tabnak-adv
tabnak-adv
رونمایی از عرضه اولیه شهریور ماه تالار حافظ/ یک فولادی دیگر در راه بازار سرمایه
معاون ناشران بورس تهران با اشاره به برگزاری نشست روز شنبه هفته آینده در هیات پذیرش بورس تهران در خصوص عرضه اولیه شرکت فولاد سپید فراب کویر گفت به احتمال نود درصد این شرکت در شهریور ماه در بورس تهران درج و عرضه اولیه خواهد شد.
ارتفاع ۳۲۰ هزار واحدی شاخص کل تا اواسط مهر ماه/ بازدهی غیر منطقی در نماد‌های غذایی و حمل و نقل/ چرایی ترس سهامداران از ورود به سهم‌های بنیادی
قاسمی در گفت‌وگو با بورس تابناک؛
کارشناس بازار سرمایه کمبود نقدینگی با توجه به ارزش بازار کنونی بورس تهران و ترس از تداوم جنگ تجاری بین آمریکا و چین را مهمترین دلایل عدم ورود سهامداران به نمادهای بنیادی و شاخص ساز دانست و پیش بینی کرد شاخص کل تا اواسط مهرماه به ارتفاع 300 تا 320 هزار واحدی خواهد رسید.
رشد ۱۲۲۱ واحدی شاخص کل بورس در کانال ۲۵۷ هزار واحد
گزارش «بورس تابناک» از نبض تالار شیشه‌ای حافظ؛
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (سه شنبه بیست و دوم مردادماه ۹۸)، با افزایش ۱۲۲۱ واحدی معادل ۰.۴۸ درصد به رقم ۲۵۷ هزار و ۹۷ واحد رسید.  
رانت در قیمت گذاری دستوری در بورس کالا/ لزوم ورود و برخورد دستگاه های نظارتی با این قضیه/کوچ نقدینگی از بازار سرمایه و حرکت به بازارهای موازی نتیجه سیاست های غلط و تحمیلی/ آیا فولادی ها از بورس کالا خارج می شوند؟
بورس تابناک گزارش می دهد
مقام معظم رهبری در بیانات خود در ۲۲ مرداد ماه سال گذشته فرمودند: عرضه غلط اذرز یا سکه دو طرف دارد، یک طرف آن فردی است که دریافت می‌کند و طرف دیگر آن فردی است که عرضه می‌کند. همه بیشتر به‌دنبال آن فردی هستند که ارز یا سکه را گرفته است در حالی که تقصیر عمده متوجه آن فردی است که ارز یا سکه را با بی تدبیری عرضه کرده است.
عقب گرد ۱۱۸۶ واحدی شاخص کل بورس در میانه مرداد
نبض تالار شیشه‌ای حافظ در آخرین روز هفته؛
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران بعد از دو روز سبزپوشی، در پایان معاملات امروز با عقب نشینی هزار و ۱۸۶ واحد به ارتفاع ۲۵۵ هزار و ۵۱۲ واحدی برگشت.
فعالان بورسی مشمول مالیات بر سرمایه نیستند
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه بازار سرمایه مشمول مالیات عایدی بر سرمایه نیست، عنوان کرد: به پیشنهاد نهاد ناظر بازار سرمایه و با موافقت وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی، معاملات بازار سهام از دایره مالیات بر عایدی سرمایه خارج بود.
چراغ فرابورس در بازار اول روشن می‌شود/ انتقال نماد فرابورس ربطی به بازار پایه ندارد
در حالی که برخی معتقدند با توجه به این جابجایی احتمالا در روزهای آتی شاهد اجرایی شدن مقررات جدید بازار پایه خواهیم بود، معاون عملیات بازار فرابورس تاکید کرد: انتقال نماد فرابورس به بازار اصلی ربطی به اجرایی شدن مقررات پایه ندارد.
الاکلنگ دماسنج بازار سرمایه در کانال ۲۵۲ هزار واحدی
گزارش «بورس تابناک» از نبض تالار شیشه‌ای حافظ؛
شاخص کل بورس تهران در معاملات امروز یکشنبه ۶ مردادماه یکهزار و سیصد و نود و هشت با رشد ۴۹ واحدی در ارتفاع ۲۵۲ هزار و ۳۲۴ واحدی قرار گرفت.
بورس تهران آماده یک عرضه بزرگ/ بهترین گزینه‌ها برای سرمایه گذاری در بازار سهام/ احتمال روند کاهشی شاخص کل در آینده/ صنایع پربازده و زیان‌ده بورس در هفته‌ای که گذشت
در گفت‌وگو با «بورس تابناک» بررسی شد؛
در هفته‌ای که گذشت، شاخص کل بورس تهران با رشد ۶۷۸ واحدی از رقم ۲۴۸ هزار و ۹۴۴ واحدی به ارتفاع ۲۴۹ هزار و ۶۲۲ واحدی صعود کرد. کارشناس بازار سرمایه، معتقد است با توجه به پیش بینی‌ها مبنی بر کاهش نرخ ارز، در آینده شاهد کاهش قیمت برخی صنایع در بورس خواهیم بود و با توجه به اینکه این صنایع و شرکت‌ها جزو نماد‌های شاخص ساز هستند احتمالا در آینده شاهد روند کاهشی شاخص کل باشیم.
مقاومت بورس تهران برای رسیدن به قله ۲۵۰ هزار واحد/ نماگر عقب نشینی کرد
گزارش «بورس تابناک» از نبض تالار شیشه‌ای حافظ؛
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (سه شنبه هجدهم تیرماه ۹۸)، با کاهش ۵۳۶  واحدی معادل ۰.۲۲ درصد به رقم ۲۴۸ هزار و ۷۱۶ واحد رسید. این در حالی است که در دو روز گذشته در مجموع شاهد رشد ۳۸۰۶ واحدی نماگر بازار سهام بودیم.
شرحی بر آنچه بر بازار پایه فرابورس گذشت؛ از جولان شرکت‌های ورشکسته تا دامنه نوسان ۱۰ درصدی
تغییر قوانین بازار پایه که به حقوق و سرمایه هزاران سهامدار خرد بستگی دارد، علی‌رغم اختیارات مدیرعامل محترم فرابورس، باید با موافقت کمیته فقهی و شورای عالی بورس باشد. 
آیفکس در ارتفاع ۳۲۰۱ واحدی/ دلیل صف خرید ۲۰ میلیونی یک شرکت
گزارش «بورس تابناک» از فرابورس؛
وهور در حالی با صف خرید ۲۰ میلیونی پس از سهم عرضه اولیه‌ای هفته گذشته بیشترین حجم تقاضا را داشت که طی روز‌های آتی این شرکت بورسی دو واحد بخار در نیروگاه جهرم را بهره برداری می‌کند، خبری که انتشار آن صف خرید سنگین این سهم فرابورسی را در معاملات امروز رقم زد.
دلایل ریزش امروز بورس تهران/ ریسک‌های سیاسی، بدعهدی شرکت‌ها در پرداخت دیر هنگام سود سهام و کاهش قدرت خریداران
گزارش «بورس تابناک» از نبض تالار شیشه‌ای حافظ؛
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (شنبه پانزدهم تیرماه ۹۸)، با کاهش ۳۴۹۸ واحدی معادل ۱.۴۱ درصد به رقم ۲۴۵ هزار و ۴۴۵ واحد رسید. ارزش معاملات امروز بورس تهران با کاهش نسبت به روز‌های گذشته به بیش از ۱۰۹۲.۷ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۲ میلیارد و ۸۸۶ میلیون برگه سهم معاملاتی طی ۲۸۷ هزار و ۵۸۰ نوبت معاملاتی بود.
توصیه‌هایی مهم به سرمایه گذاران بورسی/ تجدید ارزیابی در اقتصاد ملی باید اتفاق بیفتد/ چرایی مخالفت برخی مدیران با تجدید ارزیابی/ صنعت پالایشگاهی و سیمان جاماندگان بازار
عسکری مارانی در گفت‌وگو با «بورس تابناک» مطرح کرد؛
پیشکسوت بازار سرمایه با بیان اینکه تجدید ارزیابی باید در مقیاس ملی اتفاق بیفتد، به تشریح دلایل برخی مدیران در مخالفت با تجدید دارایی پرداخت و این موضوع را به خصوص برای صنایعی که درگیر قیمت گذاری هستند، مطلوب و مثمر ثمر دانست.
رشد ۷۴ درصدی زیان انباشته این کاغذ ساز
صنایع کاغذ سازی کاوه با سرمایه ثبت شده ۲۵ میلیارد تومانی براساس صورت‌های مالی منتهی به سال مالی ۹۷ در ترازنامه تلفیقی خود زیان ۲۴.۲ میلیارد تومانی را شناسایی کرده است.
نماگر بورس در کانال ۲۴۵ هزار واحد؛ اقبال بازار به شاخص ساز‌های در آستانه مجمع
گزارش «بورس تابناک» از نبض تالار شیشه‌ای حافظ؛
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز سه شنبه چهارم تیرماه ۹۸، با افزایش ۲۵۳۰ واحدی معادل ۱.۰۴ درصد به رقم ۲۴۵ هزار و ۹۸ واحد رسید. این در حالی است که در دو روز گذشته نیز در مجموع شاهد رشد ۸۶۸۱ واحدی نماگر کل بورس بودیم.
جهش بیش از ۳۵۰۰ واحدی شاخص کل بورس
گزارش «بورس تابناک» از نبض تالار شیشه‌ای حافظ؛
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز یکشنبه دوم تیرماه ۹۸، با افزایش ۳۵۷۳ واحدی معادل ۱.۵۳ درصد به رقم ۲۳۷ هزار و ۴۵۹ واحد رسید. این در حالی است که روز گذشته در شروع فصل جدید، شاهد افت ۹۹۳ واحدی معادل ۰.۴۲ درصد نماگر کل بورس بودیم.
سازمان بورس ملزم به انتشار صورت‌های مالی خود شد
مدت‌ها بود که زمزمه‌های مبنی بر لزوم افشای صورت‌های نهاد‌های ناظر شنیده می‌شود، این درخواست حتی از تریبون مجلس شورای اسلامی و از دهان رییس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح شد، ولی سازمان بورس گویا علاقه‌ای به افشای صورت‌های مالی خود نداشت تا سرانجام امروز و بر اساس لایحه شفافیت این سازمان به عنوان نهاد ناظر ملزم به انتشار صورت‌های مالی خود می‌باشد.
شاهد رفتار منطقی‌تر سهامداران در معاملات امروز بودیم/ بازار گوش به زنگ گزارش شرکت‌های صادراتی
کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با بورس تابناک مطرح کرد
کارشناس بازار سرمایه با اشاره به کاهش حجم و ارزش معاملات امروز آن را نگران کننده ندانسته و تاکید کرد با توجه به اینکه از امروز گزارش خرداد ماه شرکت ها روی کدال قرار می گیرد و از طرف دیگر گزارش های 3 ماهه نیز به تدریج منتشر خواهد شد، سهامداران با علم به این موضوع منطقی تری از خود نشان دادند.
دوره روش‌های تامین مالی در بازار سرمایه برگزار می‌شود
مدیر آموزش کانون کارگزاران در گفت و گو با بورس تابناک مطرح کرد
مدیر آموزش کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار گفت: در راستای افزایش فهم مالی فعالان بازار سرمایه دوره روش های تامین مالی در بازار سرمایه برگزار می شود.
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
پربحث ترین عناوین
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv