بازدید ۲۳۸۸۲
هزار و هفتصد و نود و چهارمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: توصیه‌های پدر و پسری رهبری به فرماندهان سپاه/دانش‌آموزان می‌توانند برای پیاده‌روی اربعین یک هفته غیبت کنند/واکنش کیهان به نامه‌نگاری خاتمی به دبیرکل سازمان ملل و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۹۲۷۵۱۲
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۰ 03 October 2019

تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

رفیق‌دوست: صدرالساداتی با شکایت من محکوم شده است
محسن رفیق‌دوست در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به حواشی به وجود آمده به دلیل برخی اظهارات صدرالساداتی گفت: بنده از آقایی که درباره حقوق بنده سر و صدا راه انداخت، به دادگاه ویژه روحانیت شکایت کردم و حکم مجرمیتش صادر شده است. وی یادآور شد: وی  در جریان مصاحبه‌ای که علیه بنده انجام داد، اعلام کرد، بنده ماهی 19 میلیون تومان حقوق می‌گیرم. در مصاحبه‌ای که یکی از خبرنگاران با بنده داشت، از من پرسید: «حقوق 19 میلیون تومانی» یا «زیرمیزی»؟ بنده هم بی‌خبر از مصاحبه این آقا گفتم حقوق 19 میلیون تومانی البته بلافاصله گفتم: «اما حقوقی دریافت نمی‌کنم.»

وی که در آستانه بازنشستگی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان چهارمین دهه خدمتش قرار دارد، ادامه داد: این آقای بی‌تقوا نخواست این جمله بنده را بشنود و مملکت را بر فرض حقوق 19 میلیون تومان بنده، چند روزی به هم ریخت. به همین دلیل از ایشان به دادگاه ویژه روحانیت شکایت کردم. از دادگاه خواستم این آقا ثابت کند، 19 میلیون تومان حقوق می‌گیرم همچنین اعلام کردم اگر این فرد متوجه اشتباه و دروغش شد در همان فضای مجازی به اشتباهش اقرار کند و از اشتباهش به مردم بگوید؛ اما چون این کار را نکرد، دادگاه هم وی را «مجرم» شناخت. بنده از حکمش اطلاع دارم اما دادگاه به زودی حکم ایشان را اجرا خواهد کرد.

باهنر: چند هزار نفر رأی نمی‌آورند و می‌گویند تقلب شده
باهنر با اشاره به موضوع تأیید صلاحیت ها گفت: احزاب نباید تصور کنند که اگر در بوق نارضایتی بدمند می توانند بر این موج سوار شوند؛ حساب و کتاب روشن است. ۱۶ هزار نفر ثبت نام می کنند و چند هزار نفر رأی نمی آوردند و می گویند تقلب کردند. دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین فضای مجازی را چون شمشیر دو لبه ای دانست که می شود از آن استفاده خوب یا بد کرد، افزود: زمانی در سایت ها گفتند باهنر سلطان چای است، خیلی ها گفتند برو شکایت کن. اما الان فضای مجازی فرصت پاسخ به تخریب ها را نمی دهد.

فرهاد مجیدی از هدایت تیم ملی امید کناره گیری کرد
فرهاد مجیدی در اینستاگرام خود نوشت: به خاطر دخالت‌های نادرست و غیر حرفه‌ای در امور سرمربیگری، تیم المپیک ایران را ترک می کنم. زمان زیادی از کارم در تیم امید به تلاش برای حل این مشکل بزرگ گذشت اما نهایتاً ادامه این وضعیت شرم آور را به نفع تیم امید در آستانه یک تورنمنت مهم نمی دانم و روش‌هایی که بر اساس پستهای تعریف نشده و غیر استاندارد توسط کمیته فنی در تیم امید حاکم است و مطابق اصول مربیگری ام نبوده و نخواهد بود.

واکنش کیهان به نامه‌نگاری خاتمی به دبیرکل سازمان ملل
کیهان نوشت: محمد خاتمی، رئیس ‌دولت اصلاحات در نامه‌ای به گوترش، دبیر کل سازمان ملل خواستار گردآمدن همه خیرخواهان، سیاستمداران و نهادهای مدنی در سطوح ملی، منطقه‌ای و جهانی تحت عنوان «ائتلاف برای صلح بر پایه عدالت» شد و نوشت: «ایران با خشونت‌بارترین تحریم‌ها و محاصره‌های اقتصادی روبروست» و «تهدیدهای نظامی آمریکا علیه ایران پررنگ‌تر شده است.» خاتمی خطاب به گوترش نوشته است که «در مخالفت با جنگ پیش‌قدم باشید.» سؤالی که مطرح می‌شود این که آیا با باور خاتمی، نامه او به دبیر کل سازمان ملل متحد، در روابط بین‌الملل و حوزه دیپلماسی تأثیری دارد؟ صریح‌تر آنکه آیا رئیس‌جمهور اسبق که اطرافیانشان بارها از او عبور کرده‌اند و سرنوشتش شکست گفتمان اصلاحات و حصر و ممنوع‌التصویری بوده، گوش شنوایی هم دارد؟ آیا او منتظر بروندادی خارجی و تأثیری در روابط بین‌المللی است؟ خیر. خود او نیز به شکست این طرح اذعان داشته و نوشته است: «از آن‌ پس خشونت در پی خشونت، جنگ از پس جنگ و آوارگی انسان‌ها و فشار حکومت‌های جبار چهره تاریخ را سیاه‌تر کرد و دیدیم که بر سر آنچه بهار عربی خوانده شد چه آمد. دوباره حکومت‌های نظامی و غیر دموکراتیک سر برآوردند و جنگ و خشم و آشوب به‌جای امید به آزادی و دموکراسی و پیشرفت نشست و دامنه اشغال و تجاوز گسترده‌تر و آتش نسل‌کشی شعله‌ورتر شد و ...». از طرفی بعد از ولی بااین‌حال لازم دیده که نامه‌ای با مضمون صلح و صلح‌طلبی و دوری از جنگ بنویسد!

وزارت خارجه: فعلا سفر اربعین را به تأخیر بیندازید
وزارت امور خارجه در بیانیه ای با اشاره به برخی ناآرامی های پراکنده در عراق و توصیه به زائران اربعین تاکید کرد: مردم سفر خود به عراق را تا آرام شدن شرایط در آن کشور به تأخیر انداخته و به هشدارهای مسئولین سیاسی و امنیتی اربعین توجه کامل داشته باشند. متن کامل بیانیه به شرح زیر است: «وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اظهار تأسف از بروز برخی ناآرامی های پراکنده در چند شهر عراق اطمینان دارد دولت و ملت عراق با همکاری همه گروهها، احزاب و شخصیت ها بویژه مراجع عظام تقلید و دیگر رهبران دینی، مذهبی و سیاسی برای آرام کردن فضای ملتهب کنونی وارد عمل شده و اجازه تداوم برخی تحرکات را که به ضرر ملت عراق بوده و باعث سوء استفاده بیگانگان خواهد شد نخواهند داد. وزارت امور خارجه با تاکید بر اهمیت راهپیمایی عظیم اربعین سید و سالار شهیدان و ضرورت برگزاری شکوهمند این کنگره عظیم، از عموم مردم متدین ایران و عاشقان اهل بیت علیهم السلام درخواست می نماید سفر خود به عراق را تا آرام شدن شرایط در آن کشور به تاخیر انداخته و به هشدارهای مسئولین سیاسی و امنیتی اربعین توجه کامل داشته باشند.»

رئیسی: کارگر اخلالگر نیست؛ برخورد با او باید با رأفت باشد
آیت الله رئیسی با بیان اینکه عدالت امر مهمی است، گفت: خیلی ها را دیدید که درس حقوق نخوانده‌اند ولی دادرسی حقوقی به احکام دارند؛ لذا انتخاب حکم و موضوع مهم است. انتظار عمومی از ما این است که انتخاب حکم و موضوع فرق می کند. ممکن است کسی امروز بخاطر اینکه حقوقش عقب افتاده و بچه اش گرسنه است و معیشتش سخت است اعتراض کند، این فرد با کسی که قصد سوء استفاده کردن را دارد، فرق می کند. او می خواهد زمینه تولید برایش فراهم شود لذا توصیه می کنم که در زمان صدور حکم، حقوق او را بدهید. این فرد اخلالگر نیست. برخورد باید با او با رافت و متفاوت باشد زیرا مشکل معیشتی دارد.

ماجرای درگیری جعفر کاشانی و صادق خلخالی چه بود؟
جعفر کاشانی، کاپیتان اسبق پرسپولیس که چند روز پیش درگذشت سابقه کار در وزارت امور خارجه به عنوان دیپلمات را در کارنامه خود داشت. نکته جالب سابقه سیاسی او درگیری‌اش با صادق خلخالی است: خداحافظی‌اش از فوتبال ایران، کارهایش در وزارت امور خارجه را بیشتر کرد. می‌گویند یکی از دلایلی که تصمیم گرفت زود از دنیای فوتبال خداحافظی کند این بود که وعده داده بودند قرار است به کنسولگری ایران در انگلیس فرستاده شود. این امر البته محقق هم شد و کاشانی به‌عنوان دیپلمات راهی انگلیس شد.
زندگی سیاسی او به‌عنوان کارمند وزارت امور خارجه تداوم داشت. او در سفارتخانه‌های مختلف ایران در کشور‌های آلمان، سوریه و امارات هم انجام وظیفه کرد تا اینکه دوباره به ایران برگشت. البته دوران دیپلماتیکش هم مثل زمان فوتبالش متفاوت بود. ماجرای مجادله‌اش با صادق خلخالی، حاکم شرع دادگاه‌های ایران در تابستان سال ۱۳۶۱ هم ماجرای متفاوتی است که درباره‌اش زیاد صحبت نشده است. در آن سال‌ها جعفر کاشانی سرپرست کنسولگری ایران در امارات بود؛ روایتی از همان زمان‌ها نقل شده که خلخالی تصمیم می‌گیرد در سفرش به امارات، سخنرانی‌ای ترتیب دهد و در آن نام خلیج‌فارس را به‌عنوان خلیج اسلامی معرفی کند. کاشانی که به این موضوع پی برده بود، مانع از این اقدام می‌شود و اجازه چنین سخنرانی و بالطبع چنین تغییری را نمی‌دهد. از قرار، همان مجادله، سرآغاز اختلاف این دو نفر می‌شود، به‌طوری‌که خلخالی در بازگشت از امارات از وزیر وقت ایران می‌خواهد «ورزشکار فاسدالاخلاق سابق» را برکنار کنند. این درخواست، اما در روزنامه کیهان همان سال منتشر شده؛ «کیهان» در گزارشی از دیدار صادق خلخالی با «علی‌اکبر ولایتی»، وزیر وقت امور خارجه ایران، نوشت: «هنوز نارسایی‌هایی در کار وزارت امور خارجه وجود دارد... شخصی به نام کاشانی که ورزشکاری فاسدالاخلاق بوده و این آدم را در آنجا (دوبی) سرپرست کنسولگری کردند و بعد هم وقتی پرونده‌اش به جریان افتاد، فهمیدند آدم نابابی است. او را خواستند، اما نیامده به آلمان رفت».

دانش‌آموزان می‌توانند برای پیاده‌روی اربعین یک هفته غیبت کنند
علیرضا کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به حضور فرهنگیان و دانش‌آموزان در پیاده‌روی اربعین،گفت: از مدیران مدارس می‌خواهم که این موضوع را به عنوان بخشنامه تلقی کنند و غیب دانش‌آموزان را با همکاری خانواده‌ها در این یک هفته، موجه قلمداد کنند؛ البته دانش‌آموزان هم قول خواهند داد که با همت بلند و تلاش مضاعفی که بعد از پیاده‌روی اربعین خواهند داشت، عقب‌ماندگی‌های درسی خود را جبران کنند./فارس

انتقاد آیت‌الله نوری همدانی از گرانی‌ها
آیت‌الله نوری همدانی در دیدار با عارف اظهار داشت: مردم از نظر معیشتی در مضیقه هستند و گرانی مشکل جدی مردم است، اگر امروز فقیر وجود دارد به دلیل عمل نکردن به دستورات اسلام است. مسئولان باید به وعده‌هایی که می‌دهند عمل کنند چراکه در اعتماد مردم تأثیر دارد، همه تلاش‌ها باید برای از بین بردن فقر و برقراری عدالت در جامعه باشد، خوشبختانه از نظر منابع و امکانات مشکلی در کشور نداریم، نباید همه مشکلات را بر گردن تحریم بیندازیم بلکه باید مدیریت را اصلاح کرد./تسنیم

خاتمی رهبر جریان اصلاحات نیست
محمد تاجیک، تئوریسین و تحلیلگر مسائل سیاسی به خبرآنلاین گفت: اصلاح‌طلبان به یک دوران دور از خانه قدرت احتیاج دارند که در این فضا مجال دیدن، محاسبه نفس و نقد خود را پیدا کنند و مدتی از این فضا خارج باشند و خودشان را ریکاوری کنند تا منزلت و شأن اجتماعی از دست رفته‌شان را باز بگردانند. من با لیست و لیستی رأی دادن مخالف هستم. لیستی رأی دادن یعنی این‌که من می‌خواهم حداکثر را داشته باشم و هر کسی را در لیست بگنجانم که لیست پر شود. شخص آقای خاتمی هیچ‌گاه مدعی رهبری جریان اصلاح‌طلبی نبوده، هیچ کجا گزاره و ادعایی از ایشان نیست که بگوید من رهبر جریان اصلاح‌طلبی هستم. قرار بود رهبری اصلاحات جمعی باشد، اما الان همان منش و فرهنگی در حال تکرار است که اصلاح‌طبی نافی و ناقد آن است.

تهران و ریاض در چند قدمی آشتی‌کنان
ایالات متحده آمریکا موافقتش را با مذاکره میان تهران و ریاض اعلام کرده است. فالح الفیاض، مشاور امنیت ملی عراق هم اکنون در آمریکاست تا دربارۀ تاریخ این ملاقات گفت‌وگو کند. عباس الحسناوی، یکی از مسئولان دفتر نخست وزیر عراق به میدل ایست آی گفت: در صورتی که توافقی میان تهران و ریاض با موضوعیت یمن، سوریه و عراق میان دو طرف منعقد شود، این مسئله هیچ تعارضی با منافع آمریکا نخواهد داشت. بغداد بهترین مکان برای ملاقات میان دو طرف است؛ اما هنوز نمی توانیم به صراحت مکان ملاقات را تأیید کنیم. قرار است مسئولان دو طرف در ابتدا با یکدیگر ملاقات و گفتگو داشته باشند و در پایان یک توافقنامه میان طرفین امضا شود.

نگرانی احمدی‌نژادی‌ها و پایداری‌ها از حضور ناطق‌نوری در جلسه جامعه روحانیت
علی صوفی، فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: چون کاندیداهایی که برای رقابت ۱۴۰۰ مطرح بودند هر کدام به نوعی آسیب دیدند، شاید آقای ناطق نوری که بعد از انتخابات دوم خرداد ۷۶ در هیچ انتخاباتی ورود نکرد، امروز احساس می کند می تواند شانسی برای انتخابات ریاست جمهوری آینده داشته باشد. ناطق نوری بعد از ده سال به جلسه جامعه روحانیت مبارز رفت، این حضور به تعبیر برخی رونمایی از نامزد این تشکل روحانی برای انتخابات ریاست جمهوری بود./نامه نیوز

توصیه‌های پدر و پسری رهبری به فرماندهان سپاه
سردار کوثری، جانشین فرماندهی قرارگاه ثارالله تهران در یادداشتی در خبرآٖنلاین نوشت: هشت توصیه کلیدی رهبر انقلاب به سپاه پاسداران همچون تأکید یک پدر به فرزندش بود، مانند پدری که از فرزندش می‌خواهد که اقدامات خوب را هر چند که انجام می‌شود، تقویت کند. سپاه این آمادگی را دارد که کمک خود را به هر سه قوه به خصوص دولت ارائه کند و با دولت‌های مخلتف همکاری و هم‌افزایی داشته باشد، این اتفاق هم به نفع خود دولتمردان و هم به نفع مردم خواهد بود. تأکید و توصیه رهبری در جهت تقویت این رفتار است، اینگونه نبوده است که این عملکردها و رفتارها در سپاه وجود نداشته است و حالا مورد توجه قرار گرفته است. در واقع همه امکانات و نیروهای سپاه پاسداران برای تقویت نظام و کمک به مردم است.

شکست طرح ترور سردار سلیمانی
طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه در تشریح بخشی از طراحی سرویس های امنیتی برخی کشورهای عربی و اسرائیل برای ترور فرمانده نیروی قدس سپاه وی اضافه کرد: در این طراحی قرار بود تیم تروریستی وابسته و اجیر شده با ورود به کشور در ایام فاطمیه ، محلی در جوار حسینیه مرحوم پدر سردار سلیمانی را خریداری کرده و با استقرار در آن ۳۵۰ تا ۵۰۰ کیلو مواد منفجره را تهیه و از طریق ایجاد کانال در زیر حسینیه قرار دهند تا زمانی که این سردار عزیز به رسم همه ساله در ایام تاسوعا و عاشورا در این حسینیه و در جمع عزاداران حسینی حضور می‌یابند، آن را منفجر کنند. اعضای این تیم پس از دستگیری گفتند می خواستیم عملیات ایام فاطمیه را به ایام محرم و تاسوعا و عاشورا بیاوریم تا با ترور سردار سلیمانی اتفاق بزرگی را برای بر هم زدن اوضاع داخلی و افکار عمومی رقم زنیم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۵
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۱۲۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
خاتمی که شخصیتی فرهنگی می باشد و نامه نگاریش عجیب نیست...عجیب این است که کیهان چرا به بارها نامه نگاری های بی پاسخ احمدی نزاد به روسای جمهور امریکا هیچ واکنشی تا به امروز نداشته است!
پاسخ ها
خان محمدعلی آقا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
کلاً فرهاد مجیدی و مجتبی جباری و خداداد عزیزی اگه تو یه کار وارد شدن، چندماه بیشتر دوام نمیارن
همشون هم که از اولِ کار انگار از مریخ اومدن و قرارداد بستن و با شرایط و مشکلات فوتبال ایران آشنا نیستن و تازه بعداز چندماه متوجه میشن!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
جالبه که خاتمی با این همه تجربه و تکرار هنوز نمیدونه که سازمان ملل و دبیرکلش کشکه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
یعنی مردم عراق دقیقا موقع راهپیمایی اربعین تازه فهمیدن که بیکارند و مشکل اقتصادی دارند؟! یه چیزی اینجا درست جور در نمیاد امیدوارم که کار سعودیهای سلفی نبوده باشه و نخواسته باشن که این شکلی بخاطر واقعه آرامکو انتقام بگیرن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
خان محمدعلی با این سن وسالت هنوز یاد نگرفتی پیام غیرمرتبط نگذاری زیر کامنت اول؟؟!!! برای درمان خودنمایی علاجی بنظرم نمی رسد!!ا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
بهرحال هرچی باشه خلیج اسلامی از خلیج ع-ر-ب-ی خیلی بهتر بود
خان محمدعلی آقا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
ماجرای نامه نگاری رهبر جریان به اصطلاح اصلاح‌طلب با گوترش چقدر شبیه اون داستانه که میگن موش تو سوراخ نمیرفت، جارو به دمش می بست
یا او یکی که تو ده راهش نمیدادند سراغ خانه کدخدا را میگرفت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
درود بر حاج دکتر محمود احمدی نژاد امیر کبیر زمان و کوروش معاصر ایران زمین و مرد عمل
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
ایول خان خعلی خندیدیم خخ
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
رفیق دوست جان اگه حقوق نوزده میلیونی نمیگیری پس چطور لگسوز سوار میشی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
خاتمی شخصیتی فرهنگی می باشد؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
تازه بر فرض که شخصیتی تَکراری نیست و فرهنگیه بازم چه ربطی داره به نامه به سازمان ملل مگه مملکت وزیر خارجه و رئیس جمهور نداره خوب واسه همین کاراتون بود که ظریف چند ماه پیش استعفا داده بود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
واقعا که چقدر بحق و شایسته بود که رهبر انقلاب سردار سلیمانی رو شهید زنده نام نهاد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
یه تدارکاتچی به یه تدارکاتچی دیگه نامه نوشته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
اقا چرا همه صبر میکنن بمحض اینکه تابناک اولین سری از کامنتها رو منتشر کرد شروع کنن به کامنت نوشتن زیر کامنت اول عجب ادمای زرنگین اینا!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
لگسوز؟؟؟؟!! یجورایی میشه پاسوز !! مردم ما اسم ماشینای آقازاده ها رو هم بلد نیستن و نمیتونن درست تلفظ کنن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
یاد دوران احمدی نژاد بخیر که دلار بود سه تومن و پراید بود هیژده تومن و یه خونه معمولی بود چهل تومن و ما مردم که چقدر بهش اعتراض کردیم که چرا اینقدر سخنرانی میکنی تا تحریم بشیم و اینقدر گرونی!!! جناب رحانی که ماجرای مذاکراتش با اروپایی ها در دوران خاتمی که هیچوقت از اذهان پاک نمیشه و ترکمانچای قرن 21 نام گرفت اومد و گفت با مذاکره همه چی رو حل میکنم و در اوج ««رفع تحریمها»» دلار و پراید و خونه و غیره سر به فلک کشید!!! همش گفت که زمان احمدی نژاد پول نفت فلان قدر بود و هاپولی شد اما هیچوقت نگفت که کل دنیا احمدی بیچاره رو تحریم کرده بودن و ایران اون زمان اصلا نفتی نمیفروخت و نگفت که پول نفتی که زمان برجام به روزی سه میلیون بشکه در روز هم رسیده بود که در تاریخ صنعت نفت ایران بی سابقه ست اون پول چی شد و دولت رحانی با پول فروش روزی سه میلیون بشکه نفت در روز چه گلی به سر مون زد التماس کمی فقط کمی تفکر
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
آقای خان محمدعلی درک علت نامه خاتمی برای امثال شما که افق دیدتان تا نوک بینی اتان بیشتر نیست،اندکی سخت است جانم...سعی کن کمتر کامنت بگذاری وبیشتر فکر کنی
ناشناس
| United States |
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
بچه ها . کامنت اول را خیلی شلوغ و بلوغ کردید . معلوم نیست کی به کی پاسخ میده . از اینجا خارج بشین بروید نطدات را جداگانه جواب بدین . ... آمریکا فعلا سکوت کرده گفته فقط هر کاری میکنید مردم را نکشید . چون حق اعتراض را در قانون اساسی عراق خود امریکا با فشار کنجانده است . سرنوشت هر ملتی بدست خودش هست . تمام کشورهای خاورمیانه بسمت لیبرال دمکراسی در حال عبور هستند . چون در چنین تفکری مردم بهتر رشد میکند و عزت و کرامت اخلاق و مدهب هم حفظ میشود
ناشناس
| Germany |
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
پیرو فرمایشات مخاطب 22%31 عرض کنم مثل ایران که ریس جمهورش در اصل کاره ای نیست درسته راحت باش راحت صحبت کن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
ایشون قبلا هم وضعش خوب بوده و ممکن درامدش صرفا از رسمی نیست و کارهای دیگری هم شاید دارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
23:07 منو پکوند با نظر فوق العاده ش
ناشناس
| Australia |
۰۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
ناآرامی های پراکنده؟؟ در کشور دوست و برادر؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
اقاي باهنر ! امكان نداره تنور گرم بشه . تعداد كمي راي مي دهند كه در نتيجه نماينده ها با سرافكندگي وارد مجلس مي شوند .
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
آقای باهنر یکبار احمدی نژاد را بمردم قالب کردی دیگر رها کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
آقای رفیق دوست، شما اصلا ماهی یک میلیون میگیری خوبه؟
لطفاً دلرایی های منقول و غیر منقول خود و وبستگان درجه یک خودتون رو اعلام کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
عزیز من بیکاری اخه!!یهو ما بدهکار میشیم یه چیزیم باید بدیم بسکه حسابا خالیه
مرتضی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
نه شناختی از رفیق دوست دارم نه صدرالساداتی را می‌شناسم ! ولی فکر میکنم اینکه شخصی؛ جریانی ویا هرچه بخواهد راه بیفتد و هرچه خواست بگوید درست نیست!!!بین افشا گری به حق و تهمت زدن ناروا فاصله هاست!
احسان
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
لکسوز سوار میشن بعد میان میگن من حقوق نمیگیرم! اینها 40ساله در راه رضای خدا کار میکنن اونم جاهایی مثل بنیاد مستضعفان و بنیاد شهید
ناشناس
| Australia |
۰۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
دیگه آدم اسم بیاد مستضعفان رو می شنوه یاد آدم پولدارا می افته
ناشناس
| France |
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
کسی که حرف از خدا و دین و اخلاق میزند حقوق اصافه بر سازمان یا اصافه در سال را به مستضعفین میدهد .
عباسقلی
| United Arab Emirates |
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
بعد از چهل سال سابقه اجرایی در سطوح بالای مملکت، حقوق نوزده تومنی حقوق نجومی نیست ولی اینکه میگن من حقوق نمیگیرم و بی مزد و مواجب عین مسئولین دانشگاه آزاد فی سبیل الله کار میکنم کمی جور در نمیاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
شایسته شما کیهانیان احمدی نژاد و نامه هایش به امریکائیهاست که یکی پس از دیگری بی پاسخ ماند..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
نه که به شما جواب دادن!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
اشتباهی مثبت داذم ده تا افزوده شد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
یعنی طرف ۱۰ سال باد کردن که ۱۴۰۰ بترکوننش!۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
فهم برخی از چرایی نامه خاتمی قاصر است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
آره تو فقط میفهمی خ
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
شما که ادعای فهم وکمالات داری بگو تا بقیه بفهمن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
دقیقا آیت الله نوری همدانی درست می‌فرمایند. عمل به اسلام در اقتصاد خیلی معم است برای شروع بیایید وام بانکی بالای ۲ درصد و سود بانکی را حرام اعلام کنید تا ربا که در قرآن مستقیما حرام اعلام شده را ریشه کن کنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
نه من درک نمیکنم چرا مملکت اسلامی شیعه با کلی مرجع تقلید باید اینهمه ربا داشته باشه!!!!
ناشناس
| United States |
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
خیلی جالب نیست . تورم ۵۰ درصد باشد بعد بهره بانکی دو درصد باشد ؟ کمی یا خیلی بی انصافی نیست ؟ اتفاقا با همین تفکر بوده که هر سال بالغ بر صد میلیارد دلار خروج سرمایه در کشور داریم .برای اینکه ارزش پول و سرمایه نسبت به دیگر کشورها و کالاها در حال سقوط باشد افراد با تمکن مالی بزرگ این ریسک را نمیپدیرند که سرمایه انها نزد بانک با رشد تورم کم ارزش شود . آیا با سود ۲ درصد بابت یک میلیون سپرده نزد بانک میشود یک ادامس خرید ؟ کمی انصاف هم خوب هست . علم را به سخره نگیرید
پرفسور
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
خیلی ها هنوز مفهوم ربا را نمیدانند اظهار نظرجات میفرمایند ! ربا یعنی فزون گرفتن بر اصل حالا چه نیم درصد وچه صد درصد / دربانکهای ما ربا جایی ندارد بحث مشارکت است یا فروش اقساطی وووکه تمامی آنها توسط فقهاء محترم شورای نگهبان تائید شده است گذشته از تمام اینها قرض الحسنه در جایی مفید است که تورم صفر باشد یعنی طرف سود نخواهد اما زیان هم نکند والا با تورم کشورمان قرض الحسنه دادن یعنی خودکشی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
چرا شیپور را از سر گشادش میزنیم. قبل از حذف سود بانکی باید ارزش پول ملی تثبیت کرد. ربا دقتی حرام میشد اسکناسی درکار نبود تا دولتها هرچقدر نیاز داشتن پول چاپ کنن.
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
ایران درمیان 180 کشور در رتبه نهم مصرف مشروبات الکلی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
آخه نوییندهدمحتذم احمدی نژاد ووپایداریها چه نگرانی از ورود ناطق نوری دارند این آدم هم چهال سالذتمام فعال بوده واز هاشمی ویا روحانی هم زرنگ تر نیست وهمه دیدبم که دولت هاشمی چه طور مملکت را خراب کردوروحانی هم درابن شش سال مماکت را نابود کرد وگرانی واختلاس وفقر وفساد وبی کاری را رواج داد وآقای ناطق ا حالاه روحانی خراب تر می کند بگذارید برود واو را شیر نکنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
نمی دانم آقای صوفی چطور تحلیل می کند ولی باید بدونه با عملکرد فعلی آقای روحانی و دوستان جناب ناطق نوری خودشو و آبروشو برای اصلاح طلبا به خطر نمی اندازه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
چرا مردم ما فقط ظاهر کار را میبینند اگر تحریمهای آمریکا که با چراغ سبز برخی اصولگرایان از داخل عملی شد نبود آیا باز هم گرانی وتورم بود ؟؟؟ سال 95 کدام گرانی بود ؟؟؟ اما زمانیکه در دیماه 96 دستور طغیان وبلوا داده شد ترامپ هم فرصت را غنیمت شمرد واز این دو دستگی عیان نهایت سوء استفاده را برد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
۲۳:۳۸
با این حرف ها بیشتر کار خودتون رو بی ارزش می کنیدولی یادآوری کنم که تحریم های سخت امروز نشات
گرفته از خرداد89 و به واسطه چراغ سبز کسانی بود که امروز از زیر بار مسئولیت شانه خالی می کنن
ناشناس
|
-
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
اگر رفیق دوست واقعا چنین درآمدی داسته باشد پس انتظار من و امثال من برای پیشرفت و آبادانی ایران در چهل سال دوم خنده دار است و امید هایمان خوابی بیش نیست !!!!!!!
ناشناس
|
-
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
همه نگران حضور ناطق نوری و احمدی نژاد و غیره اند ولی هیچکس نگران کاهش جمعیت رای دهنده نیست

ظاهرا تدابیر ویژه اتخاذ کرده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
یعنی اقای رفیق دوست 19 میلیون حقوق نمی گیرد ؟؟؟
ناشناس
|
-
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
اگر میتوانستید و امکانش وجود داشت از مسئولانی که از دنیا رفته اند نیز جهت حضور در بساط انتخابات دعوت بعمل میآوردید !!!!!؟؟؟

یعنی اینهمه متخصص و دانشگاهی و دانشمند در ایران اندازه ی ناطق نوری و احمدی نژاد و باهنر و ...... آگاهی ندارند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!

یعنی هشتاد میلیون آدم عوام داریم !!!!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
ادمهای تکراری و تکراری و تکراری
ناشناس
| United States |
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
مگر این مملکت چقدر وفت اضافی دارد و ما چقدر عمر میکنیم که ادمهای تکراری فرصت دوباره و سه باره و ده باره برای خدمت به مملکت پیدا کنند؟هرکسی انچه در چنته داشته در طول سالهای ریاست رو کرده و لطفا نوبت به نفر جوانتر و با انگیزه تر داده شود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
و خاتمی تَکراری
پدرام
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
شعار میدهند که از نیروهای باسواد و جوان استفاده می شود و عملا افراد تاریخ گذشته ،معرفی می شود
ناشناس
|
-
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
همه کسانیکه کارنامه فضاحتباری در گذشته دارند میخواهیم قبل از ضایع شدن توسط همین اندک آرایی که قراره اخذ بشه از حضور در انتخابات انصراف دهند تا دیر نشده .
ناشناس
|
-
|
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
برای بنده هیچ فرقی بین محمود و ناطق نیست

همه بر سر یک سفره اند

من رای نمی دم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
رای دادن یک مسئله است اما تفاوت قائل نشدن بین اینها کاملا بی انصافی است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
حرف درست زا شما بیان کردید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
واقعا ابراهیم بت شکن وارد میشود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
احسنت
ناشناس
| United States |
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
ارزوی موفقیت برای او دارم.با مالی که اختلاسگران از بیت المال دزدیدند میشود نه تنها یک سال ونیم اینده که ۴ سال بعد از انرا هم درصورت باقی بودن تحریمها ایستادگی کرد.انشالله تمام اموال را از حلقوم دزدان بیت المال بازستاند
حسن
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
خداوند عزت حاج آقا رییسی را زید فرماید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
بت‌شکن!
ناشناس
|
-
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
فساد سیستماتیک نداریم اما سیستم فاسد کم نداریم

در مبارزه با فساد احتمال شکست هست

مافیای فساد در داخل با همدستی انگلیس و ..... متاسفانه بسیار قدرتمندتر از آنچیزی است که فکر میکردیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
آیه نحس نخوان. ...ما قدرت درک نیت تو را داریم
ناشناس
| - |
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
الان آقای رییسی اول راهه و دانه ریزها رو دستگیر کرده نوبت به دانه درشت ها برسه قدرت مافیای فساد را خواهیم دید
کاش از دانه درشت ها آغاز میشد و دل مردم خنک میشد
هنوز اول راه هستیم. صبر کنید تا نوبت سرکرده های فساد را ببینید . جالب خواهد شد. .
ناشناس
| United States |
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
نعوذ بالله ایه نحس نداریم اون ایه یاسه گلم
تبریز
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
بنظر حقیر آقای رئیسی بد زمانی سکان عدالت را دست گرفت مانند جدش علی(ع) در چنبره برخی غارتگران بیت المال گیر کرده خدا کمکش کند.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
جناب رفیق دوست حالا راست و حسینی چند میگیری ، حداقل مثل سعیدی کیا که شهامت داشت یک صدم حقوقش رو بگه شما هم بگو ؟! من معلم با ۲۷ سال سابقه خدمت در طول سال با ۲۱۰ دانش آموز دبیرستانی سر و کله میزنم سه میلیون هشتصد میگیرم البته بعد از اینکه شیخ حسن حقوق ما رو ۴ برابر کرده ؟؟؟؟؟؟؟ جناب شما ملت رو چی فرض کردی؟؟؟؟
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
چرا خلخالی کاشانی را اعدام نکرد ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
چون رفت آلمان تا آبها از آسیاب بیفته!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
چون بهش دسترسی نداشت
ناشناس
|
-
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
بنده اگر یک پنجم حقوق بازنشستگی آقایان ناطق و محمود و ..... را داشتم الان در کنار سواحل جنوبی کشور خودمان یا خارجه (!!!!!! ) مشغول استراحت بودم .

مگه این صندلی قدرت چه مزه ای داره که عطش آن حتی کهنسالان را وسوسه کرده است ؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
مهران
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
اینها شیفتگان خدمت هستند نه تشنگان قدرت .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
جناب رفیق دوست اگه راست میگی آخرین دریافتی خودت رو در معرض دید همگان بگذار تا روسیاه شود هر که ...
پاسخ ها
عباس
| United Arab Emirates |
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
بعد از چهل سال سابقه اجرایی و اداری در سطوح بالا، نوزده تومن حقوق، حقوق نجومی نیست.
ولی آیا واقعا و راس راسی حقوق نمیگیره؟؟
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
در عراق و سوریه حجاب و ورود زنان به ورزشگاه ازاد و در سوریه شهری مثل لاذقیه شبهایی کنار دریای مدیترانه رقم میزند که بلحاظ موسیقی و نوشیدنی در خود اروپا و امریکا نیست!! اما اشوب و اغتشاش در این کشورها درجریان است.یادمان نرفته که اقای مکرون در ابتدای ریاست جمهوری خواست سیاست مستقل از امریکا در پیش بگیرد و با اشوب جلیقه زردها روبرو شد.همان دستور العمل امروز در عراق سوریه لیبی افغانستان ونزوئلا بولیوی و.‌. اجرا میشود.در ترکیه و روسیه هم تلاشهای ناموفقی انجام شد که به نتیجه لازم نرسید.اینکه چگونه امریکا و همپیمانان اروپاییش دست به چنین اقداماتی میزنند و کانالهای ارتباطی انها با داخل این کشورها از کجاست را حقیر نمیدانم ولی میدانم که باید رک و پوست کنده افکار عمومی مردم دنیا را با اینگونه روشهای امریکا که هدفش عقب ماندگی کشورهای هدف است
اگاه ساخت.هر چند در کشور ما که چند انقلاب از جمله انقلاب سفید و مشروطه و...در ان انجام شده مردم به بلوغی رسیده اند که میدانند انقلاب به معنی تغییرات سریع و طوفانی برای بهبود اوضاع الزاما به بهبود منجر نخواهد شد تا زمانی که بستر مناسبی برای ان تغییرات ایجاد شود.
ناشناس
|
-
|
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
با این وضعیت ، میانگین سنی نمایندگان مجلس بعدی ۷۵ سال خواهد بود

یعنی بجای خانه ملت ، خانه سالمندان خواهیم داشت .

خدا به داد مردم بدبختی برسه که به این افراد رای میدن
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
کیهان طی نقدی بر نانه خاتمی به کوترش نوشته است که آیا نوشتن نامه ایشان مگر تاثیری هم دارد ؟ سوال نامه احمدی نژاد به ترامپ‌چی . به اوباما چی . تاثیر دارد ؟ یا بی تاثیر هست . اصلا ترامپ و اوباما جواب نامه را دادند . اصلا اهمیتی داشت ؟ اختلاف سیاسی نباید باعث عداوت شود . اختلاف سیاسی یک روش پسندیده در سیاست هست .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
جستن عدالت از روزنامه ای همچون کیهان چراغ بر لب باد است وآب در غربال
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
جناب خاتمی تعجب اوره که نمیدونید که دبیرکل سازمان ملل هم تدارکاتچی بیش نیستند ؟! باز رفتی رو اعصاب سردار قلم ؟!
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
تهران و ریاض در حال آشتی کردن هستند ؟ . لابد دعوای امریکا ایران هم اخرش به اشتی میشود .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
سردار سلیمانی در قلب ملت ایران و حتی عراق جای دارد .او سردار عشق است ، او کسی است که به تمام معنا به حزب و جناح تعلق ندارد .
پاسخ ها
مردم ایران
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
مردم عراقم ریختن تو خیابون واسه تشکر از ایران حتما؟
ناشناس
| United States |
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
عراقیها آلان فریاد تشک تشکر راه اندارگزی کرده اند و اگر این اعتراض با ادامه کشتارها امریکا دوباره مردم عراق را برای رسیدن به مطالبات خود مسلح خواهد کرد .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
23:44
مردم عراق بخاطر عملکرد ضعیف دولت (عراق) دارن اعتراض می‌کنند و هیچ ربطی به ایران ندارد.

تا همین چند وقت پیش می‌گفتید ایران داره به مردم عراق مسکن رایگان میده و مردم عراق رو بصورت رایگان بیمه می‌کنه و بهشون یارانه میده، بعد چی شده که الان نظرتون عوض شده ؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
عشق ملت عراق باعث آتش این چند روزه شده؟
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
"جریان" اصلاحات نامش روی خودش است! این جریان یک رودخانه است که در مسیرش زایش دارد و بعکس زاینده رود هیچگاه دچار خشکیدگی نخواهد شد .اقای خاتمی یا هر فردی میتوانند با این جریان همراه شوند و در صدر قرار بگیرند و اما هرگاه با مسیر این رود زاویه پیدا کردند ، جریان از کنار انها عبور کرده و راه خود را ادامه خواهد داد.دنیا به سرعت در حال تغییرات شگرف است و یقینا جوان بیست و سی ساله امروزی خواسته اش با فردی مسن تفاوت دارد و حتما انطوری زندگی خواهد کرد که میخواهد.اصلاحات تنها راه همراه شدن یک حکومت با تغییرات مد نظر جامعه و جوانان ان است.لذا اقای خاتمی و دیگر عزیزان نیک میدانند که تنها همراه شدن با سیل خروشان مردم است که عزت برای انها به ارمغان می اورد و اگر گسستی باشد مردم خود افراد دیگری برخواهند گزید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
خاتمی دنبال عزت و به به و چهچه. مردم نیست...سایرین را نمی دانم
ناشناس
| United States |
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
اصلاح طلبی خواست مردم هست . اصلاح طلبی مطالبه مردم برای گذار از سیاست های اشتباه در حوزه سیاسی و اقتصادی و فرهنگی هست . اصلاح طلبی بخاطر این شکل گرفته است که بعد از انقلاب در رفتارها افراط شده . در اندیشه ها اشتباه شده . برای گذر از این اندیشه های اشتباه باید اصلاحات بدون هزینه و ارام انجام گیرد . آیا الان وقت خروج دولت و شبه دولت از اقتصاد فرا نرسیده .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
جالبه که خودت جواب خودتو میدی
ناشناس
| United States |
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
کابر محترم ۰۰۷. من نظر اصلی را ندادم . شما چرا گیر به پرچم دادی . آن کاربر اصلی که نظر اصلی را داده من نیستم . کاربر دیگری هست . اینقدر به پرچم ها زوم نکن . به محتوا فکر کن و تبادل نظر کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
بازدهی بازارهای مالی طی ۶ ماه اول
بورس ۹۰ درصد حداقل و ۴۵۰ درصد حداکثر سود
مسکن۱۷ درصد سود
ماشین ۱۵ درصد سود
طلا ۱۲ درصد ضرر
سکه ۳۵ درصد ضرر بخاطر تخلیه حباب و سقوط دلار
دلار ۳۰ درصد ضرر
البته قیمت سازی بازارساز خیلی موثر بود
۶ ماهه دوم تمام بازارها برعکس عمل میکنند هر پستی بلندی و برعکس داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
لطفا استاندارن در انتخاب مدیران به ژنهای برتر توجه ویژه کنند ؟ دولت اصلاح طلب مدیر پایداری ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
ناطق نوری یکبار برای همیشه شکست خورد و دیگر هیچ شانسی برای هیچ انتخاباتی نه در مجلس و نه در ریاست جمهوری ندارد مگر این که برود نامزد شهرستان خودش شود یا یک شهر کوچک ی که دل خوشی از رقیبان او ندارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
حاج حسین این سردار خستگی ناپذیر قلم نسبت به اعتراضات عراق سکوت فرمودن ؟؟ معلوم نیست این فتنه امریکایی باشه یا اسرائیلی یا ال آل سعود ؟؟؟ جناب شریعتمداری به خدا برای مبارزه با فقر و فساد بیکاری قیمت کردن ، فتنه گری نیست ، رسالت امام حسین ( ع) همین بود و برای همین قیام کردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
نمی دونم تابناک با اختلاف انداختن بین مردم با احمدی نژاد و خاتمی و ناطق دنبال چیه این آقایون هم بعیده مورد استقبال مردم واقع شن
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
تابناک کار خوبی میکند اتفاقا به چالش کشیدن گفتمانهای که سرو کار با خشونت و جنگ و زور هستند خیلی هم سازنده هست
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
کیهان جان .... خاتمی با این روش ها و ترفندهای سیاسی تخریب نخواهد شد . به اتاق فکر سیاسی جناح خود بفرمایید تاکتیک سیاسی را عوض کنند یا کلا از ادامه رقابت سیاسی با ختمی کنار بکشند چون گرا و آدرس اشتباه به شما میدهند . برای تخریب باید به جزیات نزدیکتری اشاره کنید و ان درد از شکست کسی هست که در حصر هست ولی برد و نفوذ سیاسی در دل مردم دارد . این گرانیها هم ربطی از خاتمی ندارد
مهدى
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
حضور شخصيتهاى روحانى شناخته شده مثل آقايان ناطق نورى و خاتمى هرچند كه از دو جناح رفيب هستند ولى در جناح خودشان موجب وزن و وجاهت بيشتر آن جناح ميشوند كه به نفع انقلاب اسلامى و موجب وحدت ملى خواهد شد .
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
منصفانه نیست که مردم بیکار و گرسنه عراق را گلوله بست . فکر نکنم عراقیها بر روی هموطنان خود اینچنین کنند . تابی پخش کن یک موقع فکر نکنند مردم هم‌کر و هم کور هستند خبر ندارند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
فیک نیوزها بدجور امثال تورو سرکار گذاشتن ها
ناشناس
| United States |
۰۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
مگر میلیارد‌ها دلار پول نفت خرج بیمه و مسکن و کار مردم عراق نمیشه؟ پس چطور مردم عراق بیکار و گرسنه هستند ؟
تا دیروز مردم عراق خوشبخت بودن چه شد که امروز گرسنه و بیکار شدند ؟
به این زودی حرفهای که خودتان زدید رو فراموش کردید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
آقای رفیق دوست مجبورید دو پهلو حرف بزنید که موجب شک و تردید شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
درود بر احمدی نژاد و یارانش ...
پاسخ ها
مهدى
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
اتفاقاً پايه تمام اختلاسها در ننيجه بى برنامگى ٨ سال حاكميت احمدينژاد و حلقه انحرافى اطرافش بود .
هنر اين آدم انحلال سازمان برنامه و بودجه كشور بود چون به برنامه و بودجه اعتقاد نداشت و در عوض به تصميمات خلق الساعه و به اصطلاح هيأتى اعتقاد كامل داشت.
ناشناس
| Germany |
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
بازم سنگ پاها از کار نمینشینند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
اگه قرار بود نمایندگان واقعی مردم انتخاب بشن هرگز انتخاباتی برگزار نمیشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
درود بر احمدی نژاد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
بیشتر شدن تحربمها و گرانی ها دستپخت آقای خاتمی وهمفکرانشان در فتنه بود وادامه دارد وله دولت آمریکا خط میدهند که فشار اقتصادی را بیشتر کند آقای خاتمی روز جواب گویی در درگاه خداوند وجدت نزدیک است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
خلیج اسلامی بهترین پیشنهاد بوده است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
نخیر فقط خلیج فارس
تو کجایی هستی که چنین پیشنهادی دادی ؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
چرا با سلطان چایی برخورد نمی‌شود؟
پسرک فضول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
نوشتن مقالات اینگونه برای کیهان فقط میخ بر سنگ کوبیدن است و آلودگی محیط زیست می آورد. همه میدانیم ماندگاری تفکر کیهان در پی جنگ است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
باهنر میخواهد لج و لجبازی راه بیاندازه تا مردم شرکت کنند . باهنر هیچ وقت پیش بینی خوبی نتوانسته از اوضاع مملکت بکند و همیشه خراب کرده لذا مقصر خوبی در سیاست نبوده
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
اصولگرایان با کدام لوازم منطقی میخواهند کسب رای و محبوبیت از مردم خصوصا از زنان جامعه داشته باشند . در تفکر برخی وقتی قایل به اوردن هوی به تعداد انگشتان دست برای زن اول هستند این زنان جامعه هیچوقت به انها رای نخواهند داد .
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
کیهان سوژه پیداکرده تا کینه های درونیش را دوباره بروز دهد و خاتمی عزیز وبا اخلاق را زیر سوال ببرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
چندین سالها که آقای باهنر مجلس بودند ندونستیم که کدوم هنر رو دارند!
ناشناس
|
France
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
معترضین در عراق از عربستان و اسراییل و امریکا و کره شمالی و روسیه پول گرفتند تا در این کشور به بهانه فساد در اداره کشور اعتراض کنند . اصلا فسلدی وجود ندارد اینها اختشاش گر هستند .
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
حوادث عراق ادامه خواهد یافت هیچکس توان کنترل آنرا نخواهد داشت
ناشناس
|
-
|
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
ای بابا کجا شکایت کردی ؟! دادگاه لاحه !!٬
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
سیروس عسگری امام خمینی تعلیق فوتبال ایران اعتبارنامه نمایندگی آتش سوزی جنگل های زاگرس
آخرین اخبار