بازدید 6442

برکناری رئیس کمیته المپیک ژاپن با اتهام فساد مالی

دو مدال‌آور المپیک در ژاپن گزینه‌های جانشینی رئیس کمیته المپیک این کشور هستند.
کد خبر: ۸۷۹۰۷۱
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶ 17 February 2019

رسانه‌های ژاپنی خبر دادند که تسونکازو تاکدا رئیس کمیته المپیک این کشور به دلیل فشارها پس از اتهام فساد که به او وارد شده، قصد کناره‌گیری دارد. او متهم شده که در مسیر کسب رای برای میزبانی ژاپن در المپیک و پارالمپیک 2020 تخلفاتی داشته است.

به گزارش تابناک ورزشی، در واقع او مظنون به پرداخت رشوه شده تا بتواند این میزبانی را برای ژاپن کسب کند. البته تاکدا این موضوع را انکار کرده و مدعی شده که هیچ‌گاه در فرایند پرداخت 2 میلیون دلاری و تصمیم‌گیری دخالتی نکرده است.

در همین حال خبرگزاری کیودو نیوز اعلام کرده که احتمال کنار رفتن تاکدا پس از این اتفاق بسیار زیاد است و حتی جایگزین‌هایی هم برای او معرفی شده است. «یاسوهیرو یاماشیتا» دارنده مدال طلای المپیک 1984 لس‌آنجلس و رئیس کنونی فدراسیون جودوی این کشور یکی از گزینه‌های اصلی جانشینی تاکدا است. وی همچنین در المپیک زمستانی 2018 به عنوان سرپرست کاروان اعزامی ژاپن فعالیت می‌کرد.

همچنین «سیکو هاشیموتو» رئیس فدراسیون اسکیت نیز دیگر گزینه جایگزینی معرفی شده است. هاشیموتو سابقه کسب مدال در المپیک و بازی‌های آسیایی را دارد.او نیز در المپیک 2016 ریو مسئولیت سرپرستی کاروان کشورش را بر عهده داشت.

رئیس کمیته المپیک ژاپن در آستانه ترک پست به دلیل اتهام فساد

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی