بازدید 3170
سماجت بازیکنان باعث شد تا المپیکی شویم

شاهین‌طبع:هیچ موقع انکار نمی‌کنم که اشتباه کردم

ورزش فراز و نشیب زیادی دارد و شاید در محاسبات خود در کنار زمین مرتکب اشتباه شویم. این برد و باخت‌ها طبیعی است و هیچ موقع انکار نمی‌کنم که اشتباه کردم. به عقیده دیگران احترام می‌گذارم.
کد خبر: ۹۲۳۰۵۰
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲ 11 September 2019

مهران شاهین‌طبع سرمربی تیم ملی بسکتبال گفت: برد و باخت‌ها در مسابقات طبیعی است و هیچ موقع انکار نمی‌کنم اشتباه کردم.

به گزارش تابناک ورزشی، مهران شاهین‌طبع درباره صعود تیم ملی بسکتبال به المپیک توکیو اظهار داشت: خیلی از تیم‌ها بودند که مسابقات جام‌جهانی را خوب شروع کردند، اما در آخر با مشکل مواجه شدند. نحوه برگزاری مسابقات خیلی به ما کمک کرد به طور مثال تیمی که با ۴۰ امتیاز به حریفش می‌باخت با تیمی که با فاصله کمی شکست می‌خورد، خیلی فرق داشت.

وی ادامه داد: شرایط تیم ما پس از باخت مقابل پورتوریکو و تونس به تدریج بهتر شد و خوشبختانه بازیکنان توانستند هماهنگ‌تر شوند و حتی در شرایطی که سه باخت متوالی در مرحله مقدماتی داشتیم، اما بازیکنان بازی‌ها را رها نکردند و این پافشاری و سماجت آن‌ها باعث شد تا نتیجه دلخواهی را که می‌خواهیم، کسب کنیم.

شاهین‌طبع:هیچ موقع انکار نمی‌کنم که اشتباه کردم

سرمربی درباره اینکه قرار است تا المپیک ۲۰۲۰ توکیو سرمربی تیم ملی باشد یا خیر، گفت: هنوز صحبتی با مسئولان فدراسیون بسکتبال انجام نداده‌ام. اگر قرار است قرارداد من تمدید شود، نیاز به برنامه‌ریزی و کار بیشتر است. حضور تیم ملی بسکتبال در المپیک باید بتواند کمکی به این رشته ورزشی کند و کنار آن نیز به صورت مقطعی بتوانیم تیم ملی را تقویت کنیم تا در المپیک بازی‌های آبرومندی برگزار کنیم.

شاهین‌طبع درباره غیبت مسئولان ورزش در مراسم استقبال از ملی‌پوشان پس از کسب سهمیه المپیک گفت: خوشبختانه مسئولان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک بعد از پایان مسابقات ما در جام‌جهانی لطف کردند و این اتفاق را به ما تبریک گفتند. فکر کنم صالحی‌امیری در مسافرت بود و سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان هم قرار شد در جلسه‌ای درباره شرایط تیم ملی برای حضور در مسابقات المپیک صحبت کنیم. فکر می‌کنم مسئولان ورزش به دلیل ایام سوگواری اباعبدالله‌حسین برای استقبال ما به فرودگاه نیامدند.

سرمربی تیم ملی بسکتبال در خصوص عملکرد بازیکنان در جام‌جهانی گفت: از تمام بازیکنان راضی بودم و همه آن‌ها با تمام وجودشان بازی کردند، هر چند که نمی‌توانم بگویم عملکرد کدام بازیکن بهتر بود. ما یک تیم بودیم و کادر فنی، سرپرستی و مدیریت در کسب سهمیه المپیک سهیم بودند.

شاهین‌طبع درباره هجمه‌ها و انتقادات علیه تیم ملی بسکتبال بعد از باخت به پورتوریکو اظهار کرد: ورزش فراز و نشیب زیادی دارد و شاید در محاسبات خود در کنار زمین مرتکب اشتباه شویم. این برد و باخت‌ها طبیعی است و هیچ موقع انکار نمی‌کنم که اشتباه کردم. به عقیده دیگران احترام می‌گذارم. مسئولان فدراسیون فدراسیون بسکتبال و کمیته ملی المپیک قول‌هایی پیش از جام‌جهانی به اعضای تیم داده بودند که امیدوارم این قول‌ها عملی شود. بازیکنان از لحاظ روحی و روانی شرایط خوبی دارند و امیدوارم از لحاظ مالی به بازیکنان رسیدگی بهتری شود.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه