بازدید ۶۴۶۴
ضمن انتقاد از عملکرد رسانه‌ها در اعلام رقم اجاره بها:
کد خبر: ۹۱۲۷۷۳
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳ 20 July 2019
رئیس جمهور با اشاره به ضرورت افزایش هماهنگی و تمرکز میان دستگاه‌های مسئول در بخش مسکن، گفت: کمک به مردم در بخش مسکن موجب افزایش رفاه، آسایش و امنیت آنان شده و ضمن ایجاد سرمایه برای مردم، ارائه خدمات رفاهی و اجتماعی به آنان را تسهیل خواهد کرد.

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز شنبه در نشست با مدیران ارشد بخش مسکن به منظور پیگیری اجرای طرح‌های دولت تدبیر و امید در این بخش، گفت: موضوع مسکن یکی از مسایل مهم اجتماعی، اقتصادی و رفاهی مردم بوده که کاهش دغدغه آنان در این بخش در توسعه اشتغال و رشد اجتماعی کشور هم تأثیرگذار است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در حوزه‌های مختلف مرتبط با بخش مسکن از جمله مسکن شهری و روستایی، تکمیل پروژه‌های مربوط به طرح مسکن مهر و احیاء بافت فرسوده، اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا در ۲ سال باقیمانده از دولت گامی مهم در بخش مسکن به انجام برسانیم که در این راستا دولت باید از سرمایه‌هایی که در اختیار دارد، مانند ارایه خدمات ارزان‌قیمت، تسهیل در ارایه جواز، اعطای زمین و کمک بانک‌ها برای سرمایه‌گذاری در ساخت مسکن استفاده کند.

رئیس جمهور با تأکید بر ضرورت اهتمام بیشتر مسئولان در احیاء بافت‌های فرسوده، گفت: باید تلاش کنیم تا با تکمیل طرح‌های گذشته در زمینه مسکن و ایجاد و بازسازی خانه‌هایی که در مناطق مختلف کشور به واسطه بلایای طبیعی تخریب و یا دچار آسیب شده، مسکن مورد نیاز مردم را تأمین کنیم.

روحانی با ابراز تأسف از وقوع حادثه آتش‌سوزی در میدان حسن‌آباد تهران، اظهار داشت: آثار و ابنیه تاریخی نشان‌دهنده هویت ملی و تاریخی و هنر ایرانیان بوده و ارزشی ملی، فرهنگی و باستانی دارد که باید از آن‌ها به خوبی حفظ و حراست کرد.

رئیس جمهور افزود: باید هر آنچه که از گذشته برای ما باقیمانده را پاس بداریم، چرا که آثار و ابنیه تاریخی مانند میدان نقش جهان اصفهان نشان‌دهنده هنر و همت بلند ایرانیان با مهندسی و معماری دقیق است.

وی با بیان اینکه شهرداری‌ها باید برنامه‌ای فوری برای بازسازی و مقاوم‌سازی ابنیه تاریخی و ساماندهی اماکن مجاور آن‌ها که امکان حادثه‌آفرینی دارند، داشته باشند، گفت: براساس قول شهردار تهران میدان حسن‌آباد ظرف مدت ۶ ماه به حالت قبلی بازگشته و اقدامات بعدی برای حفاظت از این اثر تاریخی انجام خواهد شد.

روحانی با اشاره به گزارش‌های ارایه شده در این جلسه از سوی مسئولان دستگاه‌های ذیربط در بخش مسکن، اظهار داشت: در این راستا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در بخش مسکن روستایی ۲۰۰ هزار مسکن در سال جاری و ۲۰۰ هزار مسکن سال آینده ایجاد و وزارت راه و شهرسازی نیز امسال و سال آینده در مجموع ۴۰۰ هزار مسکن را ایجاد و ۵۰۰ هزار مسکن نیز تکمیل خواهد کرد.

رئیس جمهور ادامه داد: ایجاد این تعداد مسکن رقم قابل توجهی است که باید بر مبنای قولی که دستگاه‌ها داده‌اند، تا پایان سال ۹۸ و ۹۹ تکمیل شود.

روحانی تلاش و سرمایه‌گذاری در زمینه احیاء بافت فرسوده در شهر‌ها را اقدامی ارزشمند دانست و گفت: کار‌هایی نظیر احیاء بافت‌های فرسوده و ساماندهی حاشیه‌نشینی در شهر‌ها موجب رفاه بیشتر و افزایش سرمایه زندگی برای مردم خواهد بود.

رئیس جمهور با اشاره به اجرای طرح تأمین مسکن کارمندان توسط وزارت راه و شهرسازی، گفت: اگر بتوانیم با برنامه‌ریزی مناسب ظرف مدت چند سال واحدی مسکونی برای کارمندان ایجاد کرده و در اختیارشان قرار دهیم، اقدامی بسیار خوب برای جوانانی است که تازه مشغول بکار شده و با این کار دغدغه آن‌ها در زمینه تأمین مسکن کاهش خواهد یافت.

روحانی با انتقاد از گزارش‌ها و اعداد و ارقامی که در زمینه افزایش اجاره‌بها از سوی برخی رسانه‌ها منتشر می‌شود، گفت: براساس آمار وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن استیجاری به طور متوسط در تهران میزان اجاره بها ۳۰ درصد افزایش یافته که این رقم امیدوارکننده است. البته مطلوب نبوده، اما در عین حال با آمار و ارقامی که این روز‌ها منتشر می‌شود، متفاوت است.

رئیس جمهور تصریح کرد: شهرداران کلانشهر‌ها می‌توانند طرحی برای اجاره ارزان مسکن به اقشاری که تحت فشار اقتصادی هستند، داشته باشند که در این راستا باید برنامه‌ریزی کنند.

روحانی با اشاره به اهمیت اجرای طرح احیاء بافت فرسوده در نقاط مختلف کشور، گفت: هر کجا زمین دولتی مناسب برای ساخت و ساز وجود دارد، ضروری است که برای ساخت مسکن در اختیار دستگاه مربوطه قرار گیرد.

تا نیمه مردادماه سال جاری در مناطق سیل‌زده همه منازل مسکونی که نیاز به ترمیم داشته تحویل مالکان خواهد شد

رئیس جمهور با اشاره به تلاش‌های بخش‌های مختلف برای بازسازی مناطق آسیب‌دیده از حوادث و بلایای طبیعی، بویژه سیل و زلزله، گفت: براساس وعده وزیر کشور و رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تا نیمه مردادماه سال جاری در مناطق سیل‌زده همه منازل مسکونی که نیاز به ترمیم داشته تحویل مالکان خواهد شد و این اقدامی ارزشمند است.

روحانی افزود: همچنین خانه‌هایی که نیاز به بازسازی کامل داشته‌اند نیز با تلاش دستگاه‌های مربوط تا پایان سال تکمیل و در اختیار مردم در این مناطق قرار خواهد گرفت.

رئیس جمهور با بیان اینکه موضوع مسکن از نگرانی‌های مردم به شمار می‌رود، گفت: امروز آن‌هایی که مستأجر بوده و در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند و مسکن مستقلی ندارند هر یک به گونه‌ای دچار مشکن هستند که دولت وظیفه دارد در این زمینه به آن‌ها کمک کند.

روحانی افزود: اگر بتوانیم در منطقه‌ای که امکان ارایه خدمات گوناگون در آن وجود داشته باشد، یک شهر متوسط با معماری که یادی از معماری جمهوری اسلامی ایران را زنده کند، ایجاد کنیم، اقدامی حائز اهمیت خواهد بود.

رئیس جمهور اظهار داشت: این جلسات از این پس به صورت فصلی برای بررسی دقیق و ساماندهی بخش مسکن برگزار می‌شود، چرا که معتقدیم باید تمرکز و هماهنگی میان دستگاه‌ها در بخش مسکن بیش از پیش تقویت شود.

در این جلسه مهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی، تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شماری از مدیران ارشد بخش مسکن گزارش‌های جداگانه‌ای از روند اقدامات انجام شده دردولت یازدهم و دوازدهم در زمینه ساخت مسکن در حوزه‌های مختلف شهری، روستایی، بافت فرسوده، حاشیه شهر‌ها و تکمیل طرح‌های مسکن بجا مانده از دوره‌های گذشته مانند مسکن مهر ارائه کردند.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۲۱
انتشار یافته: ۱۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
روحانی مچکریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
اين آمارهاى غير واقعى باعث ميشود مسئولين فكر كند اجاره 30% در افزايش پيدا كرده و مردم در رفاء به سر مى برند اگر قدم رنجه كنند به چند بنگاه املاك مراجعه نمايند معلوم ميشود يك من ماست چند كيلو كره ميده لطفا آدرس 30% كجاست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
دو برابر شده خوابی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
مغزم از دست بعضی‌ها سوت میکشه
غلام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
صاحب خونه من 20 درصد اضافه کرده بود. ولی با حرف ریس جمهور مملکتم از فردا داستان دارم.
خدایا کمکم کن این ریس جمهور منه. حتی خودش بدش نمیاد قیمت های بالا رسمی بشه.
بیشتر از این به ما فشار نیارید. اگر نه همه با هم خواهیم سوخت
مردم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
چاره ای جزء انتقاد بیجا نداری و چاره ای جز فرار رو به جلو نداری خجالت هم خوب چیزیه هر جا میری حداقل 70 تا 100 درصد به اجاره ها اضافه شده چطور میگی 30 درصد حالا بگیم 30درصد مگه این کمه 30 درصد با این حجم افزایش تورم کمر قشر مستضعف را شکسته هر چند که گوش شما به این حرفا بدهکار نیست چون درکش برات سخته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
معنی کمک هم فهمیدیم؟

منظور از منابع همون فروش دلار با قیمت بالاست دیگه؟ از مردم پول میگیرن و منت سر مردم میزارن که میخواهیم بهتون کمک کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
وقتی رییس یک دولت از وضعیت مملکت خبر نداشته باشه نشان از عمق فاجعه دارد اقای روحانی اجاره ها در تهران افزایش 100 درصدی تا خدادرصدی داشته با توجه باینکه کاسبی کساد و درامد نزدیک به صفر شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
خب آقای روحانی
شما که موقع انتخابات هر آنچه از وعده و وعید بود به خورد مردم دادی
حالا مردم مستاجر و بدبخت چکار کنن

بخدا که نه توان و مکنت داریم از دست شما فرار کنیم و نه جان و مالی برای موندن و زندگی کردن
هومن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
یعنی ایشان با افزایش 30درصدی اجاره خانه موافقند و مطلوبشونه . خدایا ما به کی پناه بیاریم . وقتی رییس جمهور دولت امید این نظرشونه ازصاحب خانه چه انتظاری میره .
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
خواهشا اگه چیزی نگید نمیگن خدای نکرده لالید.... بخدا قسم با این حرف رییس جمهور به این نتیجه رسیدم که ایشان اصلا تو ایران زندگی نمی کنه. حداقا اجاره خونه در پایین ترین نقطه شهرهای بزرگ 60 درصد اضافه شده. بخدا هیچی نگید این مردم بزرگ خودشان مدیریت میکنه وقت شخص دوم مملکت اینقدر یا بی اطلاع یا واقعا باور ندارد چه بلایی برسر این مردم میاید ... رییس جمهور محترم خدا پسندانه نیست که این ملت شریف اینگونه مورد بیاحترامی قرار بگیرند ما میدانیم چه خبر است فقط به خدا اعتماد داریم که ما را دوست دارد و برای سر بلندی ما همه سعی خودش را مکند . لطف ما را ...... نپدارید .
ایرج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
خوبه بعد از امتیازات سرکوچه احمدی نژاد حالا هر کی مسکن مناسب میخواد بره سر کوچه روحانی اونجا دروغ و یدا هم مثل نقل ونبات پیدا میشه از تولید به مصرف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
احتمالا ۳۰۰ درصد بوده، فکر کرده ریاله باید به تومن تبدیل کنه
ایرونی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
اجاره بها 30درصد افزایش یافته یا 130 درصد؟؟؟
بعد حقوق ها بعد 6 ماه معلوم نشد آخرش چی شد حتی 20درصد هم نمیزارند روی حقوق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
عجب!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
عمو کجای کاری حد اقل 50% گران شده تا 100% هم داریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
کجای تهران ۳۰درصد رشد داشته؟؟ بریم همونجا
ناشناس
|
Japan
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
خدا رو شکر تا این حد مسئولان آگاه داریم .
آقای رییس جمهور شما ببخشید اگر ما می گفتیم 100 درصد اجاره رشد داشته .
ولقعا که اطلاعات و آمار و ارقام ارقام شما کاملا درست و قابل اطمینان هست .
چقدر از خدا بی خبر بودیم ما که دنبال خونه بودیم و می بینیم کرایه ها دوبرابر شده ولی تو سایت ها اعلام کردیم.
از اینکه این مزالب رو تو سایت ها عنوان کردیم عذر می خواهیم ..
از اینکه اینقدر سریع مشکلات را حل کردید و همه چیز فضای مجازی دروغ است واطلاعات و آمار و ارقام وزارت های مطبوع زیر نطر شما کاملا درست و دقیق و طبق واقعیات است واقعا شگفت زده شدیم .
واقعا چقدر خوب و سریع تمام مشکلات حل شده است .
خدا خیر نده این فضای مجازی رو که همه چیزش دروغ و دزدی هست.
هرچند اگر همین فضای مجازی نبود شما کی رو مقصر می دانستید؟
چقدر مسئولان در جامه زندگی می کنند و درد جامعه و مستاجرها را می فهمند .
می بینید مردم
حالا هی نق بزنید؟؟ همه چیز گل و بلبل شد ؟؟ شاکر باشید باباجان
فقط 30 درصد . طرح شادسازی مردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
اجاره بها 30 درصد اضافه شده خخخخخخ یا 30 درصد نمی دونیم چیه یا اجاره بها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم روز بیمه علی اصغر پیوندی گاز مرکاپتان علی کریمی افسریه تهران معافیت مالیاتی هنرمندان فسخ قرارداد مارک ویلموتس