بازدید ۲۰۴۵۰
جلسه مشترک ستاد اقتصادی دولت و نمایندگان فعالان اقتصادی؛
رییس‌جمهور با بیان اینکه چیزی به نام قرنطینه نداریم، افزود: یکی از موضوعات مورد بحث، مربوط به افراد خیلی کم درآمد است که در مضیقه هستند و در این روز‌ها آن‌ها بیشتر دچار مضیقه می‌شوند؛ مانند دست‌فروشان یا افرادی که موقت کار می‌کردند که شامل ۳ میلیون تن هستند و لیست آن‌ها مشخص است؛ پیش‌بینی شده که در چهار نوبت بسته حمایتی به آن‌ها پرداخت شود...
کد خبر: ۹۶۵۹۷۰
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶ 15 March 2020

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه چیزی به نام قرنطینه ـ نه امروز و نه در ایام عید ـ نداریم و خدمات طبق روال به مردم ارایه می شود، گفت: هر گونه محدودیت در ستاد ملی مبارزه با کرونا در تهران تصمیم گیری می‌شود.

به گزارش «تابناک»؛ حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز یکشنبه و پس از جلسه مشترک ستاد اقتصادی دولت و نمایندگان فعالان اقتصادی با اشاره به موضوعات مطرح در نشست امروز اظهار داشت: در جلسه امروز موضوعات اقتصادی و اینکه موضوع کرونا در شرایط کسب و کار آنها تاثیرگذار بوده، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به رغم وجود «کرونا» نباید برای فعالیت اقتصادی کشور مشکلی ایجاد شود

وی افزود: اولا تصمیم جمع بر این بود و بر این تاکید کردیم که باید شرایط اقتصادی، روند اقتصادی، تعامل مردم و فعالیت اقتصادی ـ علیرغم اینکه ما با کرونا مواجه هستیم ـ باید پروتکل‌هایی را از نظر بهداشتی مورد توجه قرار دهیم، اما باید فعالیت اقتصادی عادی باشد و نگذاریم در زمینه فعالیت اقتصادی مشکلی ایجاد شود.

رئیس‌جمهور: نه امروز، نه در ایام عید؛ چیزی به‌اسم «قرنطینه» نداریم/ به ۳میلیون نفر ۴بسته حمایتی پرداخت می‌کنیم/ تصمیمات مهم دولت برای مالیات و چک‌های برگشتی مردم

رییس دولت دوازدهم ادامه داد: البته در بعضی کسب و کار‌ها به طور طبیعی شرایط مشکلاتی برای آن‌ها ایجاد کرده و ما در جلسه دنبال این بودیم بتوانیم به آن‌هایی که در این شرایط دچار مشکل هستند، کمک کنیم.

«قرنطینه» فقط شایعه است

روحانی اضافه کرد: دوم اینکه ما چیزی به نام قرنطینه نداریم. اصلا اینکه شایع شده در تهران یا بعضی شهر‌ها برخی فروشگاه‌ها و برخی مشاغل قرنطینه هستند، اصلا چنین چیزی وجود ندارد. نه امروز قرنطینه است، نه ایام نوروز، نه بعد و قبلش و همه در کسب و کار و فعالیت خود آزادند.

وی یادآورشد: خدمات دولت هم به طور معمول به مردم خواهد رسید؛ منتهی همه تلاش ما این است فعالیت اقتصادی و خدمات دولت به گونه‌ای باشد مردم بیشتر در خانه بمانند و یا اگر اقدامی انجام می‌شود در چهارچوب پروتکل بهداشتی باشد.

رییس جمهوری گفت: نسبت به اینکه کاری تعطیل شود، روز و ساعتی تعطیل شود، کسب خاصی محدود شود، مرجع آن فقط ستاد ملی در تهران است. استان‌ها به هیچ عنوان حق تصمیم‌گیری ندارند, نه استانداران و نه بخش‌های بهداشتی. هر گونه محدودیت در ستاد ملی در تهران تصمیم گیری می‌شود؛ بنابراین، در استان‌ها در این زمینه نباید اقدامی صورت بگیرد.

مردم مطمئن باشند کالای مورد نیازشان تامین می‌شود

وی افزود: مردم مطمئن باشند کالای مورد نیاز آن‌ها اعم از کالا‌های مربوط به مسائل بهداشتی و درمانی یا کالا‌های مصرفی و روزمره تامین خواهد شد و ذخایر ما به اندازه کافی وجود دارد و هم خرید‌های لازم انجام شده و بنادر ما پر از کالاست و اگر نیاز به ثبت سفارش جدید باشد، بانک مرکزی ارز لازم آن را تامین کرده و بعد هم تامین خواهد کرد.

روحانی تصریح کرد: ما با کشور‌های همسایه برای رفت و آمد در حال مذاکره هستیم، مخصوصا برای نقل و انتقال کالا در مرز‌ها که با پروتکل‌های بهداشتی که مورد توافق ما قرار می‌گیرد و در چارچوب و مدنظر سازمان بهداشت جهانی در حال انجام است وزارت خارجه هم در این زمینه فعال است.

رییس جمهوری همچنین از تصمیماتی در مورد کسب و کار‌های خاص خبر داد و گفت: در جلسه امروز دو نوع تصمیم گرفته شد؛ یک نوع به کسب و کار‌هایی که در این ایام بیشتر تحت فشار قرار گرفتند اعم از اینکه در شرایطی تعطیل شدند یا اینکه فعالیت آن‌ها عملا خیلی زیاد نیست؛ حمایت از این کسب و کار‌ها ضروری بود.

تصمیمات دولت برای حوزه مالیات کسب و کار‌های متاثر از کرونا

وی ادامه داد: در بخش مالیات هم تصمیمات خوبی گرفته شده که برای پرداخت مالیات فرصت سه ماهه به آن‌ها داده شود و مقرراتی که راجع به مالیات است، تصمیم گیری شد که شاید فردا اعلام کنیم، چون برخی موارد را باید فردا در ستاد ملی مطرح و در مورد آن تصمیم‌گیری کنیم.

روحانی تاکید کرد: در زمینه مسائل بهداشتی و درمانی بخش خصوصی هر کمکی که بخواهد انجام دهد، اعم از تامین لوازم و تجهیزات مورد نیاز، جزو هزینه‌هایی خواهد بود که از نظر مالیات قابل قبول است و مشمول مالیات نمی‌شود؛ این نکات در اختیار مردم قرار گیرد و مفصل توضیح داده شود.

رفع محدودیت‌های بانکی برای چک‌های برگشتی

وی درباره امهال سه ماهه وام‌ها به مردم گفت: این اقساط برای سه ماه امهال می‌شود و مردم می‌توانند برای اسفند، فروردین و اردیبهشت به عنوان زمانی که به آنان مهلت داده شده به تاخیر بیندازند.

رییس جمهوری با اعلام تصمیم اتخاذ شده درباره چک‌های برگشتی در این سه ماه نیز اظهار کرد: در خصوص چک‌هایی که احتمالا در این سه ماه به دلیل شرایط کسب و کار‌ها برگشت می‌خورد از نظر حقوقی، افرادی که بدهکار هستند بعدا باید بدهی خود را پرداخت کنند؛ تصمیمی اتخاذ نکردیم، اما محدودیت‌های بانکی که برای صاحبان چک‌ها وجود داشت، به طور کلی برای همه کسب و کار‌ها در این سه ماه برداشته شد.

به گفته رییس جمهوری، حمایت و تسهیلات مشمول ده رسته شغلی بود که در این ایام دچار مشکل شدند، اما برداشتن محدودیت‌های بانکی برای چک‌های برگشتی شامل همه کسب و کار‌ها می‌شود و خدمات بانکی برای آن‌ها متوقف نخواهد شد.

وی در خصوص حق بیمه سهم کارفرما هم گفت: این حق در این سه ماه اسفند، اردیبهشت و فروردین به تاخیر می‌افتد و ملزم به پرداخت آن نیستند. این حق بیمه را نیز ملزم نیستند که در ماه بعد یکجا پرداخت کنند بلکه به تدریج و تا پایان سال آن را پرداخت خواهند کرد، اقداماتی که در این زمینه باید انجام شود و اطلاع رسانی‌های لازم از سوی وزارت رفاه صورت می‌گیرد.

چهار بسته حمایتی دولت برای خانوار‌های کم درآمد پرداخت می‌شود

روحانی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در این جلسه تصمیم گرفته شد، مردم در زمینه آب، برق، گاز و عوارض شهرداری و بدهکاری‌هایی که در این سه ماه خواهند داشت به تعویق بیندازند و این مهلت هم داده شد.

رییس‌جمهوری افزود: یکی از موضوعات مورد بحث مربوط به افراد خیلی کم درآمد است و در مضیقه هستند و در این روز‌ها آن‌ها بیشتر دچار مضیقه می‌شوند؛ مانند دست‌فروشان یا افرادی که موقت کار می‌کردند که شامل ۳ میلیون تن هستند و لیست آن‌ها مشخص است؛ پیش‌بینی شده که در چهار نوبت بسته حمایتی به آن‌ها پرداخت شود.

روحانی با بیان اینکه نخستین بسته حمایتی در این هفته یعنی تا قبل از پایان سال پرداخت می‌شود، گفت: سه بسته حمایتی دیگر نیز در ماه‌های بهار ۹۹ پرداخت خواهد شد که مبالغی از ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان را شامل می‌شود و تفصیلی از سوی سازمان برنامه و بودجه و وزارت رفاه بیان می‌شود.

وی افزود: نکته دیگر اینکه برای ۴ میلیون خانواری که دچار مشکل بودند غیر از سه میلیونی که گفته شد که متاثر از این شرایط هستند میان یک میلیون تا ۲ میلیون وام با بهره بسیار کم و نازل ۴ درصدی دریافت می‌کنند که بتدریج از یارانه‌ای که به آن‌ها پرداخت می‌شود، کسر خواهد شد و ۸ درصد دیگر را دولت به بانک‌ها پرداخت خواهد کرد که به تفصیل سازمان برنامه و وزارت رفاه تشریح خواهد شد.

روحانی تاکید کرد: در بحث مالیات و سهم بیمه و اقساط بانکی برای مشاغلی که در این سه ماه دچار مشکل شدند، مهلتی برای آن‌ها قرار دادیم و هم برای افرادی که در زندگی دچار سختی هستند، یارانه ویژه‌ای برای آخر اسفند و ۳ ماه بهار ۹۹ در نظر گرفتیم و هم برای ۴ میلیون خانواری که نیازمند بودند، وام با بهره ۴ درصد مدنظر قرار دادیم. این موارد مصوباتی است که در این جلسه اعلام شد و برخی دیگر فردا اعلام می‌شود.

رییس جمهوری گفت: درست این است که روز‌ها روز‌های راحتی نیست و زندگی مردم ما با سختی‌هایی توام هست. اما مردم مطمئن باشند نیاز‌های بهداشتی و درمانی آنها، ارزاق عمومی و نیازمندی‌های ضروری زندگی آن‌ها تامین شده است و در حد امکان دولت حمایت خود را نسبت به افرادی که اعلام کردم، انجام خواهد داد.

روحانی افزود: امیدوارم مردم بتوانند با مراعات همه دستورالعمل‌های بهداشتی به زندگی معمولی و فعالیت‌های اقتصادی خود ادامه دهند. خداوند هم در این روز‌های پایانی به مردم کمک خواهد کرد و از این مقطع سخت عبور خواهیم کرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۴۱
انتشار یافته: ۸۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
الان به این نظر رییس جمهور که قرنطینه نداریم باید افتخار کنیم؟ چرا کاری که ممکن است کاملا درست باشد را این طور با تاکید می‌گویند انجام نخواهیم داد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
قرنطینه یعنی زور گویی
مردم خودشان باید انتخاب کنند که بیرون نروند

نظر ایشان کاملا دموکرات بوده است
ناشناس
| United States |
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
خوب دیگه متل عصر طاعون همه باید بگیرن هر کی مرد شهید است هر کی هم زنده ماند خوبه نترس منتشر کن چیزی نگفتم به قول اقای لبخند کشور ما ازاد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
تصمیم کاملا درستی است.
چون زمان قرنطینه در تعارفات مسوولان گذشته است.
وقتی یک شهر یا دو شهر بود شاید میشد کاری کرد الان چطور 80 میلیون نفر را می‌شود قرنطینه کرد.
jمحسن
| Belgium |
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
با سلام درباره کرونا مسٸولین قم را قرنطنیه نکردن وضع مملکت شده این و در تمام شهرها به سرعت پخش شد و دنیا ایران را قرنطینه کردند و حالا اگر کل ایران قرنطینه نشود خواهید دید که چه بر سره این کشور خواهد امد ،البنه همه میدانند که دولت بوجه برای این کار ندارد و نمی توانند برنامه قرنطینه را پیش بگیرند ولی در اخر مجبور به این کار خواهند شد
ناشناس
| - |
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
خودتون شهرها رو قرنطینه کنینن الان توی شهر های کوچیک به ندرت بیماری هست اگه الان جلوش گرفتین که اسیب نمیبینین نه خودتون نه پدر و مادراتون و نه فرزندانتون اگرم نشستین نگاه کردین به کسی که داره با میخ کشتی سوراخ میکنه همگی غرق خواهیم شد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
قبول دار شدیم فقط لطف کنید این نطر روبه آقایان مطهری و اون نماینده ای که گفت کرونا گرفتم و
چن روز بعد تستش منفی شد منعکس کنید هی نگن هر کی نذاشت قم قرنطینه بشه باید محاکمه بشه چون فک کنم اونا یکی دیگه رو مسول می دونن
سعید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
قرنطینه هزینه داره خزانه هم که طبق معمول خالیه با این شرایط دولت ترجیح می ده شاهد مرگ مردم باشه تا از بین رفتن همین اقتصاد نیمه جان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
بورس دراغما !!!
درادامه سقوط سهمگین چندروزگذشته امروز یکشنبه ۲۵ اسفند نیز روند نزولی بورس بابیش از ۱۰۰۰۰ واحد ریزش ادامه دارد وشاخص کل که تا ۵۶۰ هزارواحد پیش رفته بود با ۷۰ هزارواحد سقوط هم اکنون دراستانه پرتاب به کانال ۴۸۰ هزارواحداست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
بحدی شاخص مصنوعیش تو آسمونها و فضاس که اگر زیر 100 هزار واحد هم بیاد باز هم کلی حباب داره . کلا تو فضاس این بورس دستساز و عددسازی و سیاه بازار
ناشناس
| United States |
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
یکشنبه ۲۵ اسفند
دلار (اسکناس) ۱۵۷۰۰
دلار(حواله) ۱۶۱۵۰
سکه ۶۱۵۰۰۰۰
محسن
| Belgium |
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
انسانها دارند مثل برگ درختان می ریزند تو از ریزش سهام میگوێی.بیاٸیم هر فرد به تشویق دیگری بپردازیم که در منزل بمانیم و حد و امکان ازخانه خارج نشویم و رعایت کنیم به امید سلامتی تمام هموطنان
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
به جهنم. وقتی بیمار شدی و پولت نتونست به دادن برسه و مردی اونوقت حرص پول را میزنی باز؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
دلارحواله ای ۱۶۲۰۰ تومان !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
ایشون نمیومد جلسه بهتر بود!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
شما گفتی یارانه ها رو قطع میکنی.... الان بیشتر شد که؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
مملکت البته قرنطینه نیست ولی خیلی وقته تعطیله اقای روحانی !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
روحانی: اقدامات مابا وجود تحریمها افتخارافرین بود !!!
پاسخ ها
احمد
| Norway |
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
پس چه کسی بود که دیروز از جهان آزاد درخواست کرد که آمریکا را وادار نمایند موقتا به علت فاجعه کرونا تحریمها را موقتا بردارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
روحانی: اقدامات مابا وجود تحریمها افتخارافرین بود !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
از فردا هم دستور میدهم همه چیز به حالت عادی برگرده
پاسخ ها
احمد
| Norway |
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
من میزنم دهن کرونا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
اگر از بیماران کرونایی اولیه هیچ پولی گرفته نشود آخری ها را به خاطر بی پولی وزارت بهداشت مجبور می شوید نپذیرید!
بهتر آن است حد تعادلی حفظ شود تا افراط و تفریط نشود.
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
آقای رئیس جمهور از لحاظ اقتصادی و سلامتی کشور را به خطر انداخته اید و از مدیریت هم بطور کلی هیچ اطلاعی ندارید وباعث مصیبت شده اید بهتره استعفا بدی ما استعفای شما را میپذیریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
گفتار درمانی را تمام کن اول کارا انجام بده بعد رسانه ای کن از افعال آینده استفاده نکن که هیچوقت انجام نمی دی بگو این کارا کردم تمام
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
تو اونم آخه مشکل داره. میشه مثل قضیه بنزین. کلا تعامل ا جامعه و مردم رو اینها بلد نیستند.
سهراب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
مسئولین کشور لطفا بفهمید....قرنطینه درآمد را به شدت کاهش میدهد اما تن بیمار که درآمد داشته باشد به چه فایده برای مردم.......شماها به فکر درآمد مردم نیستید.جان مردم برای شما اگر اهمیت داشت همان اوایل بهمن ماه اعلام خطر می کردید!.....قرنطینه نمیکنید چون اولا توانایی مدیریت قرنطینه را ندارید. دوم، خیابانهای خلوت در هنگام قرنطینه خطر امنیتی فراوانی برای شما خواهد داشت....شما از این وحشت دارید!....
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
خداییش یکی بگه
این مرد با کی سر لج افتاده که با سلامت مردم چنین بازی می کنه.
آخه باید جونی باشه تا بعد به فکر شکمش باشن یا نه؟!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
شکم سیر. کلی مخافظ و پزشک و هیچ کس هم ازت بازخواست نکنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
ما به آقای روحانی رأی نداده ولی به رأی مردم احترام قائل هستیم.
اما شماهایی که به ایشان رأی دادید به تشخیص ایشان احترام بگذارید!

الان ربیعی و دیگران گمان می کنند منتقدین اونایی هستند که به ایشان رأی ندادند. در حالی که بدترین ناسزا ها از جانب خود طرفدارای اصلاح طلبان است.

چرا حرمت رأی خود را نگه نمی دارید؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
نه که انتخابات آزاد تو این کشور وجود داره؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
انتخاب ما از میان کاندیداهای موجود کاملا درست بوده و از رای خود و رئیس جمهور حمایت می‌کنیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
ما به آقای روحانی رأی نداده ولی به رأی مردم احترام قائل هستیم.
اما شماهایی که به ایشان رأی دادید به تشخیص ایشان احترام بگذارید!

الان ربیعی و دیگران گمان می کنند منتقدین اونایی هستند که به ایشان رأی ندادند. در حالی که بدترین ناسزا ها از جانب خود طرفدارای اصلاح طلبان است.

چرا حرمت رأی خود را نگه نمی دارید؟!
کیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
اعلام عدم قرطینه از طرف دولت شاید که این امکان را برای کسبه خورد برای تلاش در این هفته آخر مهیا کند . اما باید گفت شبح ترس بازار خرده فروشی را به جهت عدم ورود تقاضای عمومی با رکود سخت و فروپاشی روبرو کرده و این امتناع صرفا شانه خالی کردن دولت از مسئولیت پشتیبانی مالی و اقتصادی و نتیجه این عدم قرنطینه عمق بخشی و توسعه و تداوم نفوذ کرونا و ضربه سخت بر پیکر اجتماعی ایران خواهد شد .
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
انگار قرنطینه به چیز سیاسیه که دشمن خوشحال بشه.
قرنطینه همون پیشگیریه شدیده که ما با دوستانمون ویروس رد و بدل نکنیم.
هفم را اگر ۱۴ روز قرنطینه کرده بودی حداقل جلو مرگ یک ایرانیا گرفته بودی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
آخه استانی که منع ورود اعلام میکنه کار بدی میکنه؟؟؟ شما نمیتونید کنترل کنید ما باید بمیریم؟؟؟ کرونا بگیره هرکی بد مردمشو بخواد و مردن مردم واسش مهم نباشه!!! یکی نیست بگه تو که گفتی از شنبه همه چی عادیه!!!
بینوا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
قرنطینه امروز و آینده دیگر تاثیر چندانی ندارد قرنطینه را باید حداقل دو ماه قبل انجام میدادین که یا در خواب بودید ویا جان مردم برایتان پشیزی ارزش ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
شما چیکار هستی که تصمیم میگری پدر مردم در اوردی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
رییس جمهور طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
شما؟
فرهاد
|
Romania
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
وای بر اون دولتی که ملت رو به گدا تبدیل کردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
بجای فکری برای سلامتی مردم نیروی امنیتی در شهرها مستقر میکنید؟ لباسهای سفید یکسره محافظتی که پرستاران و دکترها در بیمارستانها باید بپوشند تن بسیجیها و امنیتها سوار موتور در محله ها میچرخند!وای بحال مردم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
اراده کرده همه مون رو بکشه...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
اگر این تصمیم برای تعطیل نشدن کشور باشد، جای دفاع دارد ولی اگر برای فرار کردن از مسئولیت تامین زندگی حداقلی برای اقشار آسیب پذیر در این شرایط کسادی باشد، اوج نامردی است. اگر واقعا بودجه کم دارید در این شرایط سخت که خیلیها کار نمیکنند ولی حقوق ثابت دارند، از حقوقشان کسر و به سایر اقشار کمک کنید. این را به عنوان یک حقوق بگیر نوشتم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
آقای رئیس جمهور که ویدیو کنفرانس برگزار میکنید و روبرویتان کولر روشن است و نور خورشیدی که به داخل اتاقتان هست نشانگر این است که شما کلا در سرزمین اصلی نیستید . پس خودتان تشریف بیاوردید در محل کارتان نه آنکه از دور نسخه بپیچید . شما اینگونه می خواستید حمله نظامی کنید با یک ویروس همه شما فرار کرده اید آ قا ما مسئول نمی خواهیم اینجا بود نبود شما هیچ فرقی نمی کند نه شما و نه بقیه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
بدون تعارف بنویسم. اگر ما ایرانیها آدم بودیم، قرنطینه هم قابل اجرا بود. لطفا منتشر کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
آقای باید....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
دولت تدبیر و امید کمر به انقراض ایرانیان بسته، علی برکت الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
سه میلیون نفر؟؟؟
پس تکلیف بقیه ملت چیه؟؟؟
همه که خانواده رییس جمهور ووزرا ویژه نیستند که
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
قرنطینه در ایران با فرهنگ کهن چهارصد هزار سال!! جواب نمیدهد. هر کس مسئولیت خودش را بشناسد و به دستورات بهداشتی عمل کند. محتکران و سواستفاده گران هم با دادگاههای صحرایی شدید و خشن مواجه شوند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
راستی کاخ سعدآباد خوش میگذره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
رئیس جمهور سیاسی کاری را بگذار کنار و دست نیروهای نظامی را باز بگذار. هر چه دیرتر خسارات و تلفات و بی آبرویی بیشتر. این گره با توصیه و خواهش باز نمیشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
آخی اینطوری نگو..خطرناکه حسن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
حفظ قدرت مهم تره یا جان ملت؟ متأسفم! این همه کشور های قوی تر و ضعیف تر از اینجا قرنطینه کردن اون موقع تو میگی قرنطینه شایعس؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
دو نکته مهم: اول اینکه وقتی ایشون با اون خنده و لحن خاص نسبت به هر چیزی اظمینان میدن، واقعا به عنوان شهروند، واقعا نگرانی بر تمام وجودم مستولی میشه ترسم میگیره و پشتم میلرزه
و دوم، ما مردم بخاطر اینکه تحت این شرایط نمینونیم از افتخار آفرینی های ایشون قدردانی کنیم عذرخواهیم و انشاا.. در فرصت مقتضی تلاشهای شان را ارج بنهیم گرچه ایشون متاسفانه به رای ما نیازی ندارند!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
تمامی افرادی که بر اثر شیوع کرونا کشته یا اسیب دیدن مقصرش مستقیم برگردن افرادی بی سوادی هست که مسئول شدن و مانع قرنطینه شدن باید محاکمه بشن ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
دوستی در بالا به نکته خوبی اشاره کرده بودند. آقای رئیس جمهور شما الان کجا تشریف دارید؟ تهران هستید؟ نمایندگان مجلس کجا تشریف دارند؟مگر نه این است که در این مواقع مسئولین باید در خط مقدم باشید؟ آقا زاده هایتان کجا تشریف دارند؟ مردم را میفرستید جلو خودتان زیر کولر گازی نشسته اید، دستور صادر میکنید؟ اگر سردار سلیمانی ها هم میخواستن مثل شما پشت میز بنشینند که واویلا بود این کشور.
کاربر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
امیدواریم ارتش و سپاه به میدان امده و کنترل شهرها را از دست دولت بگیرند و به مردم خدمت کنند
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
قرنطینه باعث نابودی چرخه انتقال ویروس میشود. قرنطینه باعث از بین رفتن ویروس های روی سطوح میشود. قرنطینه باعث تشخیص صحیح افراد سالم از ناسالم میشود. آقای رئیس جمهور، قرنطینه لازم است!!!! سلامت مردم شوخی بردار نیست. همه جای دنیا هرکاری میکنند میخواهید بگویید ما خلاف آن را انجام میدهیم!!!!!!
علی مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
جهت اطلاع جناب رییس جمهور بانک ها همچنان دارند اقساط وام ها رو وصول میکنن،اداره برق هم با جدیت هشدار قطع برق میفرستد.گفتم که نگی من جمعه خبر دار شدم
amir
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
کاش برای اجاره نشین ها هم فکری می شد....درآمدها و پرداخت اجاره که به جای خود...حداقل اونهایی که سر سالشون تو این چند ماه رسیده یا می رسه و صاحبخونه قصد بلند کردنشون رو داره ....الان که نمیشه رفت و خونه دید, یا مشتریها رو برای بازدید توی خونه راه داد....واقعا معضلیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
بله بله. فقط نماینده ها و مسوولین تعطیل باشن و مردم عادی هرروز برن سر کارهاشون. حراجستون رفاه و تخفیف شهر فرش و فلان فروشگاه هم هرروز و هر ساعت از صدا و سیمای میلی تبلیغ بشه ولی مردم باید توو خونه بمونن. اصلا همه چی تقصیر مردمه که هی میان بیرون وگرنه مسوولین که توو خونه نشستن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
تا کی باید حرف های بی ارزش ایشون رو تحمل کنیم بابا استعفا رو برای همین وقت ها گذاشتن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
فکر میکنم بایدکمی به تصمیمات مسئولین اعتماد کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
اگر قرنطینه بده پس چرا روحانی خودش رو قرنطینه کرده
وای به روزی که اوضاع به حدی وخیم بشه که نظرش در مورد قرنطینه عوض بشه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
کاش انقدر به شعور مردم توهین نمیکردید. کاش یک دلیل قانع کننده برای قرنطینه نکردن میاوردید. کاش با جون ما انقدر راحت بازی نمیکردید.کاش از الگوهای موفق دنیا استفاده می کردید و طبق معمول فکر نمیکردید که تافته جدا بافته هستید. کاش الکی قربون صدقه خودتون نمیرفتید و برای خودتون به به و چه چه نمیکردید. کاش انقدر دیر اعلام نمیکردید و کاش جون ما رو بازیچه مسائل سیاسی نمیکردید . کاش .. کاش ... کاش بدبختمون نمیکردید
نا شناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
اگر قرنطینه بزور نباشه اخر عید باید شاهد مرگا بسیاری از هموطنان باشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
مگه میتونید امکانات مردم فراهم کنید که بخواهید قرنطینه کنیداره آقایون میتونن خودشون در منزل قرنطینه کنن چون از لحاظ تامین هستند
شهباز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
شیخ تلاشش رو کرد ولی عده ای در داخل کشور همگام با ترامپ و دار و دسته اش هر حرکتی که ایشون کرد رو خنثی کردن البته ایشان اشتباهاتی نیز داشت بخصوص در انتخاب تیم همراهش
ولی در هر صورت ایشان در پایان دوره انتخابیش هست و تلاش داره میکنه هزینه حذفش از عرصه سیاسی کشور رو بالا ببره مثل کاری که محمود احمدی نژاد در پایان دوره ریاست جمهوریش کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
تو رییس جمهور ما نیستی هر چند ما تورو رییس جمهور کردیم
رامین
|
Turkey
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
از همین که میگه مطمئن باشید، من میترسم. یا خدا خودت به خیر بگذرون...
peyman
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
کرونا رو بی خیال شید جلو روحانی رو بگیرید تو رو خدا.اگه میشه یه سال بریم جلو ای تموم شه بره
peyman
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
کرونا رو بی خیال شید جلو روحانی رو بگیرید تو رو خدا.اگه میشه یه سال بریم جلو ای تموم شه بره
سعیدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
دلیل این که قرنطینه نمی کنند به خاطر اینه که طبق قانون بین الملل باید برای همه کسانی که قرنطینه میشن ، آب ، غذا ، هزینه دوران قرنطینه توسط دولت پرداخت شود
خب این دولت فقط اومده که بکنه از مردم و بده به عراق ، سوریه ، لبنان و هزار جای دیگه به جز ایران
چه توقعی دارید که الان با قرنطینه موافقت کنند

این جماعت قم رو که مرکز اصلی شیوع بود قرنطینه نکردند
مابقی که جای خود دارد

فقط خدا به دادمون برسه و بس
م_ر
|
France
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
اصلا معلوم نیست دعوا سر چی هست. همش سه روز کاری از سال مونده. بعدش هم که بیشتر از دو هفته تعطیل است. خوب ملت فهیم و دانشمند با افتخارات تاریخی و فرهنگی وصف ناپذیر این دو هفته را بشینین تو خونه هاتون ببینیم چی میشه. خداااااااا ما رو از دست این همه فرهنگ خلاص کن.
ناشناس
|
Luxembourg
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
*کالای مورد نیاز مردم تامین میشود* این درست که تامین میشه ، ولی با چه قیمتهایی ؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
سلام: ایتالیا کل کشورش را قرنطینه کرد.آیا در این وضعیت وانفسا و هجوم ویروس کشنده کرونا و ترس و دلهره مردم و کارمندان از آن ،اگر ساعات کاریی ادارات و بانک ها کم شود و یا چند روزی تعطیل گردد مملکت فلج می شود؟ چون کارمندان با صدها نفر درشهر برخورد می کنند و دوباره آلودگی را به خانه می برند آیا با تعطیلی ادارات به صورت موقت از شیوع و اپیدمی این ویروس کم نمی شود و زنجیره شیوع آن کمتر نمی گردد؟ جان انسانها چقدر برای مسئولین رده بالای کشور می ارزد؟! ظاهراً برگشت ساعت کاریی ادارات بدون اعتنا به دیدگاه کارشناسانه ستاد مقابله با کرونا از تدابیر دلسوزانه وبه هنگام شخص رئیس جمهور مدبر است!!! این تذهبون؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
"اما باید فعالیت اقتصادی عادی باشد و نگذاریم در زمینه فعالیت اقتصادی مشکلی ایجاد شود" فعالیت اقتصادی؟؟؟ آقای روحانی مطمئنی رییس جمهور ایران هستی؟ اقتصاد کی؟ چیزی از اقتصاد مملکت و کسب کار برای مردم آیا باقی مانده است؟ خود وزیر محترم کابینه دولت فخیمه تان میگوید پول نداریم حتی دارو بخریم ! واقعا کجایی؟ دقیقا کجایی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
کلا مرغ من یک پا داره اونم لنگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
مردم باید خودشان شهرها را ببندیند که نه ورودی ونه خروجی انجام بشه . از این دولت و دولتیان امیدی نیست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
هر چی کارمند کمتر نون خور اضافی دولت کمتر
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
چرا بعد از ترور سردار سلیمانی دستور برداشت از صندوق ذخیره ارزی داده شد اما در این شرایط بحرانی خیر
ناشناس
|
Germany
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
من آبمیوه فروشی دارم در کرمان دیشب یه ما از طرف صنف مسیج دادن که از امروز یعنی 25 اسفند تا اطلاع ثانوی تعطیل کنیم و در غیر اینصورت از طرف دادستانی برخورد می شود الان اقای ریس جمهور می گویند تعطیلی و قرنطینه نداریم من هم دیشب تمام مواد اولیه که غیر قابل نگهداری تا 1 هفته بود رو بخشیدم و با گریه درب مغازه ام رو بسته ام
تکلیف من بدبخت چیه ؟!!!!! یکی تهدید میکنه تعطیل نکنی بیچاره ات می کنیم یکی میگه نه کی گفته نعطیل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
اقای روحانی .بجای کرونااگر افتتاح یک پروزه بود برای تبلیغات خودت میرساندی ولی برای دلخوشی خدمتکاران سلامت که سپر بلا شده اند حاظر نشدی ازترس مبتلا شدن با ان همه امکاناتی که برات قائل میشند دربیمارستان امام بازدید نمایید وازطریق ویدئو کنفرانس باانها صحبت کردید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
روحانی مردم ایران و به چشم برده و غلام می بینه. قانون این مملکت اینقدر صعیفه که نمی تونند رئیس جمهور رو استیضاح کنند همه میشین که دورانش تموم بشه. ۱۶ سال از زندگی من به این امید رفت که دورانش تموم میشه. اونموقع ۲۴ سالم بود و الان چهل سال کلا عمر جوانیم به خاطر دو نفر آدم نالایق از بین رفت. محمود خان و حسن خان حالا هم به ریش مردم میخنده. خنده هم داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
این 3 میلیون نفر هم مثل آن 60 میلیونی !!!! هستند که یارانه معیشتی میگیرند.!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
ال پالیتو محمد باقر قالیباف علی نیکزاد مجلس یازدهم دریای کارائیب قتل رومینا اشرفی