tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
متن طرح انتزاع سازمان زندان‌ها از قوه‌قضاییه/ حسین‌زاده: دنبال نظارت‌پذیر کردن زندان‌ها هستیم
رئیس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس شورای اسلامی با تشریح جزئیات طرح انتزاع سازمان زندان‌ها از قوه قضاییه و الحاق آن به وزارت کشور، این اقدام را در راستای شفاف شدن عملکرد این سازمان و نظارت پذیر کردن آن عنوان کرد.
در شبکه سه اتهام زدند، خواستار پاسخگویی‌ام
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برنامه زنده شبکه ۳ متهم به نشر اکاذیب درباره فوت مرحومه سحر خدایاری شده، خواستار دفاع از خود در این باره شد.
باید نگاه افراد به مقوله حفظ نظام تغییر کند/انتقاد از نظام به معنی توهین نیست و مجازات ندارد
نامه علی مطهری به رئیس قوه قضائیه
علی مطهری در نامه‌ای به جت‌الاسلام رئیسی از اقدام اخیر وی برای ذستور در بازنگری برخی از پرونده های قضایی قدردانی کرد و خواستار ادامه این روند در مورد سایر پرونده های سیاسی و اجتماعی دیگر شد.
برخی گمان می‌کنند داشتن زندانی سیاسی، نقطه ضعف برای نظام است/ خیلی از پرونده‌های امنیتی، مشمول جرم سیاسی هستند
یک نماینده مجلس در گفت‌وگو با «تابناک»؛
در روز‌های اخیر، قوه قضایی، برخی از احکام متهمان مختلف امنیتی را صادر کرده که البته با واکنش‌هایی روبه رو شده است، به گونه ای که برخی از فعالان سیاسی آن را مغایر با عدالت دانسته و حتی برخی افراد از جمله نمایندگان مجلس، اعتراضاتی به نحوه رسیدگی به این پرونده‌ها داشته اند.
فرد قاچاقچی که ۲۰۰ مسئول از او حمایت کرده‌اند، اعدام نشده/حامیان، وزیر و وکیل نبودند، اما از مسئولان بوده‌اند
جزئیات جدید از ماجرای تماس مسئولان برای پادرمیانی یک متهم؛
چند وقت پیش، یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سخنرانی در یکی از شهر‌ها گفت که در یکی از شهر‌های جنوب شرق کشور، قاچاقچی با دو تُن تریاک دستگیر شده است؛ اما ۲۰۰ تا۳۰۰ تَن از مسئولان کشور در تماس‌های مختلف با قاضی پرونده، تقاضای مساعدت برای وی کرده اند.
ما به دنبال استقلال بانک مرکزی هستیم!
عضو کمیسیون اقتصادی در گفت‌وگو با «تابناک»؛
بحث اصلاح نظام بانکی از سال‌ها پیش مطرح بوده و دیدگاه‌های مختلفی نیز در این مورد مطرح است؛ اما به باور بسیاری از کارشناسان اقتصادی، بهترین اصلاح ساختار زمانی رخ می‌دهد که برآیند اصلاحات اثرات خود را در زندگی مردم جامعه به جای بگذارد و برای آحاد مردم محسوس باشد.
دزدان شرایط را برای دزدی مناسب می‌بینند/ مبارزه‌ای که قوه قضاییه شروع کرده، مبارزه با معلول‌هاست
عضو کمیسیون اقتصادی در گفت‌وگو با «تابناک»؛
این روز‌ها دادگاه‌ها صحنه محاکمه بسیاری از متهمان به فساد اقتصادی کشور شده است؛ متهمانی که با رانت و ارتباطات ویژه‌، توانسته اند ثروت‌های بادآورده بسیاری را از آن خود کنند؛ از سلطان قیر، سکه و ارز گرفته تا سلطان گوشت همه در پای محاکمه هستند.
مسئولیت اجرای گام سوم کاهش تعهدات ایران به عهده اروپایی‌هاست
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مسئولیت تمامی عواقب کاهش تعهدات برجامی ایران به‌ عهده اروپایی‌ها و کشورهایی است که آغازگر بدعهدی در اجرای مفاد برجام بودند، خاطرنشان کرد: اروپایی‌ها باید مطمئن باشند ایران در اخطاری که به آنها درباره کاهش تعهدات برجامی داده، جدی است و گام سوم را با جدیت اجرا خواهد کرد.
اصلاح ساختار اقتصادی کشور شتاب می گیرد
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بکارگیری زنجیره های نسل جدید در فناوری هسته ای گفت: با زنجیره های نسل جدید می توان تحولی بنیادین را در این فناوری شاهد بود و این حرکت اهمیت بسیار دارد‌.
مجلس به «محسن حاجی میرزایی» برای تصدی پست وزارت آموزش و پرورش «رأی اعتماد» داد
جلسه رأی اعتماد وزیر پیشنهادی وزارتخانه «آموزش و پرورش»؛
نمایندگان در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی صلاحیت محسن حاجی میرزایی را برای تصدی وزارت آموزش و پرورش بررسی و نهایتا با تصدی وی به عنوان وزیر آموزش و پرورش موافقت کردند.
مجلس به «علی‌اصغر مونسان» برای تصدی پست وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری «رای اعتماد» داد
جلسه رای اعتماد وزیر پیشنهادی وزارتخانه «میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری»
نمایندگان در جلسه علنی امروز-سه شنبه-مجلس شورای اسلامی صلاحیت «علی‌اصغر مونسان» را برای تصدی وزارت «میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری» بررسی و نهایتا با تصدی وی به عنوان وزیر آموزش و پرورش موافقت کردند.
ما هیچ تصمیمی برای مذاکره دوجانبه با آمریکا نداریم/عده‌ای حنجره خود را به صدای دشمن عاریه می‌دهند/این پیغام و پسغام آمریکا به‌ خاطر یأسی است که بر او مستولی شده
روحانی در جلسه رأی اعتماد؛
رئیس‌جمهور: نباید صدای دشمن را از حنجره ولو گروه مخالف دولت بشنویم. بگذارید دشمن با حنجره خود حرف بزند. چرا عده‌ای حنجره خود را به صدای دشمن عاریه می‌دهند؟ امروز باید متحد و در کنار هم باشیم، چون با اتحاد می‌توانیم از این مشکلات عبور کنیم.
نباید رئیس قوه‌قضائیه را گرفتار تملق کرد/ نه مخالف «مبارزه با فساد» هستم؛ نه به «حجاب» تاخته‌ام
نماینده مجلس پاسخ «حسین شریعتمداری» و کیهان را داد؛
این نماینده مجلس با اشاره به بخشی از متن منتشر شده کیهان گفت: در این متن آمده است که چرا محبی‌نیا از مبارزه با مفاسد ناراحت است، درحالی که این‌گونه نیست؛ من از چاپلوسی و تملق ناراحت هستم. نباید شخصیت بزرگی نظیر آیت‌الله رئیسی را گرفتار تملق کرد؛ در بخشی دیگر از این مطلب آمده است که در مجلس عده‌ای به حجاب می‌تازند، بنده نیز با این امر مخالفم و هر کس به حجاب بتازد بی‌خود کرده است، من از حقوق نهاد مجلس شورای اسلامی دفاع می‌کنم...
نمی توانیم بگوییم سلطان ها را گرفته ایم اما بچه سلطان‌ها همچنان مشغول کارند!
یک نماینده در گفت‌وگو با «تابناک»؛
برخی مردم بر این باورند، اگر اخلالگران یک بازار دستگیر شده اند، پس باید موانع رفع شده باشد و اثر این رفع اختلال‌ها خود را در قیمت اجناس نشان دهد، ولی دلیل اینکه اتفاقی در بازار نیفتاده، شاید وجود عناصر دیگری باشد که ارتباطی به موضوع فساد ندارد؛ اما برخی نمایندگان مجلس می‌گویند، برخورد قضایی با متهمان فساد، آثار خود را در بازار داشته و همین که قیمت‌ها در بازار تثبیت شده، به دنبال برخورد‌های صورت گرفته با افراد فاسد بوده است.
پشت پرده ماجرای فروش اردوگاه باهنر؛ عده‌ای می‌خواهند زمین اردوگاه جنجالی را بالا بکشند!
موضوع فروش اردوگاه باهنر برای اولین بار در سال ۹۵ مطرح شد. یکی از اعضای شورای شهر با اعلام این خبر گفته بود، با خبر شدیم یکی از بانک‌ها می‌خواهد در بخشی از این باغ (اردوگاه شهید باهنر) ساخت‌وساز انجام دهد و در مکاتبه با بانک و وزارت آموزش‌وپرورش به آن‌ها گفته ‌شده که این پهنه، پهنه سبز و حفاظت ویژه است و اجازه تغییر کاربری داده نمی‌شود.
یک نماینده حتی اگر مجرم هم باشد، از مجلس اخراج نمی‌شود!
واکنش‌ها نسبت به دستگیری دو نماینده مجلس همچنان در جریان است. برخی نمایندگان مجلس بر این باورند که اقدام قوه قضایی در دستگیری نمایندگان مجلس خلاف قانون بود و این قوه پیش از هر اقدام دیگر، باید مجلس و هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان را در جریان می‌گذاشت.
مذاکره در شرایط کنونی، امتیازی برای ایران به حساب نمی‌آید/ اگر ترامپ به برجام بازگردد، امکان مذاکره وجود دارد
نمایندگان در گفت‌وگو با «تابناک»؛
پس از ادعا‌های متناقض مقامات غربی و به ویژه رؤسای جمهوری فرانسه و آمریکا، مبنی بر احتمال مذاکره مستقیم با ایران و صحبت‌های روز گذشته رئیس جمهور، باعث شد تا این شایعه بیش از هر زمان دیگری محتمل به نظر برسد؛ اما تکذیب این خبر از سوی رئیس جمهوری و وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، باعث تغییر ماهیت موضوع شد.
معرفی حاجی‌میرزایی و مونسان به مجلس
گزینه‌های پیشنهادی دولت برای وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و میراث فرهنگی مشخص شدند.
حضور وزیر خارجه در جی ۷ یک موفقیت برای دیپلماسی کشور است/باید گام سوم با گام‌های اول و دوم متفاوت باشد
حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با «تابناک»؛
روز گذشته، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به شهر بیاریتز فرانسه، محل برگزاری نشست رهبران جی ۷ سفر کرد. بنا به گفته عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه، این سفر به دعوت لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه صورت گرفته و ظریف برای ادامه رایزنی‌ها درخصوص ابتکارات اخیر میان رؤسای جمهور ایران و فرانسه، وارد شهر بیاریتز محل برگزاری اجلاس سران گروه هفت شد.
حمایت مسعود پزشکیان از دو نماینده بازداشت شده: در حق این دو نفر ظلم شده است!
مسعود پزشکیان در گفت‌وگو با «تابناک»؛
به نظر من، اصلا تخلفی رخ نداده و آنچه من می‌دانم این است که خودروسازی سایپا اعلام کرده هر نمایندگی خودرو می‌خواهد ثبت نام و پول آن را به حساب سایپا واریز کند. نمایندگی‌ها نیز پول را به حساب ریخته اند، اما به یکی از نمایندگی‌ها خودرو تحویل نمی‌شده و این‌ها نیز اعتراض کرده اند همین موضوع شده کارچاق‌کنی نماینده ها، در حالی که بیشتر نماینده‌ها معمولا از این توصیه‌ها می‌کنند.
جزئیاتی تازه از اتهام نماینده بازداشت شده: خرید چند هزار خودرو از طریق یک واسطه
پس از انتشار خبر بازداشت مدیرعامل ایران خودرو، خبر دیگری در رسانه‌ها منتشر شد که عجیب‌تر از خبر اول بود. روز گذشته رسانه‌ها اعلام کردند، فریدون احمدی، نماینده زنجان و محمد عزیزی، نماینده ابهر به دلیل اخلال در بازار خودرو بازداشت و به زندان اوین منتقل و با قرار وثیقه یک میلیارد تومانی آزاد شده اند.
دولت، مجلس را در تصویب لایحه اصلاح ساختار بودجه دور زده است/ اصلاح ساختار بودجه، به مصوبه مجلس نیاز دارد
نظر نمایندگان مجلس درباره لایحه اصلاح ساختار بودجه؛
از آنجا که در اعداد و ارقام بودجه و همچنین در شکل درآمد‌ها و هم میزان مصارف، تغییرات جدی ایجاد می‌شود، بنابراین با اصلاح ساختار بودجه، قطعاً شاکله بودجه به هم خواهد ریخت و از آنجا که تغییرات اساسی است، قطعاً به تصویب مجلس نیاز دارد و دولت باید متمم به مجلس بدهد.
طرح ساماندهی خودرو جامعیت و کفایت لازم را ندارد/ خواسته طراحان در این طرح معکوس شده است
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با «تابناک»؛
طرح ساماندهی خودرو یکی از جنجالی‌ترین طرح‌هایی بود که در مجلس دهم و هم‌زمان با افزایش یک‌باره قیمت‌ها در بازار خودرو توسط برخی از نمایندگان مجلس کلید خورد و قرار بود تا مانع از انحصار این صنعت در کشور و همچنین افزایش بدون حساب و کتاب قیمت‌ها شود اما هنوز راه به جایی نبرده.
موضوع رفراندوم نباید تخصصی یا اعتقادی باشد
عضو فراکسیون امید مجلس با یادآوری شفافیت اصل ۵۹ قانون اساسی و نحوه برگزاری همه‌پرسی، گفت: با توجه به موضوع می‌توان رفراندوم برگزار کرد البته موضوع‌ها نباید تخصصی و اعتقادی باشد.
در مورد سمند حتی تست تصادف هم صورت نگرفته بود/ اسناد منتشر شده بر اساس استعلام از مراجع نظارتی بود/ احتمالاً برای سمند چندین برابر بیشتر از مبلغ اعلامی هزینه شده باشد
سخنگوی کمیسیون اصل نود در گفت‌وگو با تابناک؛
در مورد خودرو سمند بحث‌هایی وجود دارد برای مثال هزینه طراحی سمند بر اساس مستندی که چند وقت پیش از سوی صداوسیما پخش شد چندین برابر مبلغی بود که خودروساز به ما اعلام کرده است، بود. بر همین اساس ما از مراجع نظارتی استعلام کردیم تا این موضوع را شفاف نماید.
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
گزارش
تأکید نمایندگان بر بازگشت آرامش به سکوها
اعضای فراکسیون ورزش مجلس با تأکید بر بازگشت آرامش به سکوهای ورزشگاه‌ها از تعطیلی برنامه ۹۰ که نقش مهمی در سالم سازی فضای فوتبال داشت، انتقاد کردند.
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
پربحث ترین عناوین
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv