بازدید ۶۱۵۴
۳
مصاحبه مهم سرپرست فدراسیون درباره اصلاح اساسنامه
متاسفانه با وجود نامه دیوان عدالت اداری، باز هم شاهدیم افرادی به صراحت دروغ گفته و حضور نواب رییس را غیرقانونی و نواب را پست و شغل تلقی می کنند. آنها حتی به روسای خود هم احترام نمی گذارند.البته این موضوع از طریق مراجع ذیصلاح در حال پیگیری است.
کد خبر: ۹۶۴۲۸۸
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹ 07 March 2020

سرپرست فدراسیون فوتبال در گفت و گویی درباره موضوعات مختلف حول و حوش این روزهای فدراسیون توضیحاتی ارائه کرد که مهمترین آن تکرار اصرارهایش بر ادامه کار بازنشسته ها در فوتبال است.

به گزارش تابناک ورزشی و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، حیدر بهاروند در مورد مسائل روز فوتبال صحبت های زیرا را مطرح کرد:

این روزها مباحث مختلفی پیرامون وضعیت حضور شما در انتخابات فدراسیون فوتبال مطرح شده است.در این باره چه نظری دارید؟

همین طور است. متاسفانه در بیش از یک سال و نیم گذشته با عنوان بازنشسته بارها و بارها به من حمله شده و به طور یکطرفه قضاوت شدیم.در حالیکه واقعیت جز این بود.

کمی بیشتر توضیح می دهید.

ببینید روشن است که ما تابع قوانین هستیم و همین قانون بازنشستگی که اجرایی شده در همین قانون روشن است در تبصره 2 تصریح شده افراد با مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر می توانند 60 سال کارکرد و یک سوم حقوق در همان سمت فعالیت کنند. نواب رییس و اعضای هیات رییسه فدراسیون طبق ماده 34 اساسنامه در سال حداقل 9 جلسه برگزار می کنند.فرض بر این بگذاریم که 20 جلسه یا حتی 30 جلسه در سال برگزار می شود که جمع آن اندازه یک ماه قانونی موضوع تبصره 2 یعنی 60 ساعت در ماه نمی شود.

پافشاری بهاروند برادامه کارخودش و بازنشسته‌های فوتبال

در این باره به مسولان زیربط توضیحاتی ارائه کردید؟

دقیقا.در این باره در پایان سال 97 جلسه ای با حضور جناب آقای عرب انصاری معاونت محترم سازمان بازرسی کل کشور و برخی همکاران برگزار شد.در ادامه جناب آقای عرب انصاری و جناب آقای زارعیان مدیر کل محترم دفتر حقوقی سازمان تاکید و تصریح کردند که نواب رییس و اعضای هیات رییسه فدراسیون مشمول قانون بازنشستگی نمی شوند و فعالیت آنها بلامانع است. با این وجود من به این موضوع هم بسنده نکردم و بحث را به همراه آقای طالقانی از طریق دیوان محترم عدالت اداری پیگیری کردیم و درخواست ابطال بخشنامه وزارت ورزش به شماره 4427 مورخ 22/8/97 را داشتیم.

نتیجه چه شد؟

پس از بررسی های لازم از سوی دیوان محترم عدالت اداری وزارت ورزش طی نامه شماره 6335 مورخ 22/3/98 بخشنامه فوق الذکر را اصلاح کرد. بنابراین با اصلاح بخشنامه وزارت ورزش دیوان محترم عدالت اداری رای خود را اعلام کرد که صحه بر حضور افراد در نواب رییسی فدراسیون و اعضای هیات رییسه گذاشت اما متاسفانه باز هم شاهدیم افرادی به صراحت دروغ گفته و حضور نواب رییس را غیر قانونی و نواب را پست تلقی می کنند. آنها حتی به روسای خود هم احترام نمی گذارند.البته این موضوع از طریق مراجع ذیصلاح در حال پیگیری است.

آیا نواب رییس پست محسوب می شوند که این افراد که حتی کارکردشان در سال 60 ساعت هم نمی شود حقوقی دریافت نمی کنند؟ از نظر من برخی اظهارات و تفسیر قانون شخصی است. شما الان ببینید فدراسیون مدتی است نایب رییس اول ندارد. آیا اتفاقی رخ داده و اموری معطل مانده است؟حضور فردی مثل آقای کفاشیان در فدراسیون،کمک و همراهی ایشان به بخش های مختلف فدراسیون بوده وگرنه حضور نواب رییس فقط جهت شرکت در جلسات هیات رییسه است و در واقع این حضور این قدر کوتاه است که حتی پاره وقت هم محسوب نمی شود. این موضوعات نشان می دهد نواب رییس و اعضای هیات رییسه شامل قانون بازنشستگی نمی شوند و می توانند از تبصره 2 قانون بازنشستگی بهره مند شوند. لذا هرگونه اظهارنظری درباره عدم حضور افراد بازنشسته به عنوان نایب رییس خلاف مقررات است و قابل قبول برای این فدراسیون نیست.نظر دیوان محترم عدالت اداری هم ارجح بر نظر شخصی افراد است.

ادامه پیگیری این موضوع به کجا رسید؟

پس از اینکه درباره نواب رییس آقایان پذیرفتند که نواب مشمول قانون بازنشستگی نیستند و می توانند با استفاده از تبصره 2 قانون بازنشستگی فعالیت کنند ادعایی درباره خصوصی بودن یا دولتی بودن سازمان لیگ داشتند که پس از مکاتبات زیاد موضوع را به مقام محترم قضایی ارجاع دادند.بعد از بررسی های لازم در تاریخ 25/9/98 بازپرس محترم رای بر منع تعقیب و خصوصی بودن سازمان لیگ داد اما مورد اعتراض قرار گرفت و پس از بررسی های لازم دادگاه کیفری قرار رد اعتراض صادر و رای صادره را قطعی اعلام کرد.

موضوع انتخابات فدراسیون هم در این مدت تحت تاثیر این مباحث بود.در این باره چه نظری دارید؟

درباره انتخابات فدراسیون فوتبال برنامه ریزی شده بود که قبل از موعد انتخابات برگزار شود.ما همه مقدمات را فراهم کردیم و در حال حاضر هیچ مشکلی برای برگزاری انتخابات نداریم اما فیفا اعلام کرد قبل از برگزاری انتخابات اساسنامه باید اصلاح شود. اینجا باید موضوعی را مطرح کنم. چندسالی می شود که قرار بوده این اساسنامه توسط دولت محترم تصویب شود اما هیچ اتفاقی رخ نداده است.بیش از یک سال است اساسنامه مورخ سال 90 منتظر تایید هیات دولت است.اگر این اساسنامه تایید شده بود الان فیفا این قدر سخت گیری نمی کرد و قطعا با همین اساسنامه انتخابات برگزار می شد اما در حال حاضر تاکید بر اصلاح اساسنامه قبل از برگزاری انتخابات شده در حالیکه اگر اساسنامه اصلاح هم شود باز هم نیاز به تایید در هیات محترم دولت دارد. در حال حاضر منتظر پاسخ فیفا هستیم.اگر پاسخی دریافت نشود،هیات رییسه درباره برگزاری یا عدم برگزاری انتخابات اعلام نظر خواهد کرد.

نکته دیگری؟

این را تاکید کنم که درباره حضور افراد در انتخابات،طبق مستندات قانونی حضور افراد بازنشسته در نواب رییسی و اعضای هیات رییسه مشکل قانونی ندارند و می توانند از تبصره 2 قانون بازنشستگی استفاده کنند. ضمن اینکه در اساسنامه فقط سن 65 سال مطرح است و قانون بازنشستگی وجود ندارد.در استعلامی که از وزارت ورزش و جوانان گرفته شد نیز تاکید بر برگزاری انتخابات مطابق اساسنامه سال 90 بود. تاکید می کنم حضور افراد در هیات رییسه صرفا به صورت جلسه ای است و اگر احدی این موضوع را خلاف قانون می داند می تواند آن را از طریق مراجع قضایی محترم پیگیری کند.درباره کاندیداهای ریاست و در میان افراد فعلی طبق مستندات بازنشسته نداریم و مدارک لازم را درباره عدم بازنشستگی افراد در مجمع محترم ارائه خواهیم داد. به هر حال مسولیت برگزاری انتخابات با فدراسیون فوتبال است و قطعا سعی می کنیم انتخابات را در مسیر و محور قانون برگزار کنیم و فرآیندهای مرتب را در روزهای آتی از طریق سایت فدراسیون و به صورت رسمی اطلاع رسانی می کنیم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
مالیت بازنشته ها را 100 برابر بکنند
محمد اکبری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
نمی دانم چه مزایا و چه دستاورد و چه خروجی و دور هم خوردنی در بیشتر مناصب دولتی و حتی نمایندگی مجلس وجود دارد که خیلی ها مانند چسب یک دو سه ول کن پست و صندلیش نیستند و یا تلاش وحشتناکی برای بدست آوردنش می کنند ؟!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
کشور مگه قانون نداره که یکی پافشاری می کنه و یکی .....
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
نحوه برگزاری امتحانات مدارس 1399 1400 انتخابات 1400 غزه نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری