هاآرتص نوشت؛
هاآرتص می‌نویسد، دیدار بین رؤسای جمهور آمریکا و ایران، تقریباً یک توافق انجام شده است. این نتیجه‌ای است که پس از دیدار روز پنجشنبه نخست وزیر اسرائیل، بنیامین نتانیاهو با وزیر دفاع آمریکا، مارک آسپر در لندن در میان نهاد‌های امنیتی اسرائیل به سرعت در حال تقویت است.
کد خبر: ۹۲۲۵۸۸
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴ 08 September 2019

هاآرتص می‌نویسد، دیدار بین رؤسای جمهور آمریکا و ایران، تقریباً یک توافق انجام شده است. این نتیجه‌ای است که پس از دیدار روز پنجشنبه نخست وزیر اسرائیل، بنیامین نتانیاهو با وزیر دفاع آمریکا، مارک آسپر در لندن در میان نهاد‌های امنیتی اسرائیل به سرعت در حال تقویت است. مثل همیشه البته باید جانب احتیاط رعایت شود: این دیدار اتفاق می‌افتد، مگر اینکه دونالد ترامپ، طرف کمتر قابل پیش بینی این اتفاق، در آخرین لحظه نظر خود را تغییر دهد.

تهران و واشنگتن در واقع در حال افزایش لفاظی‌های تند و متقابل خود هستند. ایران روز جمعه، مطابق برنامه ریزی قبلی، کاهش تعهداتی دیگر در توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ خود با قدرت‌های جهانی را اعلام کرد. ایالات متحده آمریکا وضع تحریم‌های جدید علیه ایران و حزب الله را ادامه می‌دهد، و برایان هوک، نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران، هفته گذشته تهران را مورد اتهام قرار داد. با وجود این، پیش فرض در حال شکل گیری این است که پس از این انتقام‌های متقابل، طرفین به تدریج در حال آماده شدن برای یک دیدار هستند، که احتمالاً در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک در پایان ماه میلادی جاری انجام خواهد شد.

حتمی بودن دیدار ترامپ و روحانی از نظر مقامات اسرائیلی

به نظر می‌رسد، به غیر از موضوع دیدار همراه با حسن نیت با نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون، ملاقات با آسپر دلیل اصلی دیدار سریع نتانیاهو از لندن در هفته گذشته بوده است. نتانیاهو سه سال از نفوذ بسیاری در دولت ترامپ و در میان دستیارانش برخوردار بود؛ اما گویا این ماجرا اکنون تا حدودی در حال تغییر است. دیدار قابل انتظار رئیس جمهور آمریکا با همتای ایرانی خود، حسن روحانی، منجر به آزردگی آشکار اسرائیل خواهد شد. نتانیاهو در گفت‌وگو با خبرنگاران در لندن اذعان کرد که دیدار ترامپ و روحانی محتمل است و افزود: من به رئیس جمهور آمریکا نمی‌گویم با چه کسی یا چه موقعی ملاقات کند.

کسی که تند‌ترین خط مشی علیه ایران را در دولت ترامپ رهبری می‌کند جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکاست؛ اما به نظر می‌رسد او از حلقه افراد نزدیک رئیس جمهور خارج شده است. انتظار می‌رود، سایر مقامات ارشد، از جمله وزیر امور خارجه مایک پومپئو که سال گذشته برنامه بسیار تهاجمی دوازده بندی علیه ایران را تشریح کرد، خط جدید رئیس جمهور در خصوص ایران را تعیین کند.

تمایل آمریکا برای انجام مذاکرات مستقیم با ایران می‌تواند بعداً به این امر منجر شود که اسرائیل فتیله را در خصوص حزب الله و سپاه پاسداران ایران پایین بکشد. نیرو‌های دفاعی اسرائیل تاکنون هیچ دستورالعملی برای این منظور دریافت نکرده، و همچنان همانند حوادث چند هفته اخیر، یک خط تهاجمی و تند را علیه تهران در پیش گرفته اند.

تأسیسات دفاعی همچنان در مرز‌های شمالی متمرکز است. سپاه پاسداران هنوز میزان ارزیابی خود را در مورد حملات ۲۴ آگوست هوایی اسرائیل که منجر به مرگ دو شبه نظامی لبنانی که به نمایندگی از نیرو‌های قدس کار می‌کردند، نهایی نکرده است؛ و به هیچ وجه مشخص نیست که آیا حزب الله شلیک موشک‌های ضد تانک خود در هفته گذشته و در نزدیکی پایگاه افیفیم را به عنوان پایانی بر تنش مرزی می‌بیند یا خیر. رهبر حزب الله، حسن نصرالله اظهار داشت که سازمان وی قصد دارد اقدامات اضافی را علیه اسرائیل انجام دهد، که احتمالاً علیه هواپیما‌های بدون سرنشین اسرائیلی که در حریم هوایی لبنان خواهد بود. این ده روز باقی مانده به انتخابات اسرائیل به خصوص در شمال بسیار حساس خواهد بود.

در پس زمینه این رویداد، مشکل حل نشده پروژه موشک‌های نقطه زن حزب الله در لبنان قرار دارد. هفته گذشته، ارتش اسرائیل خبر از تأسیس خط مونتاژ دیگری از راکت‌های نقطه زن در نزدیکی نبیشیت در منطقه بقاع لبنان داد. این سازمان شیعه پس از افشای این ماجرا، اقداماتی برای پوشش رد پای خود در آنجا انجام داد. رسانه‌های لبنانی گزارش دادند که پومپئو به رئیس جمهور لبنان میشل عون هشدار داده که اگر این مرکز برچیده نشود، اسرائیل قصد دارد تا به آن محل حمله کند. در حقیقت، این هشداری بود که اسرائیل چند ماه پیش از طریق معاون وزیر امور خارجه دیوید ساترفیلد، منصوب دولت ترامپ در مورد اختلافات مرز‌های دریایی بین اسرائیل و لبنان، به لبنان ارسال کرد.

در حالی که همه توجهات به سمت شمال است، نوار غزه از اولویت پایین تری برخوردار است. این آخر هفته، یک درگیری کوتاه در این منطقه صورت گرفت. حماس با شناسایی این نکته که اسرائیل در آستانه انتخابات در مقابل حق طلبی آسیب پذیرتر است، در اعتراضات روز جمعه که بیشتر از حد معمول خشونت آمیز بود، دست بالا را گرفت. دو پسر فلسطینی ۱۴ و ۱۷ ساله، توسط سربازان اسرائیلی مورد اصابت گلوله قرار گرفتند.

در پاسخ، پنج موشک به خاک اسرائیل شلیک شد و تانک‌های IDF به مواضع حماس در نزدیکی مرز با اسرائیل شلیک کردند. روز شنبه، برای اولین بار، یک هواپیمای بدون سرنشین مواد منفجره را روی جیپ نظامی اسرائیلی در نزدیکی مرز فرو ریخت. ظاهرا گروه جهاد اسلامی پشت هر دو حمله راکتی و پهپادی بود. این سازمان با تشویق ایران، خط تهاجمی تری را در تلاش برای جلب حماس به رویارویی با اسرائیل در پیش گرفته است. احتمالاً تیم اطلاعاتی مصر در راستای تلاش برای آرام کردن اوضاع این هفته به غزه سفر می‌کند.

پاسخ اسرائیل به حملات راکتی به رغم انتقاد‌های سیاسی به نتانیاهو، همچنان خفیف بوده است. نخست وزیر اسرائیل همچنان در صحنه شمالی موضع سختی را اتخاذ خواهد کرد تا انتقاد‌ها از عدم واکنش در مواجهه با حملات موشکی به مناطق نزدیک مرز غزه را خنثی کند.

در پس زمینه همه اینها، اذعان همه طرفین مبنی بر این است که پس از انتخابات هفته آینده اسرائیل، ایالات متحده احتمالاً بعد از دو سال تأخیر، بخش دوم برنامه صلح خاورمیانه ترامپ را ارائه خواهد کرد. یک عامل دیگر، ملاحظات سیاسی در داخل اسرائیل است، آن هم در شرایطی که نتانیاهو به توجیهی دیپلماتیک از سوی واشنگتن نیاز داشته باشد تا بنی گانتز و کاهول لاوان را به سمت دولت واحد سوق دهد.

اما این‌ها همه دغدغه‌هایی دور و دراز است: در حال حاضر، نخست وزیر اسرائیل در تلاش برای به دست آوردن ۶۱ کرسی کنست برای حزب لیکود و احزاب اقماری آن در ۱۷ سپتامبر، تخته گاز می رود. این تلاش‌های شدید دو هدف دارد: این که رأی دهندگان حزب لیکود را از بی اعتنایی سیاسی نسبت به مسائل جاری منصرف سازد، و دیگر گرفتن نوعی ژست دیپلماتیک که می‌تواند به حزب تا قبل از انتخابات کمک کند. همانطور که هفته گذشته در هاآرتص گزارش شد، دستیاران نتانیاهو با هدف دستیابی به وعده ترامپ برای محافظت از اسرائیل از هرگونه تهدید وجودی در آینده (به عنوان مقدمه‌ای برای ایجاد پیمان دفاعی متقابل) با مشاوران ریاست جمهوری آمریکا لابی کرده اند. علاوه بر این، نتانیاهو در تلاش است تا جلساتی را با رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین ترتیب دهد یا در عدم موفقیت برای این ژست اساسی، جلسه‌ای بین جلسه مشاوران امنیت ملی اسرائیل، روسیه و ایالات متحده را در ماه ژوئن و در اسرائیل برگزار کند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۷
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
دقیقا نگران چی هست؟ که آمریکا بر علیه ایران این هم هزینه پرداخت نکند و خودش باید هزینه پرداخت کند!
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
حالا هدف شما ازمطرح کردن این موضوع چیست؟ ایا میخواهید برای ملاقات افکارعمومی را اماده و ضرورت انجام انرا بدلیل مخالفت نتانیاهو توجیه نمایید
محمود
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
جالب تر و درد ناک تر ، آنکه برخی داخلی خیلی خیلی نگران این ملاقات و رفع تنش های بین دو کشور هستند !!!!!؟
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
ادم بایدخیلی ساده لوح باشه که فکرکنی ادم گرگی مثل ترامپ بدون امتیازگرفتن اساسی وبه صرف یک ملاقات حاضربه رفع تحریمهاوتنش زدایی بشه !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
نتانیاهو در چه فکریه !!!؟؟؟

نگرانی ما از برنامه های افتضاح اقتصادی دولت خودمان بیش از اینهاست .
پاسخ ها
ناشناس
| Sweden |
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
به نظرم اگر اقای روحانی با ترامپ مذاکره کند خیلی هم خوب است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
تا الان دستش در جيب آمريکا بوده و از جيب مردم آمريکا خرج مقابله با ايران را مي داده براي دفاع از خودش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
خوبه خودمون ميدونيم اسراييل از چي مي ترسه.
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
با یک چنین تیترهایی، سعی کنید دیدارِ روحانی و ترامپ رو عادی جلوه بدید. ما هم گوش هامون درازه
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
دیدار دوتا رئیس جمهور برات غیر عادیه؟ لابد ازدواج کودک ده یازده ساله هم برات عادیه؟!
ناشناس
| Canada |
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
دیدار دو رئیس جمهور و مذاکره به معنی رفاقت و دوستی نیست و چیز عجیبی نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
خدایا این دیدار بخاطر مردم مظلوم ایران صورت بگیرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
مرذم مظلوم ایران از مذاکرات و دیدارهای قبلی سود بردند؟
در طول تاریخ برخی فقط فکر میکردند که با دیدار با یک خارجی وضع داخلی بهتر میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
اونا پازل میچینن و شما هم ضمینه اجراشو فراهم میکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
ملاقات روحانی به ترامپ چه سودی برا مملکت داره.دیدار ترامپ با کیم جونگ اون چی برا کره شمالی داشت؟ هیچ. آمریکا اومده بعد 14 سال مذاکره اومده برجام امضا کرده جلوی کل دنیا زده زیرش دوباره می خوایید برید با آمریکا مذاکره کنید؟که چی بشه؟بعد یه عده نشستن میگن مذاکره با آمریکا تنها راه نجات کشوره.اتفاقا مذاکره با آمریکا تنها راه نجات مفسدینه.اینکه فساد سر تا پای کشور گرفته با مذاکره حل میشه؟اصلا مشکل الان ملت مذاکرس یا فساده؟چرا ادرس غلط به مردم میدیم.فرض کنید صبح مذاکره شد اصلا امریکا گذاشت پول بیاد تو کشور.مگه چیزیش به ما میرسه .ولی الان که تحریمیم و پولی نیست .کشور مجبور با مفاسد برخورد بکنه.
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
فقط اسرائیلی‌ها نگران نیستن
پاسخ ها
علی۲۵
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۸
مگه پوتین مرده
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
انتخابات داخلی اسراییله و از این دست تحلیلهای تخیلی زیاد می کنند.
الکی با اخبار صهیونیستها در داخل ایجاد توقع نکنید.
دیدار کنند چه بگویند؟؟؟
بگویند ممنون بدعهدی کردید؟؟
ترامپ جز به تعطیلی صنایع هسته ای و موشکی راضی نمیشود.
دیدار باید عادلانه باشد نه اینکه طرف بدعهدی کند و طرف ایرانی هیچ

بدتر از ترامپ مکرون است که میخواهد محدودیتهای نفتی غیر قانونی توسط ترامپ را رسمی کند.
تحلیلهای دو سه روز اخیر شریعمتداری در روزنامه کیهان درسته و اقایون ول کن اروپایی های عوضی نیستند.
تجارت اتحادیه اروپا با ایران ۹۰ درصد کاهش یافته ان وقت اروپایی ها نگرانی های ما در درک می کنند؟؟؟
اروپایی ها فقط با امریکا کار می کنند و برای تجارت دو میلیارد دلاری با ایران نمی ایند تجارت ۷۰۰ میلیارد دلاری شان با امریکا را بر هم بزنند

جان بولتن ادعای خطرناک برای جلسه فردای آژانس کرده و اینکه اژانس مدارک مکانهای اعلام نشده هسته ای یافته و احتمالا آژانس فردا شاهد جر زنی های جدید با رییس جدیدش خواهد بود.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
مرگ بر اسراییل
روز روشن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
اسرائیلی ها ی ترسو و بز دل نترسند و سکته نزنند اولا" ملاقاتی صورت نمیگیرد ثانیا"برفرض محال ملاقاتی صورت بگیره هیج تفاهم یا توافقی انجام نمی پذیرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
ما هم نگرانی داریم

چون اوباما که تاجر نبود اونطور کلاه کرد سرمون

این یکی که کارش تجارت و معامله...خدا داند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
ما سر دموکراتها کلاه گذاشتیم وتاوانش را دادند
محمد محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
خودمونیما! اسراییل هم دیکتاتوری شده! بی خیال نمیشه این نتانیاهو! چند سال باید نخست وزیر باشه. روی بشاراسد رو هم کم کرده. تا نمیره بیخیال نمیشه.
در ضمن اصلا نگران نباش. عمری ترامپ و روحانی با هم دیدار کنند. البته یک فرضیه هست. ترامپ چون غیرقابل پیش بینی باشه یک دفعه تو راهرویی و یا جایی دیگه یدفعه جلوی رئیس جمهور روحانی ظاهر بشه و احوال پرسی و روبوسی و ... . جواب سلام واجبه خوب!
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
از صبح تا شب دهها مقام و مسئول در هر تریبونی که پیدا می کنند می گویند مذاکره نمی کنیم اما بعد این خبرها منتشر می شود اگر به واقع در ادعای مذاکره نکردن صادق هستند پس نگرانی نتانیاهو از چیست ؟؟؟؟!!!! آنچه برداشت می شود ادعای مذاکره نکردن فقط یک ادعا با مصرف داخلی است تا مثل نرمش قهرمانانه نشود!!! به نظر می رسد پشت پرده سفرهای شبانه روزی ظریف به دورتادور منظومه شمسی همین آماده سازی مقدمات مذاکره است. البته مذاکره ای که رسما و شفاف انجام بگیرد خوب است اما وقتی ادعا می شود مذاکره نمی کنیم بعد دستور می دهند به دنبال مذاکره بروند نشان دهنده چیست؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
روحانی که خوب است به هیچ فرد دیگری اجازه مذاکره با آمریکا را نخواهیم داد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
اگر ملاقات های پشت پرده ای بود تا به حال این ملاقاتها و مذاکرات صدتا کفن پوسونده بودن ..........
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
فکر کردم اول تابناک نوشته که بگم تو هم تابناک میتوای مردم رو گول بزنی که اسراییل نگران ملاقاته .برعکس فقط میدونن با ملاقات میتونن برنامه موشکی ایران و اتمام استقلال ایران رو مذاکره کنند .بعدد دیدم نوشته هاراتز .ای روباه پیر
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
ازعجایب روزگاراینست که هرچه شدت تحریمها و تهدیدها بیشترمیشود واوضاع اقتصادی وخیم ترمیشود بورس بیشتر رکورد میزند !!! با این روند حتی درصورت وقوع جنگ هم همچنان شاهد رکوردزنی بورس خواهیم بود !!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
احتمالا طلا نفتی سر چهارراهها میدهند.
ناشناس
|
Germany
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
اما نتانیاهو دقیقا برعکس حرفاش دوست داره که ملاقات صورت بگیره چونکه ترامپ بیش از همه برای اسرائیل سود داشته و انتخاب مجدد او نیز آرزوی ایشان است،
اما گیرم ملاقاتی هم صورت بگیره، شما فکر میکنید نتیجه ای در بر داره.؟!
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
بکشنبه ۱۷ شهریور
دلار ۱۱۸۵۰
سکه ۴۲۰۰۰۰۰
شهروند
|
-
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
با توجه به برنده شدن ترامپ در دور بعدی، فعلا از بین دو گزینه جنگ (البته در دولت بعدی ترامپ) و کنار هم نشستن، گزینه دوم عاقلانه است هر چند که ممکن است چیزی هم به دست ایران نچسپد همین که یک سلام و احوالپرسی صورت گیرد جو تلطیف تر می شود و پل پشت سر همچنان سالم می ماند تا دولت بعدی آمریکا شروع شود.
ناشناس
|
Norway
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
اگر واقعا مخالف میبود به صورت خصوصی میگفت. این برای فریب ایرانیان است که دست از مخالفت با این دیدار بردارند. کور خواندی .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
روحانی با مسیح هم دیدار کنه اقتصاد درست نمیشه
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
باز هم یک جنگ رسانه‌ای برای عادی جلوه دادن یک ملاقات برای همه افکار عمومی
آنهایی که سواد رسانه ای ندارند این را باور می‌کند
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
چهل سال بعد:
یک مقام مسوول اعلام کرد درصورتیکه اروپاهمچنان به تعهدات خودعمل نکند ما دویست وچهل وسومین گام کاهش تعهدات برجامی راخواهیم برداشت وی درعین حال گفت ما۶۰ روزدیگربه اروپاییها برای اجرای تعهداتشان وزنده نگه داشتن برجام فرصت میدهیم ودرصورت عدم اقدام ازسوی اروپایی ها گام دویست وچهل وچهارم رامحکمترازگامهای قبلی خواهیم برداشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
آمادگی افکار عمومی برای مذاکره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
امام خمینی:اگر دشمن از کار شما عصبانی و ناراحت بود، بدانید کارتان صحیح است. الان اسرائيل عصبانيه.
ناصرامرایینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
نتانیاهو قمار باز اولا چه روحانی با ترامپ دیدارکنه چه نکنه مواضع ایران بر اساس فتوای رهبر و فقها بزرگوار که عمل آن عمل به دستورات خداست نه فقط علیه ظلم و ستم تو بلکه علیه کفر و استکبار تغییر نخواهد کرد
پس چیزی نمونده نگران باش تا این دوسه سالت هم نفله بشه چون آخرین دست و پا زدن هاته انشالله
ش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
بامید حق ملاقات ترامپ با روحانی صورت بگیرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
نه تنها بنیامین بلکه بن سلمان ،و امیر نشینان امارات ،و دلالان تحریم ،و دلواپسان داخلی هم نگرانند که مبادا اتفاقی رخ دهد ، و مناسبات بین دو کشور رو به بهبودی برود ،و تحریمها شکسته شود ؟،،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۸
اسرائیل نه تنها از ملاقات ناراحت نمی شود بلکه خوشحال ودر پشت پرده خواسته اوست چون این حرف بازی سیاسی است که شما یابلدنیستی تحلیل کنی یا نمی خوای تحلیل کنی
ناصرامرایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
نترس نتان جان
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
رسول دانیال زاده قیمت بنزین حسن حیدری آنفولانزا غزه بولیوی اعتراضات کویت فردو خانه پدری آلودگی هوا