بازدید 39664
ناصر علیزاده در پنج وزن نخست آبروداری کرد

شکست سنگین کشتی فرنگی ایران در آسیا با تنها یک طلا

فرنگی کاران ایران در حالی که چند شکست غیرقابل انتظار را در مسابقات مقدماتی تجربه کردند، با یک طلا و دو برنز به کار خود در روز نخست خاتمه دادند
کد خبر: ۱۱۱۴۶۷۲
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۵ 19 April 2022

مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی آسیا از صبح امروز در 5 وزن اول در اولانباتور مغولستان آغاز شد که تیم کشورمان در حالی که چند شکست غیرقابل انتظار را در مسابقات مقدماتی تجربه کرد، با یک طلا و دو برنز به کار خود در روز نخست خاتمه داد.

در وزن 55 کیلوگرم، علی نوربخش در دور اول با نتیجه 10 بر 5 مغلوب آروجان هالاکورکی دارنده مدال برنز آسیا از هند شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، نوربخش از دور رقابت‌ها کنار رفت.

شکست سنگین کشتی فرنگی ایران در آسیا با تنها یک طلا

در وزن 63 کیلوگرم، ایمان محمدی در دور نخست با نتیجه 12 بر 4 بالجینیام دامجین از مغولستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل کنسوکه شیمیزو، دارنده مدال برنز جهان از ژاپن با نتیجه 2 بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. محمدی در این مرحله مقابل میرامبک آیناگولوف، دارنده مدال نقره و برنز جهان از قزاقستان با نتیجه 14 بر 3 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. و با توجه به حضور نیافتن احمد النکدالی از سوریه، به مدال برنز این وزن دست یافت.

در وزن 77 کیلوگرم، عارف حبیب اللهی در دور نخست با نتیجه 9 بر یک مقابل آکژول محموداف، دارنده مدال نقره المپیک از قرقیزستان مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی نیز به  دیدار رده بندی راه یافت. حبیب اللهی برای مدال برنز باید به مصاف کیم هیون وو قهرمان المپیک و جهان از کره جنوبی می‌رفت که این حریف در مبارزه حاضر نشد تا نماینده ایران با یک باخت صاحب مدال برنز آسیا شود.

در وزن 87 کیلوگرم، ناصر علیزاده در دور اول با نتیجه 7 بر یک مقابل ملیس آیتبکوف از قرقیزستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل نورسلطان تورسینوف قهرمان آسیا از قزاقستان با نتیجه 3 بر صفر به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. علیزاده در فینال جالگاسبای بردیمراتوف، دارنده مدال برنز جهان از ازبکستان را 3 بر یک شکست داد و به تنها مدال طلای روز اول ایران رسید. علیزاده در حالی طلایی شد که ایران در این وزن نتوانست با حسین نوری و ناصر علیزاده که به دو مسابقه گزینشی آسیایی و جهانی اعزام شده بودند سهمیه المپیک بگیرد.

در وزن 130 کیلوگرم امیر قاسمی در دور اول با نتیجه 5 بر صفر مقابل پریم پریم از هند به پیروزی رسید. وی در دور دوم مقابل مومینجان عبداله‌یف دارنده مدال طلای بازی‌های آسیایی از ازبکستان با نتیجه 9 بر 8 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد مقابل حریف کره‌ای، وی نیز از دور رقابت‌ها کنار رفت.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو