بازدید 4525
۲
نمی‌دانم چرا کیانوش با سرنوشت خودش بازی می‌کند

انوشیروانی: برای المپیک امیدی به کیانوش نیست

خدا شاهد است من از اوت شدن کیانوش رستمی خیلی ناراحت شدم. من با او رفاقت چند ساله دارم و هنوز هم ناراحت هستم. می‌دانم رسیدن به این سطح که برای کسب مدال رقابت کنی چقدر سخت است. وقتی رقابت کیلو به کیلو است چرا رستمی باید با ۱۸۰ کیلوگم رقابت خود را آغاز کند؟
کد خبر: ۹۲۵۷۸۰
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳ 25 September 2019

سرمربی سابق تیم ملی وزنه‌برداری ایران گفت: کیانوش رستمی در هر مسابقه فقط برای مدال روی تخته می‌آید که این دیدگاه خوبی نیست و او با سرنوشت خودش بازی می‌کند.

به گزارش تابناک ورزشی، سجاد انوشیروانی در باره عملکرد کیانوش رستمی در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ بیان کرد: خدا شاهد است من از اوت شدن کیانوش رستمی خیلی ناراحت شدم. من با او رفاقت چند ساله دارم و هنوز هم ناراحت هستم. می‌دانم رسیدن به این سطح که برای کسب مدال رقابت کنی چقدر سخت است، اما از طرفی نمی‌دانم چرا با سرنوشت خودش بازی می‌کند. او در آستانه سومین المپیک خود است، اما از المپیک ریو تا توکیو هر چقدر افتخار که می‌توانست برای خودش اندوخته کند را از دست داد.

انوشیروانی: برای المپیک امیدی به کیانوش نیست

او ادامه داد: وقتی رقابت کیلو به کیلو است چرا رستمی باید با ۱۸۰ کیلوگم رقابت خود را آغاز کند؟ در حالی که می‌توانست با ۵ کیلوگرم کمتر شروع کند. او در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ و بازی‌های آسیایی هم همین کار را انجام داد. کیانوش رستمی باید شرایط خود را در وزنه‌برداری جهان حفظ کند، اما همه دنیا او را نگاه کردند و همه از او برای المپیک نا امید شدند.

انوشیروانی در مورد اینکه کیانوش پس از انداختن حرکت اول نتوانست خودش را جمع و جور کند و از لحاظ ذهنی بهم ریخت و برادرش هم به او کمک نکرد، گفت: من با تمام احترامی که برای برادر رستمی قائل هستم، اما اگر رستمی خودش را در اختیار کادرفنی قرار می‌داد بهترین نتیجه را می‌گرفت و امروز یکی از مدال‌ها برای ما بود.

سرمربی سابق تیم ملی تیم ملی در مورد وزنه‌های بالایی که رستمی انتخاب کرد نیز گفت: رستمی فقط برای مدال طلا می‌آید که این دیدگاه خوبی نیست و یک نوع خود برتر بینی است. این تاکتیک اشتباهی است که نمی‌دانم چرا کیانوش به آن اصرار دارد. راجر فدرر با وجود اینکه سال‌ها در سطح تنیس حرفه‌ای دنیا فعالیت می‌کند، اما زمانی که ضربه اشتباه می‌زند با مربی‌اش صحبت می‌کند. ورزشکار ۱۰ مدال جهانی و المپیک هم داشته باشد، اما باید یک نفر بالای سرش باشد. هیچ کسی مثل مربی نمی‌تواند ورزشکار را هدایت کند. کیانوش باید قبول کند سیستمی که دارد به بن بست رسیده است. درست است وزنه بردار پرقدرتی است، اما سن و سال او هم به تدریج بالا می‌رود.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
بی پیر نرو تو در خرابات / هر چند سکندر جهانی
آدم خودخواه بدرد لای جرز میخوره.ایشان منبعد هم چیزی نخواهد شد.رستمی تمام شده است بی آنکه آبرویی هم برایش در دنیای وزنه برداری ایران مانده باشد و همه اورا خودخواه مغرور و خود پرست میدانند.او حتی آینده بی قهرمانی خود را هم ضایع کرده است.
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022