بازدید ۱۰۷۷۷
روز حساس هفته ۲۵ لیگ برتر هجدهم به کام پرسپولیس و استقلال شد؛
استقلال پس از شکست الهلال، سپاهان و قلعه نویی را هم در نقش جهان مغلوب کرد تا دوباره به جام چشمک بزند و از باخت تراکتور هم بیشترین بهره را ببرد. شکست تراکتورسازی در رشت، شوک بزرگ به لیگ و خبر خوش برای پرسپولیس و استقلال بود. این نخستین باخت لیکنز در ایران است که تیمش هفت هفته گل نخورده بود، اما در رشت سه بار تسلیم شد. تراکتور در صورت برتری برای اولین بار و موقت صدر جدول را به تملک خود درمی‌آورد...
کد خبر: ۸۹۱۲۱۹
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۷ 12 April 2019

امروز در عصر جمعه بهاری دیدارهای حساس هفته بیست‌وپنجم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران، در سه شهر اصفهان، مشهد و رشت پیگیری شد و تیم‌های سپاهان، استقلال، تراکتورسازی و پدیده برای سبقت از هم در کورس قهرمانی به میدان رفتند که نتایج حاصله، بسیار دور از انتظار و پیش بینی ها بود.

به گزارش «تابناک ورزشی»؛ در حالی که تصور می شد امروز با پیروزی تراکتوری ها در گیلان، پس از مدت ها صدر جدول لیگ ایران از چنگ پرسپولیس خارج شود، سپیدرود با تدابیر دست نشان همه محاسبات را به هم ریخت و با تحمیل نخستین باخت به لیکنز، جدال استقلال و سپاهان در نیمه دوم را نیز داغ تر کرد و همچنین شادی را به اردوی پرسپولیس برد.

با ثبت این نتیجه، نیمه دوم بازی حساس سپاهان و استقلال به اوج هیجان رسید و نمایش دیدنی دو تیم در حالی که بارها تا فروپاشی دروازه ها پیش رفت، سرانجام با گل باورنکردنی دقیقه 98 پاتوسی به سود استقلال رقم خورد تا شاگردان شفر که پس از شکست در دربی به طور کامل شانس قهرمانی را از دست رفته می دیدند، حالا بار دیگر مدعی فتح جام شوند و منتظر لغزش پرسپولیس مقابل سایپا و در بازی های دشوار آتی مقابل تراکتورسازی و سپاهان بمانند.

جدول رده بندی لیگ برتر هجدهم تا امروز

گزارش زنده همزمان| سپاهان 0 - استقلال 1 / گل دقیقه98 پاتوسی برای پرواز درنقش جهان | سپیدرود 3 - تراکتورسازی 1 / شوک سنگین رشتی ها به لیکنز و کهکشانی تبریز| پدیده مشهد 3 - نفت مسجدسلیمان 0/ تیم یحیی هم دوباره مدعی شد

شرح گل های دو بازی سپیدرود با تراکتورسازی و سپاهان با استقلال

دقیقه 98: استقلال یک - سپاهان صفر (پاتوسی): پاتوسی در ثانیه آخر بازی درون محوطه جریمه سه بازیکن سپاهان را با دریبل کف کش جاگذاشت و با شوت روی پا و زیر طاقی دروازه زردها را باز کرد تا آبی ها به 3 امتیاز این بازی مهم دست پیدا کنند.

گزارش زنده همزمان| سپاهان 0 - استقلال 1 / گل دقیقه98 پاتوسی برای پرواز درنقش جهان | سپیدرود 3 - تراکتورسازی 1 / شوک سنگین رشتی ها به لیکنز و کهکشانی تبریز| پدیده مشهد 3 - نفت مسجدسلیمان 0/ تیم یحیی هم دوباره مدعی شد

دقیقه 65 : سپیدرود 3  – تراکتورسازی 1 (مهرداد بایرامی): فرار شنانی از جناح راست تراکتور و دریبل دو طرفه طیبی، این مهاجم باتکنیک را با فروزان تک به تک کرد. ضربه او را فروزان ناقص دفع کرد و در حالی که توپ راهی کرنر می شد، بایرامی از راه رسید و از زاویه کاملا بسته دروازه تراکتور را به زیبایی هرچه تمام تر برای سومین بار باز کرد.

دقیقه 33 : سپیدرود 2  – تراکتورسازی 1 (میثم فردوسی): بازیکنان سپیدرود با انجام پرس در پشت محوطه جریمه تراکتور توپ را در اختیار گرفتند و بلبلی با پاسی میثم فردوسی را صاحب موقعیت کرد. این هافبک هم با انجام حرکت بدن زیبا و سپس شلیک شوت استثنایی توپ را به گوشه دروازه فروزان فرستاد.

دقیقه 23 : سپیدرود 1 – تراکتور 1 (مسعود شجاعی): کاپیتان تراکتور از سمت راست صاحب موقعیت شد و با تیزهوشی مثال زدنی از خروج صادقی استفاده کرد و توانست به زیبایی و با چیپ استثنایی دروزاه سپیدرود را بازی کند و نتیجه بازی را به تعادل بکشد.

دقیقه 2 : سپیدرود 1 – تراکتورسازی 0 (مهرداد بایرامی): ایمان سلیمی پاس رو به عقبی را برای فروزان ارسال کرد که توپ با پله شدن در اختیار گلر مهمان گرفت و او با اشتباهی مهلک توپ را در اختیار بایرامی قرار داد و این مهاجم با ضربه روی پا، گل اول را برای سپیدرود به ثمر رساند.

لیگ برتر فوتبال| کار بزرگ سپیدرود با شکست تراکتورسازی/ کور سوی امید تیم دست‌نشان «فروزان» شد

لحظات حساس دو بازی همزمان امروز

دقیقه ۹۴: روی سانتر بلند منشا، تبریزی با پروازی بلند و ضربه‌ای عالی توپ را به چارچوب زد، اما نیازمند با واکنشی استادانه مانع گل استقلال شد.

دقیقه ۸۸: روی سانتر بلند آقایی، کی روش ضربه سر اول را زد و توپ را به دهانه دروازه آبی ها فرستاد اما در آستانه گلزنی شفیعی با ضربه سر شیرجه، حسینی با جهش سریع توپ را خوابیده مشت کرد.

دقیقه ۸۶: کرنر ارسالی پاتوسی با ضربه سر علی کریمی به تور دروازه سپاهان چسبید اما زاهدی فر بلافاصله گل را به دلیل خطای بازیکنان استقلال مردود اعلام کرد.

دقیقه ۸۵: شوت منشا از پشت محوطه جریمه، در میانه راه با کنترل تبریزی پشت به دروازه همراه شد اما شوت تبریزی در حالت نامتعادل با برخورد به پای شفیعی به کرنر تبدیل شد.

دقیقه ۸۵: سانتر کوتاه شهباززاده به تیر اول تنها به یک اشاره کوچک نیاز داشت تا وارد دروازه شود، اما کومان به توپ نرسید و حسینی توپ را جمع کرد.

دیدار تیم های استقلال ایران و سپاهان

دقیقه ۸۰: ارسال کومان بعد از عبور از کی روش استنلی، در تیر دوم مقابل سر شهباززاده قرار گرفت اما سجاد نتوانست دروازه خالی را باز کند و توپ را به بالای دروازه زد. این بهترین فرصت کل بازی برای دو تیم بود.

دقیقه ۷۴: شوت فنی و استثنایی منشا که پس از چرخش از زاویه پشت به دروازه، به چارچوب نواخته شد را نیازمند با شیرجه بلند و نوک انگشت از دروازه بیرون کشید.

دقیقه ۶۲: شوت جلال علی محمدی با برخورد به مدافع استقلال تغییر جهت داد، اما توپ با اختلاف بسیار کم به بیرون رفت.

دقیقه ۹۴: شوت مهدوی در واپسین لحظات بازی می توانست شکست تراکتور را سنگین تر کند اما فروزان از خواب پرید و توپ را مهار کرد.

دقیقه ۸۰: شوت میثم فردوسی بعد از پاسکاری های زیبای پشت محوطه جریمه تراکتور، به صورت خطرناک از کنار تیر عمودی دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۷۸ : شوت خطرناک و روی پای احسان حاج صفی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۲۳: شوت دیدنی و محکم ولادیمیر کومان از فاصله ۴۰متری با شیرجه تماشایی حسینی به کرنر رفت.

دقیقه ۵۱: سانتر خطرناک احسان حاج صفی روی دروازه با ضربه سر استوکس از بالای دروازه سپیدرود به بیرون رفت.

دقیقه ۲۱: پرتاب اوت بلند شفیعی روی سر کی روش استنلی نشست اما ضربه این مهاجم سرزن به روی تور برخورد کرد و به گل تبدیل نشد.

دقیقه ۱۹: فرار سریع ایرانپوریان و سانتر زیبای او مقابل دروازه استقلال، تنها به یک اشاره سر نیاز داشت، اما کی روش یک قدم کم آورد و این فرصت عالی از دست رفت.

دقیقه ۷: فرشید اسماعیلی از پشت محوطه جریمه، خط دفاع سپاهان را به هم ریخت و پاس عمقی او با شوت ایسما در دستان نیازمند قرار گرفت.

دقیقه ۴۲: حسین شنانی با فرار از تله آفساید تراکتوری ها از پشت محوطه جریمه ضربه زمینی و خطرناکی را به زاویه موافق دروازه شلیک کرد که محسن فروزان آن را به زحمت به کرنر فرستاد.

دقیقه ۴۱: شوت سهمگین و سرضرب شجاعی از پشت محوطه جریمه باز هم به طور خطرناک روانه دروازه میزبان شد اما این بار از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۲۶: دژاگه از سمت چپ زمین کرنر را به محوطه جریمه ارسال کرد که ضربه سر خطرناک طیبی پس از برخورد به تیر دروازه برگشت داده شد.

دقیقه ۱۷: پاس عمقی دانیال اسماعیلی فر برای استوکس، این مهاجم را با صادقی تک به تک کرد که شوت استوکس از کنار دروازه رشتی ها به بیرون رفت.

دقیقه ۶: شوت خطرناک حسین شنانی از پشت محوطه جریمه را فروزان به زیبایی از زیر طاق دروازه تراکتور به کرنر فرستاد.

دیدار تیم های استقلال ایران و سپاهانجذاب ترین و مهیج ترین دوره لیگ برتر فوتبال با حضور پنج تیم دارنده شانس قهرمانی، در پنج هفته نهایی رقابت ها به جنگی تمام عیار بر سر فتح جام بدل شده است و پرسپولیس صدرنشین فعلی مسابقات هم فردا مقابل سایپا دیداری نفسگیر را برگزار خواهد کرد. سپاهان و استقلال تا پیش از این بازی به ترتیب با ۴۷ و ۴۴ امتیاز در رده‌های سوم و چهارم جدول رده‌بندی قرار گرفته بودند که با برتری امروز استقلال، حالا دو تیم هم امتیاز شده اند و باید دید هفته های باقی مانده چگونه رقم خواهد خورد.

ترکیب سپاهان: پیام نیازمند، محمد ایرانپوریان، عزت‌الله پورقاز، خالد شفیعی، سعید آقایی، مهدی کیانی، محسن مسلمان (۴۶ - علی قربانی)، ولادیمیر کومان، مهرداد محمدی (۵۶ - جلال علی‌محمدی)، سجاد شهباززاده و کی‌روش استنلی.

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، خسرو حیدری (۵۸ - آرمین سهرابیان)، محمد دانشگر، پژمان منتظری، میلاد زکی‌پور، علی کریمی، امید نورافکن، داریوش شجاعیان، پاتوسی، فرشید اسماعیلی (۷۲ - مرتضی تبریزی) و ایسما (۶۴ - منشا).

در رشت نیز سپیدرودی‌ها که با ۱۵ امتیاز در رده پانزدهم جدول قرار داشتند، به دنبال این بودند که با کسب هر سه امتیاز در مسابقه بسیار حساس امروز مقابل تراکتور، شانس خود برای بقا در لیگ برتر زنده نگه دارند. از طرفی تراکتور هم به دنبال پیروزی برابر حریف قعرنشین و صدرنشینی موقت تا قبل از مشخص شدن نتیجه دیدار پرسپولیس و سایپا بود. چیزی که می توانست روحیه آنها در هفته های آتی را به شدت بالا کشیده و به پرسپولیس فشار روانی زیادی وارد کند اما نتیجه برعکس شد و تراکتور با تجربه بدموقع شکست در رشت، فرصت فرار بزرگ را به پرسپولیس داد.

ترکیب اولیه سپیدرود مقابل تراکتور؛

ایمان صادقی، میثم فردوسی، میثم تهیدست، میلاد شیخ سلیمانی، محمدرضا مهدوی، محمد بلبلی، هومن ربیع زاده، مهرداد بایرامی، حسین شنانی، میلاد قربان زاده و ابراهیم لطفی

ترکیب اولیه تراکتورسازی مقابل سپیدرود

محسن فروزان، ایمان سلیمی، محمد طیبی، دانیال اسماعیل‌فر، احسان حاج‌صفی، مهدی مهدی پور، اکبر ایمانی، مسعود شجاعی، ساسان انصاری، اشکان دژاگه و آنتونی استوکس

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۷
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
هیچ وقت یک رشتی را دست کم نگیر
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
باید تو استادیوم ها از عادل در مقابل پسر باجناق اقای عادل پشتیبانی کنیم لااقل مجریمون رو برگردونیم
طرفداره ماشین سازی تبریز و استقلال تهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
خدائیش دلم برا تراکتور سوخت...سه گل صدرصد نزد به تیر و غیره خورد و در عوضش دو اشتباه عجیب گلرش انجام داد.. باخت حق اش نبود...بقولی حتی داور هم در حق اش کم لطفی کرد و یک پنالتی صددرصد بنفع تراکتور نگرف.. البته بازیکنانی مثل بلبلی و نشاپور و بایرامی نشان دادن که واقعا خوب و باغیرتن در تیم سپیدرود
پاسخ ها
عمو قزوینی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
املای طرفدار ماشین سازی صحیح است نه طرفداره ماشین سازی ، ببم جان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
ایول داری استقلال.
دمت گرم.
جاوید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
در بازی تراکتور سپید رودی ها خیلی خشن بازی می کردند ، چون موضوع بقاء یا حذف از لیگ برایشان مطرح بود . بهر حال اصول اخلاق ورزشی جایگاه خاص خود را دارد وباید بآن پایبند بود . دروازه بان تراکتورهم چندین بار اشتباه کرد .
حمیدخان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
استقلال یک / سپاهان + داور صفر
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
استقلال یک / امیر مهدی + ناداوری صفر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
جالب بود که داور گل اول استقلال را مردود اعلام کرد
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
فوتبال امسال با هزینه های انجام شده بین سه تیم تراکتورسازی پرسپولیس و استقلال است.
اقای وزیر ورزش خوشحال باشند از هزینه های نیم فصل دوم برای استقلال و بازیکنان خارجی که به ان اضافه کرده اند .
تراکتور سازی ظاهرا خصوصی است منتهی دو تیم پابتخت چی؟؟؟؟
قرمزته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
امسل هم ماقهرمانیم
باباخسته شدیم ازاینهمه قهرمانی (:
ناشناس
|
China
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
اصرار قلعه نویی بر استفاده از قربانی ناآماده و ناهماهنگ و بازی ندادن به بهترین پاسور لیگ عملا باعث افت سپاهان شده، همچنین در بازیهای بزرگ امیرقلعه نویی محتاط و با استرس ظاهر میشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
تو این آشفته بازار روحی واقتصادی چند سالی میشه حالم خراب وگرفته است ولی گل پاتوسی مثل دوران جوانیم منو به وجد اورد
پاسخ ها
چارک میرزا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
زتده باشی پیرمرد
ناشناس
|
Germany
|
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
استقلال قهرمانه هوررررااااااا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
مجري فوتبال برتر بعد از بازي خيلي باحال گفت ""ما هم كه فردا بازي داريم"" . منظورش پرسپوليس بود.همه چيز به نفع يك تيم خاصه ، وزارت ورزش ، صدا و سيما،داوري و .....- واقعاً قهرمانيهاشون مفت نمي ارزه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
دفاع سپاهان بسیار بسیار بد عمل کرد به جای دفاع کردن و بستن بازیکن استقلال پاتوسی دستهایش را بلا برده که من خطا نمی کنم و به پاتوسی نگاه می کند تا کارش را که همان گل زدن است انجام دهد یک بازیکن هر چه قدر خوب بازی کند اگر نتواند در لحظه خوب تصمصیم گیری کند بازیکن خوبی نیست باید فیلم بازی توسط کادر سپاهان خوب بررسی شود و دلیل این ها سازی پاتوسی برای گل زنی مشخص شود
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
قیام مردم تبریز کرونا در ایران انتخابات افغانستان سپندارمذگان آزادراه تهران شمال رامین پرچمی انتخابات مجلس یازدهم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب