بازدید 4584
۱

هزینه ۴.۵ تا ۷.۵ میلیونی خانوار به روایت یک نظرسنجی

کد خبر: ۹۳۱۳۲۶
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵ 20 October 2019

نتایج نظرسنجی ایسپا نشان داد که حداقل هزینه مورد نیاز خانوار در امسال در استان تهران برای خانوار‌های دارای مسکن و اجاره نشین به ترتیب ۵.۳ میلیون و ۷.۵ میلیون تومان و در دیگر استان‌ها برای خانوار‌های دارای مسکن و اجاره نشین به ترتیب ۴.۵ میلیون و ۶.۲ میلیون تومان بوده است.

به گزارش «تابناک» به نقل از روزنامه خراسان، مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) در اواخر شهریور امسال نظرسنجی به صورت مصاحبه حضوری با موضوع «دیدگاه مردم در خصوص حذف یارانه پردرآمدها» انجام داده است. این نظرسنجی با حجم نمونه ۴۵۰۹ نفر در نقاط شهری و روستایی کشور انجام شده و قابل تعمیم به کلیه شهروندان بالای ۱۸ سال سراسر کشور است.

۵۱ درصد نمونه مرد و ۴۹ درصد زن بوده‌اند. ۳۰.۸ درصد پاسخ گویان در رده سنی ۱۸ تا ۲۹ ساله، ۴۲.۵ درصد در رده سنی ۳۰ تا ۴۹ ساله و ۲۶.۶ درصد نیز در رده سنی بالای ۵۰ سال بوده‌اند. در یکی از سؤالات نظرسنجی از مردم پرسیده شده است «با توجه به مخارج و هزینه‌ها در محل زندگی شما برای اداره زندگی یک خانواده چهار نفره چه میزان درآمد در هر ماه مناسب است؟».

نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد در سناریویی که فرد مالک منزل مسکونی باشد شهروندان به طور میانگین مبلغ چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و در سناریویی که فرد مستأجر باشد مبلغ شش میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را برای اداره یک زندگی چهار نفره مناسب دیده‌اند. شایان ذکر است این اعداد برای استان تهران در سناریوی مالک منزل مسکونی پنج میلیون و ۳۰۰ هزار و در سناریوی مستأجر هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۱
این نظرها. خیلی بدرد نمیخوره ،کیفیت زندگی رو باید از نظر استاندارد مشخص کرد،نه اینکه مثل خودرو پول یه خودرو خوب رو بدی جاش یه ماشین بی کیفیت که خریداری نداره رو بفروشی به مردم
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه