بازدید 17170
۲

ادای احترام ۲ مأمور ۰۰۷ به شان کانری

پیرس برازنان با انتشار خبر درگذشت شان کانری به وی ادای احترام کرد و وی را بزرگ‌ترین جیمز باند خواند.
کد خبر: ۱۰۱۲۴۸۱
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۷ 01 November 2020

به گزارش تابناک به نقل از ورایتی، در حالی که درگذشت شان کانری بازیگر سرشناس سینما با موجی از ابراز تاسف‌ها در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شد و چهره‌های سرشناس سینما به وی ادای احترام کردند، پیرس برازنان در اینستاگرام به یاد وی نوشت:

«سر شان کانری، تو بزرگ‌ترین جیمز باند من بودی؛ چه وقتی یک پسر بچه بودم و چه وقتی یک مرد و خودم جیمز باند شدم. شما سایه‌ای مداوم از شکوه سینمایی بر همه جا می‌افکندید که برای همیشه باقی خواهد ماند.»

برازنان با انتشار تصویری سیاه و سفید از این بازیگر فقید که روز پیش در خواب درگذشت افزود: «شما راه را برای همه ما که قدم‌های نمادین شما را دنبال می‌کردند باز کردید. همان‌طور که ما با برداشت‌های خودمان از این نقش پیش می‌رفتیم، هر یک به نوبه خود به شما با احترام و تحسین نگاه می‌کردیم.»

جیمز باند متاخر کانری گفت: «از هر نظر مقتدر بودی؛ چه به عنوان بازیگر و چه به عنوان یک انسان و تا آخر زمان نیز همین‌گونه باقی خواهی ماند. همه دنیا دوستت داشتند و دلتنگت خواهند شد. خدا بیامرزدت. اکنون بیارام و در آرامش باش.»

پیرس برازنان پنجمین بازیگری بود که نقش جیمز باند را ایفا کرد و در چهار فیلم از فیلم‌های این مجموعه از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۲ در این نقش ظاهر شد. کانری نخستین بازیگری بود که در نقش جیمز باند ظاهر شد و در ۷ فیلم از سال ۱۹۶۲ تا ۱۹۸۳ در نقش این جاسوس ظاهر شد.

برازنان تابستان امسال نیز همزمان با نودمین سالگرد تولد کانری در شبکه‌های اجتماعی تولد وی را تبریک گفته بود و یادآوری کرده بود که وقتی ۱۱ سال داشت «گلد فینگر» را در سینما دیده بود و از وی به عنوان «جیمز باند الهام بخشش» یاد کرده بود.

دنیل کریگ نیز در رثای کانری از وی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین‌های واقعی سینما یاد کرد و افزود: «سر شان کانری با نقش باند و بسیاری نقش‌های دیگر به یاد آورده خواهد شد. او یک دوران و یک استایل را تعریف کرد.»

وی افزود: «جذابیت و شوخ‌طبعی او روی پرده را می‌شد با مگاوات اندازه گرفت؛ او به خلق بلاک‌باسترهای مدرن کمک کرد و تا سال‌ها بر بازیگران و فیلمسازان تأثیر خواهد گذاشت. با خانواده و نزدیکانش همدردی می‌کنم. هر کجا که هست، امیدوارم زمین گلف داشته باشد.»

 

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۲
واقعا 007 بازیگر قابلی در تمامی اثار خود وجای ان درسینما خالی خواهد بود
روحش شاد خوبان همیشه در یاد مردم به نیکی زنده اند
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه