بازدید ۴۴۳۱
کد خبر: ۸۷۹۱۵۸
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵ 17 February 2019

سخنرانی عمومی بشار اسد پس از ۱۵ ماهرئیس جمهور سوریه در سخنرانی عمومی جدید، برگزاری انتخابات شوراهای محلی در موعد مقرر خود را نشانه قدرت دولت و ملت سوریه و شکست تروریسم خواند.

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه امروز یکشنبه در جمع رؤسای شوراهای شهر استان‌های سوریه حاضر شد و در خصوص آخرین وضعیت کشورش سخنرانی کرد.

آخرین سخنرانی عمومی اسد حدود پانزده ماه پیش در نوامبر سال 2017 انجام شده بود.

اسد سخنان خود را با موضوع انتخابات شوراهای محلی آغاز کرد و گفت، برگزاری انتخابات محلی در موعد اصلی خود، یکی از سیاست‌های اصلی کشور بود که برگزاری آن به معنای قدرت ملت و دولت و موفقیت در مقابله با تروریسم بود... بعد از بهبود وضعیت میدانی ما مقابل فرصتی حقیقی و مرحله‌ای جدید در بهبود اداره امور محلی هستیم.

اسد گفت، انتخابات شوراهای محلی، شکست تکیه دشمنان بر تبدیل کشور سوریه به کشوری ورشکسته را ثابت کرد که قادر به انجام مأموریت‌های خود نیست. اندک‌اندک پس از بهبود وضعیت میدانی، امروز ما مقابل مرحله‌ای منحصربه‌فرد در مدیریت محلی هستیم که اثر خود را در همه جای زندگی نشان بدهد.

اسد با بیان اینکه طرح تجزیه، چیز جدیدی نیست گفت این طرح محدود به سوریه نمی‌شود.. دشمنان معمولا از اشتباهات خود درس نمی‌گیرند.

اسد در ادامه گفت: دشمنان ما درس نمی‌گیرند. حقایق در سوریه و وضعیت سیاست بین‌المللی تغییر کرده اما دو چیز تغییر نکرده است. اول طرح سلطه‌جویی کشورهای غربی و در رأس آن آمریکا. و دوم اراده مقاومت مردم سوریه است که ریشه‌دارتر شده است.

امروز اراده ملت سوریه طرح سلطه‌جویی آمریکا و کشورهای غربی علیه سوریه را شکست داده... سیاست برخی کشورها علیه سوریه بر اساس تروریسم و ضعف دولت مرکزی بود.

اسد با اشاره به کسانی که به کشورشان پشت کردند گفت که «برخی خودشان را فروختند و سرانجام بعد از آنکه بازار برده‌فروشی کساد شد، او را فروختند»... میهن صاحبان اصیل خود را دارد و دزدها مالک آن نیستند. میهن، مردمی دارد که آن را مثل روح خود می‌دانند... مسیر به سوی مردم، مستقیم و از طریق صداقت و شفافیت است نه از طریق سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای دیگر.

اسد گفت،‌ سوریه با شجاعت جنگید و استوارتر خواهد بود... به لطف نیروهای مسلح و نیروهای هم‌پیمان و کشورهای دوست و برادر تروریسم در بیشتر نقاط وطن کنار زده شد. اگر حمایت عمیق و وحدت ملی مردم نبود، این موفقیت حاصل نمی‌شد.

رئیس جمهور سوریه گفت، اگر اراده یکپارچه ملت از طریق اقشار مختلف آن نبود،‌ نجات میهن ممکن نبود. این مسئله روایت کذب رسانه‌های دشمن را نشان می‌دهد که وانمود می‌کرد که درگیری میان اقشار مختلف مردم سوریه بود... ما با هم دیگر پیروزی می‌شویم، نه علیه همدیگر...

اسد افزود: یکی از ستون‌های اصلی جنگ علیه سوریه موضوع آوارگان بود. همه می‌دانیم که از یک سال قبل از جنگ، برای این مسئله در برخی کشورهای همسایه آماده‌ شده بودند تا نوعی رنج مردمی ایجاد کنند. تلاش این بود که هر بیشتر آواره نزد خود جمع کنند، محکومیت بزرگتر بین‌المللی علیه دمشق کسب کنند. تعداد زیاد آوارگان، در سالهای اخیر، یکی از عوامل فساد بود که برخی مسئولان کشورهای حامی تروریسم و مسئولان برخی نهادهای ذی‌ربط در امور آوارگان اقدام به آن کردند. محروم شدن آنان از مسئله آوارگان، بهانه‌های سیاسی را از آنان خواهد گرفت. با شکست تروریست‌ها، این مسئله نیز می‌تواند حل شود. برای همین برخی کشورها از بازگشت آوارگان به سوریه جلوگیری می‌کنند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
مکانیسم ماشه مهدی بازرگان سردار حجازی زینب ابوطالبی سم آفلاتوکسین سیلاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر لیگ قهرمانان آسیا خانه سینما