بازدید 8256
۳

گزینه نظامی دشمن هیچ‌گاه کاربرد نداشت

معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: گزینه نظامی دشمن به علت آمادگی نیروهای مسلح هیچ‌گاه کاربرد نداشت.
کد خبر: ۱۰۸۶۷۸۸
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۲ 10 November 2021

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در برنامه «تیتر امشب» شبکه خبر در تشریح ابعاد و دستاوردهای رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش، گفت: رزمایش، کاری تاکتیکی و عملیاتی است که موجب ارتقا مهارت و توان رزمی می‌شود و اثر راهبردی بزرگی را از خود بر جا می‌گذارد.

وی افزود: گزینه نظامی دشمن به علت آمادگی نیروهای مسلح هیچ‌گاه کاربرد نداشت.

امیر دریادار "حبیب الله سیاری"، معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: با انجام این رزمایش اطمینان بیشتری نسبت به آمادگی‌ها در مقابله با هرگونه تجاوز و تهدید بدست آوردیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران به اهداف برگزاری رزمایش سواحل مکران در جنوب کشور پرداخت و گفت: رزمایش، کاری تاکتیکی و عملیاتی است که موجب ارتقای مهارت و توان رزمی می‌شود و اثر راهبردی بزرگی را از خود بر جا می‌گذارد.

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری گفت: یکی از اهداف نیروهای نظامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران حفظ آمادگی‌های در زمان صلح و توان پاسخگویی قاطع و دندان شکن به خطای دشمنان در زمان جنگ است. ارتقای توان بازدارندگی در مقابل تهدیدهای آینده، خودباوری و اعتماد به نفس در رصد و مقابله با تهدیدات و آینده‌نگاری حوزه‌های عملیاتی، اطلاعاتی و آموزشی و افزایش اعتماد به نفس در صحنه‌های عملیاتی گسترده در زمین، هوا و دریا با تکیه بر فناوری‌ها و دستاوردهای بومی با تکیه بر توانمندی‌های داخلی است.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران به ارتقای توانمندی ارتش در رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: گستردگی جغرافیایی رزمایش، نشان از اشراف اطلاعاتی تا مدار ۱۰ درجه شمالی و توانمندی نیروهای مسلح ایران است.

او افزود: در رزمایش‌های دریایی از آب‌های سرزمینی رو به جلو و آب‌های بین المللی است. در این محدوده بسیاری از کشورها نظاره گر هستند و توان قدرت دریایی و نظامی و عملیاتی کشور را می‌بینند. رزمایش در هنگام صلح اثر بازدارنگی و راهبردی دارد.

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری درباره گفتمان بازی جنگ و شکل این بازی گفت: در این رزمایش‌ها دو نیروی خودی و نیروی فرضی دشمن (نارنجی) تشکیل و تقسیم می‌شود. در این میان و ستاد کنترل کننده جنگ توانایی‌ها و استفاده از ابزار و تاکتیک‌ها و خلاقیت‌های جنگی محک می‌خورد.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه بازی جنگ باعث نوآوری می‌شود، افزود: داوری این گفتمان جنگی بین نیروهای خودی و نارنجی توانایی‌ها را به قضاوت می‌نشیند.

او گفت: یکی از اهداف رزمایش‌ها انتقال تجربه‌ها به جوانترها است. طیف وسیع جوانان در رزمایش‌ها با روحیه‌ی سلحشوری در رزمایش‌ها آموزش می‌بینند. انتقال دانش و تجربه به نسل جوان در محیط واقعی عملیات و همتاسازی نیرو انسانی مورد نیاز برای تصدی مسئولیت در رده‌های مختلف از اهداف مهم رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ است.

امیر دریادار حبیب‌الله سیار گفت: در رزمایش‌های دریایی و آب‌های بین المللی از یگان‌های شناور زیر سطحی بهره برداری و از تسلیحات زیر سطحی از جمله اژدر علیه اهداف پیش بینی شده استفاده شد. همچنین پرتاب موشک‌های سطح به هوا علیه پرنده‌های بدون سرنشین متجاوز در منطقه عملیات و اجرای شلیک‌های موشکی و توپخانه‌ای علیه اهداف پرنده در روز و شب تمرین شد.

استفاده از پهپادهای انتحاری و حمله دقیق به اهداف مشخص شده در منطقه رزمایش گسترش و بهره برداری از سامانه‌های ضد جنگ الکترونیک در طول سواحل جنوب شرقی با تکیه بر توانایی‌های بومی کشور انجام شد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۳
گزینه نظامی ایران هم شکست خورده است نمونه آن مانور آذربایجان
توی سفره های مردم چطور؟
شب درازست و قلندر بیدار ؟..
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه