيند و سختي ببيند » !! ... جالبه نه ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
لاريجاني جان وحشي تر از روسيه و پوتين در حال حاضر سراغ داري ؟؟؟؟؟!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
رابطه با چند کشور مدرن وحشی خیلی بهتر از رابطه با چند کشور غیرمدرن وحشیه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
این آمار دقیق رو حتما از کشور دیگه یا کپی کردید

76 درصد رضایت !!!!!!!!

خ خ خ خ خ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
با این آماری که از جوانان در شرایط NEET هستن و به احتمال زیاد هم واقعی هست چرا باید مردم رو به فرزند آوری تشویق کنیم ؟
نتیجه اش میشه Neet اضافه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
شكم اين خودرو سازها كي سير ميشه ،فقط خدا ميدونه.
ناشناس
|
Romania
|
۱۴:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
این که استاد جلال مقامی داره از غذای خودش خرج دارو و درمانش میکنه خود نشانه امید به زندگیست که مخصوصا در این دولت چند برابر شده. رییسی مچکریم.
ارش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
اقای لاریجانی چطوری مدرن و وحشی را یکی میدانند؟ و چنانچه غربی ها وحشی هستند ، چطور شما و خانواده درانجا تحصیل و زندگی میکردید و کماکان هم میکنید و البته صدها فرزندان مسئولین دیگر هم در همین کشورهای وحشی مشغول خوش گذرانی هستند . مردم اینروزها مشکلات زیاد دارند و طاقت این حرفها رو ندارند . خودتون رو بیشتر از قبل خراب نکنید .
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
ببینیم کشورهای غیر مدرن اهلی چه تاجی به سرتون میزنن آقای لاریجانی
محمود‌
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
تابناکجان‌ چرا‌ کامنتهای‌ منو‌ سانسور‌ میکنی ؟!
ناشناس
|
Romania
|
۱۹:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
فردا میرن سراغ اصلاح نقاشی های بی حجاب نقش نگاره های آثار باستانی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۵
کشو ری که وحشی باشه چطوری میتونه مدرن هم باشه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۵
یک اقتصاددان: درآمد مردم در حال تنزل است؛ باید مالیات کاهش یابد نه اینکه مردم را بتکانند! قابل توجه سیدمحرومان.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۵
من هم مدركم رو (بقيه خانواده رو كاري ندارم )(باقي خدما ت رو هم كاري ندارم) از يه كشور مدرن وحشي ميگرفتم الان اينجوري مي گفتم.
راستي جناب لاريجاني جنابعالي چرا رفتي بركلي درس بخوني . يه كشور غير وحشي (حتي همون زمان) نبود علايق شما رو برآورده كنه؟
چرا مركزي كه الان مديرش هستيد مقالاتشون رو ميفرستن كشورهاي مدرن وحشي؟
محمد صفری پره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۵
سلام.بله.البته امید به مرگ هم افزایش یافته!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
جام جهانی قطر مهرداد بذرپاش روز دانشجو جاماندگان سهام عدالت دهه فاطمیه