بازدید ۱۴۸۰۹
گزارش لحظه به لحظه «بورس تابناک» از نبض تالار شیشه‌ای سعادت آباد:
در نیمه اول بازار، شاخص کل توانست قله یک میلیون و 400 هزار واحدی را فتح کند. از مهمترین اخبار بورس امروز، ششمین عرضه اولیه سال 99 می باشد که در حال انجام است.
کد خبر: ۹۸۶۳۴۱
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۹ 24 June 2020

در پایان بازار روز گذشته، شاخص کل توانست با 49462 واحد افزایش بر قله یک میلیون و 391 هزار و 810 واحدی قرار بگیرد. از مهمترین اخبار بورس امروز، ششمین عرضه اولیه سال 99 می باشد که در حال انجام است.

به گزارش بورس تابناک، امروز مورخه 4 تیرماه سال جاری در پیش گشایش بازار از 649 نماد حدود 134 نماد با صف خرید و حدود 172 نماد نیز با صف فروش رو به رو بودند. در مقایسه با پیش گشایش روز گذشته، تعداد نمادها با صف های خرید کمتر و تعداد نمادها با صف های فروش بیشتر شده است.

سود 50 درصدی بورس در یک ماه

چند خبر مهم 24 ساعت گذشته که می تواند برای بورس بازان مهم باشد

- علی ربیعی سخنگوی دولت اعلام کرد: ارزهای ایران در برخی از کشورها آزاد شده که وزارت خارجه به زودی آن را اعلام می‌کند؛ صادرات نفتی ما هم دارد بهتر می‌شود و صادرات غیرنفتی ما هم در بهترین دوران می‌رسد تا کاهش قیمت ارز را تجربه خواهیم کرد.

- گودرزی معاون شرکت بورس تهران با اشاره به مشکل بازارگردانی معاملات صندوق‌های ETF، گفت: ممکن است معاملات این صندوق‌ها با تاخیر یک یا دو روزه مواجه شود، اما به احتمال زیاد مشکلات ایجاد شده برطرف می‌شود.

- امروز با عرضه اولیه ۱۵ درصد سهام سرمایه گذاری پویا معادل ۶۰۰ میلیون سهم، ششمین شرکت جدید وارد بازار می شود. گفته می شود برای خرید سهام وپویا در عرضه اولیه به نقدینگی ۱۲۳ هزار تومانی نیاز است.

- طی روزهای اخیر روند بازار ارز صعودی بوده است و طی خبری اعلام شد در معاملات ارزی دیروز (سوم تیر) حدود ۴۵ میلیون دلار از سوی بازارساز عرضه شد که شامل عرضه و تقاضای بازار نیمایی نمی‌شد.

-شورای امنیت سازمان ملل قرار است امروز چهارشنبه مورخه 4 تیرماه 1399 جلسه‌ای را برای رایزنی در خصوص قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران برگزار کند.

 

گزارش نیمه اول بازار: (ساعت 9 تا 10:45)

گزارش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، در نیمه اول بازار در روز جاری بیشتر شاخص‌های بورس با رشد مواجه بودند. شاخص کل با 24329 واحد صعود معادل 1.75 درصد به یک میلیون و 415 هزار واحد، شاخص‌ قیمت وزنی - ارزشی با 6449 واحد افزایش معادل 1.75 درصد به 375 هزار و 80 واحد، شاخص کل هم وزن با 103 واحد رشد معادل 0.02 درصد به ۴30 هزار و 339 واحد، شاخص قیمت هم وزن با 68 واحد افزایش معادل 0.02 درصد به ۲83 هزار و 979 واحد، شاخص آزاد شناور با 24487 واحد افزایش معادل 1.32 درصد به یک میلیون و 886 هزار و 118 واحد، شاخص بازار اول با 17658 واحد افزایش معادل 1.69 درصد به یک میلیون و 63 هزار 680 واحد و شاخص بازار دوم با 49782 واحد صعود معادل 1.85 درصد به ۲ میلیون و 743 هزار و 21 واحد رسید.

ارزش و حجم معاملات

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای نیمه اول امروز بورس، در 718 هزار و 387 نوبت معاملاتی، 4 هزار و 18 میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش 75 هزار و 144 میلیارد تومان در بورس معامله شد.

نمادهای تاثیرگذار

7 نماد تاثیرگذار بر شاخص کل بورس در نیمه اول بازار در روز جاری عبارت بودند از: فارس، فملی، شپنا، خودرو، شستا، پارس و شبندر.

تعداد صف های خرید و فروش

در نیمه اول بازار امروز از 649 نماد حاضر، 189 نماد در صف خرید و 32 نماد در صف فروش می باشند. صف های خرید و فروش در نیمه اول بازار تغییر محسوسی را نسبت به پیش گشایش داشتند. نمادها با صف خرید افزایش و نمادها با صف فروش کاهش داشتند.

برترین عرضه و تقاضا

7 نماد با برترین تقاضا در بورس در نیمه اول بازار امروز: شپنا، رمپنا، خساپا، شتران، خودرو، شبندر و فملی.

7 نماد با برترین عرضه در بورس در نیمه اول بازار امروز: فروس، دامین، تکالا، تاپیکو، چافست، امین یکم و پارسیان.

بیشترین و کمترین قیمت

7 نماد با برترین تقاضا در بورس در نیمه اول بازار امروز: دکیمی، وبهمن، نوری، حکشتی، وکار، شبندر و فجر.

7 نماد با برترین عرضه در بورس در نیمه اول بازار امروز: دامین، رتکو، کحافظ، پارسیان، کسعدی، خکار و کهمرا. 

نقشه بازار در نیمه اول بازار

 

(برای دیدن تصویر بزرگتر بر روی نقشه کلیک کنید)

شاخص کل قله یک میلیون و 400 هزار واحدی را فتح کرد

گزارش نیمه دوم بازار: (ساعت 10:45 تا 12:30)

گزارش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، در نیمه اول بازار در روز جاری بیشتر شاخص‌های بورس با رشد مواجه بودند. شاخص کل با 28268 واحد صعود معادل 2.03 درصد به یک میلیون و 419 هزار واحد، شاخص‌ قیمت وزنی - ارزشی با 7493 واحد افزایش معادل 2.03 درصد به 376 هزار و 164 واحد، شاخص کل هم وزن با 1517 واحد رشد معادل 0.35 درصد به 431 هزار و 858 واحد، شاخص قیمت هم وزن با 1001 واحد افزایش معادل 0.35 درصد به 284 هزار و 945 واحد، شاخص آزاد شناور با 29891 واحد افزایش معادل 1.61 درصد به یک میلیون و 891 هزار و 828 واحد، شاخص بازار اول با 20781 واحد افزایش معادل 1.99 درصد به یک میلیون و 66 هزار 910 واحد و شاخص بازار دوم با 56746 واحد صعود معادل 2.11 درصد به 2 میلیون و 750 هزار و 295 واحد رسید.

ارزش و حجم معاملات

به این ترتیب، در نیمه دوم داد و ستدهای امروز بورس، در یک میلیون و 163 هزار نوبت معاملاتی، 6 هزار و 252 میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش 116 هزار و 42 میلیارد تومان در بورس معامله شد.

نمادهای تاثیرگذار

7 نماد تاثیرگذار بر شاخص کل بورس در نیمه دوم بازار در روز جاری عبارت بودند از: فارس، فنلی، شستا، شپنا، خودرو، پارس و کگل.

تعداد صف های خرید و فروش

در نیمه دوم بازار امروز از 649 نماد حاضر، 204 نماد در صف خرید و 77 نماد در صف فروش بودند. تعداد نمادهای دارای صف های خرید و فروش نسبت به نیمه اول بازار افزایش یافت.

برترین عرضه و تقاضا

7 نماد با برترین تقاضا در بورس در نیمه دوم بازار امروز: شپنا، رمپنا، شتران، خساپا، شبندر، خودرو و فملی.

7 نماد با برترین عرضه در بورس در پایان بازار امروز: وبشهر، غمارگ، فاراک، فروس، رانقور، ملت و تکالا.

بیشترین و کمترین قیمت

7 نماد با بیشترین افزایش قیمت در بورس در پایان بازار امروز: وکیمی، وبهمن، پکویر، وملی، نوری، حکشتی و وکار.

7 نماد با بیشترین کاهش قیمت در بورس در پایان بازار امروز: دامین، فروس، چافست، رتکو، کحافظ، پارسیان و کسعدی.

نقشه بازار در پایان

(برای دیدن تصویر بزرگتر بر روی نقشه کلیک کنید)

شاخص کل قله یک میلیون و 400 هزار واحدی را فتح کرد

قاب پایانی بازار امروز (ساعت 12:30 تا 14)

بعد از انجام معاملات در نمادهای عرضه اولیه شده، شصدف، غگیلا، پیزد و آریا بازار امروز در ساعت 14 به پایان رسید.

بر اساس آمارهای معاملاتی، در پایان بازار امروز، در نهایت تغییرات شاخص ها به شرح تصویر زیر بود:

(برای دیدن تصویر بزرگتر بر روی نقشه کلیک کنید)

شاخص کل قله یک میلیون و 400 هزار واحدی را فتح کرد

شاخص کل در نهایت بر روی کانال یک میلیون و 419 هزار و 439 واحدی آرام گرفت.

رفت و آمد نمادها در روز جاری

نمادهایی که متوقف شدند

به گزارش نبض بورس، نماد معاملاتی شركت سیمان‌ تهران‌ (ستران1)، پارس‌ خزر (لخزر1)، پتروشيمي فناوران (شفن1)، مس‌ شهیدباهنر (فباهنر1)، ایران‌ارقام‌ (مرقام1)، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین (تاپیكو1)، پالایش نفت بندرعباس (شبندر1)، گروه مپنا (رمپنا1)، آلومراد (فمراد1) با توجه به تغییرات بیش از 50 درصدی قیمت سهام به منظور برگزاری كنفرانس اطلاع رسانی توسط ناشر، ایران‌یاساتایرورابر (پاساح1) با توجه به توقف نماد اصلی، ایران‌یاساتایرورابر (پاسا1)، گروه‌ صنعتی‌ بارز (پكرمان1)با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف، قطعات‌ اتومبیل‌ ایران‌ (ختوقا1) ایران‌ خودرو (خودرو1)با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب، كارگزاران بورس كالای ایران (اكالا)، نهادهای مالی بورس كالای ایران (نكالا)، تولیدكنندگان بورس كالای ایران (تكالا) با توجه به توقف نماد اصلی، فروسیلیس ایران (فروس)، ذغال سنگ نگین طبس (كطبس)، مبین انرژی خلیج فارس (مبین) جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورتهای مالی، بورس كالای ایران (كالا) جهت برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورتهای مالی_ عمومی فوق العاده به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه، سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت (وصنعت) جهت برگزاری مجامع عمومی فوق العاده به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه_عمومی عادی به طور فوق العاده به منظور انتخاب اعضای هیئت مدیره، متوقف شدند.

نمادهایی که بازگشایی شدند

نماد معاملاتی شركت های زامياد (خزاميا)، شركت ايراني توليد اتومبيل-سايپا (خساپا)، توسعه معادن روي ايران (كروي)، پتروشيمي نوري (نوري) و پالايش نفت تهران (شتران)، توليدي ايران تاير (پتاير)، كوير تاير (پكوير) با توجه به انتشار اطلاعات حاصل از برگزاري كنفرانس اطلاع رساني در تارنماي كدال در خصوص تغييرات بيش از 50 درصدي قيمت سهام؛ سرمایه گذاری بهمن (وبهمن)، تولیدی چدن سازان (چدن) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف؛ سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت (وصنعت)، حمل و نقل بین المللی خلیج فارس (حفارس) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب، نفت پارس (شنفت)، البرز دارو (دالبر)، صنایع شیمیایی سینا (شسینا) پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی بازگشایی شدند.

نمادهایی که با وقفه معاملاتی رو به رو شدند

نماد معاملاتی عمران‌ و توسعه ‌فارس‌ (ثفارس1) پالایش نفت تبریز (شبریز1)، فولاد امیركبیركاشان (فجر1)، تامین سرمایه امید (امید1)، درخشان‌ تهران‌ (پدرخش1)، حق تقدم سهام شركت تامین سرمایه امید (امیدح1) با توجه به وقفه معاملاتی نماد اصلی، با وقفه همراه شدند.

نماد معاملاتی شركت های داروسازی دكتر عبیدی (دعبید)، دشت مرغاب(غدشت)، صنعتی كیمیدارو (دكیمی) با توجه به عدم كشف قیمت در روز معاملاتی قبل بدون محدودیت نوسان قیمت حراج شدند.

تنها نماد تعلیقی

طبق اطلاعیه منتشره در تارنمای كدال به نشانی codal.ir جهت بررسی وضعیت اطلاعاتی ناشر، نماد معاملاتی شركت مخابرات ایران (اخابر1) حداكثر تا تاریخ 1399/04/17 تعلیق شد.

 

بازدهی و ارزش معاملات صنایع بورسی

بیشترین بازدهی متعلق به گروه: پالایشی و روانکارها

کمترین بازدهی متعلق به گروه: اطلاعات و ارتباطات/ خرده فروشی به استثنای وسایل نقلیه موتوری

بیشترین ارزش معاملات: فلزی و معدنی

کمترین ارزش معاملات: ماشین آلات و دستگاه های برقی

(برای دیدن تصویر بزرگتر بر روی نقشه کلیک کنید)

شاخص کل قله یک میلیون و 400 هزار واحدی را فتح کرد

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
ربیع الاول طرح صیانت از حقوق کاربران ولی الله سیف احمد عراقچی هفته وحدت
آخرین اخبار