بازدید 6952
۵

واعظی: خط تولید واکسن روسی در ایران ایجاد می‌شود

رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به خرید واکسن از روسیه که در حال استفاده است، گفت: در سفر رییس سازمان غذا و دارو به روسیه و با تلاش سفیر ما در آن کشور توافق شد تا واکسن روسی در ایران به خط تولید برسد.
کد خبر: ۱۰۳۵۵۳۱
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲ 19 February 2021

به گزارش تابناک، رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به تلاش‌های اخیر دولت و وزارت بهداشت برای تهیه واکسن مورد نیاز گفت: طبق توافق انجام شده با روسیه، خط تولید واکسن روسی در ایران راه‌اندازی می‌شود.

محمود واعظی روز جمعه در گفتگو با ایرنا با اشاره به پیشرفت بسیار خوب تولید واکسن‌های داخلی، گفت: وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو هیچ تعارفی با هیچ کدام از سازندگان داخلی و خارجی ندارند و سلامت و جان مردم اولویت نخست وزارت بهداشت است.

وی اضافه کرد: با وجود همه سخت گیری‌های وزارت بهداشت، برخی شرکت‌ها مجوز آزمایش‌های بالینی را گرفتند و مراحل آن در حال طی شدن است و نسبت به آن امیدوار هستیم. ظرفیت‌سازی برای تولید درحال انجام است و این ظرفیت در ۶ ماه آینده بسیار زیاد می‌شود.

رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به خرید واکسن از روسیه که در حال استفاده است، گفت: در سفر رییس سازمان غذا و دارو به روسیه و با تلاش سفیر ما در آن کشور توافق شد تا واکسن روسی در ایران به خط تولید برسد.

وی افزود: واکسن پاستور مراحل خوبی را طی کرده است و در کوبا با همین واکسن، واکسیناسیون عمومی خود را آغاز کرده‌اند و قرار است خط تولید این واکسن هم در ایران ایجاد شود.

واعظی از خرید ۲۵۰ هزار دوز واکسن چینی و واردات آن به کشور خبر داد و گفت: علاوه بر این قرارداد ما با هند برای دریافت واکسن هندی که در چند کشور دیگر مانند سوئد هم در حال ساخت و تولید است و در آکسفورد تحقیقات آن، انجام شده است، در مراحل نهایی شدن است.

پاستور زودتر از بقیه واکسن‌های ایرانی می‌رسد

وی ادامه داد: سیاست ما این است که نخست یک سبد داخل کشور ایجاد کنیم تا در آن سبد علاوه بر واکسن‌های کواکس خریداری شده، واکسن روسی، هندی و چینی، واکسن‌های داخلی هم باشد که فکر می‌کنیم واکسن پاستور داخل کشور زودتر از بقیه به خط تولید برسد.

به محض اجرای تعهدات غرب، داوطلبانه پروتکل الحاقی را اجرا می‌کنیم

رییس دفتر رییس جمهوری درباره سفر گروسی رییس سازمان آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران گفت: او به عنوان مدیرکل آژانس به ایران می‌آید و جدای از پروتکل الحاقی، ما عضو پادمان هستیم. در رابطه پادمان و همکاری با آژانس می‌خواهند بدانند اگر اجرای پروتکل الحاقی را متوقف کنیم، آیا لطمه‌ای و ضربه‌ای به برنامه‌ها و همکاری‌ها با آژانس می‌خورد یا نه.

وی اضافه کرد: ما با آژانس تعامل داریم و به نظر می‌رسد غربی‌ها مسئله عدم اجرای پروتکل الحاقی را بیخود بزرگ کردند، چون این اتفاق مهمی نیست و به محض بازگشت طرف مقابل به تعهدات، ما هم به تعهدات خود برمی‌گردیم و داوطلبانه پروتکل الحاقی را اجرا می‌کنیم.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۵
به همین دلیل قطره چکانی واکسن وارد می کنید پس .....
ما فقط واکسن وطنی میزنیم که بزودی تولید میشه ..بیخود پول خرج نکنیم
این ادعای آقای واعظی که کوبا با همین واکسنی که قرار است در ایران آزمایش شود واکسیناسیون عمومی خود را آغاز کرده‌ است صد در صد خلاف واقع است. تا کنون هیچ واکسن کوبایی مورد تأیید و توزیع عمومی قرار نگرفته است. واکسن Soberana 2 که مورد قرارداد بین ایران و کوبا است تازه در تاریخ دوم بهمن ماه فاز دوم آزمایشات بالینی را در کوبا آغاز کرده است و، در صورت تکمیل موفقیت آمیز این فاز در طی چند ماه آینده، فاز سوم آن روی حداقل 30،000 نفر در ایران انجام خواهد گرفت که آن هم اقلاً شش ماه طول خواهد کشید. یعنی، با توجه به اینکه اصل مراحل آزمایشات این واکسن هنوز باقی مانده است و نیاز به نصب خط تولید انبوه و غیره، در بهترین حالت این واکسن تا یک سال آینده آماده عرضه بشود.
تا آن زمان چکار کنیم، جناب رییس دفتر رییس جمهوری؟
کی؟ چند تا؟ چگونه؟ باز هم وعده های سر خرمن. حدود 190 میلیون نفر در جهان واکسینه شده اند و ما هیچ! ما تزریق وعده.
واکسن ایرانی و مینو محرزو و ... همش مثل همه چیز دروغ از آب دراومد . چند تا واکسن ساختیم از همه بهتر در جهان آخرشم از کوبا و چین و روس میاریم .....
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی