بازدید 9626

وزیر: اعتبار ناپایدار مشکل طرح‌رتبه‌بندی معلمان است

وزیر آموزش و پرورش در بازدید و افتتاح طرح‌های دهه فجر در استان مازندران و شهرستان نوشهر با اشاره به موضوع رتبه بندی معلمان، مشکل اصلی این طرح را اعتبار ناپایدار و تامین بار مالی آن عنوان کرد.
کد خبر: ۱۱۰۲۸۸۶
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۰ 04 February 2022

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، یوسف نوری، جمعه ۱۵ بهمن ماه طی سفر به مازندران در آیین افتتاح «دبیرستان دخترانه ۱۲ کلاسه خیّرساز طبرستان» نوشهر با بیان اینکه این مدرسه برابر استاندارد‌های برنامه درسی که برای سند تحول بنیادین لازم است ساخته شده، اظهار کرد: این مدرسه توسط بنیاد فرهنگی مصلی نژاد بر پایه پژوهش احداث شده است.

وی با بیان اینکه در هیچ جای دنیا به خاطر کرونا مدارس تعطیل نشد، افزود: برابر گزارش سازمان بهداشت جهانی اولین و آخرین جایی که در زمان کرونا بازگشایی و یا تعطیل می‌شود مدارس بودند و باید به اطلاع خانواده‌ها رساند که آموزش مجازی تنها مکمل است و به عنوان یک برنامه درسی اصلی محسوب نمی‌شود بنابراین نیاز است اولیا فرزندان خود را به سمت مدرسه سوق دهند.

وی با اشاره به اینکه سویه اُمیکرون خطر چندانی را برای دانش آموزان نداشته است، تصریح کرد: دنیا هم با همین سویه مواجه هست، اما هیچ گاه مدرسه را تعطیل نکردند و کشور‌های همسایه و دورتر ایران نیز هیچیک از مدارس خود را تعطیل نکردند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه از بابت تعطیلی مدارس دچار لطمات زیادی شده ایم، گفت: تقریبا مدت ۲ سال است که مدارس کشور باز نشده اند و دانش آموزان ما به این روش ناقص در حال اُنس و خو گرفتن هستند بنابراین باید از این مکمل تنها برای عقب ماندگی‌ها یا جبران جاماندگی‌ها استفاده شود.

نوری، کار معلمان را در فضای مجازی مضاعف برشمرد و ادامه داد: متاسفانه بر اساس فشار‌های موجود، دیده شده که مدارس در حال تعطیل شدن است و یا به صورت فضای مجازی است.

وی در خصوص رتبه بندی معلمان گفت: دولت سیزدهم قول رتبه بندی معلمان را در اسرع وقت داد و بودجه ۲۵ هزار میلیارد تومانی را برای سال ۱۴۰۱ پیش بینی کرد، اما در بودجه سال گذشته در تبصره ۲ جزء ۱ بند «و» یک اعتبار ناپایدار از فروش املاک مازاد برای آن قرار داده بودند که به فروش نرفت لذا اعتبار آن پایدار نشد، اما با این وجود، چون رئیس جمهور عنایت خاصی به معلمان داشتند این موضوع روی میز ماند.

وزیر آموزش و پرورش به توجه مجلس نسبت به رتبه بندی معلمان اشاره کرد و افزود: این موضوع تصویب شد و در شورای نگهبان به دلیل ناپداری اعتبار رفت و برگشت زیادی داشت تا اینکه روز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت این موضوع مطرح شد و به دستور رئیس جمهور برای نهایی شدن قرار است تا در روز یکشنبه در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برای رفع ایرادات شورای نگهبان مطرح شود.
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه