بازدید 15119

قمی: اقامه عزاداری یک مطالبه عمومی است

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: اقامه عزاداری سیدالشهدا (ع) یک مطالبه عمومی است. مردم ایران عزادار امام حسین (ع) هستند. باید دقت شود که مطالبه یک عده زیادی در مقابل امتناع یک عدد محدود، ناروا است.
کد خبر: ۹۹۵۰۹۵
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۸ 06 August 2020
به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، گردهمایی ملی فعالان عرصه هیأت هم‌زمان با همایش‌های استانی فعالان عرصه هیأت در سراسر کشور در روز پنجشنبه شانزدهم مردادماه به صورت مجازی در ساختمان جامعه ایمانی مشعر برگزار شد.

حجت‌الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در این مراسم با بیان اینکه عزاداری در محرم امسال با فروغ بیشتری برگزار خواهد شد، افزود: هیچ وقت دشمنان اسلام ناب، فرصت این چنینی برای صدمه زدن به جریان عزاداری امام حسین (ع) با دوگانگی‌های ساختگی عزاداری و سلامت در اختیار نداشتند.

وی ادامه داد: اقامه عزاداری سیدالشهدا (ع) یک مطالبه عمومی است. مردم ایران عزادار امام حسین (ع) هستند. باید دقت شود که مطالبه یک عده زیادی در مقابل امتناع یک عدد محدود، ناروا است. این دوگانه عزا و سلامت مثل بقیه دوگانه‌های ساختگی علم و دین و ... حتماً از سوی دشمنان مطرح می‌شود و دشمن از آن منتفع خواهد شد، اما به لطف خداوند با نحوه برخوردمان این دوگانگی را کنار خواهیم زد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اضافه کرد: مسئولیت پذیری هیئت‌های مذهبی در حوزه اجتماعی یکی از دستوراتی است که اهل بیت (ع) بر گردمان گذاشته‌اند و باید محرم امسال بیش از پیش جلوه کند. با مراقبت بیشتر، بهانه‌جویی را از دشمنان خواهیم گرفت. سازمان تبلیغات نیز خادم خدام امام حسین (ع) است. دغدغه همه اقامه عزا است و جایگزین چیز دیگری نمی‌شود و مراعات مستضعفان و نیازمندان در کنار عزاداری مورد توجه هیئتی‌ها قرار خواهد گرفت. خلاقیت‌ها و بروز و جلوتی که امسال در فضای باز بوجود خواهد آمد، طبیعتاً بیشتر نمود خواهد داشت.

وی ادامه داد: یکی از چیز‌هایی که باید در محرم امسال به آن دقت بیشتری شود، موضوع فرهیختگی متدینین است. متدینین بیش از بقیه افراد جامعه از فرمایشات رهبر انقلاب تبعیت می‌کنند. این باید جلوه‌گر شود.

قمی در پایان خاطرنشان کرد: اهتمام به کتاب یکی از نکاتی است که باید مورد توجه هیئت‌ها قرار گیرد. کتاب "اهل‌بیتی‌ها" از حجت‌الاسلام عابدینی یکی از کتب فاخر برای هئیتی‌ها و متولیان هیئت است که مطالعه آن توصیه می‌شود.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # ارتحال امام خمینی # قیام 15 خرداد
آخرین اخبار
وب گردی