بازدید 62992

خبر مهم پوتین درباره موشک مافوق صوت اتمی

رئیس جمهوری روسیه از عملکرد ارتش کشورش در جنگ با اوکراین تمجید و تاکید کرد، موشک پیشرفته مافوق صوت سارمات تا آخر سال در اختیار ارتش قرار خواهد گرفت.
کد خبر: ۱۱۲۵۷۳۹
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۷ 21 June 2022

 


به گزارش تابناک به نقل از فارس، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در تازه ترین اظهارات خود درباره جنگ با اوکراین از عملکرد ارتش کشورش در عملیات ویژه این کشور در دونباس تمجید کرد.

رئیس جمهور روسیه با بیان اینکه ارتش را مدرن کرده و جدیدترین تسلیحات را در اختیار آن قرار خواهد داد افزود، موشکهای بالستیک فرامافوق صوت سارمات تا پایان سال برای خدمت در ارتش مستقر خواهد شد.

دیمیتری روگوزین، رئیس آژانس فضایی روسیه پیش از این گفته بود، موشک مافوق صوت هسته‌ای سارمات می‌تواند «نیمی از ساحل یک قاره» را نابود کند.

روسیه حدود دو ماه پیش از آزمایش موفق موشک بین قاره ای خود که قابلیت حمل کلاهک هسته ای دارد خبر داده بود.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای اعلام کرد، کلاهک‌های تمرینی سارمات با موفقیت به اهداف ساختگی در میدان تیر اصابت کرده‌ و این موشک در تمام مراحل شلیک آزمایشی انتظارت طراحان آن را برآورده کرده است.

پوتین پیش از این در مورد ویژگی‌های این موشک گفته بود، سارمات هیچ‌گونه مشابه خارجی ندارد و قادر است به هر سامانه دفاع موشکی موجود در جهان نفوذ کند. رئیس جمهوری روسیه همچنین ادعا کرد که ساخت مشابه این موشک از سوی سایر کشورها بسیاز زمانبر خواهند بود.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022