بازدید 9947
۳

حکم قصاص نفس قاتل شهید رنجبر اجرا شد

مجازات قصاص نفس قاتل شهید علی اکبر رنجبر جانشین وقت پاسگاه بید زرد شیراز صبح امروز شنبه با حضور خانواده اولیای دم اجرا شد.
کد خبر: ۱۱۳۱۱۱۴
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۷ 23 July 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، رئیس کل دادگستری استان فارس با اعلام این خبر گفت: پس از وقوع قتل فجیع سرهنگ علی اکبر رنجبر و دستگیری قاتل، رسیدگی سریع به پرونده در دستور کار قرار گرفت و رأی اولیه مبنی بر قصاص قاتل از شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس صادر شد.

حجت الاسلام سید کاظم موسوی با بیان اینکه پس از صدور رأی نخستین با اعتراض وکیل متهم، رأی بدوی در دیوان عالی کشور نقض و با تجویز مرجع عالی قضائی کشور، رفع نقص در خصوص سلامت روانی و قوه تمیز متهم در کمیسیون پزشکی قانونی در دستور کار قرار گرفت، گفت: اواخر اردیبهشت امسال پس از اجرای دستورات قضات دیوان عالی کشور در نهایت کمیسیون پزشکی قانونی استان فارس اعلام کرد؛ با انجام مصاحبه و معاینه روانشناختی از متهم، علائمی از اختلال عمده روانی در وی مشاهده نشد و طبق قرائن قاتل در زمان ارتکاب بزه دارای قوه تمیز و اراده بوده است.

وی تصریح کرد: پس از اظهار نظر کمیسیون پزشکی قانونی برای دومین بار متهم در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان محاکمه و با نظر قضات شعبه مجدداً به قصاص نفس در ملأ عام محکوم شد.

این مقام عالی قضائی استان با اشاره به اینکه رأی دوم دادگاه کیفری یک استان فارس توسط شعبه نهم دیوان عالی کشور تأیید و ابرام شد گفت: روند استیذان از ریاست قوه قضائیه نیز انجام و مجوز اجرای حکم به دادگستری استان فارس ابلاغ شد که بلافاصله در دستور اجرا احکام کیفری شیراز قرار گرفت.

رئیس کل دادگستری استان فارس در پایان اظهار داشت با توجه به اصرار اولیای دم مرحوم رنجبر بر اجرای حکم قصاص و عدم تمایل آنان بر بخشش محکوم، با فراهم شدن مقدمات اجرا مجازات قصاص قاتل شهید رنجبر با حضور اولیای دم رأس ساعت ۵:۴۰ صبح امروز در محل وقوع جنایت به اجرا درآمد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۳
کاش همین سرعت دربرگزاری و به نتیجه رساندن و اجرای احکام مفسدان اقتصادی رده بالای کشور هم انجام میشد ح

حیف
بخشش و گذشت فقط برای مردم عادی خوبه؟
صدها پرونده قتل بعد از چندین سال بی نتیجه باقی مونده ولی وقتی قتل در شرایط خاص و برای افراد خاص باشه بلافاصله حکم صادر میشه و اجرا میشه
چطور یک قاتل که سر بریده یک زن رو دستش میگیره و در شهر قدرت نمایی میکنه مشمول هیچ قانون جدی برای مجازات نمیشه؟
یا صدها جنایت دیگه که در این سالها رخ داد
آیا اگر فرصت بیشتری داده میشد امکان بخشش از طرف خانواده مقتول نبود؟
واقعا اگر مقتول یه فرد عادی بود به این زودی حکم صادر و اجرا میشد؟
ولی انگار کلا داستان یه چیز دیگه هست.
تو این مملکت قانون هم فقط برای افراد خاص به طور جدی اجرا میشه
ای کشته که را کشتی تا کشته شدی زار
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی