بازدید 6120
امیر عبداللهیان:

رفع محاصره یمن گام مثبت اعتماد سازی است

دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل، تلاش‌های انسان دوستانه سوئد را در کمک به وضع بحرانی در یمن مورد توجه قرار داد و گفت: رفع محاصره انسانی یمن گام مثبت اعتماد سازی است.
کد خبر: ۱۰۶۴۰۶۵
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۹ 14 July 2021
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، پیتر سمینه‌بی نماینده سوئد در امور یمن با حسین امیرعبداللهیان دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با اشاره به مناسبات تاریخی، دینی و فرهنگی فیمابین ایران و یمن گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره خواهان حل و فصل مسائل این کشور از طریق سیاسی بوده است.

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل تلاش‌های انساندوستانه سوئد را در کمک به وضع بحرانی در یمن مورد توجه قرار داد و افزود: امیدوارم نماینده جدید دبیر کل سازمان ملل در امور یمن که فردی سوئدی و دارای تجربه دیپلماتیک است بر مبنای واقعیات و با نگاه به همه طرف‌های اصیل یمنی تلاش‌های خود را بر رفع محاصره انسانی، آتش بس و روند سیاسی متمرکز کند.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: بحران یمن صرفا از طریق سیاسی و توقف تجاوز قابل حل است.

امیرعبداللهیان از حمایت تسلیحاتی آمریکا و برخی از کشور‌های اروپایی را نیز در تشدید جنگ، افزایش قحطی و بحران در این کشور انتقاد کرد.

مشارکت فعال گروه‌های درگیر در حل و فصل بحران باید افزایش یابد

پیتر سمینه‌بی نیز در این دیدار با قدردانی از مواضع سازنده ایران در فرآیند صلح و ثبات در منطقه تشکر کرد و گفت: حل و فصل بحران یمن نیاز به تلاش مشترک و قابل توجهی دارد.

وی افزود: مشارکت فعال گروه‌های درگیر در حل و فصل بحران باید افزایش یابد.

سمینه بی ابراز داشت: گفتگو و تعامل بین گروه‌های درگیر در یمن به صلح و ثبات در این کشور منجر خواهد شد.

نماینده سوئد در امور یمن، مسئولیت جامعه بین الملل در قبال این بحران را مهم و موثر دانست.
تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری