بازدید 7290
۲

شهاب حسینی: مسیر بازیگری‌ام تمام نشده

شهاب حسینی، با بیان اینکه بازیگری وقت آدم را می‌گیرد، گفت: روزی که بانی تاسیس یک دانشگاه کاملا تخصصی فقط در رشته سینما باشم آن روز بیش از کارهای بازیگری‌ام به آن یک کار افتخار می‌کنم.
کد خبر: ۱۱۳۰۵۲۸
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۵ 19 July 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، شهاب حسینی شامگاه دوشنبه - ۲۷ تیرماه - و پس از معرفی برگزیدگان نخستین جشن فیلم کوتاه اندیشکده مستقل فرهنگ و هنر که به دبیری وی برگزار شد در جمع محدودی از خبرنگار حاضر و به سوالات آنها درباره این رویداد پاسخ داد.

حسینی در ابتدا و در پاسخ به اینکه آیا ورودش به حوزه فیلم‌های مستقل و کوتاه به خاطر سانسور و بسته بودن شرایط سینما است؟ گفت: مسئله امروز اکران است چرا که دوران کرونا تاثیر زیادی بر اکران فیلم‌ها گذاشت و همین فیلم طلاخون که در آن بازی کردم و روی پرده است، مربوط به چند سال قبل بوده و الان به نمایش رسیده است. هدف من بیشتر کمک کردن به آثاری بود که بستر جامعه از آن بی‌خبر است. البته دوست دارم که این کار را سال‌های آینده با فیلم‌های مستقل سینمایی هم ادامه دهم.

وی افزود: با احترام به همه همکاران حرفه‌ای خودم، ورودم به این مسیر به این دلیل بود که به یک فضا و انرژی تازه نیاز داشتم چون فضای آنجا برای من اقناع‌کننده نبود.‌

حسینی تاکید کرد: هدف من از این مسیر چیزی جز ایجاد بستر برای مخاطب نبوده است. با این حال فعلا گام اول را آنلاین پیش بردیم ولی بعد از این احتمالا به دنبال مکانی ثابت برای نمایش فیلم‌ها خواهیم بود.

بازیگر فیلم سینمایی درباره الی همچنین درباره اینکه آیا با توجه به اسم و رسمش، این جشن در رقابت با رویدادهای مشابه خواهد بود؟ گفت: من دنبال هیچ نوع رقابتی نیستم و امیدوارم به فیلم‌هایی که از رویدادهای مشابه دیگر جا می‌مانند، در اینجا توجه کنیم.

دبیر جشن فیلم کوتاه اندیشکده مستقل فرهنگ و هنر اضافه کرد: ضرب‌المثلی هست که می‌گوید صاحبخانه‌ی بد، آدم را صاحبخانه می‌کند. من خودم در چند سال قبل برای تزریق نگاهی جدید، حدود هشت فیلم را تولید کردم ولی برای ارائه با مشکل مواجه شدم. برای همین، اینکه از سر لطف می‌گویید اسم من وزنی دارد، فقط در کلام است و در عمل نیست و همین انگیزه باعث شد که بگویم اینجا، آدرس ماست و اگر هیچ جایی فیلمی را نخواستند ما هستیم.

وی همچنین درباره اینکه استقلال این رویداد را در آینده چطور حفظ می‌کند وقتی مدیران بر سینمای انقلابی و ورود نسل تازه از فیلمسازان انقلابی تاکید دارند، بویژه آنکه بخش قابل توجهی از آثار نامزد شده محصول مشترک با انجمن سینمای جوان هستند، گفت: این یک نوع همکاری بود که انجام شد و برای من جالب بود که یکسری استاندارد در بعضی فیلم‌های انجمن رعایت می‌شود که ممکن است در فیلم‌های مستقل نباشد؛ به همین دلیل در سال اول خواستیم این تلفیق را داشته باشیم که سلیقه‌های مختلف را هم ببینیم و به انجمن معرفی کنیم.‌

این بازیگر و کارگردان سینما با تاکید بر اینکه ما استقلال در سلیقه را حتما درنظر خواهیم داشت، افزود: این تلفیق در سال اول برای من دلگرمی است چون دغدغه اصلی به پخش رساندن این آثار است که جای دیگری برای دیده شدن ندارند و شاید در این مسیر همسویی بیشتری برای پخش سینمای مستقل پیش آید.

شهاب حسینی در پاسخ به اینکه آیا پس از چند سال پرحاشیه مسیر فعلی‌اش را با آرامش پیش می‌برد، با تایید حاشیه‌دار بودن چند سال اخیرش، گفت: حاشیه‌ها می‌آیند و می‌روند ولی در نهایت خط سیر مشخص است. بازیگری وقت آدم را می‌گیرد و به دغدغه‌های دیگر کمتر پرداخته می‌شود. من آثارم را ارائه می‌کنم و اگر مورد اقبال قرار بگیرد مسئولیت بیشتری را برایم به دنبال دارد.

وی ادامه داد: مسئله این است که از یک جایی شما باید براساس سهم اجتماعی خود کاری کنید و آنچه انجام می‌دهم طبق نیازی است که به نظرم وجود دارد. من احساس نمی‌کنم که مسیرم را با بازیگری شروع کردم و چون به مدارجی هم رسیدم دیگر همین کافی است. در حیطه کاری خودم احساس می‌کنم دوست دارم این‌ها را کنار هم ادامه دهم و روزی که بانی تاسیس یک دانشگاه کاملا تخصصی فقط در رشته سینما باشم آن روز بیش از کارهای بازیگری‌ام به آن یک کار افتخار می‌کنم.

حسینی در پاسخ به ایرنا درباره افق و آینده جشن فیلم کوتاه اندیشکده مستقل فرهنگ و هنر و احتمال بین‌المللی شدن آن نیز گفت: حتما قصد بین المللی کردن آن را داریم و احتمالا از سال های آینده این جشن را در جزیره کیش برگزار کنیم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۲
مسیر پاچه خاری هم ادامه داره کماکان!
آقا شهاب ، بسیار بسیار خوشحال شدیم و آرزوی موفقیت و تمام خوبیها را برای شما داریم.شما یکی از بازیکنان ارزشمند این کشور هستید . انشاالله حافظ و نگهدار شما باشد.
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی