بازدید 5387

واکنش گوترش به شهادت خبرنگار فلسطینی الجزیره

دبیر کل سازمان ملل ملل با محکوم کردن شهادت "شیرین ابوعاقله" خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره خواستار تحقیقات شفاف و مستقل در این زمینه شد.
کد خبر: ۱۱۱۸۳۲۲
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۰ 12 May 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل چهارشنبه شب در بیانیه ای اعلام کرد که از کشته شدن شیرین ابوعاقله، خبرنگار فلسطینی-آمریکایی تلویزیون الجزیره که روز چهارشنبه هنگام پوشش خبری عملیات نیروهای امنیتی اسرائیل در جنین در کرانه باختری اشغالی به ضرب گلوله کشته شد، وحشت زده شده است.

دبیر کل سازمان ملل با ابراز همدردی با خانواده شیرین ابوعاقله و آرزوی بهبودی هر چه سریعتر برای همکار وی از مقامات مربوط خواست تا تحقیقات مستقل و شفاف در مورد این حادثه انجام دهند و اطمینان حاصل کنند افراد مسوول پاسخگو شوند.

گوترش همه حملات به خبرنگاران و کشته شدن آنها را محکوم و تاکید کرد که روزنامه نگاران هرگز نباید هدف خشونت قرار گیرند.

دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد که خبرنگاران و کارکنان رسانه ها باید بتوانند آزادانه و بدون آزار، ارعاب یا ترس از هدف قرار گرفتن، فعالیت های خود را انجام دهند.

گوترش تاکید کرد مطبوعات آزاد برای صلح، عدالت، توسعه پایدار و حقوق بشر ضروری است.

معاون سخنگوی سازمان ملل متحد اعلام کرد که این سازمان بین المللی خواستار تحقیقات کامل درباره به شهادت رسیدن "شیرین ابوعاقله" خبرنگار الجزیره به دست نظامیان رژیم صهیونیستی است.

فرحان حق معاون سخنگوی سازمان ملل روز چهارشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران افزود: ما نگران کشته شدن این خبرنگار هستیم.

معاون سخنگوی سازمان ملل تاکید کرد ما خواهان تحقیقات کامل در خصوص کشته شدن این خبرنگار هستیم و در انتظار نتایج تحقیقات خواهیم بود.

میشل باشله کمیساریای عالی حقوق بشر نیز در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: ما از کشته شدن روزنامه نگار شیرین ابوعاقله هنگام پوشش خبری عملیات نظامی اسرائیل در جنین، فلسطین وحشت زده شدیم.

این مقام ارشد سازمان ملل اظهار داشت: ما خواهان انجام تحقیقات مستقل و شفاف در مورد کشته شدن او هستیم. مصونیت از مجازات باید پایان یابد.

نظامیان رژیم صهیونیستی بامداد امروز (چهارشنبه) با یورش به اردوگاه جنین در سرزمین های اشغالی "شیرین ابوعاقله" خبرنگار شبکه خبری الجزیره را به ضرب گلوله کشتند.

به گزارش پایگاه خبری النشره، وزارت بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطین با اعلام این خبر افزود: این خبرنگار حین پوشش خبری یورش صهیونیستها به اردوگاه جنین در شمال کرانه غربی از ناحیه سر هدف اصابت گلوله نظامیان صهیونیست قرار گرفت و کشته شد.

به گزارش این منبع همچنین "علی السمودی" همکار وی نیز زخمی شد که وضعیت او پایدار گزارش شده است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی