بازدید 14088

روایتی از دیدار با مهدی کروبی

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی از دیدارش با مهدی کروبی گفت.
کد خبر: ۱۰۱۴۸۱۹
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴ 13 November 2020

به گزارش «تابناک»، «حجت نظری»، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، در گفتگو با خبرنگار سیاسی برنا درباره دیدارش با مهدی کروبی گفت: ما از ساله پیش، این توفیق را داشتیم که بیشتر خدمت مهدی کروبی باشیم بالاخره بعد از اتفافاتی که در سال ۸۸ رخ داد و او به حصر رفت عملا امکان اینکه بتوانیم از او به صورت مستقیم خبر داشته باشیم و ملاقاتی نیز داشته باشیم از ما سلب شد. تا هفته جاری که توانستیم پس از ماه‌ها پیگیری از خانواده و لیستی که خانواده به مسئولین ذیربط برای دیدار با کروبی ارائه دادند دیدار داشته باشیم.

او افزود: این اتفاق خوب برای بنده و خانواده ام رقم خورد که اسامی ما مورد موافقت قرار گرفت و توانستیم که این دیدار را داشته باشیم. دیدارمان کمتر از سه ساعت طول کشید در این مدت عمده بحث‌ها با توجه به روحیاتی که همه از کروبی سراغ داریم، حول و حوش مسائل اجتماعی و سیاسی گذشت که البته در این بین، موارد دیگری نیز مطرح شد.

نظری ادامه داد: کروبی جویای حال والده بنده شدند که پیش‌تر می‌شناختند و همچنین از اوضاع شورا پرسیدند. درباره موارد مختلفی بحث و گفتگو‌هایی مطرح شد، اما عمده گفتگو به این امور گذشت که او بسیار با دقت و جزییات سوال می‌کرد.

این عضو شورای مرکزی اعتماد ملی بیان کرد: انصافا باید بگویم به رغم اینکه در حصر هستند و به طور طبیعی، محدودیت برای کسب اطلاع از امور مختلف دارند، اما او به روز بوده و از مسائل جامعه آگاهی کامل دارد به ویژه اینکه، درباره مسائل معیشتی مردم، اوضاع اقتصادی، اجتماعی و سیاسی، اطلاعاتشان خوب است از این رو در این حوزه‌ها نگرانی‌هایی دارد.

او درباره موضوعات گفتگو با کروبی اظهار کرد: با مهدی کروبی درباره مهمترین اتفافات روز گفتگو کردیم که یکی از این اتفاقات، انتخابات آمریکا بود. همچنین درباره انتخابات سال آینده نیز گفتگو کردیم هرچند در این باره صرفا به تبادل اطلاعات پرداختیم و هر کدام نظراتمان را بیان کردیم؛ بنابراین به طور طبیعی امیدواریم همه این نتیجه گیری‌ها به جلسات بعدی موکول شود تا بتوانیم، این دیدار‌ها را تجدید کنیم.

نظری اضافه کرد: هرچند کروبی، به لحاظ جسمی تا حدودی تحلیل رفته، اما خوشبختانه از روحیه بسیار خوبی برخوردار است؛ شرایط کنونی زندگی اش تا حدودی عادی‌تر از قبل است. امیدواریم این شرایط نسبتا عادی هر روز عادی‌تر شود تا جایی که انشاالله شاهد رفع حصر باشیم.

نظری درباره چگونگی مهیا شدن دیدارش با کروبی عنوان کرد: ارتباط بنده با کروبی به سال‌ها قبل باز می‌گردد. در حال حاضر نیز کسانی که تاکنون توانسته اند با او دیدار داشته باشند همه جزو کسانی هستند که ارتباطشان با او مربوط به سال‌های پیش از حصر است. به طور طبیعی به اینکه در حال حاضر چه موقعیت شغلی و سیاسی دارم ارتباطی پیدا نمی‌کند؛ بنده این امکان برایم مهیا شد که با کروبی دیدار داشته باشم چراکه هم ارتباط قبلی داشتم و هم خانواده در کنار سایر اسامی، اسم بنده را به مسئولین ذیربط ارائه دادند و الحمدالله با حضور بنده، همسرم و فرزندم موافقت شد.

این چهره سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد: این دیدار نیز کاملا خانوادگی بود و هیچ کس در این جمع حضور نداشت. بنده به همراه همسرم و فرزندم و همچنین مهدی کروبی، فاطمه کروبی و حسین کروبی حضور داشتند که فضایی راحت و صمیمی بود که امیدوارم این اتفاق، همچنان ادامه دار باشد.

او در پاسخ به این سوال که محوریت بحث درباره انتخابات ۱۴۰۰ و اصلاح طلبان در این دیدار چه بود و کروبی بر چه نکاتی تاکید کرد؟ عنوان کرد: بیشتر در این باره تبادل اطلاعات شد، کروبی بیشتر از تحرکات انتخاباتی می‌پرسید و اینکه چه کسانی و چه گروه‌هایی در حال حاضر فعال‌تر هستند و بیشتر حول این موضوع صحبت کردیم که چه افرادی می‌توانند، شانس بیشتری برای انتخابات آتی داشته باشند و اینکه گروه‌های مختلف سیاسی چه نقشی، می‌توانند در انتخابات ایفا کنند؟

حجت نظری ادامه داد: در واقع به این بحث‌ها که اصلاح طلبان یا مشخصا حزب اعتماد ملی چه باید کند، وارد نشدیم و به بیانی به صورت کلی، درباره انتخابات گفتگو کردیم و فعالیت گروه‌ها و افراد مختلف را با یکدیگر مرور و تحلیل کردیم.

این عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در پاسخ به این سوال که آیا کروبی پیشنهاد مشخصی به اصلاح طلبان و یا حزب اعتماد ملی داشت یا خیر؟ گفت: کروبی ممکن است در ادامه پیشنهادی ارائه کند، اما تاکنون هنوز شرایط برای تصمیم گیری و ارائه پیشنهاد بسیار زود است. از این رو نمی‌توان به آسانی درباره انتخابات صحبت کرد حتی کسانی که در حصر نیستند هم، نمی‌توانند به وضوح آینده را پیش بینی کنند؛ بنابراین هم چنان نیاز است که زمان بگذرد و اتفاقات دیگری رقم بخورد تا حدوی، شرایط و آرایش‌های انتخاباتی مشخص‌تر شود تا بعد از آن بتوان، تصمیم گیری کرده و آن تصمیمات را اجرایی کرد.

او در پایان تاکید کرد: از مسئولین محترم دولتی که از قضا، یکی از دلایل روی کار آمدنشان، حمایت‌های جریان اصلاحات و بزرگان اصلاحات، مشخصا کروبی و موسوی است، خواهش می‌کنم در این شرایط به این موضوع فکر کنند که باید در کنار اینکه حتما دغدغه‌های این عزیزان و مردم را مرتفع کنند به لحاظ شخصی هم تلاش کنند که این درخواست وقت برای دیدار را داشته باشند و بتوانند به محل حصر راه پیدا کنند. برای مسئولین، مرور کردن سال‌های پیش از مسئولیت شان می‌تواند مفید باشد چراکه یادآوری خوبی است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # ارتحال امام خمینی # قیام 15 خرداد
آخرین اخبار
وب گردی