بازدید ۱۳۲۷۴
آخرین تحولات خاورمیانه؛
قدردانی خدمه نفتکش سانحه دیده از ایران، حمله جنگنده‌های روسی و سوری به نشست فرماندهان جبهة النصره، حمایت رسمی انگلیس از موضع آمریکا درباره حادثه اخیر دریای عمان و گمانه زنی‌ها در مورد احتمال تعویق کنفرانس بحرین، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به تشکیک گسترده بین المللی درباره اتهام آمریکا علیه ایران در حمله به نفتکش‌ها نیز اشاره کرد.
کد خبر: ۹۰۵۴۹۳
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰ 15 June 2019

قدردانی خدمه نفتکش سانحه دیده از ایران، حمله جنگنده‌های روسی و سوری به نشست فرماندهان جبهة النصره، حمایت رسمی انگلیس از موضع آمریکا درباره حادثه اخیر دریای عمان و گمانه زنی‌ها در مورد احتمال تعویق کنفرانس بحرین، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به تشکیک گسترده بین المللی درباره اتهام آمریکا علیه ایران در حمله به نفتکش‌ها نیز اشاره کرد.

به گزارش «تابناک»؛ یکی از مشاوران ارشد «فدریکا موگرینی»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ایرانی‌ها را «بازیگرانی بسیار عقلانی» توصیف کرده و در صحت برخی ادعاهایی که ایران را به دست داشتن در حادثه دریای عمان متهم می‌کنند، تشکیک کرده است.

طبق گزارش روزنامه نیویورک‌تایمز، «ناتالی توچی»، از مشاوران ارشد موگرینی در واکنش به ادعاهای آمریکا مبنی بر دست داشتن ایران در هدف قرار دادن دو نفت‌کش در دریای عمان گفت: «ما قبل از اینکه کسی را مقصر کنیم، به ادله موثق نیاز داریم.»

او با بیان اینکه ایرانی‌ها بازیگرانی بسیار معقول هستند، گفت: اینکه آنها در زمان حضور «آبه شینزو»، نخست‌وزیر ژاپن در تهران به یک کشتی ژاپنی حمله کنند «کار چندان معقولی نیست.»

تشکیک گسترده بین المللی درباره اتهام آمریکا علیه ایران در حمله به نفتکش ها/قدردانی خدمه نفتکش سانحه دیده از ایران/حمله جنگنده‌های روسی و سوری به نشست فرماندهان جبهة النصره/ حمایت رسمی انگلیس از موضع آمریکا درباره حادثه اخیر دریای عمان

توچی در بخش دیگری از سخنانش از سیاست‌های ایالات متحده علیه ایران انتقاد کرده و گفته این سیاست‌ها به تضعیف بخشی از حاکمیت ایران منجر می‌شود که خواستار همکاری با اتحادیه اروپا هستند.

وی گفته، همزمان با اقدامات آمریکا در دامن زدن به تنش‌ها «افرادی در ایران که ما با آنها همکاری می‌کنیم، روز به روز ضعیف‌تر می‌شوند؛ بنابراین، نمی‌توان انتظار داشت اقدامات تلافی‌جویانه انجام نشوند.»

به نوشته نیویورک‌تایمز، بی‌اعتمادی اروپایی‌ها به دولت ترامپ و سیاست‌های ستیزه‌جویانه این کشور علیه ایران، موجب شده آنها در واکنش به حادثه دریای عمان سیاست احتیاط در پیش گرفته و خواستار تنش‌زدایی و «خویشتنداری حداکثری» شوند.

کشورهای اروپایی با عنایت به سیاست‌های مبالغه‌آمیز واشنگتن و خوانش‌های نادرست این کشور از داده‌های اطلاعاتی، از دولت ترامپ خواسته‌اند شواهدی محکمه‌پسند در خصوص دخالت ادعایی ایران در ماجرای دریای عمان ارائه دهد.

«فرانسوا هسیبورگ»، تحلیلگر فرانسوی مسائل دفاعی به نیویورک‌تایمز گفت: «در اروپا ظن زیادی در خصوص انگیزه‌های آمریکا وجود دارد.»

او با بیان اینکه محیط دریا فضایی است که امکان انجام اقدامات ساختگی وجود دارد به گزارش‌های مشکوک درباره حادثه «خلیج تونکین» و بهانه قرار دادن آن برای آغاز جنگ ویتنام اشاره کرد.

شک در روایت آمریکا روز جمعه با سخنان مالک یکی از نفتکش‌های ژاپنی تعمیق شد. «یاتاکا کاتادا»، مالک این کشتی که روز پنجشنبه در دریای عمان هدف قرار گرفت گفته، روایت واشنگتن درباره نحوه حمله به نفت‌کش‌ها در این دریا اشتباه است.

تشکیک گسترده بین المللی درباره اتهام آمریکا علیه ایران در حمله به نفتکش ها/قدردانی خدمه نفتکش سانحه دیده از ایران/حمله جنگنده‌های روسی و سوری به نشست فرماندهان جبهة النصره/ حمایت رسمی انگلیس از موضع آمریکا درباره حادثه اخیر دریای عمان

مالک نفتکش ژاپنی گفته، بر خلاف ادعای آمریکا کشتی کوکوکا توسط یک شی پرنده هدف قرار گرفته نه توسط مین. او گفت: «به نظر می‌رسد یک شی به سمت آنها پرواز کرد. این شی، باعث ایجاد حفره مورد نظر در بدنه کشتی شد. گزارشی که من دریافت کردم این است.»

هسیبورگ گفته حمله به این دو نفت‌کش چندین ذی‌نفع می‌تواند داشته باشد که از آن جمله می‌توان به حلقه تندروها در واشنگتن مانند «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید اشاره کرد.

«گارلند نیکسون»، مجری برنامه‌های رادیویی و تحلیلگر سیاسی در واشنگتن در توئیتر با کنار هم گذاشتن دو مورد از سخنان «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا سخنان روز پنجشنبه او درباره متهم کردن ایران به نقش‌آفرینی در حادثه نفت‌کش‌های دریای عمان را زیر سؤال برده است.

نیکسون از یک طرف به یادآوری اعترافاتی پرداخته که «مایک پامپئو» درباره رواج دروغگویی در دوران حضورش در سیا پرداخته و از یک طرف بخشی از سخنان او در کنفرانس خبری روز پنجشنبه درباره دست داشتن ایران در حادثه انفجار دو نفت‌کش در دریای عمان را منتشر کرده است.

او نوشته است: «مایک پامپئو: وقتی من رئیس سیا بودم، ما دروغ می‌گفتیم، فریبکاری و دزدی می‌کردیم. ما برای این کارها یک دوره کامل آموزشی داشتیم. جمهوری اسلامی ایران عامل حملاتی بوده که امروز در دریای عمان اتفاق افتاد.»

گارلند نیکسون با کنار هم قرار دادن سخنان مایک پامپئو در دو رویداد فوق‌الذکر نحوه تحریف حقایق در این اصطلاحاً «ارزیابی‌های اطلاعاتی» را به چالش کشیده است.

قدردانی خدمه نفتکش سانحه دیده از ایران

خدمه روسی نفتکش سانحه دیده FRONT ALTAIR با اشاره به این‌که خدمات ارائه شده از سوی ایرانی‌ها بسیار عالی بوده است، اظهار کرد:‌ ایرانی‌ها میزبانی خوبی از ما داشتند. همه چیز عالی است.

یکی دیگر از خدمه روسی این نفتکش نیز با بیان این‌که مبدأ ما کشور قطر بود، گفت: خدمات خوبی دریافت کرده‌ایم و هیچ مشکلی در اینجا نداریم.

خدمه فیلیپینی نیز بیان کرد: همه مردم اینجا میزبانی خوبی از ما داشتند.

سرمهندس روسی این نفتکش اظهار کرد: «غذا و آب دریافت کرده‌ایم و میزبانی خوبی از ما شده است.»

حمله جنگنده‌های روسی و سوری به نشست فرماندهان جبهة النصره

جنگنده‌های روسی و سوری، نشست فرماندهان گروهک جبهة النصره را در استان ادلب هدف قرار دادند. همچنین مناطق جنوبی این استان نیز بمباران شد.

یک منبع نظامی سوریه به خبرگزاری اسپوتینک گفت، جنگنده‌های روسی و سوری چندین حمله هوایی به مواضع تروریست‌ها در «خان شیخون»، «سفوهن»، «کفرنبل»، «حاس» و فرودگاه «تفتناز» در جنوب استان ادلب انجام دادند.

تشکیک گسترده بین المللی درباره اتهام آمریکا علیه ایران در حمله به نفتکش ها/قدردانی خدمه نفتکش سانحه دیده از ایران/حمله جنگنده‌های روسی و سوری به نشست فرماندهان جبهة النصره/ حمایت رسمی انگلیس از موضع آمریکا درباره حادثه اخیر دریای عمان

او گفت، این حملات پس از دریافت اطلاعات دقیق از برگزاری نشست فرماندهان «هیأت تحریر الشام» (جبهة النصره) در فرودگاه نظامی «تفتناز» صورت گرفت و محل نشست با سه حمله دقیق بمباران شد.

این منابع عالی‌رتبه ارتش سوریه افزود: بیش از ۸۰ حمله هوایی در ۲۴ ساعت گذشته در چندین منطقه تحت تسلط تروریست‌های مسلح در شمال استان «حماه» و جنوب استان «ادلب» انجام دادیم. همزمان توپخانه ارتش سوریه نیز چندین پایگاه و همچنین تحرکات تروریست‌ها را در روستاها و شهرک‌های «الزکاه»، «الاربعین»، «اللطامنه» و «کفررزیتا» گلوله باران کرد.

او با اشاره به امضای توافق آتش‌بس میان روسیه و ترکیه که قرار بود از روز چهارشنبه آغاز شود، گفت: این آتش‌بس مرده به دنیا آمد و پس از ساعاتی از امضای آن تروریست‌های مسلح در مناطق کاهش تنش به مواضع ارتش سوریه در مناطق «الحمامیات»، «الشیخ حدید» و «القصابیه» در حومه ادلب و حماه حمله کردند.

به گفته وی، این برای اولین نیست که تروریست‌ها هرگونه آتش‌بسی را به شکست می‌کشانند و در حالی که در روزهای گذشته ارتش سوریه برای خروج غیر نظامیان از مناطق تحت تسلط تروریست‌ها، به اعلام آتش‌بس رضایت داده بود، تروریست‌ها با حمله به مواضع ارتش سوریه، غیرنظامیان را مجبور به باقی ماندن در مناطق تحت تسلط خود کردند تا از آن‌ها به عنوان سپر انسانی استفاده کنند.

حمایت رسمی انگلیس از موضع آمریکا درباره حادثه اخیر دریای عمان

وزارت امور خارجه انگلیس شامگاه جمعه با انتشار بیانیه‌ای رسمی از طرف دولت این کشور، اتهامات آمریکا علیه ایران در قضیه انفجار دو فروند نفتکش در دریای عمان را تکرار کرد.

وزارت خارجه انگلیس در این بیانیه بدون ارائه هیچ‌گونه مدارک یا مستنداتی مدعی شده است: «دولت انگلیس تقریباً‌ مطمئن است، ایران در سیزدهم ژوئن (23 خرداد) به دو فروند نفتکش حمله کرده است. بعید است هیچ کشور یا گروه دیگری مسئول این حادثه بوده باشد. پیش از این نیز تحقیقات انجام‌شده به رهبری اماراتی‌ها به این نتیجه ختم شده بود که حمله 12 می (22 اردیبهشت) به چهار فروند نفتکش در نزدیکی بندر فجیره نیز توسط یک عامل دولتی(کشور) انجام شده است. ما مطمئنیم که ایران مسئول آن حمله بوده است.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «نفتکش‌ها و خدمه آنها باید قادر باشند با امنیت کامل از آب‌های بین‌المللی عبور کنند. ما از ایران می‌خواهیم فوری کلیه فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده‌ خود را متوقف کند. انگلیس با هماهنگی شرکای بین‌المللی خود تلاش می‌کند، راهکارهای دیپلماتیکی برای کاهش تنش‌ها بیابد.»

گمانه زنی ها در مورد احتمال تعویق کنفرانس بحرین

«خالد الجارالله»، معاون وزیر خارجه کویت در حاشیه مراسم سفارت روسیه گفت،سخن گفتن درباره مشارکت کردن یا نکردن مشارکت کویت در نشست اقتصادی منامه زود است و هنوز دعوتنامه‌ای برای این نشست دریافت نکرده‌ایم.

الجارالله با اشاره به اینکه در صورت دعوت از کویت برای این نشست، درباره آن تصمیم‌گیری خواهیم کرد، افزود: با توجه به انتخابات اسرائیل و مسائل دیگر، احتمال تعویق برگزاری این کنفرانس وجود دارد.

نشست اقتصادی بحرین در روزهای ۲۵ و ۲۶ ژوئن (۴ و ۵ تیرماه) در منامه بحرین برگزار خواهد شد و طی آن وزیران اقتصاد به همراه سران شرکت‌های تجاری منطقه‌ای و بین‌المللی حضور خواهند داشت. این تلاش‌ها توسط «جرد کوشنر» مشاور کاخ سفید و داماد رئیس جمهوری آمریکا به همراه «جیسون گرینبلات» نماینده آمریکا در امور خاورمیانه رهبری خواهد شد.

مقامات دولت آمریکا گفته‌اند، در این نشست چهار موضوع اصلی مورد بحث قرار خواهد گرفت؛ زیرساخت‌ها، صنعت، توانمندسازی مردم و اصلاحات حکومتی تا از این طریق این منطقه قابلیت سرمایه‌گذاری پیدا کند.

روزنامه «القبس» کویت نیز در این رابطه نوشت: الجارالله درباره حمله ارتش یمن به فرودگاه سعودی «أبها» نیز گفت، این حمله اقدامی خطرناک، تضعیف تمامی تلاش‌های مربوط به دستیابی به راهکار سیاسی و نقض آشکار قوانین و کنوانسیون‌های بین‌المللی است.

این مقام کویتی اعلام کرد، وزارت خارجه کویت به شدت این اقدام خرابکارانه را محکوم کرد و جامعه جهانی را به عمل به مسئولیت خود در قبال چنین اقداماتی فراخواند و ما امیدواریم فرصتی برای تحرکات سیاسی خواه از سوی فرستاده بین‌المللی یا هر طرف دیگری وجود داشته باشد.

تلاش‌های دیپلماتیک برای کاهش تنش بین ایران و آمریکا متوقف نشده است

معاون وزیر خارجه کویت همچنین تأکید کرد، تلاش‌های دیپلماتیک برای کاهش تنش بین ایران و آمریکا متوقف نشده و سفر نخست‌وزیر ژاپن به تهران نیز نمونه این تلاش‌هاست.

الجارالله در خصوص بحران موجود در روابط قطر و چهار کشور عربی (عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر) نیز اعلام کرد، تلاش‌های کویت برای مهار این اختلافات متوقف نشده و این تلاش شایسته آن است که یک روزی به موفقیت برسد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۱۰
انتشار یافته: ۳۰
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
این هفته اخرین مهلت تصویب FATF هست که قطعا تصویب نخواهدشد و نتیجه اش هم جهش دلاربه بالای ۱۶۰۰۰ تومان وسقوط بورس به زیر۲۰۰ هزارواحد درمرحله اول و ۱۵۰ هزارواحد تا۱۸ تیر(مرحله دوم خروج ازبرجام) خواهدبود توصیه کارشناسی: هرچه میتوانید دلاربخرید وسهامتونو سریع بفروشید !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
بنظر دلار زياد خريدي جَو ميدي كه دلار گرون بشه و تو گروني بفروشي و پول به جيب بزني!!
همين كامنت رو يه جا ديگه هم نوشته بودي!!
نكن...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
از طرف گاوهاي شيرده كه اجير نشدي كه اينطوري كامنت تحريك كننده بزاري؟؟؟!!
ناشناس
| Canada |
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
به حرفت فکر کن، تا می تونید دلار بخرید. تا می تونید سهام بفروشید. ایران اشتباه برجام را نباید تکرار کنه و پای هر قرارداد بین المللی را فورا امضا کنه،چون اینها تعهد آور است و دنیای امروز دنیای یکطرفه و خطرناکی است ، الان عربستان چند ساله برای امضای همین امروز و فردا میکنه.
ناشناس
|
France
|
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
باز هم خبرهای تمسخر آمیز.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
حمایت عرب ها از بن سلمان و بن زاید در کشتار مردم بی دفاع یمن و بستن تمامی راه های کمک رسانی به این کشور جنگ زده و بیمار و بستن تنها فرودگاه آن کشور و بمباران مردم کرسنه آنجا خرابکاری و تروریسم نیست. اسراییل و آمریکاا عرب های ترسو را خواهد بلعید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
خاورمیانه برای جنگ بزرگ آماده میشود

ایران حتی با اعلام بی طرفی باز هم قربانی جنگ خواهد بود
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
کدام بی طرفی؟+
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
شنبه ۲۵ خرداد ساعت ۹:۳۰
تنها درمدت نیم ساعت اززمان شروع به کارتالاربورس شاخص کل بیش از۱۳۰۰ واحدسقوط کرد
برای جلوگیری از سفوط بیشتر بسیاری ازنمادهابسته شده و سهامداران قادربه فروش سهامشان نیستند
پیش ببنی میشود با عدم تصویب اف ای تی اف درپایان هفته جاری شاخص کل به زیر ۲۰۰ هزار واحدسقوط کند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
نترس تدبیر داره روزی هزار و چهارصد پونصد میلیارد تومن از بیت المال میده حقوقیها سهام بادکرده بخرن شاخص هم مدام مصنوعی میبرن بالا . ولی شاهنامه آخرش خوشه . این بورس بالاخره دچار چنان بحران غیرقابل کنترلی بشه که اونپرش ناپیدا . یعنی شاخصش بیاد رو 50 هزار اما هنوز همه فقط و فقط فرشنده باشن . صبر کن خودت می بینی
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
طبق گزارش های رسمی صادرات نفت به ۲۰۰ هزار بشکه درروزکاهش یافته
صنایع فلزی هم که تحریم شده
صنایع پتروشیمی هم که جدیداتحریم شد
اف ای تی اف هم که حداکثرتاپایان همین هفته پرونده اش بسته میشه
اینستکس هم که اگر راه بیافته فقط شامل غذاوداروهست
برجام هم که نفس های اخرشومیکشه
نتیجه اخلاقی: اگرسهام بورس دارید همین امروزبفروشیدش وباپولش دلاربخرید !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
ک دوباره دلار بازار آزاد کم بشه و نتیجش قیمتش بره بالاتر و از اونطرف هم بازاریا ب بهونه گرون شدن دلار باز قیمتا هارو گرون کنن و در آخر خودمون با دستای خودمون جنگ داخلی و درست کنیم
ناشناس
| France |
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
عوضش مجری شبکه خبر ذوق زده شده
یب
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
معلوم نیست از کجا دستور میگیری
سینا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
شما از امارات باید به ما ایرانی ها دستور بدید چیکار کنیم چیکار نکنیم. که با دست خودمون برنیم اقتصادمونو نابود کنیم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
بایستی سفیر یا کاردار انگلیس رو تو تهران احضار کرد
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
امروز ازابتدای کارتالاربورس شاخص کل حدود ۱۵۰۰ واحدسقوط کرد تاظهرنشده روندنزولی رابه صعودی تغییردادند !
دستکاری ازاین تابلوتر؟!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
چقد تو ناشی هستی. دلیلشو نمیگم تا ناشی بمونی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
این آمریکاییهای پدرسوخته در روز روشن دوتا هواپیما با آن بزرگی را به برجهای دوقلو کوبیدند وبه بهانه آن عراق را زیرورو کردند و نه تنها صدای کسی در نیامد بلکه همه با آمریکا متحد شدند حتی یکی از دلایل تضعیف روحیه عراقیها رادیوها و رسانه ها بود که وظیفه تبلیغات روانی آمریکاییها شده بود.حالا شما به دنبال اثبات این هستید که پهباد متعلق به چه کسی بوده. خوب معلوم است با سابقه و پیش زمینه سازی حملات پهبادی توسط یمنیها به راحتی در افکار القا می کنند که متعلق به ایران است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
دو نکته ی جالب وجود داره:
1-اروپایی ها در سخنان خود به نوعی اذعان می کنن که به دولت ایران به عنوان پیش برنده ی اهداف خود نگاه میکنن.
2-اصرار بی حد و وصف آمریکا برای مذاکره با این دولت

من نه اصلاح طلب هستم و نه اصول گرا؛اما فکر میکنم این دو نکته دربردارنده ی مفاهیم قابل تاملی است.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
آخه ایران که اگه بخاد کشتی بزنه که اینجوری نمیزنه / کلاً پودرش میکنه .
پاسخ ها
kh
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
داداش بیا پایینتر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
البته که این روباه پیر و پلید (انگلیس) باید هم از تخم خلفش یعنی امریکا حمایت کنه. هر جا منافعشون رد یک سو باشه بلافاصله مادر و پسر دست در دست هم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
این روباه پیر انگلیس که در دنیا دیگر حنایش رنگی ندارد و بخاطر ابراز وجود وخودی نشان دادن مجبور است آویزان ابر قدرتی چون آمریکا شود و جنایات و دروغگویهای آنها را مورد تأیید قرار دهد این کشور هنوز نتوانسته اختلاف درون دولت خود را حل کند میخواهد برای دیگر کشورها تأیید تکلیف کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
مرگ بر انگلیس
وقتی متن بالا خواندم فهمیدم چرا بزرگان ما از امگلیس با تعبیر روباه پیر یاد می کنند و چرا ما در شعارمان مرگ بر انگلیس را میگوییم
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
خیلی با هوشی!
ناشناس
|
Austria
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
سلام
دلیل اینکه تابناک به طور مشخص نظرات بورسی دلاری دوست عزیزمون رو به چند صورت مختلف باز نشر میکنه چیه؟

واقعا حواستون نیست یا عمدا اینکار رو میکنید.
جوهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
تنها مهره چاپلوس امریکا در اروپا انگلیس است تنها کشوری که قدرت اتحاد اروپا را می شکند انگلیس است انگلیس به نفع امریکا هر کاری انجام می دهد تا امریکا قدرت برتر در جهان بماند اگر اروپا قدرت بگیرد و مستقل شود هیچ نیازی به حمایت امریکا از نظر اقتصادی ندارد امریکا و انگلیس و اسراییل مثلث فتنه در جهان هستند فرودگاه یمن 5سال زیر بمباران سعودی است و اجازه هیچ نشست و برخاستی را به این فرودگاه ندادند هیچ کشور اروپایی اعتراض نکرد حالا که یمن قدرت پیدا کرد و یک فرودگاه او را تخریب کرد بانگ و فریاد بر اوردند امنیت جهان به خطر افتاده است
ناشناس
|
Viet Nam
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
ماجراى قايق پهلو گرفته در كنار كشتى اتش گرفته چيه ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
سوال بجایی
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران بیمارستان کامکار انتخابات آزادراه تهران شمال اف ای تی اف انتخابات مجلس یازدهم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب