بازدید ۹۷۷۴
امام جمعه یزد؛
امام جمعه یزد گفت: حفظ انقلاب به غیر از حرکت با سیره امام و رهبری امکان‌پذیر نیست و با جناح بازی نمی‌توان انقلاب را حفظ کرد.
کد خبر: ۱۰۳۳۶۱۷
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۹ 10 February 2021
به گزارش تابناک به نقل از فارس در یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در جریان دیدار با طلاب حوزه علمیه مدرسه خان به مناسبت ایام الله دهه فجر اظهار کرد: برهه حساسی هم برای انقلاب و کشور، هم برای اسلام و شیعیان است و توطئه بزرگی در دنیا علیه اسلام ایجاد شده همچنان‌که از صدر اسلام نیز این توطئه‌ها وجود داشت و دشمنان به دنبال منحرف کردن اسلام از مسیر بودند.

وی افزود: ائمه اطهار (ع) همواره تلاش کردند تا از انحرافات و کج روی‌ها جلوگیری کنند و حاکمیت خدا و اسلام ناب را حاکم و ولایت را تثبیت کنند و این تلاش تا دوران غیبت امام زمان (عج) ادامه یافت و در انقلاب ما نیز همین هدف الهی دنبال شده است.

امام جمعه یزد گفت: دنیای استکبار و طاغوت‌ها هر چه توانستند به سر اسلام آوردند و علما و بزرگان ما نیز همواره مقاومت کرده‌اند و اگر ایستادگی علما نبود، اسلام و مکتب شیعه را از بین برده بودند.

ناصری یزدی تصریح کرد: اگر انقلاب اسلامی ایران شکل نمی‌گرفت، از قرآن به جز رسمش و از اسلام به جز اسمش باقی نمی‌ماند.

وی با اشاره به خاطرات منتشر شده از اعلم و فردوست بیان کرد: مسائلی که در مورد فساد‌های درباریان، جشن‌های کذایی، وابستگی همه امور کشور به آمریکایی‌ها تا جایی که حتی آشپز دربار نیز باید توسط آمریکایی‌ها تایید می‌شد، همه و همه نشان از آن دارد که در آن دوران از اسلام تنها یک نام باقی مانده بود.

نماینده، ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: آن‌ها به قدری وابسته به آمریکایی‌ها بودند که دیگر خودشان نیز می‌دانستند که «لولوی سر خرمن» هستند و فقط باید هزینه‌های ۵۵ هزار مستشار آمریکایی در ایران و عیاشی‌های آن‌ها را از پول نفت مردم بپردازند.

وی تاکید کرد: در آن دوران اخلاق به سمت انحطاط رفته بود، صنعت وابسته بود و اگر در این شرایط امام به میدان نمی‌آمد، معلوم نبود چه بر سر مردم و کشور می‌آمد.

امام جمعه یزد با اشاره به خاطرات دوران تبعید امام به نجف و پاریس گفت: وقتی امام در تبعید بود و شاه فرار کرده بود، تز آمریکایی‌ها این بود که مجلس ملی و شورای حکومت ملی تشکیل شود و شاه در راس کار باشد امام حکومت نکند، اما امام که مشروطه و حرکت‌های آیت الله کاشانی و آیت االله مدرسی را دیده و همه را بررسی کرده بود، تاکید داشت که باید به ایران برود و ریشه شاه را بخشکاند، زیرا می‌دانست که شاه، ریشه استثمار و استعمار در ایران است.

ناصری یزدی با تاکید بر این‌که امام معتقد بود باید قانون و حاکمیت خدا در کشور حاکم شود نه قوانین بلژیکی و فرانسوی، خاطرنشان کرد: هیچکس باور نمی‌کرد و در مخیله‌اش نمی‌گنجید که این اتفاق بیفتد و هر چه توطئه کردند نشد. حتی برخی علما را نیز راضی کرده بودند که امام را متقاعد کنند تا به ایران نیاید، اما امام محکم ایستاد و گفت باید به ایران برگردیم و حرف امام نیز این بود که استکبار ریشه دوانده و اگر خشکانده نشود، اسلام از بین می‌رود.

وی افزود: سیاستمداران مغز کلام امام را کمتر درک می‌کردند، اما جوانان و مردم عادی ایران آن را به درستی درک کرده بودند. نهضت آزادی‌ها می‌گفتند اسلام نمی‌تواند حکومت‌داری کند و مارکسیست‌ها هم معتقد بودند که دین افیون ملت‌هاست و در واقع حرف این‌ها با هم تفاوتی نداشت، اما امام به آن‌ها توجهی نکرد و به حرکت الهی خود ادامه داد.

نماینده، ولی فقیه در استان یزد عنوان کرد: امام در پاریس و نجف آن‌قدر دقیق حرکت کرد که هیچکس نتوانست یک اشکال از ایشان در کارشان بگیرد، زیرا امام حتی ذره‌ای هوای ریاست و قدرت نداشت و از القاب و عناوین بیزار بود و حتی به دنبال مرجعیت نیز نبود و اخلاص و ایمان امام، علمای نجف را متعجب کرده بود و همه متحیر از این بودند که او چگونه هم سیاست را اداره می‌کند و هم زیارت و عبادت و قرائت روزی ۱۰ جزء قرآنش قطع نمی‌شد.

امام جمعه یزد با اشاره به خاطراتی از امام که نشان از اخلاص او داشت، بیان کرد: حاج آقا مصطفی، فرزند امام، انسان بزرگی بود و در همه دروس اجتهاد کرده بود و زمانی که رحلت کرد امام حتی اجازه نداد در تلویزیون نامی از ایشان برده شود، زیرا این حرکت را خودنمایی می‌دانست و معتقد بود که با خدا معامله کرده و نمی‌خواهد با این حرکات، معامله خود را خراب کند.

وی با اشاره به دلسوزی‌های امام برای مردم یادآور شد: امام هرگز در هوای گرم و سوزان نجف حاضر نشد برای هواخوری به کوفه برود و می‌گفت در این گرما دوستان ما در زندان شکنجه می‌شوند. ایشان حتی به یاد زندانیان و مردم فقیر ایران غذای سیر نمی‌خورد.

ناصری ادامه داد: امام به واقع برای مردم دل می‌سوزاند و در این زمینه بسیار صادق و شفاف بود و در مقابل، فردی مثل استالین که خود را خلقی می‌دانست، وقتی به ایران سفر کرد، گاوش را همراه خود آورد به این بهانه که شیرش عوض نشود.

امام جمعه یزد تصریح کرد: سبک حرکت امام و اعتماد به خدا در ایشان مثال زدنی و اعتقاد واقعی به آیه إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ یَنْصُرْکُمْ وَ یُثَبِّتْ أَقْدامَکُمْ داشت که امام را در ادامه مسیرش، ثابت قدم می‌کرد؛ نکته‌ای که امروز بسیاری به آن باور ندارند و با کوچک‌ترین تهدید آمریکا، می‌ترسند.

وی تاکید کرد: امام خدا را باور کرده بود و خدا و مردم همواره برایش در اولویت بود، او عاشق خدا بود و می‌خواست سایر بندگان هم عاشق خدا باشند و قانون خدا در کشور پیاده شود و این سبک امام که هیچ چیز غیر از خدا در مخیله‌اش نبود و هیچ عنایتی غیر از عنایت خدا نمی‌خواست، عجیب و مثال‌زدنی بود.

ناصری با اشاره به شب ۱۲ بهمن که امام از پاریس قصد بازگشت به ایران را داشت، گفت: شایعات بسیاری در مورد ربوده شدن هواپیمای امام وجود داشت و بسیاری از بزرگان در ایران با تماس‌های مکرر خواسته بودند که امام از آمدن صرف نظر کند، اما وقتی این موضوع را شب قبل از حرکت با امام در میان گذاشتیم، ایشان با لبخندی گفت که ما تکلیف خود را انجام می‌دهیم و نتیجه با خداست.

نماینده، ولی فقیه در استان یزد تصریح کرد: امام همواره با فکر و تدبیر مسیر خود را انتخاب می‌کرد، اما اگر تشخیص تکلیف می‌داد، دیگر هیچ چیز نمی‌توانست نظر او را عوض کند.

امام جمعه یزد خطاب به طلاب یزد بیان کرد: تلاش کنید در این برهه حساس که می‌خواهند مسیر انقلاب را منحرف کنند، با اخلاص عمل کنید و از اخلاص امام الگو بگیرید همانگونه که رزمندگان در دوران دفاع مقدس به اخلاص رسیده بودند.

وی ادامه داد: طلبه‌ها هم از نظر علمی و هم از نظر تقوا و خداشناسی نمونه، بصیر و بیدار باشند و هرگز فریب عرفان‌های کاذب را نخورند و از خدا و امام زمان غافل نشوند و با تقوا و اخلاق خوب، تواضع و درس خواندن جدی، این انقلاب را نگه دارند.

ناصری تاکید کرد: حفظ این انقلاب به فرموده امام از اوجب واجبات است و حفظ انقلاب هم غیر از حرکت در مسیر سیره امام و رهبری امکان‌پذیر نیست و با جناح بازی نمی‌توان انقلاب را نگاه داشت، زیرا حفظ انقلاب خلوص و تقوا و رضایت خدا و بی اعتنایی به دنیا و توکل به خدا می‌خواهد.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
ناصر کنعانی چافی مذاکرات دوحه زلزله هرمزگان فائزه هاشمی آیت الله ناصری