بازدید 7189
۷

حمایت معاونت زنان ریاست‌جمهوری از سهمیه‌بندی طلاق

درحالی که روز گذشته رییس کانون سردفتران ازدواج و طلاق از اعمال محدودیت ثبت طلاق در دفاتر طلاق سراسر کشور خبر داد، دستیار حقوق شهروندی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده این اقدام را امری به جا و مدبرانه از سوی کانون سر دفتران ازدواج و طلاق و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و قوه قضاییه دانست.
کد خبر: ۹۵۴۵۴۸
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷ 26 January 2020

شهناز سجادی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره می‌گوید: این اقدام می‌تواند در جهت نفی رانت و انحصار برخی دفاتر و کسادی دیگر دفاتر باشد.

وی بیان کرد: برخی از دفاتر ثبت طلاق به لحاظ داشتن ارتباط ، با هدایت زوجین دارای حکم طلاق به دفاتر مذکور به مشتریان بیشتری خدمات ثبت احکام طلاق ارائه می‌کنند یا در اطراف محاکم خانواده مبادرت به گشایش دفاتر می کنند و زوجین زمانی که از دادگاه خارج می‌شوند برای سهولت کار خود به این گونه دفاتر مراجعه و خدمات دریافت می کنند؛ با این انحصار، در نتیجه بیشتر دفاتر ثبت طلاق دچار کسادی کار می‌شوند و تعدادی انگشت شماری در این حرفه رشد می‌کنند.

این وکیل دادگستری ادامه داد: به این ترتیب رقابتی در ارائه خدمات قانونی در اسرع وقت و صادقانه به مراجعین نمی تواند به وجود آید. از طرفی عرصه کسب و کار با این روش به مرور تبدیل به مافیا می شود که خود نیز انواع فساد را به دنبال دارد. این روش غیر اخلاق حرفه‌ای و تبعیض آمیز را در برخی دیگر از حرفه‌ها نیز شاهد هستیم به طوری که انحصار و رانت، تعداد بیشتری از شاغلین آن حرفه را که دارای رانت و ارتباط نیستند زمین گیر کرده است بنابراین این اقدام مدبرانه قوه قضاییه و کانون سردفتران طلاق و ازدواج نه تنها بیانگر توجه به «امر اشتغال» و «توزیع عادلانه خدمات و دستمزد» است بلکه نوعی حمایت از متصدیان با صداقت حرف خاص است.

دستیار حقوق شهروندی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: در یک الی دو دهه اخیر برخی حرف خاص دچار رانت زدگی و ارتباط گیری با بخشهای مختلف رسمی و غیر رسمی شده‌اند که این امر موجب کساد حرفه‌ای بقیه شاغلان آن حرفه شده است، لذا عدالت اجتماعی و عدالت قضایی حکم می کند که مقامات قضایی ورود و نظارت خود را به این قبیل حرف از جمله دفاتر طلاق و نیز دفاتر اسناد رسمی و دفاتر وکلای دادگستری بیشتر کنند تا ضمن اعتلای عدالت حرفه‌ای از رشد مافیاهای حرفه‌ای و به تبع آن فساد اقتصادی بیشتر در کشور جلوگیری به عمل آید.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۷
انتشار یافته: ۷
چه حمايتي؟
فكرشو بكن دو نفر با تنفر با اين قانون بيخود بخوان در كنار هم زندگي كنن هر لحظه احتمال حادثه نا خئشايندي هست (مثل قتل) تاوان اين قانون مسخره جايي ديگر پرداخت خواهد شد!!
پاسخ ها
فرزانه
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
دقیقا همینطوره / بجای خرجهای بسیار زیاد و بیهوده و مختلف که از بیت المال میشه و باید قطع بشه زنهای مطلقه زیر چتر حمایت قانونی قرار بگیرند شامل حمایتهای مادی و معنوی و داشتن یک شغل و سپردن فرزند یا فرزندان به
مادر خانواده اینگونه میایید زنهای بینوا را دوباره زیر یوغ ستم مردها قرار میدهید به اجبار زندگی کردن زیر سقف خانواده احتمال درگیری و قتل و جنایت داره و اعصاب داغون بچه ها بیایید قوانین طلاق را به روز کنید و مثل یک جامعه متمدن زندگی کنیم اگر آقایون هم احتمالا همسر بد نصیبش شده برای این هم قانون درست وضع کنید تا مردانی هم اگر همسر بد و ناسازگار دارند آنها هم حقشان ضایع نشود نه اینکه دوباره صورت مسِله را پاک کنید وضع این قانون احمقانه باز هم دلیل نالایقی و نداشتن عرضه مسِولین و قانونگذاران برای این امر مهم هست
بجای اینکه جلوی فساد را بگیرند باز از مردم مایه می گذارند و آنها را به زحمت و دردسر می اندازند!!!
من با همسرم داریم با خوبی و خوشی در کنار هم زندگی می کنیم, میشه اینهمه از ط ل ا ق ننویسید. چند روزه مدام از سهمیه بندی و... حرف زده میشه, من از سهم و قسمت خودم می گذرم همش برا خودتون.
قانون مسخره تر این میشد ؟ واقعا این چه کاریه ؟
عزیزان شما منظور این تحول رو متوجه نشدید.این تغییر نمی خواد بگه طلاق نگیرید یا برای طلاق محدودیت ایجاد کنه.میخواد ثبت طلاق رو بطور عادلانه میان دفاتر تقسیم کنه
پس لطفاً ازدواج را هم سهمیه بندی کنید که عدالت برقرار شود!!!
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی
آخرین اخبار