بازدید 13034
۱

مهار آتش‌سوزی درمجاورت چاه شماره یک مسجدسلیمان

مدیر روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از مهار آتش‌سوزی در دره‌نفت مجاور چاه شماره یک مسجدسلیمان خبر داد.
کد خبر: ۹۸۷۲۴۱
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۳ 29 June 2020

به گزارش «تابناک»، شهرام وردک شامگاه یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا در این خصوص اظهارداشت: طبق اعلام شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در هنگام آتش سوزی در نیزارهای پشت چاه شماره یک، چشمه نفتی درون نیزارها دچار تراوش مقداری نفت شد.

وی با تاکید بر اینکه مقدار نفت تراوش شده از این چشمه نفتی ناچیز بود، افزود: آتش سوزی حدود ساعت ۱۶ روز گذشته شروع شد که با همکاری مشترک نیروهای شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان و شهرداری این شهرستان مهار شد.

این مقام مسئول در شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب خاطرنشان‌کرد: خوشبختانه در جریان این حادثه به هیچ کدام از ساکنان منطقه و یا عوامل آتش‌نشانی آسیب وارد نشده است.

وردک تاکیدکرد: همچنین چاه شماره یک مسجدسلیمان نیز در این حادثه دچار خسارت و آسیبی نشده است.

چاه شماره یک نام اولین چاه نفت خاورمیانه است که در منطقه‌ای شهر مسجدسلیمان کنونی،قرار دارد. این چاه در منطقه‌ای بنام دره خرسون مستقر شده که عملیات حفاری آن در سال ۱۲۸۶ توسط کنسرسیوم دارسی آغاز و در تاریخ ۵ خرداد ۱۲۸۷ به مخزن نفتی رسید.

بر اساس این گزارش، ۶ منطقه به وسعت ۳۰۰ هکتار و جمعیتی بالغ بر پنج هزار خانوار در مناطق آلوده به نفت وگاز مسجدسلیمان قرار دارند.

تعداد چاه‌های نفت و گاز موجود در محدوده شهری مسجدسلیمان بیش از ۳۴۹ حلقه است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
روی نفت خوابیده اندو در فقر بسر میبرند.... محرومیت از تمام شهر میباره... اگه این شهر توی اروپا یا امریکا بود کل کشور رو ثروتمند می کرد... همونطور که انگلستان رو بریتانیای کبیر کرد....
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم