بازدید 4748

رییس ستاد ارتش آمریکا خواستار مذاکره با روسیه شد

ژنرال مارک میلی رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا جمعه شب اعلام کرد که ایالات متحده باید به دنبال مذاکرات نظامی بیشتری با روسیه باشد.
کد خبر: ۱۰۷۸۲۰۵
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۲ 25 September 2021
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ژنرال میلی افزود، آمریکا باید راه‌هایی را برای گسترش تماس‌های نظامی با روس‌ها از جمله اجازه دادن به ناظران هر کشور برای نظارت بر مانور‌های جنگی کشور دیگر مورد بررسی قرار دهد.

رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا پیشنهاد نزدیک‌تر شدن تماس‌های آمریکا با روسیه را در راستای تلاش گسترده برای افزایش شفافیت و کاهش خطر درگیری میان دو کشور مطرح کرد.

میلی که روز چهارشنبه در فنلاند با ژنرال والری گراسیمواف همتای روسی خود دیدار داشته است در بازگشت به آمریکا به خبرنگاران گفت: تماس‌های نظامی میان دو قدرت بزرگ در حال حاضر تا حد زیادی محدود به رهبران ارشد مانند وزیر دفاع و فرماندهان عالی متحدین برای اروپا است.

وی افزود: ایالات متحده ممکن است به دنبال این باشد که روسای ارتش این کشور بتوانند روابط قوی تری با همتایان روسی خود برقرار کنند که در حال حاضر مجاز نیست. به این ترتیب به عنوان مثال رهبران نیروی دریایی می‌توانند در صورت بروز تنش در دریا از درگیری جلوگیری کنند.

ژنرال میلی تاکید کرد که اجازه دادن به ناظران برای حضور در مانور‌ها و سایر تغییرات ارزش بررسی دارد، ما ممکن است این کار را انجام ندهیم، اما حداقل باید به آن نگاهی بیندازیم.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی