بازدید 9543

انتقاد صریح لاریجانی از اتهام‌زنی به پروانه سلحشوری

لاریجانی گفت: این چه وضعی است که به نمایندگان اتهامات دروغ می‌زنند
کد خبر: ۹۲۵۵۹۵
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲ 24 September 2019

رئیس مجلس گفت: این چه وضعی است که به یک یا چند نماینده اتهاماتی دروغ می‌زنند و چند سایت خبر آنها را منتشر کرده و بعد معلوم می‌شود که اولین منتشرکننده سایت ضدانقلاب بوده است. آیا شما قبول ندارید و در روایات ندیده‌اید که آبروی مومن حرمت کعبه را دارد؟ در پیشگاه خدا چه می‌گویید؟

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرآنلاین، علی لاریجانی، رئیس مجلس در نطق پیش از دستور امروز خود گفت: روشن است که در شرایط حساس که ملت ایران با استقامت جلوی زیاده‌خواهی آمریکا ایستاده است، انتظار داشته باشیم که صاحبان تریبون‌ها و رسانه‌ها فهم درستی از شرایط سخت اقتصادی کشور داشته باشند. لطمه وارد نکردن به وحدت ملی توقعی حداقلی است. آیا فحش و توهین به مجلس به عنوان مهم‌ترین رکن مردم سالاری نظام، جز خواسته آمریکا و اسرائیل است؟

اهم اظهارات رئیس مجلس را بخوانید؛

*کسانی که این روش را برگزیده‌اند با نظریه امام(ره) و رهبری معظم صریحا مخالفت کرده‌اند زیرا آنها مجلس را در راس امور دانسته‌اند. نگویید ما "انتقاد" کردیم. عبارات شما انتقاد از باب امر به معروف و نهی از منکر نبود. فحش و توهین بود. آیا در تاریخ انقلاب اسلامی هیچ سابقه‌ای برای چنین حرف‌هایی از جانب امام و رهبری بوده است؟

*این چه وضعی است که به یک یا چند نماینده اتهاماتی دروغ می‌زنند و چند سایت خبر آنها را منتشر کرده و بعد معلوم می‌شود که اولین منتشرکننده سایت ضدانقلاب بوده است. آیا شما قبول ندارید و در روایات ندیده‌اید که آبروی مومن حرمت کعبه را دارد؟ در پیشگاه خدا چه می‌گویید؟

*اهمیت فساد سیاسی کمتر از فساد اقتصادی نیست، از ریاست قوه قضائیه خواست که با این نوع فشاد سیاسی برخورد کند.

*{ضمن تبریک سال تحصیلی جدید به دانش آموزان و دانشجویان} امیدواریم وزیر جدید آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید گام‌های بلندی در اجرای سند تحول آموزش و پرورش بردارد، لازم است کمیسیون آموزش و تحقیقات از وزرات آموزش و پرورش این موضوع را مطالبه کند تا کیفیت موضوع آموزش و کرامت معلمان و منزلت آنان سامان یابد.

* بسیجیان، سپاهیان و ارتشیان توانستند با میراثی که از دفاع مقدس دارند، امروز هم با سلحشوری از منافع ملی و امنیت کشور پاسداری کنند.لاریجانی تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی از تدبیر دولت در برداشتن گام سوم در موضوع برنامه هسته ‌ی حمایت می کند، گرچه برخی از دول حرف های نسنجیده زدند ولی منطق ایران در این موضوع روشن است.

*ما در توافق هسته ای تعهداتی در قبال تعهدات طرف مقابل داشتیم. رئیس جمهور آمریکا این تعهدات را به هم زد و دیگران هم تلاش درستی در ایجاد توازن در برجام صورت ندادند بنابراین سیاست میزان تعهد در مقابل تعهد طرف مقابل سیاست عادلانه و مقبولی است و هیچ شخصی درشت‌گویی در مقابل سخن عادلانه را نمی پذیرد.

*ناپسندی کار کسانی است که در مقابل حرف حق پیشنهاد راه حل به سوی فرافکنی و غوغاسالاری در میدان دیگر می‌کنند و دعوای طولانی مدت در منطقه را در ماجرای جنگ یمن به آوردگاهی تبلیغاتی علیه ایران تبدیل می کنند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم