بازدید ۲۲۲۴۷
در جریان ارائه گزارش تفریغ بودجه ۹۷ عنوان شد
از تعداد ۳۷ شخص حقیقی و حقوقی با دریافت ارز بیش از ۱۰۰ میلیون دلار تعداد ۳۲ شخص حقیقی و حقوقی بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار واردات نداشته‌اند. از ۴۸ شخص حقیقی و حقوقی با دریافت ارز بین ۵۰ میلیون تا ۱۰۰ میلیون دلار، ۳۱ شخص حقیقی و حقوقی بالغ بر ۸۵۲ میلیون دلار کالایی وارد نکردند. از ۳۸۵ شخص حقیقی و حقوقی با دریافت ارز بین ۱۰ تا ۵۰ میلیون دلار تعداد ۲۱۲ شخص بالغ بر یک میلیارد و ۲۳۷ میلیون دلار واردات نداشتند...
کد خبر: ۹۷۲۳۲۰
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷ 14 April 2020
تخلفات در عملکرد ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی و ارائه گزارش برای سران قوا/ حقوق ۵۳ میلیون تومانی یک مدیر/ روایتی از ارسال گزارش محرمانه برای رئیس‌مجلس

رئیس دیوان محاسبات کشور با قرائت گزارش تفریغ بودجه ۹۷ گفت: این گزارش حقوق بالغ بر ۵۳ میلیون تومان داده شده است؛ همچنین بر اساس رسیدگی‌ها اشخاص حقیقی و حقوقی هستند که ارز ۴۲۰۰ تومانی را گرفته اما وارداتی نداشته‌اند.

به گزارش «تابناک»، عادل آذر در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) با قرائت گزارش دیوان محاسبات گفت: این گزارش با تاخیر قرائت می‌شود چون شرایط کرونایی باعث گشته، این گزارش در قالب چهار بخش منابع و مصارف، تبصره‌ها و ماده واحده و نظارت و پیش بینی‌ها تهیه شده است. البته تعدادی از مصوبات سری شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا در تهیه تفریغ بودجه تاثیرگذار بوده، ما گزارش تفریغ نفت و صندوق توسعه ملی را به صورت سری تهیه و تحویل رئیس مجلس داده‌ایم.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ به ارائه توضیحاتی درباره منابع و مصارف قانون بودجه ۹۷ و میزان تحقق آن پرداخت، همچنین در توضیحات خود در بخش مصارف درباره تراز عملیاتی منابع و مصارف عمومی دولت را مورد اشاره قرار داد.

یکی دیگر از توضیحات رئیس دیوان محاسبات مربوط به تبصره‌های ماده واحده قانون بودجه و وضعیت اجرای این تبصره‌ها بود که طبق گفته وی ۱۸ درصد احکام فاقد عملکرد بوده و دولت و کمیسیون تلفیق امسال در لایحه بودجه به آن توجه ویژه‌ای داشته و این مشکل را حل کردند.

آذر همچنین در بخش مصارف دولت در هدفمند کردن یارانه‌ها به تفکیک درآمدهای حاصله را توضیح داد. در بخش هزینه‌های پژوهشی به این موضوع اشاره کرد که اوضاع دانشگاه‌ها به خصوص برای انجام تحقیقات کرونایی خوب نیست چون عملا بسیاری از دستگاه‌ها تعهدات خود را برای دادن سهم خود جهت انجام کارهای پژوهشی انجام نمی‌دهند؛ به طوری که از ۱۸۷ دستگاه اجرایی تعداد ۸۰ دستگاه هیچ وجهی به حساب خزانه واریز نکرده و ۸۹ دستگاه کمتر از میزان مقرر به حساب خزانه واریز کردند.

وی در مورد بخش غیر مورد اشاره در کمیسیون تلفیق گفت که این موضوع در قانون اصلاح شده است.

رئیس دیوان محاسبات در توضیح بخش سوم حسابرسی عملکرد مربوط به حقوق و مزایای مدیران و کارکنان دولت گفت که سقف کامل پرداختی مدیران ۲۳ میلیون و ۴۸۳ هزار تومان است؛ اما خالص دریافتی ۲۴۱ نفر از مدیران بیشتر از سقف تعیین شده بوده که در مجموعه ۱۱ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان اضافه پرداختی داشتند. بالاترین میزان حقوق توسط احدی از مدیران بالغ بر ۵۳ میلیون تومان بوده که دیوان محاسبات در حال رسیدگی است؛ کما اینکه تا کنون ۳۶۰ پرونده مربوط به وضعیت حقوق پرداختی دستگاه اجرایی به ارزش ۱۷۰۰ میلیارد تومان به دادسرا ارسال و با اقدامات پیشگیرانه دیوان محاسبات ۲۹ میلیارد تومان به حساب خزانه داری کل کشور برگشت داده شده است.

آذر ضمن ارائه توضیحاتی در مورد بررسی حسابرسی عملکرد وزارت اقتصاد و انحراف از واگذاری در مورد عملکرد ارز ۴۲۰۰ تومانی گفت: مطابق بررسی‌ها. در سال ۹۷ بابت واردات کالاها و خدمات اساسی و غیر اساسی معادل ۳۱ میلیارد و ۴۱۶ میلیون دلار ارز به نرخ دولتی تامین شده که طبق بررسی‌های دیوان تا تاریخ ۱۲/ ۹/ ۹۸ تعداد ۹۶۵۸ ردیف تامین اعتبار ثبت سفارش توسط اشخاص حقیقی و حقوقی مجموعا بالغ بر چهار میلیارد و ۸۲۱ میلیون دلار علی رغم دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی واردات نداشتند.

وی توضیح داد: مثلا از تعداد ۳۷ شخص حقیقی و حقوقی با دریافت ارز بیش از ۱۰۰ میلیون دلار تعداد ۳۲ شخص حقیقی و حقوقی بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار واردات نداشته‌اند. از ۴۸ شخص حقیقی و حقوقی با دریافت ارز بین ۵۰ میلیون تا ۱۰۰ میلیون دلار، ۳۱ شخص حقیقی و حقوقی بالغ بر ۸۵۲ میلیون دلار کالایی وارد نکردند. از ۳۸۵ شخص حقیقی و حقوقی با دریافت ارز بین ۱۰ تا ۵۰ میلیون دلار تعداد ۲۱۲ شخص بالغ بر یک میلیارد و ۲۳۷ میلیون دلار واردات نداشتند.

وی افزود: از تعداد ۹۹ فقره از تامین ارز ثبت سفارش‌های بالای ۵۰ میلیون دلار جمعا بالغ بر یک میلیارد و ۹۹ میلیون دلار هیچ گونه وارداتی بابت ارزی دریافتی نداشتند. در ۷۰ فقره ثبت سفارش به ارزش دو میلیارد و ۹۴ میلیون دلار ۲۲ شرکت نسبت به تعیین ارزش کالاهای وارداتی پیش اظهاری کرده که این اقدام خلاف قانون باعث دریافت حداقل ۱۷۲ میلیون دلار بیش از ارزش کالاهای وارداتی توسط اشخاص مذکور شده است.

به گفته وی، بررسی اقلام تامین ارز بانک مرکزی نشان می‌دهد در شرایطی که بخش صنعت بیشترین نیاز را برای تامین مواد اولیه و تجهیزات داشته و کشور دست به گریبان تامین ارز کالاهای اساسی به ویژه دارو و غذا بوده در سال ۹۷ معادل دو میلیارد و ۷۰۶ میلیون دلار ارز به نرخ دولتی ۴۲۰۰ تومان به واردات کالاهای غیراساسی از قبیل نخ دندان، غذای سگ و گربه، عروسک و اسباب بازی، درب قوطی، درپوش، لامپ چوب بستنی و موارد دیگر اختصاص یافته که بعضا دارای تولید مشابه داخلی بودند.

رئیس دیوان محاسبات کل کشور خاطرنشان کرد: این گزارش با هماهنگی ریاست مجلس به سران سه قوه ارسال شد. جلسه با رئیس قوه قضائیه داشتم و توضیحاتی دادم. ایشان دستور بررسی دادند که تک تک موارد مورد رسیدگی قرار گیرد و در صورت لزوم حکم قضایی داده شود تا مبالغ برگردد.

رئیس جمهور هم دستور محکم روی این گزارش داده و به رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرده تا ریال آخر را پیگیری و وصول کند. همچنین گزارش به دادسرا رفته و دادستان دادخواست داده و در هیات‌های مستشاری در حال رسیدگی است. پرونده حدود ۱۵ نفر از متخلفان را به دادسرا دادیم و در اولویت رسیدگی قرار دارد.

عادل آذر در ادامه در توضیح بخش حسابرسی عملکرد وزارت جهاد کشاورزی گفت که طبق بررسی‌های به عمل آمده و گزارش سازمان جنگل‌ها حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان خسارات به عرصه منابع طبیعی واقع شده که وصول نگردیده است.

متن کامل گزارش تفریغ بودجه 97 را می‌توانید اینجا بخوانید.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۵
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶۱
ناشناس
|
-
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
عده ای بدون توجه به مشکلات کشور با تمام سعرت مشغول فسادند
پاسخ ها
مهران
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
ده ساله دارید میگویید حقوق های نجومی آخه این چه وضع کشوره مردم خسته شدن بخدا همین ها تولید خواباندن همین ها کشور رو دارند تباه میکنند چرا قاطعانه جلوی فساد نمی گیرید. همان مدیری که این حقوق ها را دارد میگیرد شما بررسی کنید ببینید تا
دیروز کجا بوده مدرک تحصیلی چی داره که خودشو داره دکتر عنوان میکند دزدی مگه از دیوار مردم بالا رفتنه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
اکنون آسمان آبی نوری خیره کننده بنفشی را به سوی خود در
حال نطاره می بیند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
اون که فرمودید هاله ی نوریست که دارد می آید دور سر دکتر حاج محمود احمدی نژاد ،امیرکبیرزمان،مبارزه گر بافساد ،عدالت پیشه و کاغذ پاره خوان اعظم،و بوسه زن مادر چاوز،بگردد.تابناک اینقدر اینو می نویسم تا وجدان درد بگیری و منتشر کنی.
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
این بخشهایی از مصاحبه تسنیم با دکتر مسعود نیلی مشاور ارشد اقتصادی این دولت برای شش سال و بیشتر دولتهای سی سال گذشته در مورد بحران کرونا است که در تقریبا تمام سیاستگذاریهای اقتصادی و شوراها و جلستات تصمصم گیری شرکت داشته. خودتان قضاوت کنید:

"مشکل اصلی و بزرگ در کشور ما این است که سیاستمداران می‌گویند راه‌حل‌هایی بدهید که هیچ نیازی به تغییر رفتار ما نداشته باشد. در واقع آنان مطالبه‌گر چیزی از علم هستند که در آن وجود ندارد و آنگاه می‌گویند علم در اینجا کاربرد ندارد!"

"سیاستمداران ما هم طی چند دهه گذشته منابع مالی و ظرفیت‌های طبیعی اقتصاد را خرج سیاست کرده‌اند و اکنون در اوج یک بحران بزرگ، انتخابی جز برداشت از بانک مرکزی وجود ندارد."

"سیاست‌های نادرست اقتصادی چندین دهه وجه مسلط سیاستگذاری اقتصادی ما بوده است. کمتر سیاستی در کشور ما اجرا شده که تصمیم درستی بوده یا درست اجرا شده است. سیاست‌های کرونایی هم بعید است که یک استثنا باشد."

" مقامات ما بدون استثنا عادت دارند که خود منتقد وضع موجود باشند و این یک پدیده عجیب است که هیچ‌گاه کسی را نداریم که از وضع موجود دفاع کند."

"ما مدام در حال نکوهش یکدیگریم. اما الان در شرایطی هستیم که ابزارها و انتخاب‌ها بسیار محدود است. بنابراین ترجیح سیاستگذار این است که به جای تصمیم گرفتن، از مساله فرار کند. چون منابعی برای هزینه کردن ندارد."

"در نظام تصمیم‌گیری خود با یک نقص بزرگ مواجهیم . ما به دلیل تضاد منافع، ناتوانی در تصمیم‌گیری و کُندی سیستم اجرایی نمی‌تواند با پدیده‌ای مانند کرونا که ویژگی اصلی آن سرعت بالای تخریب است مقابله کند.اکنون ناتوانی در تصمیم‌گیری و تصمیم اشتباه تبعات مالی و جانی زیادی دارد و مردم آن را به سرعت می‌بینند."

" نکته‌ای که تا امروز به آن توجه نمی‌شد این است که ما با جامعه‌ای مواجهیم که سطح آگاهی‌های فردی در آن رشد و پیشرفت قابل توجهی داشته. اما کیفیت سیاستگذاری در کشور ما رشد زیادی نداشته است"

"لازم است برخی از ردیف‌های بودجه حذف شود. بودجه برخی نهادها و سازمان‌ها و تشکل‌ها به صورت موقت حذف شده و در مجموع بازنگری موثری در دخل‌وخرج کشور صورت گیرد.اگر این اقدامات انجام نشود باید بحران‌زده سراغ بانک مرکزی برویم و منابع مالی به اقتصاد تزریق و مشکلات جدیدی ایجاد کنیم که در آینده کشور را با مشکلات زیادی مواجه خواهد کرد."
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
ایشون استاد دانشگاه شریف هستن
محقق
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
برداشتی چند تا از جمله های دکتر نیلی رو گرفتی بعد وسطاش جمله های خودت رو نوشتی آدم متقلب فریب کار
همین کار نشون میده نیتت چی هست
خشایار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
دستپخت آقای جهانگیری
پاسخ ها
ع.ع
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
تازه مدعی هستند که خزانه را از دولت قبلی خالی تحویل
گرفته اند . اگر اینطور است پس میلیاردها دلار ارز 4200 تومانی را از کجا اوردید بین دوستان و آشنایان تقسیم کردید ؟
پورعلیزاده
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
لطفا منتشر کنید تابناک
قصد دفاع از کسی را ندارم ولی معتقدم در اینجور مواقع نباید فقط یک نفر متهم ارز 4200 تومانی شود . پس رئیس جمهور کجا بودند که معاون اولش به تنهایی تصمیم بگیرد؟ معتقدم با توجه به سیاستمداری و زرنگی فوق العاده ای که آقای روحانی دارند، در اینجور مواقع جاخالی میدهند. به نظر من متهم کردن یک نفر شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
سهم هر ایرانی از این فساد یه میلیون هست
خويي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
به خدا در اين وضعيت كه عده اي به نان شب محتاج هستند اينها كه اينگونه تاراج ميكنند انسان نيستند
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
ولی خود را بالا تر هز انسان می دونند و بقیه را احمق بحساب می اورند!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
ولی اون مسئولی که جلو این تاراج را نمیگیره ....
امام جمعه قرنطینه
|
Romania
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
درزمان شهید رجائی کف حقوق هرچی بود سقف حقوق نبایستی بیش از 3 برابر کف باشد امروز نجومی بگیران بعضا بیش از 20 برابر یک سرهنگ بازنشسته میگیرن
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
برای همین هم شهید شد!
عبدالهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
تا ضعف مدیریت و نظارت. اختلاسگران. مفسدین اقتصادی وجود داشته باشند نباید انتظار بهبود اوضاع را داشت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
سلام :بار ها گفتیم و باز می گوئیم چه تصمیم اشتباه کلانی در سطح کشور متاسفانه در چند سال است که انجام می گیرد واقعاً حیرت آور است با وجود این همه هشدار ها و مخالفت با این طرح هیچ کس هم پاسخگو نیست و پذیرفتن تبعات این تصمیم غلط را نمی پذیرد. براساس نظرات کارشناسان اقتصادی ارز 4200 تومانی اگر صرفا به واراد کنندگان برای واردات کالاهای اساسی پرداخت شود حمایت از واردات و ضربه و رکود برای تولید داخلی ،انباشت معوقات بانکی و افزایش لجام گسیخته حجم نقدینگی است و بسیاری از رانت ها ،فسادهاو سلطان های گوناگونی می آفریند وعملا تاثیر ملموسی در کنترل تورم نداشته و ندارد واین کار جز ظلم و خسران برای توده ملت چیزی به همراه ندارد بهترین و منطقی ترین راه همین پرداخت به صورت ارز نیمایی و یا ارز آزاد است و پرداخت مابالتفاوت آن به مردم و مدیریت خود مردم بر اساس نیاز خودشان است کمااینکه اکثریت قریب به اتفاق مردم هم چون هیچ خیری از پرداخت ارز4200تومان جز رانت، دلالی وفساد برای عده ای خاص چیزی ندیدند خواستار پرداخت مستقیم آن به خود مردم هستند به شرطی که واقعآ مابه التفاوت آن به مردم پرداخت گردد. راستی چرا نباید مسببان این فاجعه بزرگ اقتصادی شناسایی و محاکمه گردند؟؟؟؟ قوه قضائیه هم با وجود همه تلاش های صادقانه چرا با وابستگان به قدرت و ثروت مثل مردم عادی برخورد عادلانه نمی کند.ادامه این روند مردم را مایوس می نمایدو اقتدار نظام را مخدوش می کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
اعدام باید گردد
پاسخ ها
ناشناس
| Luxembourg |
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
اعدام راه حل نیست عوام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
اقای عادل اذر گزارش دادن که هنرنیست برخورد کردن مهم است زمانیکه که ریس مرکز امار بودی چه گلی زدی که حالا گزارش میدی
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
چرا اصلا گزارش میدی نعوذ بالله اونم علیه جهانگیری استغفرالله دوره اخر زمونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
در دانشگاه گیلان بابت هزینه های ارزی که دانشجو بابت مقالات و پایان نامه میکنه معادل دلار ۴۲۰۰ حساب میکنن. ! یعنی دانشجو مثلا ۵۰۰ دلار رو در بازار آزاد ۱۵ هزار تومن تهیه میکنه و وقتی فاکتور رو به دانشگاه ارائه میده براش ۴۲۰۰ حساب میکنن. خیلی قشنگ . از اسم ارز ۴۲۰۰ تو خیلی از دانشگاه ها سو استفاده میکنن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
حالا خیلی مقاله های بدرد بخوری هست همه اش کپی
دانشجو
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
داداش نکته اش بدرد بخوری مقالات نیست
وزارت علوم این قانون رو گذاشته که هر کسی دفاع دکترا میخواد بکنه باید جند تا مقاله آی اس آی داشته باشه که البته قانون غلطی است

اگر وزارت علوم قانون عوض میکرد و می گفت برای دکترا گرفتن باید پروژه های مشلات حال حاضر کشور رو حل کنه اون موقع همه چی درست میشد

مثل مشکلات خودرو سازی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
راستی از سید احمد عراقچی (معاون ارزی بانک مرکزی) چه خبر؟
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
در جای امن است ،نگرانش نباش!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
نمی شه کمیسیون هایی داشته باشیم که علاج واقعه قبل از وقوع یا لااقل در حین وقوع کند ، نه چند سال بعد از وقوع ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
داریم و نتیجه هش همینه که هست!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
واقعا بعضی از مدیران چقدر پررو هستند توی این شرایط دشوار زندگی مردم و این همه پیگیری حقوقهای نجومی هنوز بعضی از آنها حقوق نجومی میگیرند.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
کی بهشون این حقوق ها را می پردازد!؟
مهدی -
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
دکتر عادل آذر هم هر چند وقت یک با می آد مجلس و با توجه به اطلاعاتی که داره و تخصصی که در آمار داره . یک تعداد عدد و رقم را می گه و می ره تا فرصت بعد. هر دفعه هم که آمار می ده عددها بزرگتر و جاندارتر هست . خیلی از اینها را هم مردم می دانند . ولی آخرش چی ؟!!!!
کمالی
|
United States
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
لطفا اسامی این افراد را بصورت علنی اعلام کنند .و انها را بعنوان مفسد فی الارض بصورت علنی محاکمه کنند تا مردم در جریان اقدامات قرار گیرند.این حداقل حق مردم هست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
اونوقت ادعای مسلمانیمون ....
اگه بعضیا به رسانه ها در اختلاس ۳هزار میلیاردی اجازه میدادن خبرهای واقعی رو منتشر کنند الان شاهد همچین تخلفاتی نبودیم..
جالبه همه این افراد رو پیشونیشون جای مهر نمازه!!
مشاور۹۹
|
United States
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
بانک مرکزی علی رغم ادعا در مدیریت علمی هیچ مدیریت نداشته و همه ویترین برای اخبار و مصاحبه ها میباشد.

عملکرد بانک مرکزی در مدیریت ارز:

ارز ۴۲۰۰ فقط به رانت داده شده و خروجی و محصولات و درامد با ارز خالی بازان حساب میشود. دوستان با اسودگی در کشور زندگی می کنند. تحریم ها بروی انها اثری نداشته و تازه برای انان تحربم ها نعمت بوده و این کار حس می کنند در کشور خودکفا شده اند.

ارز نیمایی : فقط رفیق فابیریکا می تونند بگیرند. برای این گروه تحریم ها کمی محسوس است. اما بازهم چون محصولات و خروجی با ارز خالی بازان حساب میشود. قابل تحمل و سود دهی است. برای این گروه چه تحربم باشد یا نباشد فرقی ندارد.
ارز صرافی بانک ملی : نزدیک به ارز خالی بازان است. ولی برای عده ای نون دونی شده و به خاطر تفاوت با ارز خالی بازان درامدی اندکی دارد.
برای گرفتن این ارز خیلی باید منت بکشی برای چندر غاز.
ارز خالی بازان: مردم عادی . کسبه بازار. قاچاقچیان. مسافران.دانشجویان و همه و همه به غیر از خودی ها باید از این ارز استفاده کنند. خروجی این ارز باعث سوددهی بورس خانه و پولدار شدن سرمایه داران میشود.

اگر اینجور است همه ما باید از ارز خالی بازان استفاده کنیم. چطور ارز اگر ارز در بازار باشد. اما به ان نرخ. خوب همه باید از ارز خالی بازان تبعیت کنیم. و ان موقع است که برای کسانیکه تحریم ها نعمت است. انها هم از این نعمت مثل مردم عادی برخودار بشن و همه با هم از این نعمت لذت ببربم و در خودکفایی کشور سهیم باشیم.


مجلس . قوه قضاییه اگه راست میگن ورود کنن ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
والا این رانت هایی که بعضی از مدیران و مسئولین دارن صد برابر حقوق 53 میلیون تومانیه. اینها چند صد میلیارد از رانت استفاده میکنن که 53 میلیون حقوق ماهیانه پول خرد بحساب میاد در برابرش.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
گمانم شما هم از نجومی گیرایی
بازنشسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
دکتر عادل آذر در سنوات گذشته نیز رسیدگی هایی انجام داده بودوگزارش کرده بودند ولی نتیجه ای نداشت زیرا اگر پیگیری می کرد به سرنوشت آن مدیر جوان وصادق سازمان بازنشستگی گرفتار می شد که 24ساعته خلع گردید ،بقول معروف خانه از پای بست ویران است ،خواجه درفکرنقش ایوان است ،بگذارید مردم به درد خود بمیرند ولی مدیران ومفسدان دست دردست هم هریک بطریقی تاراج کنند ،تاشاید فریاد رسی بیاید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
اگر بخور بخور نباشد هیچ فقیری نه در ایران بلکه در کل جهان پیدا نمیشود...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
دولت بی تدبیر..مدیران خودخواه ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
باید تخصیص ارز پس از ترخیص کالا از گمرک و ورود کالا به داخل کشور با مشخص بودن نام و برند کالا و چرخه کامل توزیع توسط بانک مرکزی صورت پذیرد . وارد کننده برای شروع فعالیت برای سری اول ارز مورد نیاز را خود تامین می کند یا از طریق صادرات یا خرید از بازار ،پس از ورود کالا و طی مراحل گفته شده در صورت پایش دستگاههای دولتی به عملکرد آن دولت ارز بهش پرداخت می کند و این چرخه تا زمانی که با صداقت وسلامت صورت پذیرد می تواند ادامه یابد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
بخور بخور دیگه مال باباشون نیست که دلشون بسوزه
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
تازه فهمیدید مدیران دولتی چه حقوق سرسام آوری میگیرند؟ حتی اگه حقوق ماهیانشون انقدر نباشه ولی دریافتی های دیگری در قالب اضافه کار و پاداش و حق جلسه و ... میگیرند که جبران کمبود بشه . ولی همین افراد برای یکساعت اضافه کاری دادن به پرسنل صحبت از خدا و پیغمبر و حق الناس میکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
52000000 تومان حقوق یک نفر !!!!!!!!!!!!!!
در حالی که میلیونها نفر در این مملکت برای نون خالی شب درمانده و گرسنه اند.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
دولت بجای درخواست وام 5میلیاردی از صندوق بانک جهانی می تواند این دلارهای برباد رفته را پس بگیرد البته اگر زورش برسد.
سلطان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
جایی که نظارت نباشه ۵۳ میلیون که چیزی نیست شیر تو شیرتر از اینا میشه بیچاره مردم عادی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
با تشکر از قوه قضائیه و مسئولان و شورای نگهبان و ....
اقتصاددان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
واقعا ارسال پیامک برای گرفتن یک میلیون خجالت آوره.... اولش بهره 12 درصدی اعلام کردن حالا که قرض الحسنه شد میگن پیامک میدیم و برایمان پیامک ارسال کنید!!!!!!!!!!!!!! نمیشه به مردم عزیز و غیور جمهوری اسلامی ایران بدون منت کمک کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ الان همه مردم مشکل دارن.... قیمت گوشت و مرغ و برنج و روغن و میوه جات و لبنیات و بسیاری از خوراکی ها گرون شده و یک میلیون تومن هم خرج همین چیزا میشه...... آقای رییس جمهور لطفا کمی فکر و تامل کنید...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
هر دم از اين باغ برى ميرسد تازه تر از تازه ترى ميرسد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
اصلا شفافیت مالی نیازی نیست اینها مالک مملکت هستند و ارث باباشون هست که به اینها رسیده
ناشناس
|
Germany
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
واقعا این پول چطور از گلوتون پایین می ره نجومی بگیران...معلوم نیست چند سال یا چند ماه دیگه زنده بمونین، بعد از مردنتون فراموش می شید و مثل برگهای پاییزی با خاک یکسان... پنج دقیقه بشین فکر کن که این لقمه حرام ارزشش رو داره، که حق یه بچه فقیر تو یه روستای دور افتاده رو داری می خوری
h
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
ارز 4200 که نداریم ارز رانتی هست که بین دولتیهای مفت خور تقسیم میشه به حقوق کارگر میرسه قطره چکونی میشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
اییییییییییییییییییییییییییییی واییییییییییییییییییییییییی....بر شما سکان داران حکومت ...یکی میخورد پاک ...یکی میخورد خاک ........ عدالت علی این بود ..علت اجتماعی تساوی حقوق همین بود .......وای بر شما
حسن
|
Netherlands
|
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
ولى عاءله مندى بازنشسته شركت دولتي را نميدهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
حقوق های 50 میلیونی تا 500 میلیونی مدیران تورم زا نیست همین که میخوان 5 درصد حقوق کارگر بد بخت رو بالا ببرند همه نگران تورم می شن .
کسرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
حقوق و مزایای بانک مرکزی بسیار بالاست بطور مثال روز پنجشبه هر کدام از پرسنل اضافه کار تقریبا از یک تا دو میلیون پاداش اضافه کاری می گیرند کارکنان بخش تاسیسات حقوقی از سی تا چهل میلیون میگیرند بانک مرکزی خارج از محدوده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
یارانه نقدی باعث افزایش تورم می شود یا فساد اقتصادی؟
خدا رحمت کنه پدر احمدی نژاد را
م_ر
|
France
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
با شنیدن این گذارشات بعضی فکر میکنند که خیلی مملکت بی در و دروازه ای داریم و چقدر راحت پول مملکت چپاول میشود. اما باید بگویم اصلا اینطور نیست. بنده در مدت سی سال خدمت در دولت بارها به ماموریت خارج از کشور رفته ام و با اینکه پاسپورت خدمت داشتم ولی پول ویزا و مقدمات سفر را خودم میدادم و ریالی بابت اینها دریافت نکردم و همیشه حقوق و بلیت را هم موسسات بین المللی پرداخت میکردند. با این شرایط کمیته های متعددی باید ماموریت را تایید میکردند. این مواردی که این آقایان میگویند موارد خاص است که حتما بدست یک باند و مافیا انجام میشود که احتمالا سران قوا هم نمیتوانند کاری در برابرشان انجام دهند.
مفتخری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
بنده خودم ازاده هستم صد بار دیگر هم بخاطر نظام و رهبر عزیزم حاضرم فداشوم اما بخدا قسم با این سوء مدیریت روحانی و ولنگوواری دولت پیش فرزندانم شرمنده و زبان کوتاه شده در حمایت از نظام
ناصر
|
Netherlands
|
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۷
به نظرم مطرح کردن حقوق های نجومی از همان اول صرفا به جهت انحراف اذهان عمومی از اختلاس های کهکشانی مطرح شده است. در حالیکه بالاترین حقوق نجومی گفته شده از طرف ایشان 53000000 تومان می باشد که با دلار 16000 تومانی می شود 3312 دلار که حقوق یک کارگر اروپایی است! درسته که در مقابل حداقل حقوق یک کارگر ایرانی زیاد هستش و باید حقوق کارگران و کارمندان بالا برده بشه نه اینکه این همه اختلاس، دزدی، رانت و ارتشاء های میلیاردی رو ول کنیم و بچسیم به حقوق های بیست سی میلیونی که شاید تعدادشون در کل مملکت چند صد نفر بیشتر نباشند.
الف
|
Turkey
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۷
دولت و بانک مر کزی مقصر اصلی این سو استفاده کلان ارزی هستند
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
مهسا امینی علی کریمی ربیع الاول حسین ماهینی باقر نمازی سیامک نمازی