بازدید ۱۱۵۳۵۹
هزار و هشتصد و هشتاد و ششمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»؛ خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: هشدار قاطع سردار حاجی زاده به کشور‌های عربی منطقه / کریمی قدوسی: آمریکا منطقه را ترک نکند، همیشه باید آماده‌باش خود را حفظ کند / آمریکایی‌ها در پنهان کردن تلفات خود سابقه دارند و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۹۵۰۴۱۴
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰ 09 January 2020

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

مفاد تصمیم پارلمان عراق درباره اخراج نیرو‌های آمریکایی

پارلمان عراق تصمیم گرفته در جلسه بیست و هشتم خود در مورخه ۵/۱/۲۰۲۰ میلادی با استناد به ماده ۵۹ و ۱۰۹ قانون اساسی و نیز در راستای مسئولیت ملی و نظارتی خود به عنوان نمایندگان ملت و دغدغه‌مندی نسبت سلامت و حاکمیت ارضی عراق و با توجه به اختیارات خود تصمیمات ذیل را اتخاذ کند: ۱. الزام دولت عراق به لغو درخواست کمک ارائه شده به ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، چرا که عملیات نظامی و جنگی در عراق به پایان رسیده و پیروزی علیه گروه تروریستی داعش به حاصل شده است لذا دولت عراق باید برای پایان دادن به حضور هر گونه نیرو‌های خارجی در اراضی کشور و ممانعت از به کارگیری آسمان عراق، فعالیت کند. ۲. دولت عراق و فرمانده کل نیرو‌های مسلح باید شمار نیروی آموزش دهنده خارجی را که نیاز دارد به همراه مکان‌های حضور، مسئولیت و مدت قراردادشان اعلام کند. ۳. دولت عراق به نمایندگی وزیر امور خارجه باید برای ارائه شکایت علیه ایالات متحده امریکا به علت ارتکاب موارد نقض پرمخاطره حاکمیت و امنیت عراق، به سازمان ملل و شورای امنیت برود. ۴. این طرح از زمان تصویب، قابل اجراست. /نور نیوز

آمریکایی‌ها در پنهان کردن تلفات خود سابقه دارند

علی مطهری عضو فراکسیون امید مجلس گفت: ترامپ در اظهارات اخیرش ادعا کرد که تلفات جانی نداشتیم، بنابراین دیگر اقدامی نخواهیم کرد. این واکنش نشان‌دهنده قدرت ایران و ترس آمریکا از جنگ واقعی است. موضع جدید ترامپ و عقب نشینی‌اش، با حرف قبلی او سازگار نیست، چون تهدید کرده بود اگر ایران اقدام تلافی‌جویانه انجام دهد ۵۲ نقطه ایران را خواهد زد. ️آمریکایی‌ها سابقه پنهان کردن تلفات خود را دارند؛ همانند سال ۲۰۰۳ که ابتدا پنهان می‌کردند، چون می‌خواهند خود را یک قدرت شکست‌ناپذیر در دنیا جلوه دهند. /فارس

پاپ خواستار گفت‌وگو و خویشتنداری آمریکا و ایران شد

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان: سیگنال‌هایی که در پی افزایش تنش‌ها میان ایران و آمریکا از تمام منطقه می‌رسد، مشکل‌ساز است. این تنش‌ها روند تدریجی بازسازی عراق را تضعیف می‌کند و زمینه را برای ایجاد یک مناقشه وسیع‌تر فراهم می‌کند. بنابراین، بار دیگر از همه طرف‌ها می‌خواهم که از تشدید مناقشه پرهیز کرده و با احترام کامل به قوانین بین‌المللی شعله‌های گفتگو و خویشتنداری را زنده نگه دارند. / ایرنا

راه‌هایی برای فروش نفت و تامین ارز یافته‌ایم‌

همتی رئیس کل بانک مرکزی گفت: برخی تصور می‌کردند در تحولات اخیر نرخ ارز از کنترل بانک مرکزی خارج می‌شود. ️با تدبیر بانک مرکزی و از طریق کنترل ریال، شاهد ثبات در بازار ارز هستیم و این مقدمه رشد اقتصادی است. مردم فکر می‌کنند بانک مرکزی در حال تزریق ارز به بازار ارز است در حالی که ارز مازاد در بازار توسط بانک‌مرکزی جمع آوری شد و اکنون وضع ذخایر ارزی اسکناس ما خیلی بهتر و نسبت به چند سال گذشته بی سابقه است. مردم بدانند که وضعیت خوبی داریم و راه‌هایی برای فروش نفت و تامین ارز نیز یافته ایم و آمریکا و متحدانش هیچ کاری نمی‌توانند انجام دهند. از شب قبل تاکنون نرخ ارز کاهش یافته و باید تاکید کنم که نرخ‌ها در بازار واقعی نیست و به سمت ارزش ذاتی آن تعدیل می‌شود. /فارس

رفتار عجیب ترامپ در نطق پس از حمله موشکی ایران

دونالد ترامپ در سخنرانی اخیر خود که رسانه‌های جهان از آن با صفت آزاردهنده یاد کردند، ۵۸ بار آب بینی خود را بالا کشید. این رفتار رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در سخنرانی‌های مهم وی مورد توجه کاربران و سایت‌های خبری جهان قرار گرفته است. انتقاد‌ها از آنجا آغاز شد که وی به طور مکرر آب بینی خود را بالا کشید و به نظر می‌رسید تنفسی راحت و طبیعی ندارد. وی حتی در تلفظ برخی کلمات دچار خطا شد. همچنین هشتگ سخنرانی ترامپ (trumpspeach#) به ترند توئیتر تبدیل شد. سایت دیلی وایر نیز ضمن تیتری جنجال‌برانگیز مدعی شد چه بخواهیم و چه نخواهیم، ترامپ به استفاده از داروی آدرال عادت دارد. آدرال دارویی بر پایه آمفتامین است که باعث بهبود عملکرد ورزشی و رفتاری می‌شود. این دارو مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا نیست و سوء مصرف آن عوارض مخربی در پی دارد. /همشهری

ترامپ گاف داد

ترامپ به اشتباه تاریخ امضای برجام را ۲۰۱۳ اعلام کرد، حال آنکه برجام در سال ۲۰۱۵ امضا شده است. دونالد ترامپ در اظهاراتش در جمع خبرنگاران در کاخ سفید ضمن بیان سخنانی درخصوص حمله شب گذشته به پایگاه نظامی آمریکایی، به برجام هم گریزی زد. اما در سخنان خود دچار اشتباه شد. ترامپ به اشتباه تاریخ امضای برجام را ۲۰۱۳ اعلام کرد حال آنکه برجام در سال ۲۰۱۵ امضا شده است.

مطهری: صدا و سیما مصاحبه "اردشیر زاهدی" را نمایش دهد

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه نباید انسجام ملی ایجاد شده پس از شهادت سردار سلیمانی را خراب کرد، گفت: خوب است صدا و سیما صحبت‌های اردشیر زاهدی را پخش کند تا مردم باید بدانند حتی وزیر امور خارجه رژیم سابق هم از مردم ایران دفاع می‌کند و از رفتار آمریکا اعلام انزجار می‌کند. «علی مطهری» عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی یکی از پیام‌های مهم شهادت سردار سلیمانی را با توجه به شخصیت وی مساله وحدت ملی عنوان کرد.

وی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: سپهبد شهید سلیمانی یک فرد متفکر با بینش اجتماعی و سیاسی معتدل بود. به عبارتی می‌توان وی را انسانی خوش فکر و به دور از تندروی توصیف کرد. فردی که مصلحت و وحدت در جامعه را همواره در نظر داشت. مطهری با ارزشمند توصیف کردن وحدتی که در کشور پیرامون تشییع پیکر سردار سلیمانی ایجاد شده است، تاکید کرد: وظیفه افرادی، چون ما که برای بزرگداشت شهادت وی تلاش می‌کنیم این است که باید به آرمان او احترام بگذاریم و این وحدتی که الان در کشور ایجاد شده است را حفظ کنیم. نباید با مصادره به مطلوب کردن شخصیت و جایگاه سپهبد سلیمانی و فرصت‌طلبی، از محبوبیتی که میان ایرانیان داشتند به وجهه وی ضربه بزنیم. این که پس از این یک عده مدعی شوند این شهید بزرگوار متعلق به ما بوده است، برخلاف رویه آن شهید است. نماینده مردم تهران با یادآوری دیدار خود با سردار شهید سلیمانی افزود: ایشان فرد بسیار معتدلی بود. من وقتی با وی ملاقات داشتم، متوجه شدم کاملا مشی اجتماعی و سیاسی معتدلی دارند و حتی به من گفتند که نظریات و مواضع شما را می‌بینم و با عبارتی تاییدآمیز از آن‌ها صحبت کردند.

کریمی قدوسی: آمریکا منطقه را ترک نکند، همیشه باید آماده‌باش خود را حفظ کند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه طبق آمار ۸۰ سرباز آمریکایی در جریان حمله موشکی به عین‌الاسد کشته شده‌اند، گفت: اگر آمریکا منطقه را ترک نکنند همیشه باید در حالت آماده‌باش باشد. جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمله موشکی سپاه به پایگاه نظامی آمریکا گفت: جمهوری اسلامی در شرایطی به پایگاه نظامی آمریکا حمله کرد که آن‌ها در آماده‌باش کامل بودند و با این وجود سپاه به صورت رسمی پایگاه عین الاسد و اربیل را مورد حمله موشکی خود قرار داد. وی افزود: پس از جنگ جهانی دوم حمله رسمی ایران به یک پایگاه نظامی آمریکا برای اولین‌بار هژمون آمریکا را فرو ریخت و تاکنون بعد از جنگ جهانی دوم به هیچ یک از پایگاه‌های نظامی آمریکا چنین حمله‌ای صورت نگرفته است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: آمریکایی‌ها خود بهتر می‌دانند که جمهوری اسلامی چه تسلط و اشرافی بر کل منطقه دارد و این پایان کار نیست و خود آن‌ها هم می‌دانند که این حرکت ادامه خواهد داشت. کریمی قدوسی خاطرنشان کرد: پیام موشکی سپاه به پایگاه نظامی آمریکا این است که سریع‌تر منطقه را ترک کنند و این خواسته اسلام، رهبر معظم انقلاب، ملت ایران و جبهه مقاومت است. وی افزود: گروه مقاومت در عراق هنوز اقدامات خود را برای مقابله با حرکت تروریستی آمریکا در به شهادت رسیدن شهید سلیمانی شروع نکرده‌اند؛ ان‌شاءالله آن‌ها هم اقدامات‌شان را شروع خواهند کرد. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: اگر آمریکایی‌ها منطقه را ترک نکنند و بخواهند در اینجا باقی بمانند باید همواره در حالت آماده‌باش به سر ببرند مگر اینکه به آمریکا بازگردند و در این صورت است که حالت آماده‌باش به پایان خواهد رسید.

گرمخانه‌های سیار در تهران به گردش درآمدند

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینکه اتوبوس‌های سیار برای کمک به افراد بی‌خانمان با توجه به برودت هوا در ۴ نقطه تهران به گردش درآمده‌اند، گفت: نوزده گرمخانه آمادگی پذیرش ۴۰۰۰ نفر را دارد. سید مالک حسینی سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران در مورد تمهیدات این سازمان برای افراد بی‌خانمان با توجه به برودت هوا اظهار داشت: اتوبوس‌های سیار جهت کمک به افراد بی‌خانمان در ۴ منطقه آزادی، تجریش، شوش و کل منطقه ۱۰ به گردش درآمدند تا اقدامات لازم را جهت حمایت از این افراد انجام دهند. وی با اشاره به اینکه ۱۹ گرمخانه پایتخت با ظرفیت بیش از ۴۰۰۰ نفر در حال حاضر آماده پذیرش افراد بی‌خانمان است، گفت: همه گرمخانه‌ها به صورت ۲۴ ساعته فعال است و سه وعده غذایی نیز میان پذیرش‌شدگان توزیع می‌شود. سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران اظهار داشت: واحد‌های گشت ۲۴ ساعته نیز در حال حاضر در سطح شهر فعال شده‌اند و شهروندان نیز در صورت مشاهده افراد بی‌خانمان می‌توانند با شماره ۱۳۷ یا ۵۵۵۲۲۳۲۲ تماس بگیرند تا اقدامات لازم برای این افراد صورت پذیرد. مالک حسینی خاطرنشان کرد: افراد بی‌خانمانی که از طریق اتوبوس‌های سیار به آن‌ها کمک‌رسانی می‌شود در صورت تمایل می‌توانند به گرمخانه‌های پایتخت منتقل شوند.

تقاضای عجیب گوینده شبکه خبر از مشاور رئیس جمهور

المیرا شریفی مقدم، گوینده شبکه خبر، با انتشار پستی در صفحه مجازی خود به صورت کنایه‌آمیز از شرایط فعلی کشور نوشت و مشاور رئیس جمهور را خطاب قرار داد. او در صفحه توئیتر خود پستی منتشر کرد و در آن به صورت کنایه‌آمیز از حسام الدین آشنا درخواست کرد که به رئیس جمهور بگوید برای وضعیت فعلی کشور گوسفند قربانی کند. او با این توئیت سعی داشت وضعیت نابسامان کشور با توجه به اتفاقات چند روز گذشته را نشان دهد.

هدیه سردار شهید قاسم سلیمانی به آیت‌الله هاشمی

محسن هاشمی ضمن انتشار عکسی در توییترش نوشت: شهید حاج قاسم سلیمانی در جریان رحلت آیت‌الله هاشمی سنگ‌تمام گذاشت، به خانه پدری آمد و انگشترش را کنار پیکر آیت‌الله گذاشت و این انگشتر در کنار پیکر ایشان به خاک سپرده شد. حاج قاسم در مصاحبه‌ای کوتاه هم جواب تهمت‌ها و تخریب‌هایی که علیه پدر می‌شد، را داد.

پاسخ روسیه به درخواست ترامپ درباره برجام

در پی درخواست دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از کشور‌های باقی مانده در برجام برای خروج از این پیمان بین المللی، وزارت امور خارجه روسیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: روسیه نه تنها موافق درخواست رئیس جمهور آمریکا نیست بلکه از کشور‌های باقیمانده در برجام درخواست می‌کند همچنان در برجام بمانند و از هر ظرفیتی برای حفظ این توافق هسته‌ای بهره بگیرند.

هشدار قاطع سردار حاجی زاده به کشور‌های عربی منطقه

توصیه سردار حاجی زاده به کشور‌های عربی منطقه: امریکایی‌ها نه تنها برای شما وارد جنگ نخواهند شد بلکه دیدید برای خودشان هم وارد جنگ نشدند/ تصمیم بگیرید که نیرو‌های امریکایی را از کشور‌های خود خارج کنید، وگرنه نیرو‌های مقاومت این تصمیم را بر شما تحمیل خواهند کرد.

نامه دادستان کل به ظریف برای پیگیری بین‌المللی ترور سردار سلیمانی
حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری، دادستان کل کشور روز پنجشنبه، ۱۹ دی ماه در حاشیه مراسم تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در جنمع خبرنگاران افزود: دادستان کل کشور در راستای وظایف و تکالیف حقوقی که دارد نامه ای را برای وزیر محترم امور خارجه ارسال کرده تا از طریق وزارت امور خارجه به لحاظ حقوقی در سطح بین المللی پیگیری شود. وی اظهارکرد: ترامپ قابل تعقیب جزایی است و از لحاظ مقررات بین المللی باید مجازات شود چون در خاک کشور دیگری مرتکب جنایت و ترور سردار سلیمانی شده است.

رحیم صفوی: ۷۰ هزار نیروی حشدالشعبی می‌توانند پایگاه‌های آمریکا را هدف بگیرند
سرلشکر رحیم صفوی، دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با تاکید بر اینکه اکنون بیش از ۷۰ هزار نیروی حشدالشعبی در عراق وجود دارد که می‌توانند پایگاه‌های آمریکا را در عراق مورد هدف قرار دهند، افزود: ارتش تروریستی آمریکا نمی‌تواند در عراق باقی بماند، فرار ایتالیا و برخی از کشورهای اروپایی از عراق شروع شده و پارلمان عراق حضور آمریکایی‌ها را در عراق، غیرقانونی و نامشروع اعلام کرده است.

دومین تلفات خارجی استقلال: میلیچ هم فسخ کرد
هرویه میلیچ مدافع هافبک کروات استقلال با ارسال نامه ای به باشگاه اعلام کرد که قرارداد خود را با آبی ها فسخ کرده و به تهران باز نمی گردد. این بازیکن که برای تعطیلات نیم فصل تهران را ترک کرده بود، چهارشنبه شب با ارسال نامه ای به باشگاه استقلال با اعلام فسخ قرارداد با این باشگاه اعلام کرده که تصمیمی برای بازگشت به ایران ندارد. میلیچ که پیش از خروج از ایران خواستار مطالبات خود شده بود، بعد از دریافت بخش اعظم معوقات خود تصمیم گرفت تا به تهران باز نگردد و این موضوع را شب گذشته با ارسال نامه ای رسمی به باشگاه اعلام کرد و گفت که با فسخ قرارداد خود تصمیمی برای بازگشت به تهران و بر تن کردن دوباره پیراهن استقلال ندارد.

تیم اوکراینی بررسی سانحه پرواز ۷۵۲ در تهران
«حسن رضایی‌فر»، مدیرکل دفتر بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: یک تیم اوکراینی شامل کارگروه‌های بررسی سوانح، مدیریت بحران، تشخیص هویت، روابط بین‌الملل و نمایندگان شرکت بهره بردار هواپیما ساعت پنج صبح امروز وارد تهران شدند. مدیرکل دفتر بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به وجود کشورهای دیگری که ذی‌ربط سانحه هستند، ادامه داد: از سایر کشورها نیز براساس استانداردهای بین المللی «انکس ١٣ ایکائو» دعوت به‌عمل آمده است.

واکنش عربستان به ترور سردار سلیمانی: با ما مشورتی نشده
خالد الجيوسي در رای الیوم نوشت: عربستان سعودی از ابعاد فاجعه ای که دونالد ترامپ با ترور سردار سلیمانی ایجاد کرد، آگاه است و می داند که تاسیسات نفتی اش و همچنین آمریکایی های حاضر در خاک عربستان، می توانند هدف حمله ایرانی ها قرار بگیرند. در ادامه این مطلب آمده است: اختلاف واضحی در موضع گیری رسانه های سعودی در خصوص حادثه ترور اخیر وجود دارد؛ برخی از اطلاع قبلی رهبری سعودی از این عملیات می گویند و معتقدند بن سلمان موفق شد جنگ را به داخل ایران بکشاند و ترور سردار با نفوذ ایرانی، در راستای همین هدف بوده است. اما خطاب رسمی سعودی، برخلاف رسانه ها، از ترور سلیمانی اظهار خشنودی نکردند و به نظر می رسد از عملیات آمریکا بی اطلاع بوده اند. همانطور که یک مسئول سعودی در گفتگو با فرانس پرس تاکید کرد که هیچگونه مشورتی در این باره با سعودیها نشده است و ظاهرا مشاوره در مورد این عملیات، منحصر به نخست وزیر اسرائیل شده و سعودیها تنها تلاش می کنند تنش ایجاد شده را کاهش دهند.

برخورد موشک و راکت با هواپیمای اوکراینی منتفی است
رئیس کمیسیون بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری گفت: از آنجایی که خلبان پرواز هواپیمای اوکراینی در تلاش برای بازگشت به فرودگاه بوده طرح موضوع حمله راکتی، موشکی و یا پدافند کشور به این هواپیمای منتفی است. «حسن رضاییفر» عصر پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: موضوع سقوط هواپیمای اوکراینی به دلیل اصابت موشک یا عملکرد پدافند، در جلسه خاصی بررسی و در همان جلسه منتفی اعلام شد. رئیس کمیسیون بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری گفت: طرح‌های پدافند کشور با شبکه پروازی هماهنگ عمل می‌کند و هیچ‌گونه ناهماهنگی وجود نداشته است. وی بیان داشت: طرح موضوع برخورد موشک یا راکت به هواپیما نیز منتفی است، زیرا در این صورت هواپیما در همان لحظه منفجر می شد و قابلیت بازگشت نداشت؛ این درحالی است که خلبان پرواز با هدف کنترل و جلوگیری از سقوط درحال بازگشت به فرودگاه بوده است. رضایی‌فر تاکید کرد که علت سقوط بیشتر یک موضوع فنی و تکنیکال است تا اینکه با طرح موضوعات تروریستی و امنیتی بخواهیم به سانحه سقوط دامن بزنیم. رئیس کمیسیون بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری درباره انتشار عکسی از یک کلاهک موشک منتسب به محلی در اطراف سایت سانحه بوئینگ ۷۳۷ اظهار داشت: «این عکس را رد می‌کنیم، زیرا نخستین بار در یکی از سایت‌های خارجی و یک توئیتر منتشر شد».

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۵
در انتظار بررسی: ۱۱۷
انتشار یافته: ۱۶۰
خان محمدعلی آقا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
سردار حاجی زاده فرمانده هوافضای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران گفته که پایگاه های آمریکا در عراق، اردن و کویت در ترور ناجوانمردانه سپهبد سلیمانی مشارکت داشته اند
یک درس حسابی و اساسی باید به اردن و کویت داد و مصلحت اندیشی ها را باید کنار گذاشت
نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی صرفا به این خاطر که ایران در سوریه نزدیک ایران قرار دارد و ممکن است که برای اسرائیل مشکل آفرین شود، هفته ای یکبار به سوریه و پایگاه های ایران در سوریه حمله می کند
اگر رژیم صهیونیستی این حق را به بهانه دفاع از خود، برای خود قائل است
پس جمهری اسلامی ایران هم نباید دربرابر پایگاه های دشمن دیرینه خود در کشورهای همسایه، منفعل عمل کند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
روحانی و دولتش تا ابد باید قدردان و دعاگوی سردار سلیمانی باشند که با شهادتش موجب شد مردم همه مشکلاتشون رو به فراموشی بسپارند
Admin
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
در یک هماهنگی عجیب و ا پیش تعیین شده همین الان اکثر خبرگزاری‌های مهم مثل سی ان ان و رویترز و آسوشیتدپرس و گاردین خبر اولشون اینه که آمریکا گفته ایران به اشتباه هواپیمای مسافربری رو منهدم کرده بنظروم باید بابت این دروغی که آمریکا درحال دامن زدن بهش هست باید شفافسازی بشه هرچند که اگه جعبه سیه رو به آمریکا هم بفرستیم یجوری با امکانات پیشرفته شون یه کاری میکنن که آخرش بگن خلبان قبل از سقوط خرر از اصابت موشک داده یعنی از این آمریکایی ها هرچی بگی برمیاد و هیچ چیز ازشون بعید نیست
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
ناشناس 22:19 شما باید درس اخلاق و رفتار و انسانیت از سپهبد شهید بگیرید و یاد بگیرید که اینقدر در مملکت حرمت شکنی نکنید و رفتار وحدت شکنانه توام با منیت و مشمئر کننده نداشته باشید
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
کشورهای عربی از امریکا خواستند که کشور شان را دول غربی و امریکا از خطرات ایران جلو گیری کند . با حوادث اخیر هم فروش تسلیحات اسراییل و امریکا و روس و فرانسه به کشورهای خلیج فارس و اطراف ایران بیشتر خواهد شد و ایران هراسی را اینقدر زیاد شد که این کشورهای بیچاره فقیرتر خواهند شد هم باید پول سلاح را بدهند هم‌مشاوره نطامی و هم پایگاهای نطامی را پرداخت کنند و اگر هم بابت اصابت موشک خراب شدند همین‌کشورها باید غرامت پرداخت کنند .
متفکر و نخبه ارشد نظامی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
ایران چین روسیه هند اندونزی پاکستان مکزیک ویتنام ونزوئلا کوبا
ده کشوری هستند که هرچه زودتر و سریعتر باید پیمان نظامی ای قدرتمند در مقابل پیمان ناتو تشکیل بدهند
آلزایمر سیاسی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
کشورهای منطقه شاید در ظاهر به ایران لبخند بزنند و دم از صلح و سازش بزنند اما در باطن هر ثانیه آرزوی ویرانی مملکتمون رو دارند. واقعیت اینه که اونها با رژیم ایران مشکل ندارن بلکه با تاریخ و تمدن و قدمت ایران مشکل دارند.
چون خودشون زورشون به ایران نمیرسه آمریکا رو کوک میکنند تا با ایران سر شاخ بشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
فوری
ترامپ ...
اصن هرچی بعد اون یکی میاد از این بدتر مگه بوش خوب بود مگه ریگان خوب یود مگه کارتر خوب بود زمان ریاست جمهوری همشون ارزوی مرگشونو میکردیم بقول ظریف اونا رفتن ما ماندیم
آشنا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
باید به انهائیکه میگویند ایران با اختلال سیگنال باعث سقوط هواپیما شده گفت آخه مرد حسابی مگه با اختلال سیگنال و رادار هواپیما توی آسمون آتیش میگره؟! همانطور که در همه فیلمها موجوده هواپیما در آسمان آتش گرفته
ثانیا به آنهایی که میگویند پدافند هوایی ایران به اشتباه هواپیما را زده باید گفت که نگاهی به واقعه هواپیمای مسافربری ایران با ۲۹۰ مسافر در دهه ۶۰ شمسی بیاندازند که بمحض اصابت موشک توسط ناو آمریکایی در آسمان منفجر شد و از هن پاشید نه اینکه درحال آتش گرفتن به دریا افتاده باشد
ناشناس
| Ireland |
۰۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
دوستت عزیز جناب آقای آشنا موشک پدافندی با آفندی تفاوت سایز وزن طول و خیلی چیزای دیگه داره.لزوما موشک حتما نباید ۶ متر طول و هشتصد کیلو وزن داشته باشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
داداش اصل کاری که خودت هم اذعان کردی اسراییله که هفته ای یکبار به پایگاههای ایرانی در سوریه حمله میکنه اما کسی نمیره سراغش!!؛
ناشناس
| United States |
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
آقای مطهری ؟ گول افراد سیاسی خارج از کشور را نخورید
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
نه تنها خود ترامپ که رفتار اطرافیانش هم عجیب بود. به خصوص اون آدم نظامی که پشت سرش ایستاده بود. نگاه کنید فیلم رو می فهمید چی می گم!
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
نقهمیدند از کجا خوردند و چطوری باید به ملتوشون بگند که ده ها نفر از نظامیانشون به درک واصل شده اند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
داشت منفجر میشد.یک چیزی رو دارن پنهان میکنن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
درسته ، اطرافيانش رفتار هميشگي رو نداشتن . من سخنرانيش رو تا همين چند ساعت پيش نديده بودم واقعا ترامپ يك مشكلي داشت و هر بار كه ترامپ به نفس نفس ميفتاد ، بويژه معاونش مايك پنس صورتش خيلي ظريف ، تغيير ميكرد . لب هاش خيلي تكون ميخورد
خوب دليلش ممكنه چيزي كه ما فكر ميكنيم نباشه
و در آخر ميدونستيد خيلي از سياستمدارن و مقامات عالي غربي يك چيزي ميزنن براي سخت كار كردن و با كمال تعجب تمركز منجمله ترزا مي نخست وزير سابق انگليس و اين امر ظاهرا مخفي هم نبوده
ناَشناس
| - |
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
مطمئن باش تو امریکا بر عکس ایران خبرنگاران ورسانه ها مو رو از ماست میکشن وچیزی در مورد تلفات انسانی وخسارتها پنهان نمی مونه
افرین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
الان شنیدم که امریکا و ترامپ ادعا کردند هواپیمای اوکراینی توسط دو موشک که از پافند دفاعی ایران شلیک شده این سانحه را ایجاد کرده اند و میگویند ایران خیلی شتاب زده انرا نقص فنی است! اول اینکه نقص فنی را ابتدا سفارت اوکراین منتشر کرده بود در سایت خودش که بعدا کاملا حذف کرده اند. این از ان جهت امکان دارد که از طریق ماهواره رادار هواپیما را در اختیار دشان گرفته و از طریق انتن هواپیما پالسهایی را ارسال کرده که پدافند دفاعی انها را گرفته و مطابقت با هواپیمای جنگی تشخیص داده باشد. همچنین یک پهباد در سایه هواپیما حرکت کرده همان کاری که هواپیمای اسراییلی در خصوص ساقط کردن هواپیمای روسی بکار بست و ابتدا گفتند سوریه مقصر بوده ولی چون روسیه دارای ماهواره است پی برد که هواپیمای اسراییلی در سایه هواپیمای روسی حرکت و انرا به دم موشک داده است!
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
آخه کسی ندیده موشک بخوره یا صداش به گوش برسد منظورم صدای انفجار است
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
میگویند از طریق ماهواره که داشت پرتاب موشک ها را از سراسر ایران پرتاب میشد رصد میکرد انها دیدند که ابتدا دو موشک بطرف هواپیما شلیک شده است . ایا واقعا راست میگن . ؟ یعنی واقعا انها در آنشب پرتاب موسک ها و جای پرتاب انها را داشتند از امریکا رصد میکردند . دنیای عجیبی نیست ؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
من ساکن پرندم و برای نماز بیدار بودم و سه صدای مهیب انفجار بفاصله دو سه ثانیه از یکدیگر شنیدم ...دقیقا سه صدای انفجار
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
اینها همه جنگ روانی هست برای کمرنگ کردن حمله موشکی مقتدرانه ایران این ضربه انچنان برای دشمن گران تمام شده که حالا برای انحراف افکارعمومی هرلحظه دروغ جدیدی میبافه . ،
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
باید یک هواپیما البته ارجح هست که نظامی باشد و پر از سرباز، در آمریکا به زیر بکشند
علی
| United States |
۰۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
با یک دو دوتا چهارتا کردن دم دستی میشه فهمید ادعای برخورد موشک به این هواپیما حرف بیخودیه. فرودگاه امام در نزدیکی تهران یعنی تقریبأ مرکز ایران از غرب به شرق قرار داره. موشکهاچند صد‌کیلومتر دورتر از تهران از غرب ایران شلیک شدن به طرف غرب. موشکها باید به طرف شرق شلیک می شدن تا به هواپیما اصابت کنن. چون هواپیما چند ساعت بعد از حمله موشکی به پرواز در آمده و در عرض چند دقیقه سقوط کرده، ثابت میکنه نه از نظر زمانی، نه از نظر مکانی ، و نه از نظر خط سیر موشک امکان نداره این هواپیما بر اثر برخورد موشک سقوط کرده باشه. کسانی که بدون توجه به این واقعیات چیزی میگن یا از درک زمان و مکان عاجزن یا یک ریگی تو کفششونه
علی
| United States |
۰۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
ناشناس ۲۲.۳۹، پس سه تا موشک بوده. این بر خلاف ادعای ترامپه. اون گفته دو تا بوده. بعضی ها هم میگن یکی بوده. البته میدونی که اینها موشکهای آتشزا نبودن که هواپیما یک تیکه در حالی که شعله‌های آتش احاطه‌اش کرده بودن سقوط میکنه و رو زمین متلاشی میشه.اگه بر اثر برخورد موشک سقوط کرده باشه، بایدقطعاتش تا شعاع صدو اندی کیلومتر آنورتر پخش می شد. در آخر این و هم در نظر بگیر که این هواپیما ساخت آمریکاس و امریکا از همه بیشتر خنجره پاره میکنه در مقصر جلوه دادن ایران به هزارو یک دلیل که یکیش هم اینه که هواپیماهای ساخت ما هیچ عیب و ایرادی ندارن که مبادا به بازار فروششون لطمه‌ای وارد بشه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
برادری که برای نماز بیدار شدی صدای برخورد هواپیما به زمین بسیار شدید است.بر خورد با زمین چند مرحله ای است.. شما دیگه برای نماز بیدار نشو. این طوری به شایعه کمتر دامن میزنی و گناهم کمتر میکنی.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
من از مصاحبه ديروز نخست وزير خنك كانادا كه كشورش به عمد و نقشه مآمن اختلاسگران شده، پيش بيني ميكردم يك چيزي از گورش پاشه
چون بعد ادعاي آمريكا سريع اين يارو دنبالش رو گرفته
افرین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
اینکه هواپینای انتخاب شده بویینگ بوده هم علتش این بوده که امریکا قطعا به شکافها و نحوه به اختیار گرفتن انتن ماهواره ای هواپیمای بویینگ توسط ماهواره هایشان از هر هواپیمای دیگری تسلط بیشتر داشته اند. یعنی از هواپیما پالس ارسال میشود که سامانه دفاع موشکی را به اشتباه بیاندازند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
در هر حال مقصر آمریکا هست-ولی ما جعبه سیاه رو به کسی نمیدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
روز سقوط هواپیمای اکراینی اکثر خطوط هوایی دنیا پرواز های خود را از مسیر هوایی ایران و عراق لغو میکنند. آیا بهتر نبود فرودگاه های کشور تا عادی شدن شرایط تمام پروازهای خود را لغو کنند؟

جان انسان های بیگناه در ایران چقدر ارزش دارد که ما باید هر روز شاهد این همه تلفات انسانی باشیم.

دو فرغون ساز عمده کشور از یک طرف جان ایرانیان را میگیرند، غافلگیری مسئولین در حوادث طبیعی و غیر طبیعی از طرف دیگر

شما میدانید یک خانواده و یک جامعه چقدر وقت و هزینه مالی صرف میکنه تا یک فردی را بزرگ کنه و به سن 20 یا 30 سالگی برسونه به دانشگاه بفرسته و یا اینکه تبدیل به یک فرد سالم و فعال بشه


متاسفانه در دنیا به جز کشورهای اروپابی غربی و آمریکای شمالی شما در هیچ کجای دنیا و بخصوص خاورمیانه نفرین شده کشوری رو به اندازه ایران نمیبینید که جان شهروندانش برای اون به اندازه یک پشه هم ارزش نداره

امیدوارم از یک جایی مسئولین وجدانشون بیدار بشه و حداقل اگر نمیتونن جلوی این قبیل حوادث رو بگیرن حداقل کنار برن تا کسی که دانش این کار رو داره بیاد.
پاسخ ها
مسعود
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
خدا پدر و مادرتو برات نگه داره که حرف حساب زدی
سعید
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
شما که انقد ایران رو‌تحقیر کردی بد نیست یه مطالعه ای در خصوص تلفات بویینگ در یکسال گذشته داشته باشی
احمد احمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
ایکاش یه خورده فکر هم داشتین شما، اخه وقتی شلیک موشک های ایران یک و بیست دقیقه بوده چه ربطی به هواپیمای اوکراینی داشته که صبح سقوط کرده؟
درثانی اگه به هواپیما موشک خورده بود باید تو هوا منفجر میشد و هر تکه اش جایی می بود نه اینکه یه جا بیفتن.
مهمتر از همه عزیزم یه خورده فکر کنی واقعا بد نیست، هواپیما مال ایران نیست که ایران رو متهم به کشتن شهروندانش میکنی.
ناشناس
| United States |
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
زاد و ولد نکنید. خاورمیانه جای زندگی نیست. اگر در اروپای غربی یا آمریکای شمالی انسان حمالی کند و حتی دسشویی تمیز کند بهتر از زندگی در آسیا و آفریقاست
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
خوب شما تشریف ببرید همون بهشتتون دراروپای غربی وامریکای شمالی.این طور که گفتید اونجا شغل هم که فراوونه...خاورمیانه درشان شمانیست
ناشناس
| - |
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
آخه دوروز زندگی چقدر ارزش داره که برخی آرزوی زندگی در اروپای غربی وامریکای شمالی ولو با هر وضعیت ذلت باری دارند.آدم تعجب می کنه از این همه احساس ذلت درونی در برخی ها.....
ناشناس
| United Arab Emirates |
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
موفق باشی. خوب تمیز کن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
شغلت مبارک
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
تو برو اروپا و آمریکا دستشویی تنیز کن ... لیاقتت همین هم نیست
تتلیتی باهوش
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
ژاپن کره سنگاپور اینها کشورهایی هستند که آسیایی هستند و چیزی هم از نظر صنعتی از کشورهای غربی که تو به آنها می نازی کمتر ندارند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
حق با شماست
آرش
| United Arab Emirates |
۰۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
تو برو غرب توالت اونا رو تمیز کن. قول بده اگه لیاقت زندگی در کشور خودت رو نداری حداقل کارت رو اونجا خوب انجام بدی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
برا خودت نسخه بپیچ خلاپاک کن غربیها
پوریا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
اگر انسان ساعت‌ها و حتی روزها وقت بگذارد و معنای زندگی خود را پیدا کند، ارزش دارد. شاید کتاب دکتر فرانکل بتواند کمک کند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
ناشناس 22:53کار کردن ذلت نیست-به دست آهک تفته کردن خمیر -به از دست پیش امیر-ذلت اینه که در برابر هر کس غیز خدا بندگی کنی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
اونها هم زحمتکشیدند و سرزمینشان رو به شکل دلخواه شود دراوردن باید مرد باشیم و سرزمینمان رو به شکل دلخواه مون دربیاریم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
وضعیت هر کشوری رو مردم اون کشور با دروغ نگفتن و قانونمند بودن تعیین میکنن، و تا وقتی امثال تو در این کشور زندگی میکنند وضع همینه که میبینیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
اروپای غربی و آمریکای شمالی افراد بی مایه مثل تو رو اصلا راه نمیده، چون برا کشورشون مضرید!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
با احترام به عضو محترم کمیسیون امنیت ملی ،و ریس محترم بانک مرکزی ؟ عده ای که در شرایط بحرانی بجای اینکه به منافع ملی فکر کنند ،و در این راستا عمل کنند ، باعث التهاب بازار ،و افزایش ارزهای خارجی الخصوص دلار امریکا که آنرا دشمن شمارهٔ یک منافع ملی ایران قلمداد میکنند اقدام مینمایند ؟ آیا میشود عملکرد این افراد شناخته شده در کشور را نادیده گرفت ،و داد سخن از انتقام سخت از امریکا داد ؟، آیا این عده در باطن جزیی از نیروهای تخریبگر امریکا در اقتصاد تحت تحریم ظالمانهٔ‌سخت نمیباشند ، که باعث میشوند زندگی میلیونها ایرانی در تنگنا ،و سختی معیشت قرار بگیرند ؟ سوالی که در ذهن اکثریت مردم ایران است اینکه چرا دولت ،و نیروهای نظامی ،و بسیج مردمی توان مقابله با این تعداد اندک که یک درصد مردم ایران نمیباشند را ندارند ؟،،در صورتیکه اکنون زمان آن است که ثروتمندان که از سفرهٔ انقلاب متنعم شده اند ،و ثروتهای آنچنانی بدست آورده اند ، بخشی از ثروت خود را بصورت قرض الحسنه به دولت بدهند تا ادارهٔ کشور دچار مشکل نگردد ؟،،
پاسخ ها
جواد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
دولت ازاين ارزون و گران شدن ارز و طلا خرج خودش رو در مي آورد و دلش به حال مردم وامانده نسوخته ، اين روال چندين و چندساله ايران شده ، مشكل ما مردم هستيم كه به راحتي بازيچه دست اينها مي شويم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
100 درصد سویای دنیا تراریخته هست و مطالعات انجام شده ارتباط مواد تراریخته با 22 بیماری مهم را نشان داده است. متاسفانه در ایران از سویا یا روغن آن تقریبن در تمام محصولات غذایی که میشناسید استفاده میشود. بیسکویت، شکلات، شیرینجات، بستنی، کره، مارگارین، قهوه، نسکافه، نان های تست، شیرینجات و کیک های در حال فروش در قنادی ها، هر محصولی که برای تهیه آن از روغن های جامد استفاده شده و ...

سرطان ها، اتیسم، آلزایمر، دیابت، چاقی، پارکینسون، آسم و ..... تنها برخی از بیماری هایی هستند که ارتباط آنها با مواد تراریخته بررسی شده

امیدوارم همیشه سالم و تندرست باشید و هیچ وقت گذرتون به مطب برخی پزشکان و بیمارستانها نیفته که دودمانتون بر باد خواهد رفت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
متاسفانه حق با شماست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
میشه لطفا این مقالات را بفرستید تا ما هم که همین رشته درس خوندیم بدونیم ؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
بی خیال مجری شبکه خبر
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
اگر در کنار خبرهای ناگوار ،کمی خبرهای شاد و مهیجاز گوشه کنار دنیا بگنجانید ،اینقدر دنیا به نظر تیره و تار نمی شود .
ناشناس
| United States |
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
یک کلام هم از مادر عروس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
زنده باد سپاه اسلام
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
در سه دو روز اخیر در طرف امریکایی در حال تدارک و فرستادن بهترین دیپلمات های سیاسی خود جهت متقاید کردن دول اروپایی و آسیاسی هستند تا انها را ترعیب جهت خروج از برجام کنند و از اینطرف طرف ایرانی میگویند که باید تمام پایگاهای اطراف ایران توسط غربیها خصوصا به سرکردگی امریکا جمع اوری شود . لدا سوالی که در دهنم شکل گرفته این هست که با موشک های که ایران به خاک عراق و پایگاهای امریکا فرستاده شد کشورهای همسایه ایران . بحرین . عربستان . قطر . کویت .‌ترکیه . تاجیکستان و ادربایجان و افعانستان چگونه فکر میکنند . ایا میشود به صرف مقاومت مردمی امریکا را از این کشورها بیرون کرد .؟ در صورتی احداث پایگاه نطامی امریکا به درخواست خود دولت های این کشورها بوده است . لطفا در بحث مشارکت کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
برجام هم به در خواست کشورهای عضو امضاء شد اماچه شد؟ فکر کنم جوابتو با این سوال گرفته باشید.
رسول
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
فکر میکنم تنها چیزی که شما ناشناس محترم در محاسبات خود در نظر نگرفته اید این است که اغلب این دولتها برخواسته از طرف ملت های خود نیستند و دست نشانده امریکا هستند . کیست که نداند رژیم های عربستان و بحرین و کویت و .... هیچ مشروعیتی از طرف مردم خود ندارند و بر خواسته از آرای مردمی نیستند .بنابر این مجوز ایجاد پایگاه توسط این دولت های دست نشانده مشروعیتی ندارد و روزی که مقاومت مردمی امور را بدست بگیرد امریکا باید بساط خود را در منطقه جمع کند . کشورهای نظیر ترکیه نیز سیاستشان آرام آرام بسمتی میرود که با امریکا مشکل پیدا میکنند مانند حمایت مالی و تسلیجاتی امریکا از گروهک تروریستی پ ی گ در راستای تجزیه کردستان ترکیه و بارها تهدید به بستن پایگاهی مانند اینجرلیک از طرف دولت ترکیه را شنیده ایم . آشکار شدن ضعف امریکا زیر ضربات سهمگین سپاهیان اسلام نیز این روند را تسریع میکند . .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
فعلا که حداقل یکیشون یعنی عراق میکه برین بیرون!
؟ اینو چی میگی؟ بازم بحثی میمونه؟ ی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
این کشورها باید بدانند نباید به کشوری اجازه دهند ایران را تهدید کند پس اصل کارشان از اول اشتباه بود
جواد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
اين ساده انديشي است كه فكر كنيم كشورهاي همسايه به راحتي حكمخروج آمريكا را از كشورشان صادر كنند به دو علت ، اول اينكه به كشوري مانند روسيه هيچ اطميناني نيست همانگونه كه با تحريك ايران و در گيري در سطح خاورميانه راه فروش نفت را به دنيا بست و با حمابت هاي بي جاي خود ما را در تله انداخت ، جلوگيري از خط لوله گاز ايران تركيه اروپا از كارهاي ديگرش بود و حالا با فرش گاز ارزانتر از ايران به تركيه جلوي اين درآمد ما را نيز خواهد گرفت و دوم اينكه اين برنامه را شاه حدود چهل سال پيش براي خروج نيروهاي خارجي از خليج فارس و خاور ميانه داشت كه ديديم چه بلايي سرش آمد ، فقط ماييم كه از تاريخ درس عبرت نمي گيريم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
ما اولین کشوری هستیم که بعد از جنگ جهانی دوم یک پایگاه آمریکایی رو زد.
قدمی محکم و امیدوار کننده.
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
بارها طالبان در افغانستان وشورشیان در آفریقا به پایگاه های امریکا حمله کردند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
پرچم انگلیس منظور یک "کشور"هست.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
این آقا به طالبان میگه کشور
خدا منو بکش
دیگه تحمل این همه جهالت ندارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
نمیشه دست دوستی به سوی همه دراز کنیم تا خدای ناکرده عزیز دیگری را از دست ندهیم و بیشتر تلاش خود را روی رفاه ملت خود صرف کنیم ؟

الان یک عده می آیند و میگویند که من آمریکا پرست هستم ، نه به خدا قسم ؛ نه تنها آمریکاپرست نیستم بلکه به خاطر جنایت اونها نسبت به شهید سلیمانی هزاران بار از آنها متنفر نیز هستم . ولی عاقبت این همه دشمنی با آمریکایی ها و آمریکا مسلکان ، جز دردسر و بدبختی و از دست دادن عزیزانی چون سردار سلیمانی ، چیزی به ارمغان نیاورده است . پس دشمنی را کوتاه کنید تا این زندگی که صباحی اندک است را با آرامش تمام کنیم .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
البته اگر اسرائیل را برسمیت بشناسیم و دست از حمایت مظلومان عالم برداریم و در مسلمانی شبیه عربستان وامارات بشویم
ناشناس
| Italy |
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
آمریکا امده که خاورمیانه را تجزیه کنه و نفتش را به غارت ببره، شما دست دوستی به دزد میدی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
احسنت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
ناشناس 22: کی گفته ما ملت ایران باید قربانی حمایت از کسانی شویم که حتی بین خودشان اتحاد ندارند و هنوز کشور مستقلی ندارند ولی بر سر قدرت با هم می جنگند.
ناشناس
|
Canada
|
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
واقعیتش، عملکردمسئولان در قبال سقوط این هواپیما، مثل سطل آب سردی بودبر تمام احساسات ما برای ایران و ایرانی بودن، به یاد آوردیم که ایرانی بودن یعنی جان ارزان داشتن فقط همین...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
خانم شریفی مقدم ایا در خواست شما فقط از اقای روحانی است؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
روحانی دیوارش کوتاه است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
ستون فقرات مردم عادی داره زیر بار تحریم ها و فشار اقتصادی خرد میشه و من به خوبی صدای خرد شدن استخوان های مردم رو میشنوم.

افزایش روز افزون زباله گردی، افزایش جرم و جنایات، افزایش مرگ و میر تنها گوشه ای از برکات تحریم برای مردم عادی در این سالهاست.


مشکلات مردم با دادن شعار حل نمیشود. به راحتی و در کمتر از 1 ماه تمام مشکلات عمده اقتصادی مردم قابل رفع شدن هست اما متاسفانه اراده ای برای این کار وجود ندارد.

من تنها یک نمونه از راه حل ها رو در اینجا برای شما بیان میکنم. حذف مالیات ها از تولید کنندگان و کارآفرینان و خانواده های کم درآمد، رایگان شدن آب، برق، گاز، تلفن برای تولید کنندگان، کار آفرینان و خانواده های کم درآمد، حذف تعرفه های گمرکی برای کالاهی مورد نیاز مردم، تعطیلی دو فرغون ساز عمده کشور، حذف کارانه های پزشکی و اختصاص آن به تولید کنندگان، کشاورزان و خانواده های کم درآمد، حذف حقوق های نجومی اعضای هیات علمی دانشگاه ها، قضات، کارکنان شرکت نفت، وزرا، نمایندگان مجلس که انصافن هیچ بازدهی برای کشور ندارند و اختصاص آن به تولید کنندگان و کشاورزان، انحلال وزرات خانه ها ، سازمان های دولتی، انحلال صدا و سیما، انحلال تمامی نهادهای فرهنگی، انحلال کمیته امداد و تمامی بنیادها
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
ماشا الله عجب فکر بکری
ناشناس
| Italy |
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
آفرین، موافقم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
متاسفانه همین مردم این طور می خوان
آلزایمر سیاسی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
هر رییس جمهوری که میخواد رای بیاره از این وعده ها میده اما بعد از نشستن پشت اون میز اخلاق و رفتارش عوض میشه
نکته مهم دیگه اینکه با وجود تحریمها ما انقدر مواد خام اولیه داریم که یا نمیخواهیم ویا اینکه بلد نیستیم فرآوریشون کنیم و به کشورهای دنیا صادرات کنیم و دلار به مملکت تزریق کنیم.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
مهمل مگو ... برو بخواب
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
انحلال هات جالب نبود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
ها
اونوقت کی کار کنه
تنبل خونه که نیست
یک نگاه بنداز ببین این چیزایی که میگی تو کدام کشور هست
آدم یاد پینوکیو و شهر تنبل ها میاد که
که آرد می خوردن بعد آب بعد توی آفتاب می نشتسن تا تو شیکمشون بپزه
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
توصیه به کشورهای عربی .....دیدید که انهای که میخواستند از شماها حمایت و محافطت کنند حتی نتوانستند از خودشان در برابر موشک های ما دفاع کنند .بنابراین تصمیم خودتان را بگیرید ؟ فکر کن من دولت یک کشور عربی باشم با این سخنان و تهدیدات مکرر ایران نه یک پایگاه بلکه ده پایگاه نطامی دیگر در کشورم ایجاد میکنم و از چند کشور خارجی مشاور نطامی هم کمک نطامی و تسلیحات میگیرم . دلایل زیادی دارد
باقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
فردوسی فرمود:

چنین گفت رستم به دستان سام / که من نیستم مرد آرام و جام

چنین یال و این چنگهای دراز / نه والا بود پروریدن به ناز

اگر دشت کین آید و رزم سخت / بود یار یزدان پیروزبخت

ببینی که در جنگ من چون شوم / چو اندر پی ریزش خون شوم

یکی ابر دارم به چنگ اندرون / که همرنگ آبست و بارانش خون

همی آتش افروزد از گوهرش / همی مغز پیلان بساید سرش

یکی باره باید چو کوه بلند / چنان چون من آرم به خم کمند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
چی شد یاد فردوسی افتادی؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
احسنت عالی
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
قرار بود تقاص ۲۹۰ مسافر بویینک در خلیج فارس گرفته شود . ولی چی شد . بهتر هست حالا که امریکا از چندین کشور دور اطراف ایران بیرون نمیرود دوباره به پایگاهی که نیروی نظامی دارد بزنیم و اصلا اعلام هم نکنیم . چطوره ؟ یعنی هر ۱۴ پایگاه اطراف ایران یک موشک بزنیم . بهتر جواب میده
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
این صداو سیمایی ها هم آدم های باحالین ! تلوزیون رو که باز می کنی همه چیز گل و بلبله ، تو توئیترشون که ظاهرا مال اونها بازه مال ما نه ، اوضاع مملکت خرابه !
احمد
|
Norway
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
جناب مطهری : حداقل نیروهای چهار کشور از اروپا با نیروهای آمریکایی در پایگاه موشک باران شده عراق مستقر هستند یکی از این کشورهای اروپا کشور نزوژ است و من سالیان درازی است در انجا زندگی میکنم دیروز و امروز در رسانه های ایتن کشور آمده که ایران از قبل توسط عراق به کشورهای ائتلاف خبر داده بود که میخواهیم بمباران کنیم و ما کاملا آماده بودیم و حتی یک زخمی هم ندادیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
اگر آماده بودند پس چرا نتوانستند یکی از موشک ها را هدف قرار دهند؟ از طرف دیگر این خود ثابت می کند که مطابق فرمایش رهبر ، در میدان مبارزه همواره باید حدود شرعی را رعایت کرده و خوی حیوانی و درندگی از خود بروز نداد ، به هر صورت هر گونه که بخواهید توجیه کنید این چیزی از ارزش این تهاجم موشکی کم نمیکند
ناشناس
| Ireland |
۰۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
عزیزم موشک ها رو هدف قرار نداد چون اصلا در اون منطقه سیستم پدافندی نداره.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
ناشناس 23:41 حدود شرعی رو باید در مورد ضعیف تر از خود رعایت کرد نه آمریکا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
دارند مخفی می کنند ما ۸۲ سی باز آمریکایی رو مستقیم اگه سرباز هم نبودن حتما ماکت سرباز گذاشته بودند پس ما پیروزیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
جانسون ایران راتهدیدبه حمله میکند اونوقت روحانی ازپایبندی به فرجام می‌گوید هنوز نفهمیده برجام تمام شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
تو ظاهرا نفهمیدی دیپلماسی وسیاست یعنی چه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
ما خوب فهمیدیم دیپلوماسی یعنی چی
یعنی دو سال یک کاغذ بشه حاصلش که هیچ کس حتی خودت بهش عمل نمی کنی
بعد همه قبولش دارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
۸۰ نفرکشته و۳۰۰ نفر زخمی رو بانه تا هواپیما منتقل کردن باباهواپیماستا نه اتوبوس انصافا تابناک سانسور نکن
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
اوناییکه به نفعشونه باور میکنند من وتو هم که مهم نیست
احد
|
Germany
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
اقای اشنا الفبای دولت رو نمیشناسه حالا چطور مشاور ریس جمهور شده خدا میدونه !!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
مشاور رئیس جمهور باید به خود رئیس جمهور بیاد!
ناشناس
| United States |
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
نه همه تو کارشون استادند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
راهتون برای فروش نفت این هست که نفت رو با نصف قیمت روز به ترکیه یا روسیه خواهید داد و اونها هم در ازاش مواد غذایی و دارو به ما میدهند.

بعد شما مسئولین عزیز این داروها و مواد غذایی وارد شده را به چند برابر ارزش واقعیشون به مردم مفلوک ایران از طریق دلالان و سلاطین خود در بازار میفروشید و از این طریق سود کلانی به جیب خواهید زد و پول لازم برای ارسال و کمک به فرزندان مظلومتان ( همان نخبه های عزیز کشور ) در آمریکای شمای و اروپا و بالاخص استرالیا تامین خواهد شد.

به این چرخه در اصطلاح علم اقتصاد چرخه کاسبان تحریم و بحران یا فرار سرمایه گفته میشود
پاسخ ها
علی
| United Arab Emirates |
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
انصافا خوب متلک پروندی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
هزاران مثبت تقدیم تو باد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
میگویند لال شود زبانی که پس از سلیمانی از مذاکره بگوید.میگوییم از مذاکره گفتیم تا بزرگمردی چون او را اینگونه از دست ندهیم!!! گفتیم فعلا از سر راه این جنگطلب کنار بروید و از تحریکش خود داری کنید تا او خودش را با چین یا کره شمالی مشغول کند و دوره اش به پایان برسد که البته توجهی نشد. او گفته بود برجام را پاره میکند؛ گفتند غلط کرده مگر دیوانه است که چنین قرار دادی را که همه به نفعش است پاره کند؟. و پاره کرد!!!.گفت ناو هواپیمابر به خلیج فارس بیاید گفتند غلط زیادی کرده جراتش را ندارد.امد !!!. گفت به ایران پاسخ میدهم. باز گفتند غلط زیادی کرده.سپه سالارمان را شهید کرد.حال میگوید ۵۲ نقطه فرهنگی(اینجا همانطور که در سخنان قبلیش گفته بود،بخیال خودش دارد رد گم میکند) ایران را در صورت کشتن امریکاییها خواهم زد.دوباره میگویند غلط کرده !!!. اگر حقیر را متهم به ترس از او نمیکنید اجازه بدهید به دوران پسا جنگ سفری کنیم. در برابر حملات موشکی ما نیروگاههای برق ما را خواهد زد و مایی که از قطع اینترنت گلایه میکردیم شاید مثل برخی نقاط عراق روزی فقط دو ساعت برق داشته باشیم.پالایشگاههای گازوییل و بنزین را خواهد زد و مایی که از بنزین ۳۰۰۰تومنی شاکی بودیم به ۳۰۰۰۰تومن نیز انرا نخواهیم یافت وباید پیاده طی کنیم و هموطن؛ منو تو میدانیم که بعد چه میشود و چطور ما خودمان به جان هم خواهیم افتاد!!! فکر میکنید که من ترسیده ام؟نه هموطن وصیت خود را هم نوشته ام. اما میخواهم عرض کنم پاسخی که بابت شهادت سپهسالارمان باید بدهیم به اسراییل باشد تا نتانیاهو بعد از این مهار ترامپ را بکشد و بداند که هر ضربه بما به اسراییل باز خواهد گشت.اینطوری ترامپ هم نمیتواند مردم امریکا را قانع کند که به بهانه دفاع از کشور ثالث کشور خودش را درگیر جنگ تمام عیار کند.از طرفی دولت بهتر است استعفا بدهد و یک کابینه جنگی روی کار بیاید تا تمام فرماندهی جنگ و عواقب انرا بپذیرد و دولت مذاکره ،برای مذاکره باقی بماند. خدا را چه دیدی شاید باز یکی مثل اوباما جنگطلبان امریکا را شکست داد!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
تابناک جان ، کپی پیست تا چند بار آزاده ؟ عایا؟
علی
| Germany |
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
استاد! روده درازی آنهم حرف های پوچ! آنهم باز سخن از بازگشت به برجام بازهم آمریکای ابرقدرت باز هم ایرانیان ضد ایرانی که توی سر یکدیگر زده و میزنند؟؟؟
هیچ کور و کودنی،‌حتی ترامپ از دیدن هفت و بعبارتی ۹ میلیون تهرانی در خیابانها با یک پارچکی تمام مرگ بر آمریکا را فریاد میزدند انکار نکرده است. آنوقت شما بخود اجازه توهین به ۹۰ میلیون نفر در جهان که در اعتراض به کشتن زبونانه سردار سلیمانی اعتراض کرده اند میباشد
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
چقدر مردن و نیستی در ایران زیاد هست . انگاری نفرین شده ایم . امروز معدنی و تونلی ریزش کرد ۵ نفر جان باختند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
تازه فکر و ادعا میکردن ملت برگزیده خدا هم هستن.
ناشناس
| Spain |
۰۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
مقصر همه دولت روحانیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
فوری
بیانیه: وزارت امور خارجه عراق از امتناع از بمباران مقرهای نظامی در خاک عراق به سفارت ایران اطلاع می دهد و آن را نقض حاکمیت می داند
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
آنچه که فعلا از امریکا به رسانه ها درز پیدا کرده این هست که ترامپ در جلسه شورای جنگ اعلام کرد که بدنبال جنگ با ایران هست و چون مجوز کنگره را نداشت لدا پس از نشست این شورای فرماندهان نطامی مجلس امریکا برای جلو گیری از جنگ با ایران قرار شد قانونی وصع کند که دست ترامپ در معادله جنگ با ایران بسته شود . چون اکثر مجلس امریکا دمکرات ها هستند و با این هدف بتوانند در دور بعد ترامپ‌را شکست دهند
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
اینجا ایران است.زلزله.سیل.آلودگی هوا.سقوط هواپیما.رفتن اتوبوس به قعر دره.پراید آدمکش.جنگ.آنفلونزا.کولبرها.له شدن مردم زیر دست وپا.گرسنگی و.....نسل کشی
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
همه چشما به ایرونه
مهد تمدن و بچه های شیطونه
سراسر حماسه آزادی و برابر خواهی
کورشود هرکس که نبیند!!
ناشناس
| United States |
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
وهمچنان تمام دنیا بدبخت وما خوشبخت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
احتمالا 58 نفر از سربازای آمریکایی تو حمله موشکی کشته شدن داشته واسه سران کد میفرستاده ده بارم موهاشو دست کشید یعنی 10 نفر هم از فرماندهان بودن 6 بار پشت گوششو خاروند یعنی شش نفر خلبان کشته شده سه تا سرفه کرد یعنی سه نفر تیربارچی و سه بار صداشو صاف کرد که میشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
آفرین فقط کد ۸۲ رو هم بگو تا کامل بشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
ایا از کشتن خوشحال میشوید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
سلاح های کشتار جمعی ، خیلی بده
بیایید صلح رو در آغوش بگیریم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
آمريكا مي خواد با شايعه سازي در مورد سقوط هواپيما يه جنگ رواني عليه ايران به تلافي حمله موشكي راه بندازه ما نزديك شهريار هستيم صداي سقوط و انفجار هواپيمارو صبح شنيديم يه سري هم فيلم گرفتن ازش كاملا مشخصه كه هواپيما تو هوا آتش گرفته و بعد از طي مسافتي تو آسمون سقوط كرده آخه يكي نيست به اين احمقا بگه اگر هواپيما رو با موشك بزنن كه همون لحظه تو هوا منهدم ميشه نه اينكه آتيش بگيره و بخواد برگرد سمت فرودگه و بعد منفجر بشه اين آمريكا مي خواد گند بوئينگ و بپوشونه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
فقط امریکا نیست. تا حالا نصف دنیا شده. انواع و اقسام عکس و ویدیو و شواهد راداری و.... هم موجوده.
ناشناس
| Ireland |
۰۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
خدایا ممنونم بابت داشتن چنین هموطنان باهوشی که فقط تک بعدی به قضایا نگاه میکنن
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
دقیقا درفیلمهای اماتوری که گرفته شده مشخصه که هواپیما اتش گرفته وبعد دربرخوردبازمین منفجر شد اگه کارموشک بود درهوا منفجروتکه تکه میشد
تتلیتی باهوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
مگه حجاب حکم خدا نیست مگه غیر این هست بارها و بارها حجاب اجباری به درستی تایید شده چرا این همه بی ححابی و بدحجابی در فضای مجازی می بینیم کسی هم برخورد نمی کند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
تقصیر رحانیه
hamid
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
این واجب حکم حکومتی شما در دوران پیامبر و امام علی ع به این شکل اجباری نبود . زمان . نژاد و ..... در احکام دیده نشده است
ناشناس
| Austria |
۰۷:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
حق با شماست وقتی همه احکام خدا را دقیقا اجرا می کنید چرا این یکی نیم بند اجرا می شود؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
تتلیتی جان هنوز فکر کردی چرا این خکم خدا فقط به زنان ایران ابلاغ شده ؟؟
زنهای کشورهای دوست و برادر مثل فلسطین و سوریه و لبنان و ترکیه و ... چرا حجاب اجباری ندارند ؟؟؟
در ضمن یک بار قران بخون متوجه می شی که حجاب در قران فقط به همسران پیامبر و زنان مومن توصیه شده نه اجبار و برای بی حجابی در قران هیچ مجازاتی نیست و به همین دلیل دیگر کشورهای مسلمان اجباری بر حجاب ندارند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
والله چنین بار قران رو از اول تا آخر خوندم- تو قرآن یه جا
نوشته لباس گشاد بپوشید و یه جا نوشته بیاویزید(فوجورهن) پوششتان رو بر گریبانتان-ولی از اول تا آخر قران توشته مال و فرزند برای شما بلا هست- غیبت گناه کبیره هست ظلم نکنید- مال دیگران رو نخورید - مال غصبی نخوریدکه شامل شغل غصبی و پارتی بازی هم میشه-اسلام رو درست ببینیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
بطور واضح در باره پوشش مو در قرآن اعلام نشده اما درباره حق الماس اعلام شده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
اگه ما دوست داشته باشیم بریم جهنم کی رو باید ببینیم؟
خويي
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
دوست عزيز با جرائم بدتر از بدحجابي هم برخورد نميكنند
ناشناس
| United States |
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
۹۰ درصد مشکلاتی که برای مردم ایجاد شده همین حجاب اجباری هست . و ده درصد بقیه نبودن ازادی عقیده و حقوق شهروندی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
چقدر جالبه که چهلم سردار سپهبد قاسم سلیمانی مصادف میشه با ۲۲ بهمن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
تفاوت بی ارزشی جان آدم در اینجا و سایرکشورها از واکنش متفاوت مسولان نسبت به سقوط هواپیما و سایر حوادث کاملا پیداست
ما روزانه داریم به شکل دردناکی ده ها کشته میدیم جون هایی که انگار ارزشی ندارن.ازکولبرهایی که بسیاردردناک از فقر و سرما یخ زدند،تا افرادی که در حمایت کامل از نظام در تشییع جنازه کشته شدند وسو مدیریت های زیادی که بسیار کشته می دهد.
پاسخ ها
علی حاحی
| Germany |
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
چرا برای یک میلیون و نیم نوجوان و دانشجو که در ام.آمریکا در چند دهه گذشته با تفنگ در روز روشن در مدارس و هنگام خرید بخاک و خون کشیده میشوند سخنی نمیگویید گویا از چشم آمریکایی خود کورید
سالیانه طبقه آمار سازمان جهانی غذا یکصد میلیون نفر از گرسنگی جان خود را از دست میدهند.
سالیانه طبق کنفرانس محیط زیست دوهفته پیش در مادرید سالیانه ۵میلیون و سیصد هزار نفر در اثر پودر معلق لاستیک و لنت ترمز در هوا جان خود را از دست میدهند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
-- جا داره صدا و سیما جایگاه خانم شریفی مقدم رو از گوینده خبر به تحلیلگر یا منتقد ارتقاء بده.
-- جناب هاشمی با توجه به اردات مردم به سردار سلیمانی نترسیدید که بعضیشون وسوسه بشن و برن سراغ اون انگشتر!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
آدمی را که بخت برگردد// اسب در طویله خر گردد.
بیچاره روحانی!!!
hamid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
جناب نماینده پناهنده ی افغان . حرف های سرداران ایرانی را کپی کردن عزتی برای مقلدان ایجاد نمی کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
خدایا‌چی‌می‌شد‌اگه‌صداوسیماو‌کیهان‌‌به‌قول‌آقای‌مطهری‌‌‌از‌این‌تشیع‌درس‌بگیرند‌و‌بفهمند‌که‌مردم‌ایران‌اون‌ده‌تا‌بیست‌درصد‌ که‌در‌سایر‌مراسمات‌می‌آیند‌نیستند‌‌بابا‌کی‌میخوان‌بفهمند‌
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
سیمای ایران عکس سپهبد سلیمانی را با هاشمی رفسنجانی و خیلی های دیگر را نشان نداد
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
همین طور که دارید به امنیتتون افتخار می کنید داره سوپر جام اسپانیا در عربستان با حضور کلی ستاره فوتبال برگزار میشه نگید که پول بدید ایران هم میان که نمیان .امنیت مثل کلید پنکه سقفی هست هر چی دکمه را بچرخانی سرعتش بیشتر میشه اما اگر بیش از حد بچرخونی خاموش میشه یا میره دوباره رو دور کند
ناشناس
|
United States
|
۰۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
به عدد ۱۷۶ فکر کن !!!
ناشناس
|
Thailand
|
۰۷:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
حداقل به زاهدی پیر فرتوت 90 ساله که آرزوی دیدن کشور را دارد اجازه ورود به کشور را می دادند. نظام نسبت به مخالف نباید سنگ دل باشد.
امید
|
United States
|
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
اگر مصاحبه اردشیر زاهدی را گوش دهید انصاف را می آموزید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
آقای مطهری شما برا قاسم سلیمانی کاری نکردید این خودش بود که با مشی ومرامش در دل مردم جا وا کرد شما با یه نهیب کدخدا خودتونو خیس میکنید
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
اگر هواپیما موشک خورده بود قطعات ان و اجساد کشته شدگان در منطقه وسیعی پراکنده می شد که پیدا کردن ان چندین روز طول می کشید در حالی که لاشه هواپیما در منطقه محدودی پخش شده است. امریکایی ها د رصحنه نظامی کم اوردند و این حرفها را منتشر کردند. سقوط این هواپیما با توجه به حوادث یکسال اخیر هواپیماهای بویینگ سبب کاهش شدید ارزش سهام بویینگ در جهان می شود و این دلیل دیگر نشر این شایعات است.به هر جال اوکراینی ها به ایران امده اند و ایران از کارشناسان بقیه کشورها هم دعوت کرده است که بیایند. اوکراین هم متحد امریکاست و اگر مشکلی باشد سریع اعلام می کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
همه تلفات در کشور هم به خاطر سوء مدیریت نیست بخشی هم به خاطر سوء رفتار مردم است . من در سال بارها با اتوبوس سفر می کنم . رانندگان اتوبوس بارها تذکر می دهند که کمر بند ایمنی را ببندید اما کسی گوش نمی دهد در حالی که کمر بند ایمنی اتوبوس که فقط کمر را می گیرد هیچ ناراحتی ایجاد نمی کند. در حوادث چپ شدن و سقوط اتوبوس اگر کمربند ها بسته باشد تلفات بشدت کاهش می یابد. رانندگی ما در جاده ها و شهرها هم که حکایت عچیبی است و هیچ ارزشی برای جام خودمان قائل نیستیم . باید جریمه نبستن کمریند را مثل خیلی کشورهای غربی سرنشینان خودرو ها بپردازند نه راننده تا انها خود را مکلف بدانند کمربند ببندند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
باید تسهیلات فراهم بشه که زاهدی بتونه برگرده ایران
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
ایران را از حالت جنگی و التهاب بی پایان که میلیاردها دلار خسارت داره خا ج کنید، ایران نیاز به آرامش داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
تابناک چند نفر استخدام کردی تا منفی مردم را پاک کنند آزادی گردش اطلاعات یعنی همین!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
نسبت دادن سقوط هواپیما به پدافند هوایی ایران، یک بازی رسانه‌ای کثیفه.
این موضوع خیلی واضحه که هواپیمایی که با موشک زده بشه، منفجر میشه، سقوط نمی کنه.
سیدمحسن
|
France
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
هرچه کشور بدبخت در پیمان‌نظامی باایران هستند از جنگ نفعی به این مردم نمیرسه
نااشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
اگر دلیل مستدل داری از نقص فنی در سقوط هواپیما حتما بخش سیاسی طرح دعوی از همه شایعه پراکنان خصوصا نخست وزیر صهونیست کانادا انجام بشه اگر کنونتون گی نیست حتما نیاز است برای ارامش هموطنانان خودمان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
چرا در مورد سقوش هواپیمای اکراینی از مسئولین رده اول مملکت صدایی در نمیاد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
زاهدی بره گمشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
خون با خون فرق داره و شاید برای یکی سه برابر دیگری باشد و استفاده از خون هم فرق داره یکی میمیرد نمیشود پا روی خونش گذاشت ولی یکی میشود فقط باید شناخت داشت.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
ونزوئلا فطریه غیزانیه نفت ونزوئلا صدیقه کیانفر دریای کارائیب