tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
دولت باید سیستم بانکی را موظف به پرداخت تسهیلات ارزان به بخش مسکن  کند / طرح مسکن ملی قیمت‌ها را تعدیل می‌کند
یکی از مهم‌ترین وظایف دولت‌ها، تأمین نیاز‌های اساسی مردم است؛ بنابراین، هر دولتی که بر سر کار می آید، باید بیش از هر چیز، این موضوع را سرلوحه امور خود قرار دهد. از آنجا که مسکن و تأمین مسکن برای مردم، یکی از مهم‌ترین نیاز‌های اساسی به شمار می‌رود، دولت‌ها باید توجه خاصی به آن داشته باشند.
هر چه به زمان انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم، موضوع ریزش آرا به ویژه در میان جناح اصلاح‌طلب، بیش از هر زمان دیگر خود را نشان می‌دهد. بسیاری از صاحب‌نظران این گروه بر این باورند که در این دوره، دیگر نمی‌توان بر راهکار‌های گذشته تأکید کرد و حتی شاید تکرار خاتمی هم اثر قبلی خود را نداشته باشد.
هر زمان که نرخ تورم از نرخ سود سپرده پایین‌تر شد، از سپرده مالیات بگیرید/ کدام عقل سلیمی در این شرایط از سپرده مالیات می‌گیرد؟
انتقاد تند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از اقدام دولت؛
سازمان امور مالیاتی کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی چند روز پیش با رونمایی از پیش نویس اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم، درصدد گرفتن مالیات از سود سپرده بانکی و سود سهام برآمدند که بر اساس آن، باید از همه کسانی که در بانک سرمایه گذاری کرده و سود دریافت می‌کنند، مبالغی به عنوان مالیات کسر می‌شد.
حداکثر ۱۰ تن از لیست تهران شایسته نمایندگی بودند/ حتی اگر نتوانستیم روی ۳۰ تن به تفاهم برسیم، باز هم نباید ائتلاف کنیم
همیشه در گذشته، دو انتخابات و دو جناح سیاسی در کشور وجود داشت که طرفداران آن جناح‌ها به لیست و افراد وابسته به این گروه‌ها رأی می‌دادند و اگر افرادی هم بودند که طرفدار هیچ یک از این جناح‌ها نبودند، بسته به شرایط موجود و تمایل به بهبود اوضاع، به جناحی که به افکار آن‌ها نزدیک بود، رأی می‌دادند.
باید مشخص شود چندهمسری با چه هدفی تبلیغ می‌شود/ برخی بنیان خانواده ایرانی را هدف گرفته اند/ اعتمادسازی بین زوج‌ها، منجر به تحکیم خانواده می‌شود
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تابناک؛
پوستر کارگاه آموزشی که مشخص نیست با چه هدف و نیتی راه اندازی شده است؛ کارگاه‌هایی با موضوعات ضرورت احیای فرهنگ چندهمسری، الزامات تشکیل خانواده‌های چندهمسری، احکام فقهی خانواده‌های چندهمسری و مهارت‌های ارتباطی چندهمسری برگزار می‌شود و هم اکنون از متقاضیان شرکت کننده، رایگان نام نویسی می‌کند.
تولید خودروی باکیفیت حق مردم است/آمارهای کشته‌های جاده‌ای نشان از کیفیت پایین خودروها دارد
تولید خودروی داخلی باکیفیت جزو حقوق مردم است که ضرورت دارد خودروسازان ما به آن توجه داشته باشند. وقتی مردم به‌عنوان مشتری روی به خرید محصولات دو خودروساز کشور می‌آورند انتظار دارند خودرویی را خریداری کنند که هنگام استفاده از آن احساس آرامش و امنیت داشته باشند
موضوع افزایش قیمت بنزین مطرح نیست/ شرایط اقتصادی مردم، اجازه افزایش قیمت سوخت را نمی‌دهد
عضو هیأت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با «تابناک»؛
چند وقتی است، دوباره زمزمه افزایش قیمت بنزین به رسانه‌ها بازگشته و تقریبا روزی نیست که مسئول یا مدیری در این باره اظهارنظر نکرده باشد؛ اظهارات ضد و نقیضی که نه رد می‌شود و نه تأیید؛ اما به طور کلی در حال بازی با روان مردم است و همین موضوع تحمل شرایط سخت این روز‌ها را دو چندان کرده است.
هدف حذف زبان انگلیسی از برنامه آموزش مدارس نیست،می خواهیم رفع انحصار کنیم
نظر نمایندگان موافق حذف زبان انگلیسی از مدارس؛
هفته گذشته، طرح رفع انحصار از آموزش زبان انگلیسی در مدارس کشور، از بحث‌برانگیز‌ترین موضوع رسانه‌های کشور بود؛ طرحی که قرار بود بر اساس آن، آموزش زبان انگلیسی از مدارس حذف شده و به آموزشگاه‌های زبان سپرده شود، ولی این طرح علاوه بر اینکه بار مالی برای اولیای دانش آموزان به همراه داشت، نقش آموزشگاه‌ها را نیز پر رنگ می‌کرد. اکنون از مجلس خبر‌هایی به گوش می‌رسد که نشان می‌دهد، برخی نمایندگان امضاکننده اساسا از محتوای طرح باخبر نبوده‌اند.
دولت اعلام کرده است، امسال بودجه کل کشور بر مبنای درآمد‌های نفتی نخواهد بود و قرار است درآمد‌های نفتی در بودجه به صفر برسد؛ هدف از این کار، مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه اقتصاد کشور عنوان شده است.
برنامه‌های دولت برای فقر زدایی شکست خورده است/ ۶۰ درصد جامعه زیر خط فقر است
عضو کمیسیون اجتماعی در گفت‌وگو با «تابناک»؛
یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین شعار‌های دولت روحانی پیش از شروع دولت یازدهم، ایجاد رفاه اجتماعی و بالا بردن سطح معیشت عمومی بود و دولتمردان به ویژه در زمان انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، مانور بسیاری بر این موضوع داشتند و وعده‌های زیادی به مردم داده شد.
ایران در عراق نیرو و دخالتی ندارد/توسعه و امنیت عراق برای ایران منفعت بسیار دارد
رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با نمایندگان کشور عراق بر روابط فرهنگی اقتصادی و ریشه دار میان ایران و عراق تاکید کرد.
تاکید بر لغو روادید میان ایران و مقدونیه
رئیس مجلس شورای اسلامی از دیدگاه مثبت ایران در رابطه با لغو ویزای ایران و مقدونیه خبر داد و گفت: اگر وزارتخانه امور خارجه مقدونیه پیگیری کند، ایران نیز شرایط آن را فراهم خواهد کرد.
دولت مجوز اخذ مالیات از نهادهای خاص را دارد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفت‌وگو با «تابناک»؛
متأسفانه در کشور ما به دلیل اقتصاد رانتی و نفتی که وجود دارد، مالیات نقش کمتری در تأمین هزینه‌های اداره کشور دارد، از این روی، مطلبی که رئیس سازمان امور مالیاتی گفته است درست بود. متأسفانه برخی نهادها، بنگاه ها، مؤسسات، خیریه‌ها و مناطق آزاد و استان‌ها با وجود درآمد بالا، هیچ مالیاتی به دولت نمی‌دهند.
برخی خودخواهان به دنبال تحریم انتخابات هستند
عضو کمیسیون امنیت ملی در گفت‌وگو «تابناک»؛
انتخابات مجلس شورای اسلامی کمتر از شش ماه دیگر برگزار خواهد شد، ولی از هم اکنون تکاپو برای حضور گسترده در این رویداد توسط گروه‌ها و جریانات سیاسی آغاز شده است، به گونه ای که در برخی شهر‌ها هم که احزاب نقش چندانی در مراودات اجتماعی ندارند، افراد پرنفوذ و کسانی که خود را برای کاندیداتوری آماده می‌کنند، چراغ خاموش، اما جدی وارد میدان شده‌اند.
مجلس موافق افزایش قیمت نیست/ دولت اختیار دارد قیمت سوخت را افزایش دهد
روایت یک نماینده از رأی استمزاجی نمایندگان درباره افزایش قیمت بنزین؛
چند وقتی است، دوباره زمزمه افزایش قیمت بنزین به رسانه‌ها بازگشته و تقریبا روزی نیست که مسئولی یا مدیری در این باره اظهارنظر نکرده باشد؛ اظهارات ضد و نقیضی که نه رد می‌شود و نه تأیید؛ اما به طور کلی با روح و روان مردم در حال بازی است و تحمل شرایط سخت این روز‌ها را دو چندان کرده است.
وزیر بهداشت، فروش صندلی را تأیید کرد/ دانشگاه آزاد تا کنون چند صندلی پزشکی فروخته است؟
عضو کمیسیون آموزش مجلس ادعا کرد؛
همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، موضوع عجیبی از سوی برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح شد که سیستم آموزش عالی کشور را کامل زیر سؤال برد؛ موضوع فروش صندلی در برخی دانشگاه‌های معتبر کشور، موضوعی نبود که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت.
لغو سفر لاریجانی به ترکیه در پی حمله به سوریه
علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی که بنا به دعوت رسمی رییس مجلس ترکیه، بمنظور شرکت در اجلاسی پارلمانی عازم استانبول بود، سفر خود را در پی وقوع عملیات نظامی ترکیه در خاک سوریه لغو کرد.
پست و مقام فروشی از موضوع واترگیت هم بدتر است/ صندلی شش میلاردی نصیب چه کسی شد؟
روز گذشته، یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در وقت تذکرات نکته ای گفت که شاید از چشم بسیاری از مردم به دور ماند و در لابلای خبرهای مختلف داخلی و خارجی به کلی گم شد.
اگر ثبات اقتصادی ایجاد نشود، حذف چهار صفر، ارزشی نخواهد داشت/ حذف صفر از پول ملی، تیغه ی دولبه است
موضوع کوچ صفر‌ها از پول ملی به دهه هفتاد بازمی‌گردد و البته در دوره‌ای نیز فراخوانی جهت انتخاب نام جدید برای پول ملی توسط دولت احمدی نژاد مطرح شد و اسامی مانند پارسی و دریک از دل صد‌ها نام پیشنهادی بر سر زبان‌ها افتاد، ولی به سرانجامی نرسید و مسکوت ماند.
دولت برای وزارت صنایع  و بازرگانی دو وزیر به مجلس معرفی می کند؟
سرانجام پس از ماه‌ها کش‌وقوس بین دولت و مجلس و پس از آنکه لایحه تفکیک وزارت صمت دو بار از سوی نمایندگان رد شد، این بار دولت توانسته است تا نمایندگان را برای تفکیک این وزارت‌خانه مجاب کرده و این وزارت‌خانه عریض و طویل را به دو وزارت تجارت و خدمات بازرگانی و وزارت صنایع و معادن تبدیل کند.
یک فوریت لایحه حذف 4 صفر از پول ملی تصویب شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی یک فوریت لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور را تصویب کردند.
صداوسیما رویه خود را در حوزه سیاسی و اخبار تغییر دهد
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم باید احساس کنند این صدا و سیما متعلق به همه ملت است، گفت: صداوسیما باید رویه خود را در حوزه سیاسی و اخبار تغییر دهد.
پاسخ قاطع آقای رئیس به ادعاها و حاشیه های یک طرح بی حاشیه
جلسه علنی امروز مجلس به ریاست علی لاریجانی و با حضور ۱۹۹نفر از نمایندگان آغاز شد و طرح تشکیل وزارت تجارت را در دستور کار داشت.
پزشکیان به منظور شرکت در اجلاس روسای پارلمان‌های اوراسیا به قزاقستان رفت
مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی جهت شرکت در اجلاس رؤسای پارلمان های اوراسیا وارد قزاقستان شد.
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
گزارش
تأکید نمایندگان بر بازگشت آرامش به سکوها
اعضای فراکسیون ورزش مجلس با تأکید بر بازگشت آرامش به سکوهای ورزشگاه‌ها از تعطیلی برنامه ۹۰ که نقش مهمی در سالم سازی فضای فوتبال داشت، انتقاد کردند.
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
پربحث ترین عناوین
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv