بازدید 92035

انتقاد پانته‌آ بهرام از کتایون ریاحی

پانته‌آ بهرام، پس از نام بردن کتایون ریاحی از یکی از بازیگران مرد سینمای ایران به عنوان متعرض، گفت نمی‌فهمد اسم بردن از آدم‌ها به شکل واضح و رودررو چه کمکی به جنبش می‌توی ایرانی و نفس این حرکت خواهد کرد.
کد خبر: ۱۱۲۱۶۰۸
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۲ 30 May 2022

 

به گزارش تابناک به نقل از خبرآنلاین، پانته‌آ بهرام، بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر در لایوی در اینستاگرامش با بیان این که «همان‌طور که می‌دانید من هم جزو امضاءکنندگان بیانیه زنان سینماگر علیه تعرض و سوءاستفاده از قدرت توسط آقایان در حرفه خودمان بودم»، ادامه داد: «هرچند به هر حال انتقاداتی به این حرکت داشتم و کمی دیرتر از بقیه دوستان به این حرکت پیوستم چرا که معتقد بودم باید از حوزه زنان سینماگر خارج و دربرگیرنده تمام زنان شود، زنانی که می‌خواهند بگویند ما صاحب خودمان و صاحب بدن‌های‌مان هستیم و کسی صاحب ما نیست و ما ناموس کسی نیستیم. با این اندیشه شروع شد و بچه‌ها گفتند وقتی ما به عنوان سینماگر و چهره‌های شناخته‌شده شروع کنیم، بقیه به ما خواهند پیوست.»

او ادامه داد: «من دایرکت‌های بسیاری از خانم‌ها در مشاغل دیگر داشتم که می‌گفتند برای ما هم این اتفاق می‌افتد و مردانی هستند که از قدرت‌شان سوءاستفاده می‌کنند. همین‌جا بگویم تعرض با تجاوز الزاما یکی نیست، تعرض کلامی هم هست و به صورت لمس یا هر چیز دیگری تا درجه بالایش. چیزی که می‌خواهم اکنون به شکلی کوتاه در موردش با شما حرف بزنم این است که من به یک بخش این حرکت در روزهای گذشته به شدت معترضم و احساس می‌کنم جنبش‌مان در حال تبدیل شدن به ضد خودش است و آن این است که نمی‌فهمم اساسا اسم بردن از آدم‌ها به شکل واضح و رودررو چه کمکی به جنبش ما و به نفس این حرکت خواهد کرد. قرار نیست چون آزار دیده‌ایم، آزار بدهیم. قرار نیست شبیه آدم‌های انتقام‌جو عمل و جوری رفتار کنیم که ما قرار است روان دیگران را اعدام کنیم، چون خودمان آسیب دیده‌ایم. قرار از ابتدا این نبود، قرار ما این بود که جلوی این اتفاق‌ها را بیش از این بگیریم.»

بیشتر بخوانید 

بهرام افزود: «این ماجرا باید خیلی قبل از این اتفاق می‌افتاد و من تبریک می‌گویم به همه بانوان نازنینی که پیشگام این اتفاق شدند، آن ۵ نفری که به آن‌ها رای دادیم، می‌دانند که دوستشان دارم، مخلص‌شانم و می‌دانند که می‌دانیم انسان جایزالخطاست منتها این ویدئو را به این دلیل ضبط می‌کنم که بگویم دوستان اسم بردن از آدم‌ها نه تنها کمکی به ماجرا نمی‌کند، بلکه ما به جای همراهی شبیه آدم‌هایی می‌شویم که در حال مقابله کردن هستیم.»

او در پایان گفت: «یک چیز دیگر که خیلی دلم می‌خواهد در این لحظه بگویم این است که حتی مردانی که به صورت تاریخی از توانایی و قدرت‌شان سوءاستفاده کرده‌اند به نوعی قربانی یک اندیشه غلط گسترده هستند که در طول تاریخ بوده است و فقط هم متعلق به ایران نیست و همه‌مان می‌دانیم که مربوط به همه جای جهان است. این که الان این حرکت را به انتقام‌جویی تبدیل کنیم، دشمن درست کردن و ره به خطا بردن است. مسیر را به غلط بردن و به جاده خاکی کشاندن است. پیروزی ما در جذب همدلی و همراهی آدم‌هاست، نه ایجاد خشم، قرار ما این نیست. خواهش می‌کنم از همه دوستانم، لطفا این ماجرا را بیش از این تبدیل به انتقام‌جویی نکنید، شخصی‌اش نکنید، اجازه بدهید همان‌طور که از اول قرارمان بود با روانشناس‌ها، با متخصص‌ها صحبت شود و به شکل خصوصی‌تری مشکلات‌مان را حل کنیم، دست همه‌تان را می‌بوسم، از شمایی که به حرفم گوش دادید ممنونم.»

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۵۹
انتشار یافته: ۱۱
بردن ابروی یک انسان کار بسیار زشتی می باشد هرچند این اتفاق برای 25 سال پیش بوده باشد و خدا ستار العیوب است . نکنه اتفاقی که برای ازاده نامداری افتاد برای همه ما ها بیافته . ابرو نبریم و به خدا واگذار کنیم
خانم کتایون ریاحی از بازیگران خو با نقشهای ماندگار در سینمای و تلویزیون ایران هستند امااا خب طرح چنین موضوعی پس از گذشت چندین سال از وقوع آن ز سوی ایشان اصلا منطقی و عقلانی نیست از نظر فیزیکی غیر قابل اثبات است خب همااان موقع چرا گفتع نشده مگر غیر از این است که اآبروی انسانها بر همه چیز در زتدگی الویت دارد؟؟ چرا سکوت کردید و چرا شکایت نکردید ..... حالا بعد از گذشت چندین سال از فردی نام میبرید و نیتوانید هم اثبات کنید اکنون شمااا متجاوز به آبروی شخص دیگری شدید ... این چه روالی است که با ادعاهای درست و نادرست ن... ارزش خانمهااا را به سمت و سوی استفاده ابزاری میبرید ........... حرفتان منطقی نیست اگر میتونید اثبات کنید وگرنه تهمت زدن را همه میتونن نسبت به هم انجام بدهند
آب را جلو هر انسان تشنه اي بگذاري براي خوردن آن وسوسه مي شود.
اين مشكل دوجانبه است، يك سر آن به خود خانمها بر مي گردد و سر ديگر آن به آقايان لذا اين افراد اگر مي خواهند موفق شوند بايد از زاويه بالاتري به اين مسئله نگاه كنند نه اينكه يك گروه بخواهد ازاد و رها باشد و انتظار داشته باشد كه ديگري خود را كنترل كند.
با ایشان مخالفم. باید آبروی متجاوز را به چالش کشید تا مردم بفهمند که بازی کردن با حریم افراد چقدر می‌تواند گران تمام شود. حال متجاوز چه زن باشد چه مرد باید با نام و نشان و بدون ترس بیان کرد. بگذار که مردم از ترس آبرویشان هم که شده کمی خجالت بکشند این خوی حیوانی.
حرف پانته آ بهرام خیلی مزخرف و بی منطقه
اون موقع که جیک جیک مستونشون بود فکر زمستونشون نبود ! کیف و عشق هایشان را کرده اند حالا که بازارشان خریداری ندارد به فکر افشاگری افتاده اند !
خب غیر از جنبه اجتماعی من هم همینطور ایرانی آیا میخواهید آنهایی که تجاوز کرده اند نیز با شما همراه شوند؟ یعنی شما تجاوز شده ها و تجاوزگران که میخواهید با هم دوست باشیدقرار است با هم چه کار کنید؟
شما مشکل خودتون رو حل کنید بعد گسترشش بدین!
مشکل مردم ایران اینست که برای ظالم دل می سوزانند و مظلوم را به سکوت دعوت می کنند
برای کور نرقص ،برای کر نخوان
حرفهای عجیبی از پانته آ بهرام می شنویم
مسأله نباشد شخصی شه اما خانم بهرام هدف شما چیست که باید با تجاوزکار هنوز دوست باشید؟
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # دهه کرامت # اسدالله اسدی # موشک خیبر # حقآبه هیرمند # حج 1402
آخرین اخبار
وب گردی