بازدید 11822
۳

مکرون: برای اسلام و جهان اسلام احترام قائلم

رییس جمهوری فرانسه در گفت و گوی تلفنی با «محمود عباس» رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی، تأکید کرد که برای اسلام و جهان اسلام احترام قائل است.
کد خبر: ۱۰۱۲۸۲۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۹ 03 November 2020

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا)، «امانوئل مکرون» دوشنبه شب همچنین اضافه کرد که هدف او اهانت به اسلام و مسلمانان نبوده و میان تروریسم و افراطی‌گری و اسلام و جهان اسلام تفاوت قائل است.

رییس جمهوری فرانسه همچنین گفت: مواضع پاریس در حمایت از برقراری صلح فلسطینی - اسرائیلی بر اساس راه حل ۲ کشوری طبق قوانین بین المللی ثابت است.

وی همچنین از آمادگی کشورش برای برای کمک به تحقق این هدف خبر داد.

از سوی دیگر محمود عباس نیز خواستار برگزاری یک کنفرانس بین المللی صلح شد و از آمادگی تشکیلات فلسطینی برای رفتن بر سر میز مذاکرات در چهارچوب قوانین بین المللی و حقوقی و با نظارت بین المللی گفت.

وی همچنین بیان کرد: همه باید به ادیان و شخصیت‌های دینی احترام بگذارند و اجازه توهین به پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) و همه انبیاء و ادیان را ندهند و اقدام کسانی را که به ادیان و پیامبران اهانت می‌کنند، محکوم کنند.

رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی همچنین گفت که مخالف هرگونه افراط گری، خشونت و ترورسیم از سوی هر طرفی یا به هر شکلی است.

رییس جمهوری فرانسه اخیراً در اظهاراتی با وقاحت اعلام کرده بود که فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز علیه رسول گرامی اسلام (ص) ادامه خواهد داد و آن را حمایت از ارزش‌های سکولاریسم خواند؛ امری که با واکنش تند مسلمانان روبرو شده است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۳
ماجرای زاهد شدن گربه در کتاب عبید زاکانی
خدایا ؛ چه احمق هایی ، حاکمان جوامع غربی هستند !!
مرد احمق اینو باید اول می گفتی
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه