بازدید 8170

هکر حساب‌های توئیتری بایدن و اوباما بازداشت شد

پلیس فلوریدا از بازداشت یک جوان 19 ساله در ارتباط با پرونده هک حساب توئیتری افراد سرشناس از جمله رئیس‌جمهور سابق آمریکا خبر داد.
کد خبر: ۹۹۴۰۲۸
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱ 01 August 2020

به گزارش تابناک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یک جوان ۱۹ ساله به اتهام هک حساب توئیتری افراد سرشناس از جمله باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا و جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ در فلوریدا بازداشت شد.

علاوه بر این جوان ۱۹ ساله، دو تن دیگر نیز در این پرونده متهم هستند که هر دو آن‌ها نیز سن کمی دارند. در میان افراد سرشناسی که حساب توئیتری آن‌ها از سوی این نوجوانان مورد هک قرار گرفته، نام جف بزوس، و بیل گیتس نیز به چشم می‌خورد.

گفته می‌شود این هکر‌ها از حساب توئیتری افراد سرشناس برای ترغیب دیگر کاربران توئیتر به مشارکت در یک برنامه غیر قانونی استفاده کردند. در پیام‌های که از طریق حساب‌های افراد سرشناس برای کاربران توئیتر فرستاده شد، آن‌ها را به ارسال هزار دلار به یک آدرس بیت کوین و دریافت ۲۰ هزار دلار ترغیب می‌کرد. در پرونده شکایت مذکور دست کم حساب توئیتری ۱۳۰ فرد مشهور سیاسی و اجتماعی هدف حمله هکری قرار گرفته است.

توئیتر در واکنش به هک حساب توئیتری افراد سرشناس اعلام کرد توئیتر اعلام کرد هکر‌ها با هدف قرار دادن برخی از کارمندان دارای دسترسی به سیستم‌های داخلی توانسته اند به این حمله دست بزنند.

همچنین هکر‌ها پیامی را در حساب توییتری باراک اوبامابا این مضمون منتشر کردند: من در حال پرداخت پول به جامعه ام بخاطر کووید-۱۹ هستم. تمامی بیتکوین‌هایی را که به آدرس زیر بفرستید، به شکل دوبرابر بازگردانده خواهد شد. اگر شما هزار دلار بفرستید، من دو هزار دلار باز می‌گردانم. این کار را تنها ظرف ۳۰ دقیقه انجام دهید. لذت ببرید.

طبق برآوردها، هکر‌ها موفق شدند تا ساعات بامدادی صبح امروز ۱۱۲ هزار دلار ارز دیجیتال از مخاطبان این چهره‌های سرشناس اخاذی کنند.

 

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی
وب گردی