بازدید 16175
۷

پشت‌صحنه ادعای کذب امارات درباره جزایر ایرانی

کد خبر: ۸۸۲۸۰۶
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۴ 04 March 2019

یکی از مشوقان امارات برای طرح ادعای مضحک مالکیت بر جزایر سه‌گانه، آمریکایی‌ها هستند. برژینسکی مشاور امنیت ملی کارتر رئیس جمهور آمریکا در نخستین روز‌های پیروزی انقلاب اسلامی در ایران به صدام پیشنهاد کرده بود که جزایر سه‌گانه ایرانی را اشغال کند.

به گزارش «تابناک» به نقل از میزان، در جریان نشست اخیر سازمان همکاری اسلامی که روز شنبه ۱۱ اسفند در ابوظبی پایتخت امارات برگزار شد، «عبدالله بن زاید» وزیر خارجه امارات قصد داشت با سوء استفاده از میزبانی و در اقدامی خلاف موازین شناخته شده، طی بیانیه‌ای تحت عنوان «بیانیه ابوظبی» بدون جلب نظر سایر شرکت‌کنندگان در این نشست، امیال رژیم متبوع خود را به نشست سازمان همکاری اسلامی تحمیل کند.

در متن ارایه شده توسط هیئت اماراتی، ادعای واهی این کشور در مورد جزایر ایرانی «ابوموسی، تنب کوچک و تنب بزرگ» آورده شده بود که با اعتراض شدید و به هنگام هیئت ایرانی و متعاقب آن ترک جلسه اعضای هیئت جمهوری اسلامی ایران مواجهه شد؛ همین موضوع موجب متشنج شدن این نشست، پایان جلسه و خروج تدریجی دیگر هیئت‌ها و در نتیجه ناکامی امارات در تحقق هدف از پیش تعیین شده و خواسته نامشروعش شد.

ایران هرگز ذره‌ای از حق حاکمیت تاریخی و قطعی خود بر جزایر سه‌گانه عقب نشینی نخواهد کرد

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اقدام ضدایرانی امارات در نشست اخیر سازمان همکاری اسلامی، گفت: حق حاکمیت ایران بر جزایر ایرانی ابوموسی، تنب کوچک و تنب بزرگ موضوعی است که هیچ شک و تردیدی در مورد آن وجود ندارد و اینگونه تلاش‌ها و اقدامات نسنجیده و بی نتیجه، تاثیری بر حق حاکمیت کشورمان بر آن‌ها نداشته و نخواهد داشت و جمهوری اسلامی ایران هرگز ذره‌ای از حق حاکمیت تاریخی و قطعی خود بر این جزایر عقب نشینی نخواهد کرد.

جزایر سه‌گانه بخش لاینفک سرزمین ایران

اما ادعای مضحک و واهی کشور کوچک و تازه تاسیس امارات بر مالکیت جزایر سه‌گانه ایرانی طی سال‌های اخیر مسبوق به سابقه بوده است و هر بار وزارت امور خارجه کشورمان به طرف اماراتی فهمانده است که جزایر سه‌گانه بخش لاینفک سرزمین ایران است و تکرار مواضع مداخله جویانه در قبال حاکمیت جمهوری اسلامی ایران بر جزایر تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی هیچگونه تأثیری بر واقعیت‌های موجود حقوقی و تاریخی ندارد.

به طور کلی، چند سالی است که حکام مرتجع و وابسته عرب هرگاه از اربابان آمریکایی و صهیونیست‌شان چراغ سبز دریافت می‌کنند، بحث مالکیت بر جزایر سه‌گانه «ابوموسی، تنب بزرگ، تنب کوچک» را پیش می‌کشند.

اسناد متقن بین‌المللی مبنی بر تعلق جزایر سه‌گانه به ایران

اسناد متقن و غیرقابل خدشه بین‌المللی تعلق جزایر سه‌گانه فوق‌الذکر به ایران را ثابت کرده است، اما حکام مرتجع و اغلب کم تجربه عربی تمایل دارند برای ایجاد عملیات روانی و هجمه به ایران بحث آن‌ها را هر از چندگاهی در مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی مطرح کنند.

ادعای امارات در مقاطع مختلف زمانی پیرامون جزایر سه‌گانه طنزآمیز است، زیرا زمانی که ایران این جزایر را از انگلیس به عنوان یک استعمارگر پس گرفت اصلا کشوری به اسم امارات در جغرافیای جهان وجود نداشت.

طنز ماجرا

ادعای ارضی کشور کوچک و تازه تاسیسی همچون امارات نسبت به جزایر سه‌گانه ایرانی و خیز برداشتن حکام وابسته و کاهل این کشور برای تصاحب این جزایر، از طنز‌های روزگار ماست که فقط قابلیت مضحکه دارد. حکام وابسته امارات بهتر از هرکس می‌دانند وقتی ایران اسلامی با اقتدار تمام، موجبات شکست آمریکای ۷ هزار میلیارد دلاری را در عراق و سوریه فراهم آورده، دیگر زمانیکه بحث تمامیت ارضی خودش مطرح باشد، چه صلابت و اقتداری خواهد داشت.

علت پافشاری ارتجاع عرب بر یک ادعای کذب

غیرتاریخی و غیرواقعی بودن ادعای امارات بر جزایر سه‌گانه ایرانی، موضوعی است که خود حکام اعراب نیز بر آن واقفند؛ اما دلیل آنکه هرازچندگاهی این ادعای واهی را پیش می‌کشند، صرفا ناشی از نیاز به یک اهرم سیاسی است؛ طی سال‌های گذشته مهم‌ترین محور بسیجِ رژیم‌های مرتجع عربی ضد ایران، تاکید بر ادعای مالکیت جزایر سه‌گانه در خلیج فارس بوده است.

نقش سعودی‌ها در تحریک امارات

سعودی‌ها نیز طی سال‌های اخیر برای پیدا کردن دست برتر در هماوردی منطقه‌ای با ایران اسلامی و ایجاد اجماع در بین اعراب با تحریکات قومیتی و ملیتی، به بهانه‌های مختلف ادعای مالکیت امارات بر جزایر سه گانه ایرانی را پیش می‌کشند و به انحاء مختلف حکام اماراتی را تحریک و تحریض می‌کنند تا ادعای دروغ مالکیت بر جزایر سه گانه را طرح کنند.

آمریکا در پشت صحنه ادعای کذب امارات

یکی دیگر از مشوقان امارات برای طرح ادعای مضحک مالکیت بر جزایر سه‌گانه، آمریکایی‌ها هستند. «برژینسکی» مشاور امنیت ملی «جیمی کارتر» رئیس رژیم آمریکا در نخستین روز‌های پیروزی انقلاب اسلامی در ایران به صدام پیشنهاد کرده بود که جزایر سه‌گانه ایرانی را اشغال کند، اما صدام ناتوانی خود از این کار را به علت مسافت زیاد این جزایر با خاک عراق اعلام کرد.

بنابراین چشمداشت به جزایر سه گانه ایرانی در طول ۴۰ سال اخیر در زمره استراتژی‌های ضدایرانی کاخ سفید بوده است؛ پیگیری این استراتژی طی سال‌های اخیر با شکست‌های پی‌درپی آمریکا از ایران در عراق و سوریه و افغانستان و لبنان دوچندان شده است. از این رو نباید تصور کرد که مقامات امارات بدون اجازه آمریکا، ادعای دروغ مالکیت بر جزایر سه گانه را مطرح می‌کنند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱۴
انتشار یافته: ۷
چند جزیره دیگر خلیج فارس که در اختیار امارات است ، مالکیت واقعی شان با ایران بوده است باید ما هم به آنها به روش مناسب گوشزد کنیم
راس الخیمه مال ایرانه
امارات برای ما ادم شده اماراتها سعی کنید شب غذایی سنگین نخورید صبح بلند میشین کل کشورهای منطقه مال ماست غذا سبک بخوری
این جزایر باعث می شود ایران آبهای عمیق در تنگه هرمز را در اختیار داشته باشد و مرز آبی عمیق تری داشته باشد
علاوه بر این که احتمالا در نزدیکی این جزایر ذخایر جدید گاز و نفت هست که اماراتی ها مالکیت آن را برای خودشان می خواهند
جدایی بحرین از مام وطن رو لغو کنین!
ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست * عرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داری
ای اماراتی های نادان ، دیر یا زود زیر دست وپای بزرگان در یک جنگ عظیم بین ابرقدرت قدیم و ابرقدرت جدید له خواهید شد. اعتماد بنفس خوبه ولی توهم خودبزرگ بینی امارات ، برای کشور گشایی باعث نابودیش میشه.
اگر این جز ایر مال شماست چرا جرات عبور از کنار انها را هم ندارید
شتر در خواب بیند پنبه دانه. گهی لف لف خورد گه دانه دانه
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه