بازدید ۳۹۷۸
روابط عمومی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران در راستای اطلاعیۀ اسکودا جهت روشن‌شدن افکار عمومی، به‌ویژه شرکت‌کنندگان ارجمند آزمون وکالت، نکاتی را برشمرده است.
کد خبر: ۱۰۶۵۶۶۱
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۴ 24 July 2021

به گزارش «تابناک» این نکات از این قرار است:

در چند روز گذشته شاهد هجمه‌های بی‌اساس و صدالبته هدف‌دار علیه اسکودا مبنی بر ادعای نبود سلامت در برگزاری آزمون جذب کارآموز وکالت دادگستری هستیم.

لازم می‌داند درجهت روشن‌شدن افکار عمومی، به‌ویژه شرکت‌کنندگان ارجمند این آزمون، نکاتی چند را اگرچه به‌اختصار به اطلاع برساند:

۱. برابر قرارداد منعقده بین اسکودا (به نمایندگی از کانون‌ها) در جایگاه کارفرما و سازمان سنجش (شاخۀ رسمی و قانونی برگزاری آزمون‌های سراسری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) به‌عنوان کارگزار، تمامی اقدامات لازم از قبیل نظارت، انتخاب سؤال‌ها، انجام قرنطینه، نحوۀ برگزاری، زمان برگزاری، مکان برگزاری، حمل بسته‌های لاک‌ومهرشدۀ سؤال‌ها به محل برگزاری، انتخاب ناظران، توزیع و نظارت بر چگونگی برگزاری، جمع‌آوری سؤال‌های هر حوزه، تهیه و تنظیم صورت‌جلسۀ برگزاری و بازگرداندن بسته‌های لاک‌و‌مهرشدۀ سؤال‌ها به محل سازمان سنجش آموزش کشور و‌ تحویل آن‌ها و ... تا اعلام‌ نتایج به اسکودا در چارچوب قرارداد یادشده، همه‌وهمه به‌وسیلۀ سازمان سنجش آموزش کشور و با حضور و نظارت تامۀ حراست و رعایت استانداردهای معمولِ سازمان سنجش صورت می‌گیرد و کانون‌های وکلای دادگستری و اسکودا، به نمایندگی از کانون‌ها، نقشی در انجام این فرایند زمان‌بَر، حساس و پرمسئولیت نداشته و ندارند، تنها به‌گونه‌ای تشریفاتی نماینده‌ای را رسماً به نمایندۀ تام‌الاختیار سازمان در حوزۀ هر کانون معرفی می‌کنند تا در صورت نیاز، آن‌هم در حاشیه با سازمان سنجش همکاری کند ـ‌تا جایی که هیأت‌مدیرۀ کانون‌ها بعضاً ضرورتی به حضور در حوزه‌های برگزاری آزمون احساس نمی‌کنند.

۲. آزمون ۱۳۹۹ چنان‌که افتاده است و دانیم، چنین فرایندی را در قالبِ بند ۱ و به روال همیشگی طی کرده است، با این توضیح:
ازآنجاکه‌ زمان برگزاری آزمون باتوجه‌به شرایط کرونایی تغییر پیدا کرده است، سازمان در هر نوبت برای پرهیز از هرگونه شبهه‌ای ناچار به طرح دوبارۀ سؤال است، که در آزمون سال ۱۳۹۹ نیز این گونه عمل شد و این مهم دربارۀ همۀ آزمون‌های سراسری رعایت می‌شود.

۳. سلامت این آزمون توسط مسئولان و دفتر حراست سازمان سنجش تأیید شده است.

۴. شایعه‌های مسبوقِ به سابقه از چند سال پیش تاکنون در راستای تضعیف و ای‌بسا تخریب نهاد دیرپا و خدمتگزارِ کانون وکلای دادگستری توسط فرصت‌طلبانی منتشر شده و می‌شود، که بارها در این آزمون ناکام‌‌ مانده و توانایی علمی برای کسب موفقیت در آن را نداشته‌اند.

۵. اسکودا حق قانونی و اخلاقی خود می‌داند که به نمایندگی از کانون‌های بیست‌وشش‌گانۀ کشور، تعقیب کیفری شایعه‌پراکنان و عوامل پشت پردۀ آنان را ازطریق مراجع صاحب صلاحیت قضایی برای خود محفوظ دارد و در راستای صیانت از جایگاه حرفۀ شریف وکالت، شأن و منزلت وکیل و از همه مهم‌تر پایان‌دادن به حرکت‌هایی ایذایی از این دست و به‌تبع آن جلوگیری از ادامۀ ایجاد اخلال در اذهان عمومی از دیدگاه حقوق عمومی اقدام کند.

روابط عمومی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
اربعین 1400 اعمال ماه صفر سازمان همکاری شانگهای هفته دفاع مقدس اربعین
آخرین اخبار