بازدید 37940

آن دم که دریا و آسمان گم شود!

کد خبر: ۱۰۸۴۲۲۳
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۱ 26 October 2021

ارسالی از :بیننده تابناک
تصاویر مربوط به ساخت رستوران دریایی در ۴۰ متر داخل دریای کاسپین استان گیلان شهرستان آستارا هست. احداث پروژه رستوران دریایی با اعتباری بالغ بر ۱۷۰ میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۷۴۲ مترمربع در دو طبقه و ۴۰ متر داخل دریا و ۴ متر بالاتر از سطح دریا با برگزاری مراسم کلنگ زنی از تاریخ ۲۶ خرداد ۱۳۹۷ در ساحل شریعتی شهرستان آستارا آغاز شده است.

آن دم که دریا و آسمان گم شود!

مجری طرح مدعی است که تمام مجوز‌های لازم را برای احدث این سازه کسب کرده است. ولی شهروندان آستارا و حامیان محیط زیست معترض به نحوه کسب مجوز‌ها و چرایی آن هستند.

نگرانی‌های مخالفین ساخت این رستوران:
-دریاخواری و خصوصی سازی ساحل و دریا
-آلودگی دریای کاسپین
-بهم خوردن اکوسیستم دریا
-آلودگی صوتی
-از دسترس خارج شدن ساحل و دریا برای عموم مردم که مکان تفریح و ورزش آنهاست.

-مجری طرح و مسئولین دولتی مدعی هستند که این سازه دارای مجوز و قانونی هست و سوال ما این است که برای چنین طرحی چطور مجوز ساخت صادر شده است در حالی که شعار برخورد با دریاخواری و حذف خصوصی سازی و ازادی سازی حریم ۶۰ متری دریا می‌دهند.

آن دم که دریا و آسمان گم شود!
-اینکه طرح مشخص نیست در صورت تکمیل و افتتاح آیا موفقیت آمیز خواهد بود و می‌تواند به فعالیت خود ادامه بدهد یا با شکست انجام خواهد شد؛ و این عدم اطمینان نگرانی رو برای مخالفان ساخت رستوران ایجاد می‌کنه که مبادا بعد از ساخت به حال خود رها شود با توجه به اینکه قرار است ۴۰ متر داخل دریا ساخته شود.
-مجری طرح مدعی است که محل ساخت سازه به مدت ۳۳ سال از شهرداری آستارا به اجاره گرفته شده. اگر به هر دلیلی مالک یا مجری از اداره این رستوران صرف نظر کند در این صورت تکلیف این مکان و رستوران چه خواهد بود؟
مجوز ساخت این سازه را سازمان بنادر و دریانوردی صادر کرده است، ولی حتی یک بار هم از محل ساخت بازدید نداشته اند. نه رئیس سازمان نه مدیر کل استان با اینکه به شهر آستارا سفر داشته اند.

آن دم که دریا و آسمان گم شود!

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # احمد سمیعی گیلانی # دعای روز سوم رمضان
آخرین اخبار
وب گردی