بازدید ۳۵۰۸
۲
جام جهانی ۲۰۱۹ ژاپن
ایران در پایان بازی، ۷۳ امتیاز از اسپک، ۱۰ امتیاز از دفاع روی تور، ۸ پوئن سرویس و ۲۳ امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد و در مقابل ایتالیا نیز ۸۲ امتیاز از اسپک، ۸ امتیاز از دفاع روی تور، ۹ پوئن سرویس و ۲۳ امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران کسب کرد. در پایان این بازی، میلاد عبادی‌پور ۲۳ و پوریا فیاضی ۱۶ امتیاز برای ایران کسب کردند.
کد خبر: ۹۲۹۹۰۸
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴ 14 October 2019

تیم ملی والیبال ایران در دهمین بازی خود از رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۹ ژاپن، مقابل تیم پرافتخار ایتالیا به میدان رفت و در حالیکه می توانست فاتح سه بر صفر مسابقه باشد، در نهایت بازی را ۳ بر ۲ واگذار کرد.

به گزارش تابناک ورزشی، تیم ملی والیبال ایران صبح امروز (دوشنبه) ۲۲ مهر ماه ۱۳۹۸، در دهمین بازی خود از رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۹ ژاپن، به مصاف تیم ملی ایتالیا با ترکیبی متشکل از جوان های لاجوردی پوشان رفت؛ تیمی که در جدول رده بندی همسایه ایران بود.

ترکیب ایران با سرمربیگری ایگور کولاکوویچ: امیر غفور، سعید معروف (کاپیتان)، میلاد عبادی‌پور، علی‌اصغر مجرد، علی شفیعی، امیرحسین اسفندیار و محمدرضا موذن (لیبرو) بازی را آغاز کرد.

ست نخست؛ 27 بر 25 به سود ایران

ایتالیایی‌ها بازی را خیلی خوب شروع کردند و در امتیاز 8 بر 4 به سود آنها هر دو تیم به وقت استراحت فنی اول رفتند، اما در ادامه با سرویس‌های‌ خوب سعید معروف بازی در امتیاز 8 به تساوی رسید. سرویس خوب علی شفیعی و دفاع خوب بازیکنان ایران نتیجه بازی را 12 بر 10 به سود ایران کرد تا بلنجینی، سرمربی ایتالیا تقاضای وقت استراحت کند. در امتیاز 16 بر 15 به سود ایتالیا تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. این ست در نهایت با نتیجه 27 بر 25 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

ست دوم؛ 29 بر 27 به سود ایران

ایران ست دوم را با سرویس‌های میلاد عبادی‌پور خوب شروع کرد و توانست از حریف پیش بیفتد. در امتیاز 8 بر 6 به سود ایران، هر دو تیم به وقت استراحت فنی اول رفتند. امتیاز 16 بر 15 به سود ایران موجب شد تا تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم بروند. ایتالیایی‌ها در امتیاز 19 بر 18 از ایران پیش افتادند تا کولاکوویچ تقاضای وقت استراحت فنی کند. در امتیاز 22 بر 19 به سود ایتالیا یک بار دیگر کولاکوویچ درخواست وقت استراحت فنی کرد تا شاید شاگردانش به بازی برگردند. در ادامه کریمی و مجرد و اسفندیار در ترکیب قرار گرفتند و نتیجه بازی 25 بر 24 به سود ایران شد. این بازی در نهایت با نتیجه 29 بر 27 به نفع ایران خاتمه پیدا کرد.

ذخیره‌های ایتالیا، برد را از مشت والیبال ایران درآوردند

ست سوم؛ 30 بر 28 به سود ایتالیا

بازی در ست سوم بسیار نزدیک آغاز شد. در امتیاز 8 بر 6 به سود ایران تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. عملکرد خوب شاگردان کولاکوویچ و روحیه بالای آنها موجب شد تا نتیجه بازی 10 بر 6 به سود ایران شود تا بلنجینی درخواست وقت استراحت فنی کند. ایتالیایی‌ها در این مسابقه بازیکنانی همچون زایتسف، خوانتورنا، جیانلی و ... را در اختیار نداشتند. امتیاز 16 بر 11 به سود ایران تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. در امتیاز 19بر 17 به سود ایران کولاکوویچ تقاضای وقت استراحت فنی کرد. بازی در امتیاز 23 به تساوی کشیده شد. این ست در نهایت با نتیجه 30 بر 28 به سود ایتالیا تمام شد.

ست چهارم؛ 25 بر 17 به سود ایتالیا

ایتالیایی‌ها که از پیروزی در ست سخت سوم روحهی گرفته بودند، ست چهارم را خوب شروع کردند. در امتیاز 8 بر 6 به سود ایتالیا تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. شاگردان بلنجینی که دوست نداشتند بازنده این میدان باشند به روند رو به رشد خود ادامه دادند تا اینکه نتیجه بازی 12 بر 8 به سود ایتالیا شد و کولاکوویچ درخواست وقت استراحت فنی کرد. امتیاز 16 بر 10 به سود ایتالیا تیم‌ها را به وقت استراحت فنی دوم فرستاد. ترکیب ایران در اواسط این ست جوان شد؛ کریمی، یلی و اسفندیار وارد زمین شدند. در امتیاز 22 بر 16 به سود ایتالیا بود که امیرحسین اسفندیار دچار مصدومیت شده و زمین را ترک کرد. این ست با نتیجه 25 بر 17 به سود ایتالیا خاتمه پیدا کرد.

ست پنجم؛ 15 بر 13 به سود ایتالیا

ست حساس پنجم در شرایطی آغاز شد که ایتالیایی‌ها انگار تازه بازی را شروع کرده بودند. اشتباهات در تیم ایتالیا موجب شد تا در امتیاز 8 بر 7 به سود ایران هر دو تیم جای خود را در زمین مسابقه تغییر دهند. امتیاز سرویس بازیکن ایتالیا نتیجه را 11 بر 10 به سود آنها کرد تا کولاکوویچ تقاضای وقت استراحت فنی کند. این ست با نتیجه 15 بر 13به سود ایتالیا خاتمه پیدا کرد. به این ترتیب پنجمین پیروزی ایتالیا و پنجمین شکست ایران در این دوره از مسابقات رقم خورد.

ایران در پایان بازی، 73 امتیاز از اسپک، 10 امتیاز از دفاع روی تور، 8 پوئن‌‌ سرویس و 23 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد و در مقابل ایتالیا نیز 82 امتیاز از اسپک، 8 امتیاز از دفاع روی تور، 9 پوئن‌‌ سرویس و 23 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران کسب کرد. در پایان این بازی،‌ میلاد عبادی‌پور 23 و پوریا فیاضی 16 امتیاز برای ایران کسب کردند.

نتیجه دیدارهای روز دهم جام جهانی والیبال به شرح زیر است:

آمریکا 3 - روسیه صفر
لهستان 3 - کانادا صفر
آرژانتین 3 - مصر یک
ایتالیا 3 - ایران 2
تونس صفر - استرالیا 3
ژاپن یک - برزیل 3

رده‌بندی تیم‌ها در پایان روز نهم جام جهانی 2019 

1- برزیل: 10 پیروزی، 29 امتیاز
2- لهستان: 8 پیروزی، 2 شکست، 25 امتیاز
3- آمریکا: 8 پیروزی، 2 شکست، 24 امتیاز
4- ژاپن: 7 پیروزی، 3 شکست، 20 امتیاز
5- آرژانتین: 5 پیروزی، 5 شکست، 16 امتیاز
6- ایتالیا: 5 پیروزی، 5 شکست، 14 امتیاز
7- ایران: 4 پیروزی، 6 شکست، 12 امتیاز
8- روسیه: 4 پیروزی، 6 شکست، 12 امتیاز
9- کانادا: 4 پیروزی، 5 شکست، 11 امتیاز
10- مصر: 2 پیروزی، 8 شکست، 8 امتیاز
11- استرالیا: 2 پیروزی، 8 شکست، 5 امتیاز
12- تونس: یک پیروزی، 9 شکست، 4 امتیاز

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
ایران یک دهه است که در والیبال دنیا مطرح شده و همین مقدار هم افتخار آمیزه. اگر به نتایج دست های بازی نیگاه کنید، جدال میلی متری بود و والیبالیست های ما بیش از توان خودشان مایه گذاشتند و جنگیدند و البته بازهم با تقابل خوب و روحیه جنگندگی نتیجه رو واگذار کردند. جای هیچگونه ایراد به تیم ایران نیست. مطمئنا این تیم اگر موسوی هم اضافه بشه به المپیک خواهد رفت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
دیگه نمیدانم چه باید گفت شک نکنید تا چند وقت دیگه به قطر و هند و پاکستان هم می بازیم
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
ایام فاطمیه امیر تتلو مایکل دندریا کوبی برایانت طرح گام کروناویروس علی دیواندری محمدرضا شجریان سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر
آخرین اخبار