بازدید 25932
اختصاصی تابناک؛

تغییر حوزه انتخابیه چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب از تهران به استان‌ها + اسامی

«محمدعلی وکیلی»، مدیر مسئول روزنامه اصلاح‌طلب ابتکار و نماینده فعلی مردم تهران برای این دور از رقابت‌ها بنا دارد حوزه انتخابیه خود را تغییر دهد و از شیراز نامزد شود. همچنین تغییر حوزه انتخابیه محمدرضا خباز، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی به کاشمر هم قطعی شده است. پروانه مافی هم عطای تهران را به لقایش بخشیده و می‌خواهد این بار، بخت و اقبالش را از حوزه انتخابیه قزوین امتحان کند...
کد خبر: ۹۵۸۲۰۵
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵ 10 February 2020

جریان اصلاح‌طلبی که از سال ۹۲ در قالب شورای عالی سیاست‌گذاری خود را سازماندهی کرد، پنج روز پیش (پانزدهم بهمن‌ماه) در یک جلسه فوق العاده تصمیم گرفت به دلیل آنچه خودشان مدعی بودند یعنی "عدم کاندیدای شاخص اصلاح‌طلب در تهران" لیست انتخاباتی ندهد.

به گزارش «تابناک»؛ آن‌ها تصمیم گرفتند و مصوبه دادند که لیست انتخاباتی ندهند، اما به احزاب اختیار دادند که می‌توانند به صورت تشکیلاتی از نامزد‌های خود حمایت کنند. احزاب اصلاح‌طلب هم که ظاهرا نسبت به این شورا دلخوری‌هایی از قبل داشتند، درست یک روز پس از مصوبه این شورا اعلام کردند که قرار است با دوازده حزب ائتلاف کنند.

نخستین بار محمدرضا راه‌چمنی، دبیر کل تایید صلاحیت شده حزب وحدت و همکاری ملی بود که خبر ائتلاف دوازده حزب اصلاح‌طلب برای ارائه لیست انتخاباتی را رسانه‌ای کرد؛ اما شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان بلافاصله بیانیه داد و تلویحا اعلام کرد که عنوان اصلاح‌طلب فقط برای آنان است و احزاب حق ندارند ائتلاف کنند!

آذر منصوری، قائم مقام حزب اتحاد ملت حتی مصاحبه کرد و به رسانه‌های خبری گفت، هیچ کس حق ندارد با عنوان اصلاح‌طلبان لیست بدهد و احزاب اصلاح طلب فقط می‌توانند از برند حزبی خود برای تبلیغات نامزد‌های تایید صلاحیت شده‌ شان استفاده کنند.

این کشمکش بین احزاب اصلاح‌طلب و شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان، قصه درازی دارد که از حوصله گزارش ما خارج است؛ اما دیروز تابناک طی گزارش و خبری روشن کرد که اصلاح‌طلبان نه تنها فاقد چهره شاخص برای بستن لیست انتخاباتی نیستند، بلکه شمار چهره شاخص تایید صلاحیت شده آنان از سی تن هم بیشتر است.

آنقدر تعداد از سی نفر لازم برای بستن لیست انتخاباتی در تهران زیاد است که پیگیری‌های خبرنگار تابناک، حکایت از این دارد که اصلاح‌طلبان حتی بنا دارند نامزد‌های تهرانی خود را به برخی استان‌ها و حوزه‌های انتخابیه کشور صادر کنند!

پیگیری‌های «تابناک» گویای این مطلب است که محمدعلی وکیلی، مدیر مسئول روزنامه اصلاح‌طلب ابتکار و نماینده فعلی مردم تهران برای این دور از رقابت‌ها بنا دارد، حوزه انتخابیه خود را تغییر داده و از شیراز نامزد شود.

همچنین تغییر حوزه انتخابیه محمدرضا خباز، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و استاندار سابق سمنان به کاشمر هم قطعی شده است و اسماعیل گرامی مقدم، سخنگوی این حزب در گفت‌وگو با تابناک، خبر تغییر حوزه انتخابیه خباز را تایید کرد.

پروانه مافی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی و نماینده فعلی مردم تهران در مجلس هم عطای تهران را به لقایش بخشیده و می‌خواهد این بار بخت و اقبالش را از حوزه انتخابیه قزوین امتحان کند.

احمد مازنی دیگر چهره شاخص حزبی اصلاح‌طلب است که هم در شورای مرکزی حزب اعتماد ملی عضویت دارد و هم نماینده فعلی مردم تهران در مجلس بوده و تصمیم گرفته که این بار نمایندگی مردم شهسوار را بر عهده بگیرد.

صحبت‌هایی نیز درباره تغییر حوزه انتخابیه سید فرید موسوی عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران و نماینده فعلی مردم تهران در مجلس به مراغه یا رباط کریم مطرح بوده است، اما خبرنگار ما گزارش داده که وی هنوز تصمیمی نگرفته و نزدیکان وی می‌گویند که چنین قصدی ندارد.

باید منتظر ماند و دید، اصلاح‌طلبانی که تا دیروز نامزدی نداشتند که لیست انتخاباتی بدهند، اکنون چه تصمیمی خواهند گرفت؟ آیا آن‌ها خیلی به نتیجه گرفتن در تهران دل نبسته اند و می خواهند با توسل به استراتژی عدم ارائه لیست، کاندیدا‌هایشان را به دیگر استان‌های کشور نامزد صادر ‌کنند؟ اگر این رویه را شاهد باشیم، معنایش این است که آن‌ها شانس بیشتری برای برخی کاندیدا‌هایشان در استان‌ها متصور هستند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۳۰
رای بی رای
برای من و امثال من چیزی عوض نشده

من رای نمی دم
می دونم تحریم انتخابات اشتباهه اما اشتباه بزرگتر از آن تکرار یک اشتباه و گزیده شدن چندباره از یک سوراخ است

من تکرار نمی کنم

من رای نمی دم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
رأی بده اما باطله تا در مرحله اول انتخابات مشخص شود نمایندگان چقدر خواهان دارند
یعنی ساندیس ها و کیک ها در استان های مختلف پخش شدند !!؟!؟!؟
من که رای نمیدم وآرزو همه چی موند به دلم،ولی شما ولی نعمتان نماینده های خدوم سفره ای پهن شده حالا اراک نداره...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
جوری سانسورش کردی خودمم نمیدونم چی نوشتم،جایی که جرات نشر یه نظربدون توهین نباشه بایدگفت فاتحههههه
با شناخت رای میدهم... که تکرار اتفاق نیقتد
عملا رای دادن به اصلاح طلب ها فایده ای نداره پی بهتره رای ندیم
چهر های شاخص!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
رای بی رای خود شورا نگهبان یه ۳۰۰ نفری رو بفرسه مجلسی که در راس امور که در ته امور هم نیست
من رای نمی دهم
نه ! یک نه خیلی بزرگ
اصلاح طلبان كل كشور چه مجلسي چه دولتي اندازه يك اصولگراي تندرو اختيار وقدرت ندارند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
چکار می خواستن بکنند که برنامه داشتند اما نتوانستن بکنند؟!
اینان اهل کار نیستند و غصه کنسرت و حضور بانوان در استادیوم را می خورند . وقت فکر دیگه را ندارند
رای نمیدیم
مازنی اهل غرب گلستان است و سالها مدیر بنیاد شهید گرگان بوده است. چه ربط داره به تنکابن( به قول شما شهسوار).
رفتن کاندیداها مربوط به عدم استقبال مردم اصلاح طلب تهرانی و عدم شرکت در انتخابات است، نه تعدد کاندیداهای اصلاح طلب در تهران.
چقدر این نماینده شدن شیرین و جذاب است. ای کاش من هم می توانستم یک نماینده بشوم یعنی زندگیم از این رو به آن رو می شد راست می گم به مولا بقول یکی از نماینده های اولین خبرگان که می گفت ما نگاه می کردیم آیت الله بهشتی و رای می دادیم .من هم همین جوری رای می دادم
با این که دل خوشی از هیچ کدام از جناحها ندارم از این که این به اصطلاح اصلاحطلبان حذف شوند خوشحال می شوم. حالم بهم می خورد از این همه مظلومنمایی این جریان.
فقط یک عده شکم سیرمیرن رای میدن
مجلس در انتهای امور است
پاسخ ها
عاب
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
مجلس دهم تکرار در ته امور بود... نه مجلس آینده... خواهیم دید
تابناک جان چهره های شاخص تایید صلاحیت شده اصلاح طلب را خود شما هم نمیشناسی بخاطر همین امیدی به تهران ندارند و کسانی که به مجلس فکر میکنند میخواهند از طریق شهرستانها به مجلس ورود کنند
رای نمیدم
من که رای نمیدم
ولی تو تابناک از کی نماینده اصلاح طلبان شدی که تشخیص دادی کاندید دارند؟
هر حزبی خودش میتونه بگه کاندید دارند یا نه ,نه کسی دیگر
متاسفم براتون
مجلس ؟ آیا تا به حال کسی مجلس را در حال گوش دادن به سخنان گوینده ای دیده ؟
آیا تا به حال همه را نشسته دیده اید
آیا تا به حال همه را بیدار دیده اید
این نوع مجالس هنوز با فرهنگ و تمدن فاصله زیادی دارند و مطمئنا نمایندگانش منتخب مردم نخواهند بود
و قتی به روزگار سیاهم نگاه می کنم وقتی به آوارگی و بدبختی ام نگاه می کنم می بینم رای دادنم در وهله ی اول خیانت به خودم است !! مگر می شود کسی چندین بار به خودش خیانت کند!!!!!!!
پس رای نمی دهم .
رای بی رای
ما رای نمیدیم.
وقتی 70 درصد اختیارات و تصمیم گیری های مهم و اساسی مملکت در دست افراد و یا نهادهای غیر انتخابی است ، اصلاحات از طریق انتخابات یا غیر ممکن و یا حرکت آن لاک پشتی است.
نه به انتخابات نمایشی و فرمایشی
رای بی رای
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # انتخابات ریاست جمهوری # انتخابات
وب گردی